BNP Paribas sesje przychodzące i wychodzące

BNP paribas sesje

BNP Paribas to jeden z największych banków w ujęciu globalnym i największy bank strefy euro. Odnogą tej grupy kapitałowej jest m.in. BNP Paribas Bank Polska, który powstał w wyniku przejęcia Banku BGŻ. Ten zabieg nie wpłynął na funkcjonowanie systemów transakcyjnych, jednak zmianie uległy godziny sesji przelewów.

Sesje przychodzące i wychodzące BNP Paribas

Rozliczenia za pomocą przelewów stały się powszechnością dla większości z nas. Według raportu NBP, blisko 70% Polaków wykonuje minimum jeden przelew w miesiącu. Jako główną zaletę takiego działania wskazujemy przede wszystkim wygodę rozliczenia i bezpieczeństwo płatności. Jednocześnie pojawiają się pewne minusy, a mianowicie brak ekspresowej realizacji przelewów. Tutaj jednak warto się zatrzymać i zwrócić uwagę na pewien fakt – wszystko odbywa się według pewnego harmonogramu.

Owym harmonogramem jest lista sesji przychodzących i wychodzących, które służą do rozrachunków pomiędzy bankami. Każda z instytucji zobowiązana jest do realizacji przelewu w pewnym „okienku”, jakimi są sesje wychodzące. Bank natomiast otrzymując rozliczenie, przekazuje je odpowiednim odbiorcom w ramach sesji przychodzące. Można więc stwierdzić, że sesja przychodząca i sesja wychodząca służą uporządkowaniu działań instytucji funkcjonujących na polskim rynku bankowym.

Godziny sesji przychodzących i wychodzących w BNP Paribas Bank Polska

Sesje wychodzące

08:00
I Sesja wychodząca Elixir

Przelew musi zostać wykonany do godz.: 08:00

11:45
II Sesja wychodząca Elixir

Przelew musi zostać wykonany do godz.: 11:45

14:15
III Sesja wychodząca Elixir

Przelew musi zostać wykonany do godz.: 14:15

Sesje przychodzące

od 11:00 do 12:00
I Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie od 11:00 do 12:00

od 14:30 do 15:00
II Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie od 14:30 do 15:00

17:00
III Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 17:00

Sesje przychodzące i wychodzące w BNP Paribas – to warto wiedzieć!

Wielu z nas denerwuje się i zastanawia, kiedy w końcu dotrze przelew. Bywają sytuacje, że pracodawca zasłania się „problemami w banku”, by usprawiedliwić nieterminowe wynagrodzenie. Wszelkie niejasności w prosty sposób zostaną rozwiązane przy pomocy sesji przychodzących i wychodzących z powyższej tabeli. Jeśli wysyłamy przelew z BNP Paribas, wówczas patrzymy na kolumnę „sesje wychodzące”. Jeśli to my spodziewamy się przelewu i mamy konto w BNP Paribas, to interesować nas będzie kolumna „sesje przychodzące”.

Pojawia się pytanie – czy jest jakiś sposób, by przyspieszyć cały proces i przekazać pieniądze natychmiast? Istnieje taka opcja – trzeba skorzystać z możliwości przelewów ekspresowych. Niestety, najczęściej taka funkcjonalność jest dodatkowo płatna, więc wykorzystuje się ją tylko w kryzysowych sytuacjach. Warto też pamiętać, że rozliczenia wewnątrzbankowe realizowane są natychmiastowo. Jeżeli więc nadawca i odbiorca posiadają rachunek w BNP Paribas, wówczas środki trafią na konto w kilka sekund.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły