Jak dostać szybki kredyt z banku online w 15 minut?

szybki kredyt online

Zastanawiasz się nad skorzystaniem z kredytu gotówkowego, ale bardzo zależy Ci na czasie? Rozwiązaniem może być szybki kredyt online, dostępny nawet w 15 minut. W których bankach można znaleźć taki produkt? Jak dostać szybki kredyt z banku? Dziś postaramy się znaleźć odpowiedzi na te pytania.

Szybki kredyt online – nawet w 15 minut

Gdy szukamy najlepszego kredytu gotówkowego zwracamy uwagę na różne aspekty. Czasem najważniejsza jest dobra renoma banku lub duża dostępność kredytów. Niekiedy jednak kluczowa jest szybkość – zarówno niezbędna do spełnienia wszystkich formalności, jak i czas potrzebny do wypłaty środków. Mało kto o tym wie, ale część banków ma w swojej ofercie szybkie kredyty online. To obecnie najszybszy sposób na otrzymanie kredytu z banku.

Pod względem  sprawności nierzadko kredyty doganiają szybkie pożyczki online w 15 minut. Nic dziwnego, że klienci chętnie korzystają z takiej opcji. Nie musimy tracić czasu na długie oczekiwanie na decyzję kredytową i wypłatę środków. Kredyty online są też bardzo wygodne. Wszystkie kroki niezbędne do otrzymania kredytu możemy wykonać bez wychodzenia z domu. Używamy do tego serwisu bankowości elektronicznej lub aplikacji mobilnej banku. W dzisiejszym artykule sprawdzimy więc nieco dokładniej, jak działają szybkie kredyty przez Internet. Przede wszystkim z tekstu dowiesz się też, kto i jak może uzyskać szybki kredyt w 15 minut.

Kredyt internetowy – gdzie szukać szybkich kredytów?

Taki produkt prezentuje się naprawdę dobrze, prawda? Szybki kredyt online w 15 minut – to świetna alternatywa dla bardziej tradycyjnych kredytów, a także dla pożyczek ratalnych online. W jakim banku możemy dostać taki szybki kredyt? Najprościej jest sprawdzić dostępność kredytów online w swoim banku. Tam możemy liczyć na najmniej formalności i bardzo szybką wypłatę środków. Mając w banku konto osobiste lub inne usługi jesteśmy już jego klientem. Możemy zatem liczyć na ominięcie dość czasochłonnego procesu potwierdzania tożsamości. Powinniśmy przy tym upewnić się jednak, czy taki kredyt jest opłacalny. Po prostu warto zwrócić uwagę na koszty kredytu online w Twoim banku i zestawić je z propozycjami konkurencji.

Szukając szybkiego kredytu na rynku powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kredyty na oświadczenie o dochodach. Nie musimy dzięki temu starać się o zaświadczenie o zarobkach i zatrudnieniu. To też spora oszczędność czasu. Banki chcą zwykle jak najlepiej zweryfikować każdego nowego klienta. Szybki kredyt online bez formalności może być więc dostępny na mniejsze sumy. Wynika to nie tylko z ostrożności banku, ale także obowiązujących go przepisów. Zwykle nowy klient banku może liczyć na kredyt w wysokości jednokrotnego średniego wynagrodzenia dla sektora przedsiębiorstw.

Szybki kredyt online – warunki

Kredyty gotówkowe online w 15 minut to propozycja, którą znajdziemy w ofercie różnych banków. Propozycja kierowana jest do szerokiego grona odbiorców. Zwykle w ramach takiego kredytu pożyczymy niezbyt dużą sumę. Okres spłaty też nie powinien być zbyt długi. Tak, czy inaczej, należy jednak posiadać odpowiednią zdolność kredytową. Bank stawia też przed klientami kilka innych warunków. Wnioskodawca musi być pełnoletni, najczęściej też mieć adres zameldowania na terenie Polski. Niezbędne będzie też stałe źródło dochodu. Każdy bank sprawdza też swoich klientów w Biurze Informacji Kredytowej. Na podstawie pobranego stamtąd raportu tworzy historię kredytową. Jeśli myślisz o kredycie, historia kredytowa powinna być pozytywna.

Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać szybki kredyt w banku:

 •  ukończone 18 lat
 • zmieścić się w górnym limicie wieku
 • odpowiednia zdolność kredytowa
 • dobra historia kredytowa na podstawie danych z BIK
 • poprawna weryfikacja tożsamości
 • posiadanie aktualnego dowodu osobistego
 • zameldowanie na terenie Polski/polskie obywatelstwo
 • stałe źródło dochodów

Oczywiście, różni wnioskodawcy mogą być ocenieni w różny sposób. Zasada zwykle jest dość prosta – im więcej zarabiasz, mając przy tym mniejsze koszty (np. zobowiązania, koszty mieszkaniowe, osoby na utrzymaniu), tym szansa na otrzymanie kredytu w 15 minut rośnie. W przypadku wysokich kwot kredytu i tak zwykle nie obędzie się bez dodatkowych formalności, jak zaświadczenie o zarobkach.

Czy są kredyty gotówkowe całkowicie online?

Oczywiście, kredyt gotówkowy całkowicie online jest o wiele wygodniejszy, od tradycyjnego. Nie musimy w końcu odwiedzać żadnej placówki banku, na przykład w celu dostarczenia dokumentów lub podpisania umowy kredytowej. Nie w każdym banku jest to możliwe, co zależy w dużej mierze od podejścia instytucji i jej procedur. Dostępność szybkich kredytów online w 15 minut może też zależeć od aktualnej promocji. Jeśli bank chce akurat znaleźć wielu nowych kredytobiorców, może ułatwić wnioskowanie. To równie dobry sposób, jak obniżenie oprocentowania.

Najlepiej po prostu sprawdzić oferty kilku banków, na przykład szukając ich na stronie super-pożyczka.pl. Możesz też po prostu wejść na strony internetowe kilku banków, co jest jednak nieco bardziej czasochłonne.

Czy bank sprawdza BIK?

Kredyt na mieszkanie, kredyt konsolidacyjny, czy szybki kredyt online w 15 minut – rodzaj kredytu nie ma tu większego znaczenia. Bank za każdym razem musi w pewnym momencie wnioskowania o kredyt sprawdzić historię w BIK. Wprost wymagają tego przepisy. Wszystko ma na celu uniknięcie sytuacji, gdy kredytobiorca mógłby mieć problemy ze spłatą zobowiązania. Czego bank szuka wśród informacji znajdujących się w BIK? To świetne miejsce, aby lepiej poznać swojego potencjalnego klienta. Historia kredytowa w BIK nie zawiera jedynie wpisów o zadłużeniu, czy aktualnie spłacanych ratach kredytów i pożyczek. Trafiają tam również informacje o pomyślnych i terminowych spłatach różnych zobowiązań. Pozytywna historia kredytowa działa na korzyść wnioskodawcy – bank uznaje go za rzetelnego klienta i chętnie udzieli kredytu lub pożyczki.

Jeśli nie masz zbyt dobrej historii kredytowej, możesz natomiast skorzystać z jednej z ofert pożyczek bez BIK. To szansa dla wszystkich osób zadłużonych, czy z opóźnieniami w spłatach w przeszłości.

Warto też wiedzieć, że historia kredytowa jest brana pod uwagę również podczas obliczania zdolności kredytowej. Wpływ na nią więc nie tylko zarobki i stałe wydatki wnioskodawcy.

Zdolność kredytowa przy szybkim kredycie online – jak bank ją oblicza?

Każdy bank może mieć własne metody na obliczanie zdolności kredytowej. Możemy jednak podsumować je w kilku podpunktach – zwykle banki kierują się podobnymi założeniami. Największy wpływ na naszą zdolność kredytową ma stosunek zarobków do wydatków w gospodarstwie domowym. Różnica między tymi wartościami mówi o tym, jak wysoką miesięczną ratę możemy “udźwignąć”. Dla banku ważne jest też źródło naszych dochodów. Stabilne zatrudnienie, na przykład w oparciu o umowę o pracę, poprawia zdolność kredytową. Korzystny będzie też fakt posiadania dzieci. Mimo, że wiąże się z tym konieczność utrzymania dodatkowej osoby, rodzice są uznawani przez banki za osoby dość wiarygodne.

Co wpływa na zdolność kredytową:

 • wysokość zarobków
 • źródło zarobków (rodzaj umowy, miejsce pracy)
 • stanowisko, wykształcenie, staż pracy
 • ilość osób na utrzymaniu
 • wysokość posiadanych zobowiązań
 • koszty mieszkaniowe
 • średni koszt utrzymania w miesiącu
 • historia kredytowa w BIK

Czy śluib wpływa na zdolność kredytową?

Jak poprawić zdolność kredytową?

Wiedząc, co jest brane pod uwagę do oceny zdolności kredytowej, mamy sporo możliwości na jej poprawę. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o większe dochody i mniejsze wydatki. Jest na to kilka sposobów – spłata zadłużenia, rezygnacja z karty kredytowej, czasem nawet zmiana pracy. Są też bardziej radykalne metody, jak zamiana mieszkania na tańsze (np. jeśli jest wynajmowane).

Często najlepszym sposobem na polepszenie zdolności kredytowej jest wnioskowanie wspólnie z inną osoba. Może to być małżonek, rodzic, dziecko, czy dowolna inna osoba. Bank nie bada więzi, czy pokrewieństwa, a zdolność kredytową wszystkich wnioskodawców.

Czy częste korzystanie z chwilówek obniża zdolność kredytową?

Szybki kredyt online w 15 minut – jak wybrać najlepszy?

Czym warto kierować się przy wyborze kredytu przez Internet? Powinniśmy zwrócić uwagę na te same aspekty, które są istotne przy innych kredytach i pożyczkach. Większość osób przede wszystkim musimy ocenić koszty kredytu. Im niższe, tym lepiej. Dla poznania wszystkich kosztów i opłat kredytu online powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na parametr RRSO. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania podsumowuje wszystkie opłaty, jakie pojawią się w czasie spłaty kredytu.

Poza kosztami kredytu inne aspekty również są ważne. W przypadku szybkich kredytów online istotny jest czas od znalezienia oferty do otrzymania pieniędzy na swoje konto. W najlepszym wypadku może on wynosić zaledwie kilkanaście minut. Powinniśmy też kierować się przy wyborze renomą banku, czy dostępnymi kwota kredytu.

Szybki kredyt online w 15 minut, czy pożyczka przez Internet?

Największe zalety szybkich kredytów internetowych w bankach to bez wątpienia możliwość otrzymania pieniędzy szybko i bez wychodzenia z domu. A jak takie oferty prezentują się w porównaniu z pożyczkami online? Produkty są do siebie bardzo podobne. Samo wnioskowanie i czas oczekiwania na wypłatę są podobne. W przypadku pożyczek pozabankowych zaletą są natomiast jeszcze niższe wymagania stawiane przyszłym klientom. Często też obejdzie się bez sprawdzania historii kredytowej w BIK. Kwota takiej pożyczki może być natomiast nieco niższa, niż w przypadku kredytu. Zarówno szybkie kredyty przez Internet, jak i pożyczki online są więc godne polecenia i warto sprawdzić ich oferty przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Podsumowanie artykułu

Szybkie kredyty online w 15 minut to propozycja, którą znajdziemy dziś w wielu bankach. W porównaniu ze “zwykłymi” kredytami procedura wnioskowania jest znacznie uproszczona i wygodniejsza. Nie musimy dostarczać zaświadczenia o zarobkach – zwykle wystarczy nasze oświadczenie. Maksymalna kwota kredytu online może być niższa, niż w przypadku podstawowej oferty banków. Jeżeli jednak dostępne sumy są dla Ciebie odpowiednie, warto skorzystać z tej opcji. Oprocentowanie i inne opłaty zwykle nie różnią się zbytnio od kredytów dostępnych w placówce banku. Poszukiwania kredytu w 15 minut warto zacząć od swojego banku, w którym mamy konto.

Najczęściej zadawane pytania

Czy w banku są szybkie kredyty online?

Tak, wiele banków proponuje dziś szybki kredyt przez Internet. Propozycja pozwala nawet w 15 minut cieszyć się z wypłaty pieniędzy.

Który kredyt internetowy jest najlepszy?

Przy wyborze kredytu online warto się kierować niskim RRSO i oprocentowaniem.

Jakie banki mają szybki kredyt online?

Kredyt przez Internet dostępny jest m.in. w Credit Agricole, Santander Banku, Alior Banku, mBanku, czy PKO BP.

Gdzie najłatwiej dostać kredyt online?

W większości banków oferujących szybkie kredyty przez Internet wymagania są podobne. Najłatwiej i najszybciej kredyt dostaniesz w banku, w którym masz już konto.

Źródło:

 1. https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-gotowkowe/kredyt-online,9.html
 2. https://www.aliorbank.pl/klienci-indywidualni/kredyty-i-pozyczki/pozyczka-online.html
 3. https://www.bnpparibas.pl/klienci-indywidualni/kredyty/kredyt-w-bankowosci-elektronicznej
 4. https://www.totalmoney.pl/artykuly/7608038,kredyty,gdzie-najlatwiej-dostac-kredyt,1,1
Jaku Bielecki
Jakub Bielecki
Zafascynowany ekonomią, gospodarką i polityką. Interesuje się najnowszymi trendami, a także zmianami w prawie wpływającymi na sektor finansów. Stale poszerza wiedzę, która pozwala mu na profesjonalne doradztwo. Na co dzień korzysta z najlepszych rozwiązań i możliwości dostępnych w zakresie finansów osobistych i inwestycji. Poza ekonomią interesuje się nowymi technologiami, muzyką i podróżami. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły