Xbox na raty

Xbox na raty

Myślisz, czy warto kupić konsolę do gier? Obecnie dwie najpopularniejsze konsole stacjonarne (podłączane do TV) to PlayStation i Xbox. Dziś postaramy się podpowiedzieć nie tylko, czy warto kupić Microsoft Xbox, ale też jak ją sfinansować. Czy Można wziąć kredyt na Xbox? Ile miesięcznie będzie nas kosztował Xbox na raty? Kto może skorzystać z pożyczki na Xbox?

Czy można kupić Xbox na raty?

W przypadku kredytów i pożyczek zwykle możemy podzielić je na dwie grupy:

Kupienie Xbox na raty jest możliwe zarówno przy pomocy pożyczki celowej, jak i otrzymując pieniądze na dowolny cel. Możliwość kupienia Xbox na raty znajdziemy choćby w wielu sklepach. Raty 0% w elektromarkecie wydają się bardzo kuszące – oddajemy wtedy w końcu wyłącznie pożyczoną kwotę. Mają jednak spory minus – są dostępne w konkretnym sklepie (lub w kilku sklepach). Jesteśmy więc zdani na jego ofertę i ceny sprzętu, jakie aktualnie ma dany sklep.

Jeżeli natomiast zdecydujemy się na skorzystanie z pożyczki online na raty lub kredytu na dowolny cel, możemy poszukać sprzętu na własną rękę. Dzięki temu możemy sporo zaoszczędzić, choćby kupując używany Xbox na raty, sprzęt powystawowy, czy odnowiony przez producenta. Niekiedy nawet po doliczeniu kosztów spłaty (odsetki, prowizja, itp.) miesięczna rata będzie niższa, niż kupując Xbox na raty 0% w sklepie elektronicznym. Będzie tak oczywiście wtedy, gdy cena samej konsoli okaże się wyższa.

Kredyt na Xbox – gdzie go szukać?

Obecnie mamy sporo możliwości znalezienia pożyczki lub kredytu. Jeżeli chcemy kupić konsolę Xbox na raty, najczęściej nie mówimy o wysokiej kwocie. Cena najnowszej konsoli to do 2000 złotych. Nieco droższe będą bogatsze zestawy – z dwoma padami, dodatkowymi grami lub innymi akcesoriami. Kupując Xbox na raty i tak powinniśmy jednak zamknąć się w kwocie około 3000 złotych. Taka suma nie wymaga wysokiej zdolności kredytowej, szczególnie jeśli rozłożymy spłatę na dłuższy okres.

Kredyty gotówkowe - ranking ofert

Dlaczego warto sprawdzić ranking kredytów lub poszukać zestawienia najlepszych pożyczek online? W jednym miejscu zobaczymy liczne oferty pochodzące z wielu firm pożyczkowych i banków. To prosty sposób, aby wybrać najlepszą z nich. Możemy więc zaoszczędzić i czas, i pieniądze. Przy wyborze warto tylko sprawdzić, czy maksymalna kwota pożyczki dostępnej w danym miejscu jest wystarczająco wysoka. Dla zakupu Xbox na raty nie powinno być z tym jednak problemów.

Ile kosztuje Xbox?

Weźmy pod uwagę dwie najnowsze generacje konsoli do gier Microsoftu. Xbox One, który ma już na karku swoje lata, jest dostępny poniżej 1000 złotych, nawet w zestawie z grami. Długi staż na rynku sprawia też, że mamy spory wybór urządzeń używanych. Ich ceny wynoszą kilkaset złotych, za około 400-500 złotych dostaniemy konsolę Xbox One w dobrej kondycji, z dwoma padami i kilkoma grami.

Najnowszy Xbox Series S kosztuje od około 1200-1300 złotych. Bogatsze zestawy są odpowiednio droższe. Topowy model, czyli Xbox Series X, kosztuje około 2000 złotych. Już podczas szukania oferty warto zwrócić uwagę na zawartość zestawu. Można poszukać promocji i za niewielką dopłatą otrzymać wybrane gry, drugiego pada lub kupić konsolę w limitowanej edycji. Wtedy zwykle różni się nieco wyglądem, co może być jednak całkiem kuszącą propozycją.

Ile kosztują gry na Xbox?

Wybór pomiędzy dwoma najnowszymi konsolami Xbox nie jest prosty. Starsza generacja jest słabsza, ale za to tańsza. Również gry są wtedy znacznie tańsze. Nowe gry często kupimy za kilkadziesiąt złotych, a najdroższe tytuły rzadko przekraczają wartość 200 złotych (oczywiście, jeśli poszukamy ich np. w Internecie).

Gry na najnowszą generację konsoli Xbox Series S/Series X są droższe. Ich ceny zaczynają się od 100 złotych, dochodzi nierzadko do 300 złotych. To całkiem spory koszt, który warto uwzględnić myśląc o kupnie Xbox na raty. Aby w pełni cieszyć się nową konsolą musimy w końcu kupić gry, najlepiej od razu kilka. Biorąc pożyczkę na Xbox możemy zatem wnioskować o trochę większą sumę, która pokryje niezbędne dodatki.

Możemy też wykupić dodatkowy abonament, który daje nam dostęp do wielu gier. Koszt to kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Wymagane jest połączenie z Internetem.

Xbox One, czy Xbox Series X/S?

Którą konsolę wybrać? Jeśli myślisz o kupnie Xbox za gotówkę, dużą rolę odgrywa zwykle kwestia finansowa. Wtedy atutami Xbox One jest niższy koszt zakupu i tanie gry. Dziś rozważamy natomiast możliwość zakupu Xbox na raty. W tej sytuacji możemy płacić za nową konsolę przez rok, dwa, a nawet dłużej. Zdecydowanie warto pomyśleć więc o tym, aby wybrać najnowszą generację.

Podstawowa odmiana Xbox Series S w zestawie z kilkoma grami, kosztuje dziś niecałe 2000 złotych. Jeśli więc myślisz o kupieniu nowej konsoli, to dobry wybór. Aby wydatek nie był dużym obciążeniem dla rodzinnego portfela, możemy pomyśleć o spłacie Xbox w ratach. Pozostaje już wtedy właściwie jedynie wybór – Xbox na raty w sklepie, czy osobne poszukiwanie najlepszej propozycji pożyczki.

Pożyczka na Xbox czy raty 0% w elektromarkecie?

Myśląc o kupnie Playstation lub Xbox ma raty sporo osób porównuje raty w elektromarkecie do samodzielnie znalezionego kredytu na dowolny cel. Plusem wnioskowania o pożyczkę na Xbox w sklepie z pewnością jest wygoda. Wybieramy sprzęt, znajdujemy punkt zajmujący się finansowaniem i nawet tego samego dnia możemy wrócić do domu z wymarzoną konsolą. Jesteśmy wtedy jednak zdani na ofertę konkretnego sklepu – zarówno jeśli chodzi o wybór konsoli, jak i sposób finansowania.

Nierzadko kupując w sklepie oferującym raty 0%, koszty pożyczkowe pokrywamy już w cenie produktu. Naszym zdaniem najlepszym wyborem jest więc samodzielne znalezienie pożyczki w Internecie. Tam znajdziemy nawet pożyczki bez BIK, gdzie wymagania stawiane klientom są naprawdę niskie. Mając dostęp do pieniędzy z takiego źródła możemy poszukać na własną rękę najciekawszych promocji lub znaleźć w jednym ze sklepów konsolę Xbox z interesującymi nas grami w zestawie.

Kredyt na telewizor

Kto może kupić Xbox na raty?

Dziś możliwość skorzystania z pożyczki na Xbox ma niemal każdy. Wystarczy spełnić kilka podstawowych wymagań, aby móc liczyć na pozytywną decyzję. Mówimy w końcu o pożyczce na kilka tysięcy złotych. Aby kupić Xbox na raty należy:

 • być osobą pełnoletnią
 • mieć polskie obywatelstwo
 • mieszkać na terenie RP
 • posiadać zdolność kredytową
 • aktualny dokument tożsamości
 • pełna zdolność do czynności prawnych
 • konto bankowe do wypłaty środków
 • mieć telefon i adres e-mail do kontaktu

Szczegółowe wymagania stawiane klientom mogą natomiast zależeć  od wybranej przez nas firmy. Najważniejszą kwestią, jaką będzie oceniała firma pożyczkowa jest zdolność kredytowa. Wpływa na nie wysokość osiąganych dochodów, ich źródło, a także posiadane zobowiązania i koszty utrzymania.

Jak poprawić zdolność kredytową?

W przypadku chęci skorzystania z kredytu konsumenckiego w banku musimy natomiast liczyć się z nieco większymi wymaganiami. Wtedy nie tylko niezbędne będzie stabilne źródło dochodu, ale również dobra historia kredytowa.

Warunki pożyczki na Xbox

Ostateczne warunki kupna Xbox na raty i wszelkie koszty zależą od wybranej przez Ciebie oferty. Najczęściej pożyczka na Xbox ma natomiast wysokość od tysiąca do trzech tysięcy złotych. Nawet rozbijając spłatę na rok, nie powinniśmy więc płacić więcej, niż 300 złotych miesięcznie.

Co to jest RRSO?

Jeżeli zależy Ci na porównaniu propozycji różnych firm pożyczkowych, weź pod uwagę RRSO. Jest spora różnica między oprocentowaniem nominalnym a RRSO. RRSO podsumowuje bowiem wszelkie koszty zobowiązania, a oprocentowanie jest tylko jednym z nich. Im niższe RRSO, tym lepiej.

Ile będzie kosztowała miesięczna rata za Xboxa?

Dla uproszczenia przyjmijmy, że za naszą wymarzoną konsolę zapłacimy 2000 złotych. W tej cenie możemy liczyć na najnowszy model Xbox Series S w zestawie z grą, drugiego pada (aby grać jednocześnie także w dwie osoby) i kolejne dwie gry. To dobry zestaw na początek przygody z nową konsolą.

Najczęściej pożyczki dostępne w sieci oraz kredyty bankowe mają RRSO w wysokości od 10 do 20%. Jeśli dobrze poszukasz, korzystając z rankingów na naszej stronie, z pewnością znajdziesz pożyczkę online z RRSO 15%. W tym przypadku przez 12 miesięcy będziemy płacić ratę w wysokości 191,62 zł. Jeśli chcesz obniżyć wysokość raty, wybierz dłuższy okres spłaty. Jeśli naprawdę zależy Ci natomiast na cięciu kosztów, możesz wybrać starszy model konsoli lub konsolę używaną.

Czy warto kupić konsolę Xbox na raty?

Nowoczesna konsola do gier, jaką bez wątpienia jest Xbox Series S|X, może stać się centrum domowej rozrywki. Pozwoli nie tylko na uruchomienie wszystkich nowych gier (także przez następne kilka lat), ale też na odtwarzanie filmów. Możemy wybrać wersję konsoli z czytnikiem Blu-Ray, wtedy stanie się naszym odtwarzaczem. Możemy również cieszyć się filmami i serialami VOD, pobierać różne aplikacje, czy przeglądać Internet.

Zakup konsoli Xbox może być dla niektórych sporym wydatkiem. Z tego względu wybór Xbox na raty wydaje się świetnym rozwiązaniem. Rata nie będzie dużym obciążeniem domowego budżetu, a nowa konsola posłuży nawet przez 10 lat.

Podsumowanie artykułu

Mamy kilka opcji finansowania kupna konsoli Xbox lub PlayStation. Podstawową jest opłacenie zakupu za gotówkę. Możemy również skorzystać z kredytu gotówkowego lub pożyczki, także udzielanych przez Internet. Wtedy mamy pełną dowolność w kwestii szukania sklepu u jednego z wielu sprzedawców. Kolejna opcja to kupienie Xbox na raty zero procent w jednym ze sklepów z taką ofertą. Wtedy jednak jesteśmy nieco ograniczeni co do wyboru produktu. Wygląda jednak na to, że mamy sporo możliwości finansowania zakupu konsoli Xbox na raty.

Najczęściej zadawane pytania

Czy można kupić Xbox na raty?

Tak, taką możliwość mamy zarówno w wybranych sklepach, jak i szukając pożyczki/kredytu na własną rękę.

Ile kosztuje nowy Xbox?

Podstawowa wersja konsoli Xbox Series S kosztuje od 1199 złotych. Topowy Xbox Series X jest natomiast wyceniony na około 2000 złotych. W sprzedaży są też zestawy z dodatkowymi grami lub akcesoriami. Każdą z opcji możemy kupić za gotówkę lub wybrać zakup Xbox na raty.

Ile kosztuje miesięczna rata za Xbox?

Jeśli założymy, że na konsolę wydasz 2000 złotych, a pożyczka na rok ma RRSO równe 15%, miesięczna rata wyniesie nieco ponad 190 złotych.

Xbox na raty w sklepie, czy osobna pożyczka?

Obie opcje mają swoje plusy. Kupno Xbox na raty w sklepie może być wygodniejsze. Nie mamy wtedy takiej dowolności przy wyborze sklepu i sprzętu, jak wnioskując osobno o pożyczkę online.

Źródło:

 1. https://www.totalmoney.pl/artykuly/3096,kredyty-hipoteczne,agd-na-raty-czy-na-kredyt,1,1
 2. https://www.bankier.pl/smart/czy-sprzet-na-raty-zwieksza-szanse-na-kredyt-hipoteczny
 3. https://www.agdmaniak.pl/38242/zakupy-sprzetu-agd-na-raty/
 4. https://www.totalmoney.pl/artykuly/raty-a-zdolnosc-kredytowa-jak-zakupy-ratalne-wplywaja-na-zdolnosc-kredytowa
Jaku Bielecki
Jakub Bielecki
Zafascynowany ekonomią, gospodarką i polityką. Interesuje się najnowszymi trendami, a także zmianami w prawie wpływającymi na sektor finansów. Stale poszerza wiedzę, która pozwala mu na profesjonalne doradztwo. Na co dzień korzysta z najlepszych rozwiązań i możliwości dostępnych w zakresie finansów osobistych i inwestycji. Poza ekonomią interesuje się nowymi technologiami, muzyką i podróżami. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły