Jak zmienić limity w Pekao

limit pekao

Klienci banku czasami napotykają na dość nietypowy problem. Polega na tym, że nie można wykonać przelewu na wysoką sumę lub opłacić jej kartą. Powód jest dość prosty – w koncie mamy ustawione limity przelewów oraz płatności kartą. Mowa zarówno o limitach dziennych, jak i jednorazowych. Na szczęście, klienci mogą dość łatwo zmienić limity, aby dostosować je do własnych preferencji. W dzisiejszym poradniku sprawdzamy więc, jak zmienić limit w Pekao S.A. – z żubrem w logo.

Czym jest limit przelewów i limit dla płatności kartą?

Dzienny limit przelewów to suma, jaką możemy łącznie przelać z naszego rachunku. Czasami mamy możliwość ustawienia osobnych limitów dla przelewów z systemu transakcyjnego i aplikacji mobilnej. Poza dziennym limitem przelewu niektóre banki pozwalają ustawić maksymalną wysokość jednego przelewu.

Limity dla płatności bezgotówkowych to najczęściej:

 • transakcje przy pomocy terminala (w sklepach stacjonarnych)
 • płatności kartą w Internecie
 • wypłaty z bankomatów

Często klienci banków mają możliwość ustawienia każdego z tych parametrów oddzielnie. Dlaczego banki ustalają limity przelewów i płatności kartą? Jest to podyktowane względami bezpieczeństwa. Jeżeli natomiast chcesz wykonać przelew na wysoką sumę (przekraczającą maksymalny limit), zrobisz to w oddziale banku.

Zmiana limitu w Pekao S.A.

Dla przelewów w Pekao S.A. bank ustawia domyślną wysokość limitów. Klient może przelać do 1000 złotych dziennie i łącznie 5000 złotych miesięcznie. Zmiana limitu odbywa się na kilka sposobów:

 • w serwisie transakcyjnym Pekao24
 • telefonicznie, dzwoniąc na infolinię
 • podczas osobistej wizyty w oddziale banku

Klienci mogą też dostosować limit płatności kartą w Pekao.

Jak zmienić limit dzienny przelewów w Pekao

Limit dzienny przelewów dotyczy operacji, które nie były wcześniej wykonywane. Jeżeli wykonujesz więc przelew, który w przeszłości był zapamiętany (np. jako Czynsz) – jego wysokość nie wlicza się do sumy limitu. Miesięczny limit przelewów dotyczy natomiast sumy wszystkich przelewów w danym miesiącu.

Zmiana limitu przelewów w serwisie Pekao24

Najwygodniejszym sposobem na zmianę limitu przelewów w Pekao jest użycie serwisu transakcyjnego. W tym miejscu klienci banku mogą wykonywać niemal tak wiele operacji, jak w placówce banku. Możliwe jest też wnioskowanie o dodatkowe produkty i usługi, a także zmiana ich ustawień. Dotyczy to także limitu przelewów. Aby zmienić limit dzienny i miesięczny dla transakcji, przechodzimy do zakładki “Ustawienia” w bankowości elektronicznej – znajdziesz ją w prawym, górnym rogu okna Pekao24 (ikona koła zębatego).

Jak zmienić limit w Pekao?

Możemy ustawiać osobne limity dla przelewów z systemu transakcyjnego i z aplikacji PeoPay: W tym miejscu możemy też ustawić najdogodniejszą metodę autoryzacji.

Zmiana limitów przelewu w Pekao SA

Modyfikacja limitu przelewów w Pekao przez infolinię lub w oddziale banku

Poza możliwością zmiany limitu przelewów w bankowości elektronicznej Pekao24, możemy zrobić to w bardziej tradycyjny sposób. Wystarczy znaleźć stacjonarny oddział banku w dogodnej lokalizacji i udać się do niego. Pamiętaj, aby mieć przy sobie aktualny dowód osobisty – posłuży do potwierdzenia tożsamości.

Możliwa jest też telefoniczna zmiana limitu przelewów Pekao. W tym celu wybierz jeden z numerów na infolinię banku Pekao. Kontakt telefoniczny możliwy jest pod numerami:

 • +48 42 683 82 32
 • 800 380 380
 • 801 365 365

Wybieramy “1” dla obsługi klientów indywidualnych. Następnie wybieramy przycisk “3”. Wystarczy poczekać na zgłoszenie konsultanta i przekazać mu, jaki limit planujemy zmienić.

Zmiana limitu płatności kartą w Pekao SA

Zmiana limitów dla transakcji bezgotówkowych (płatności kartą) możliwa jest na kilka sposobów. Poza metodami dostępnymi dla limitu przelewów, możemy też zrobić to poprzez aplikację mobilną PeoPay.

Limit płatności kartą Pekao – zmiana w serwisie Pekao24

W Pekao24 możemy przejść do widoku kart płatniczych. Przy wybranej z nich wciskamy przycisk “Szczegóły” (po lewej stronie, pod nazwą karty).

Zmiana limitu karty w Pekao (serwis transakcyjny)

Jak zmienić limit karty w Pekao przez aplikację PeoPay?

Bank Pekao daje swoim klientom możliwość ustawienia limitu transakcji przez aplikację mobilną PeoPay. To możliwe dla wielu rodzajów kart: MasterCard Debit Basic, MasterCard Debit FX, MasterCard Debit Gold FX, VISA Debit Gold, World Elite Debit Mastercard Black, World Elite Debit Mastercard White. Jak zmienić limit w aplikacji mobilnej?

 • otwórz aplikację PeoPay i zaloguj się
 • wybierz jedną z kart i otwórz “Szczegóły
 • kliknij opcję “ZMIEŃ LIMIT
 • ustaw limit i zatwierdź przyciskiem “DALEJ
 • autoryzacja operacji (zgodnie z wybraną metodą)
Zmiana limitu płatności kartą Pekao

Limit transakcji zbliżeniowych kartą Pekao

Ze względów bezpieczeństwa Pekao ustawiło dzienny limit – 5 transakcji zbliżeniowych. Po osiągnięciu limitu wciąż można płacić daną kartą – wtedy niezbędne jest umieszczenie jej w czytniku terminala i wpisanie kodu PIN.

Zmiana limitu płatności kartą – telefonicznie i w oddziale

Klienci Pekao SA mogą również ustawić limit płatności kartą w oddziałach banku. Zrobią to także przez infolinię Pekao. Osobista wizyta w placówce banku może być niezbędna dla kart Maestro i Mastercard Debit. Dla nich zmiana w aplikacji mobilnej oraz serwisie Pekao24 nie jest bowiem możliwa.

Przydatne informacje dla posiadaczy konta w Pekao

Klientom Banku Pekao SA mogą przydać się także te informacje:

Najczęściej zadawane pytania – zmiana limitu w Pekao

Jak zmienić dzienny limit w Pekao?

Zmiana limitu przelewów możliwa jest w serwisie transakcyjnym Pekao24, w oddziale banku Pekao i przez infolinię. Ustawienie limitu płatności kartą Pekao możliwe jest również w aplikacji mobilnej PeoPay.

Czy w aplikacji PeoPay można zmienić limit przelewów?

Ze względów bezpieczeństwa nie ma takiej możliwości. Aby ustawić limit przelewów niezbędne jest skorzystanie z innych metod (przez serwis transakcyjny, infolinię lub w oddziale).

Jak wypłacić dużą sumę z Pekao?

Maksymalny limit wypłaty z bankomatów nie jest wystarczający? Klienci banku Pekao mogą więc udać się do placówki banku. Tam możliwe jest wypłacenie do 25.000 złotych lub do 1000 euro. W wybranych placówkach w dużych miastach limity są wyższe – odpowiednio 25.000 złotych i 2500 euro.

Źródło:

 1. https://www.pekao.com.pl/klient-indywidualny/bankowosc-elektroniczna/bezpieczenstwo.html
 2. https://www.pekao.com.pl/o-banku/faq.html?utm_source=kt-fq#
 3. https://direct.money.pl/artykuly/porady/czym-sa-limity-kwotowe-dotyczace-transakcji-wykonywanych-przez-internet
Jaku Bielecki
Jakub Bielecki
Zafascynowany ekonomią, gospodarką i polityką. Interesuje się najnowszymi trendami, a także zmianami w prawie wpływającymi na sektor finansów. Stale poszerza wiedzę, która pozwala mu na profesjonalne doradztwo. Na co dzień korzysta z najlepszych rozwiązań i możliwości dostępnych w zakresie finansów osobistych i inwestycji. Poza ekonomią interesuje się nowymi technologiami, muzyką i podróżami. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły