Pekao – kody SWIFT, IBAN

pekao kod swift bic iban

Jak często zdarzało Ci się słyszeć określenie „tego czerwonego Pekao” lub „tego banku z żubrem”? Zapewne bardzo często, sam bank w swoich reklamach tytułuje się „bankiem z czerwonym żubrem”. Skąd taki pomysł? Na pewno nie z komunistycznych (czerwonych) zapędów, nie jest to też nawiązanie do popularnej marki piw. Czerwony żubr stał się swoistym znakiem rozpoznawczym dla Pekao po tym, jak Powszechna Kasa Oszczędnościowa została skrócona do akronimu PKO. Można byłoby uznać że końcówka też się różni – w końcu przy żubrze jest skrót S.A, zaś przy PKO jest BP. Nie zmienia to jednak faktu, że czerwony żubr reprezentuje drugi największy bank. Pekao S.A. plasuje się na drugim stopniu podium z aktywami o wartości 237,6 miliarda złotych.

Pekao – numer SWIFT

Kolejnym elementem, którego absolutnie nie można pominąć, jest kod SWIFT, zamiennie określany jako kod BIC. Niezbędny może się także okazać adres siedziby banku, który obsługuje rachunek danej osoby. Bez podania tych informacji przelew może zostać wstrzymany z prośbą o doprecyzowanie powyższych parametrów. Warto więc wiedzieć, jaki kod SWIFT/BIC ma Pekao S.A. i gdzie znajduje się adres siedziby banku. Dla Pekao S.A. kod SWIFT/BIC to PKOPPLPW, a adres to: Bank Pekao SA ul. Grzybowska 53/57 skrytka pocztowa 1008 00-950 Warszawa Polska.

Kod SWIFT/BIC Bank Pekao S.A.: PKOPPLPW
PKOP
Kod banku
PL
Kod kraju
PW
Kod lokalizacji
Kod oddziału

Pekao – numer IBAN

Każdy, kto chociaż raz zlecał przelew zagraniczny wie, że procedura wygląda zupełnie inaczej niż wykonywanie przelewu krajowego. Wysyłając pieniądze do banku poza Polskę należy uzupełnić dodatkowe pola i wprowadzić kilka modyfikacji. Pierwszą zmianą w stosunku do klasycznego przelewu będzie podanie IBAN – International Bank Account Number. Tworzy się go w prosty sposób: do standardowego rachunku bankowego dodaje się przedrostek oznaczający kraj. Zarezerwowanym dla Polski przedrostkiem jest PL, po którym następuje 26 cyfr Twojego rachunku bankowego.

IBAN Bank Pekao S.A.: PL + numer rachunku na który chcesz wysłać przelew
Dla przykładu jeśli chcesz wysłać przelew na rachunek 00 0000 0000 0000 0000 0000 0000
IBAN będzie wyglądać tak: PL 00 0000 0000 0000 0000 0000 0000
Adres do przelewu

Bank Pekao S.A. ul. Grzybowska 53/57, skrytka pocztowa 1008 00-950 Warszawa

Adres Pekao do przelewu:

Bank Pekao S.A.

ul. Grzybowska 53/57, skrytka pocztowa 1008

00-950 Warszawa

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły