Aplikacje do zarządzania finansami osobistymi i domowym budżetem

aplikacje do zarządzania finansami osobistymi

Optymalne zarządzanie domowym budżetem przynosi sporo korzyści. Przede wszystkim możesz mieć swoje finanse pod pełną kontrolą. Dzięki temu szybko odkryjesz, jak wydawać mniej i jak oszczędzać. Co ważne, nie musisz przy tym pamiętać wielu informacji, przychodów, czy wydatków. Można je po prostu gdzieś zapisać. Pomocny będzie choćby zwykły zeszyt, ale to też nie jest najlepsze rozwiązanie. Naszym zdaniem warto zdecydować się na aplikacje do zarządzania domowym budżetem. Programy do zarządzania finansami osobistymi są dostępne na komputery, smartfony z systemem Android i iOS, a także tablety. Najwygodniejsze aplikacje do zarządzania finansami osobistymi to te przeznaczone na smartfony. To te urządzenia nosimy w końcu zawsze przy sobie. W każdej chwili możesz uzupełnić dane zbierane w aplikacji lub sprawdzić je.

Aplikacje do zarządzania finansami osobistymi

Domowy budżet pod kontrolą dzięki prostej w użyciu aplikacji? To możliwe! Propozycje najlepszych aplikacji do zarządzania finansami osobistymi znajdziesz poniżej. Są tam zarówno programy na smartfony z systemem Android (np. Samsung, Motorola, Xiaomi, Oppo i inne), jak i iOS – iPhone.

Dlaczego instalacja aplikacji do zarządzania domowym budżetem to dobry pomysł? Smarrtfona mamy zawsze przy sobie. W każdym momencie możemy więc podejrzeć szczegóły swoich wydatków, oszczędności, czy dowiemy się o konieczności opłacenia rachunku. Wykresy i raporty pokazywane przez aplikację pozwalają natomiast na dokładną analizę finansów osobistych. Nie musisz być przy tym znawcą z zakresu ekonomii, bankowości, czy bankowości.

Darmowa aplikacja do zarządzania domowym budżetem – Finanse – wydatki i budżet

Finanse – wydatki i budżet – pod taką nazwą znajdziesz bardzo wysoko oceniany program do planowania finansów osobistych. Wydatki przypisujemy tam do różnych kategorii. Są tam zarówno te ustawione przez twórców programu, ale także możliwość dodawania własnych Mamy dostęp do wszystkich szczegółów dokonywanych transakcji, także w różnych walutach. Aplikacja dostępna jest w Sklepie Google Play jak i w AppStore dla iPhone i iPada. Całość obsługi odbywa się w języku polskim, co bez dwóch zdań jest nie lada ułatwieniem.

Poza dostępnością rodzimego języka, ta aplikacja mobilna do planowania budżetu domowego jest intuicyjna w obsłudze. Na ekranie zobaczymy nasze wydatki pogrupowane w obrazkowej formie. Dzięki temu już na pierwszy rzut oka przekonamy się, na co wydajemy najwięcej. Poszczególne wydatki i koszty możemy odnaleźć dzięki filtrom. Dostęp do naszych danych może być zabezpieczony hasłem. Dzięki przypomnieniu na smartfona dowiemy się też o konieczności opłacenia rachunków cyklicznych, rat kredytów gotówkowych, czy na przykład spłacie chwilówki online.

Niestety, w tym programie nie mamy możliwości ustawienia widgetu z domowymi wydatkami na ekranie smartfona. Wydatki i koszty nie są też podzielone na te opłacane gotówką i przelewem z konta. Taka informacja pochodząca z aplikacji do zarządzania domowym budżetem byłaby dość cennym dodatkiem.

Aplikacja Wallet do zarządzania finansami

Kolejny program do zarządzania finansami osobistymi nazywa się po prostu Wallet (wersja na iOS).  Ta bezpłatna aplikacja do wydatków domowych jest idealna do zaplanowania swojego budżetu. Zapisujemy w niej płatności i możemy śledzić, na co przeznaczamy swoje pieniądze. Dużym plusem są opcje planowania budżetu na przyszłość. To duże ułatwienie, jeśli chcesz odłożyć jakąś sumę lub zacząć oszczędzać.

Co wyróżnia Wallet jako bardzo dobrą aplikację do zarządzania finansami osobistymi? Ma funkcję automatycznej synchronizacji transakcji. Twój bank i aplikacja Wallet łączą się, więc nie musisz każdorazowo ręcznie zapisywać transakcji. W tej aplikacji zobaczymy dokładne wykresy z zestawieniem wydatków, kosztów i naszych oszczędności. Mamy też podział na konta, karty płatnicze, karty kredytowe i gotówkę. Jeśli dane konto bankowe ma kilku użytkowników, dane z ich transakcji automatycznie zapiszemy w aplikacji Wallet.

Money Pro – aplikacja do zarządzania domowym budżetem

Szukasz profesjonalnej aplikacji do zarządzania finansami osobistymi? Money Pro posiada opcję tworzenia kopii zapasowych  i synchronizacji z dysku Google lub z Dropboxa. Minusem jest cena – koszt zakupu tej aplikacji do zarządzania domowym budżetem  nie jest jednak wysoki. Cena to 13,99 złotych. Aplikacja stworzona przez Aimbity AS posiada obsługę także w języku polskim.

Jak działa Money Pro?  Każdą transakcję możemy zapisać w programie w dość prosty sposób. Dla budowania wspólnego, domowego budżetu, atrakcyjna wydaje się opcja synchronizacji kilku urządzeń. Można więc zarządzać aplikacją wspólnie z innymi domownikami lub członkami rodziny – małżonkiem, dziećmi, itp. Money Pro dostępne jest na komputery z systemem Windows, na smartfony korzystające z Androida i iOS.

Aplikacja do zarządzania finansami osobistymi na Androida – 1Money

Aplikacja 1Money ma jeden minus (choć nie dla wszystkich). Jest dostępna jedynie na smartfony i tablety z systemem operacyjnym Android. Aplikację 1Money  pobierzesz za darmo ze Sklepu Googlee Play. Do jej największych plusów należy proste i szybkie dodawanie kolejnych transakcji – wydatków. Wszystkie wydatki zobaczysz w przejrzysty sposób, ale to ni wszystko. 1Mony pozwala też na tworzenie planów  – zarówno tych związanych z wydatkami, przychodami, jak i oszczędnościami. Możemy synchronizować dane z wieloma kontami, także w kilku walutach. Nie musimy się też martwić o potencjalną utratę danych – są zapisywane w serwerze w chmurze.

Dodatkowe funkcje można odblokować, wykupując wersję 1Money Pro. Wtedy użytkownik może dodawać nowe kategorie wydatków, czy skorzystać z większej liczby kont jednocześnie. Darmowa wersja jest jednak w pełni funkcjonalna i wystarczająca dla większości osób. Obie wersje posiadają obsługę w języku polskim.

A może aplikacja mobilna Twojego banku pomoże w zarządzaniu budżetem?

Przedstawione w dzisiejszym poradniku aplikacje do zarządzania finansami osobistymi to tylko kilka propozycji. Są to bardzo dobrze oceniane, funkcjonalne i przeważnie darmowe programy. Być może jednak posiadasz już na swoim telefonie dobry program do ustalania domowego budżetu. Mowa o aplikacji mobilnej Twojego banku. Wiele z nich, jak choćby PeoPay (Pekao SA), aplikacja IKO (PKO BP), czy funkcjonalna aplikacja mobilna mBanku posiadają sporo funkcji pozwalających na zapoznanie się ze swoimi wydatkami. Aplikacje nowoczesnych banków dają wiele opcji oszczędzania, tworzenia różnych planów, czy zapisywania transakcji.

Jaku Bielecki
Jakub Bielecki
Zafascynowany ekonomią, gospodarką i polityką. Interesuje się najnowszymi trendami, a także zmianami w prawie wpływającymi na sektor finansów. Stale poszerza wiedzę, która pozwala mu na profesjonalne doradztwo. Na co dzień korzysta z najlepszych rozwiązań i możliwości dostępnych w zakresie finansów osobistych i inwestycji. Poza ekonomią interesuje się nowymi technologiami, muzyką i podróżami. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły