Pekao SA sesje przychodzące i wychodzące

Bank Pekao S.A. ostatnimi czasy zyskał przydomek „banku z żubrem”. Jest to celowy zabieg marketingowy, który pozwala odróżnić Pekao S.A. od PKO Banku Polskiego. Chociaż nazwy tych dwóch podmiotów są łudząco podobne, to godziny wykonywania przelewów – zupełnie inne. Sprawdź sesje przychodzące i wychodzące w Pekao S.A.!

Sesje przychodzące i wychodzące Pekao S.A.

Bank Pekao S.A. oferuje całą gamę usług bankowych, które są niezbędne zarówno firmom, jak i osobom prywatnym. Dostępne są zarówno specjalne rachunki inwestycyjne czy obsługa klienta zamożnego, jak również powszechnie wykorzystywane kredyty gotówkowe i karty kredytowe. Jednak najpopularniejszym produktem w ofercie banku Pekao S.A. jest oczywiście prowadzenie rachunku osobistego. Prowadząc konto w Pekao S.A., możesz wykonać szereg niezbędnych czynności.

Dzięki niemu w bezpieczny sposób możesz przechowywać swoje oszczędności i bieżące środki. Karta debetowa ułatwi Ci płatności bezgotówkowe w sklepie, w punktach usługowych czy w Internecie. Rozliczenia pomiędzy innymi odbiorcami, m.in. opłaty za Internet czy faktury za prąd opłacisz przy pomocy przelewów. Warto jednak wiedzieć, że zlecenie przelewu nie jest jednoznaczne z natychmiastowym otrzymaniem ich przez odbiorcę. Aby zorientować się, kiedy otrzymasz przelew, sprawdź godziny sesji przelewów przychodzących i wychodzących.

Godziny sesji przychodzących i wychodzących w Pekao

Sesje wychodzące

08:30
I Sesja wychodząca Elixir

Przelew musi zostać wykonany do godz.: 14:25 dnia poprzedniego

12:30
II Sesja wychodząca Elixir

Przelew musi zostać wykonany do godz.: 10:30 dnia bieżącego

15:00
III Sesja wychodząca Elixir

Przelew musi zostać wykonany do godz.: 14:25 dnia bieżącego

Sesje przychodzące

11:00
I Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 11:00

15:00
II Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 15:00

17:30
III Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 17:30

Sesje przychodzące i wychodzące w Pekao – to warto wiedzieć!

Zastanawiasz się, w jaki sposób interpretować godziny sesji przychodzących i wychodzących w Pekao? Całość jest bardzo prosta – sesja wychodząca to moment, w którym środki zostają przekazane do rozliczenia. Sesja przychodząca z kolei oznacza przybliżoną godzinę otrzymania przelewów. Całość przebiega tak, że pierwsza godzina sesji wychodzącej w banku A transferuje środki do drugiej sesji przychodzącej w banku B. Jeśli więc bank A oferuje pierwszą sesję wychodzącą o godzinie 8:30, a bank B wskazuje drugą sesję przychodzącą o 14:00, to przelew zlecony o 8:21 dotrze do odbiorcy około 14:00. Oczywiście cała operacja także potrzebuje czasu na przeprocesowanie, więc osoba z banku B nie powinna składać reklamacji o 14:01.Sesje przychodzące – w zależności od natężenia zleceń – mogą się przesunąć nawet o kilkanaście minut. Jeśli przelew nie dotrze w ramach drugiej sesji przychodzącej, warto zapytać zlecającego o godzinę przekazania dyspozycji. Być może spóźnił się on z dyspozycją i wówczas środki trafią w godzinach trzeciej sesji przychodzącej – przykładowo o 17:30.

3 komentarze

Natalia

Jeśli przelew był zlecony o 11 to o której w banku pekao będą pieniądze na koncie?

Odpowiedz
      Marta

      Jeśli przelew był zlecony po 15tej to czy będzie w banku PKO w tym samym dniu?

      Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły