Revolut Ultra – ile kosztuje i jakie korzyści oferuje?

Revolut Ultra

Karta wielowalutowa Revolut od lat zdobywa popularność, także wśród klientów z Polski. Dzięki niej płatności za granicą mogą być wygodne i niedrogie. Z biegiem lat Revolut zaczął wprowadzać kolejne usługi. Jedną z najnowszych jest Revolut Ultra. Na czym polega najdroższy pakiet, ile kosztuje i czy warto go wybrać?

Revolut Ultra

W 2023 roku karta wielowalutowa Revolut cieszy się niesłabnącym powodzeniem. W Polsce jest najpopularniejszym produktem tego typu. Klienci mogą wybrać jeden z kilku planów taryfowych. Podstawowy jest darmowy, a każdy kolejny oferuje dodatkowe możliwości. Na szczycie listy znajduje się najnowszy, a jednocześnie najdroższy plan w Revolut .

Fintech zapowiadał wprowadzenie tego rozwiązania już na początku roku. Dziś każdy może już z niego skorzystać, choć nie jest to tanie. Revolut Ultra ma natomiast sporo do zaoferowania swojemu użytkownikowi. Można powiedzieć, że w portfolio Revoluta ten plan jest przeznaczony dla najbardziej wymagających klientów.

Jak zostać użytkownikiem planu tarayfowego Ultra?

Póki co nie możemy po prostu uruchomić tego pakietu w swojej aplikacji Revolut. Niezbędne jest zapisanie się na listę oczekujących. Wkrótce pierwsi szczęśliwcy dostaną swoje luksusowe karty i zaproszenie do aktywacji najbardziej prestiżowego planu.

Dziś na liście osób oczekujących na aktywację planu Revolut Ultra jest około 450 tysięcy osób z całego świata. W Polsce na taki krok zdecydowało się półtora tysiąca użytkowników. To spory sukces, jeśli weźmiemy pod uwagę miesięczny koszt abonamentu Ultra.

Ile kosztuje Revolut Ultra?

Już pierwszy rzut oka na cenę najdroższej karty Revolut z pewnością zniechęci wiele osób. Cóż, to produkt luksusowy, przeznaczony wyłącznie dla najbardziej wymagających użytkowników i już sama cena to podkreśla.

Revolut Ultra kosztuje 260 złotych miesięcznie. Oznacza to roczny koszt wynosząco ponad trzy tysiące złotych! Możemy jednak obniżyć go do “zaledwie” 2520 złotych. W tym celu należy zapłacić za rok z góry – miesięczna cena spadnie wtedy do 210 złotych.

Co oferuje Revolut Ultra?

Pierwszym wyróżnikiem karty “Revolut dla bogaczy” jest sam wygląd “plastiku”. Fizyczna karta płatnicza w tym pakiecie jest pokryta warstwą prawdziwej platyny. To niezły sposób na to, aby podczas codziennych płatności zwrócić uwagę na siebie i stan swojego portfela. Platynowa karta Revolut wygląda znacznie bardziej luksusowo i nie codziennie, nawet w porównaniu ze “złotymi kartami” proponowanymi przez banki.

Opisywana dziś karta spodoba się osobom, które dużo podróżują. Rezygnując z podróży lotniczej możemy liczyć na zwrot kosztów. Na lotniskach możemy natomiast skorzystać z opcji DragonPass – do dyspozycji mamy 1400 saloników. Są świetnym miejscem na oczekiwanie na odlot. Bagaż właściciela Revolut Ultra jest ubezpieczony na wypadek uszkodzenia lub zgubienia. Dostajemy również ubezpieczenie od opóźnienia lotów, a nawet dodatkową ochronę auta z wypożyczalni!

Korzyści podczas płacenia kartą pokrytą prawdziwą platyną

Karta pokryta prawdziwą platyną pozwoli użytkownikowi Revolut Ultra zarabiać podczas płacenia. Otrzymamy 1,2% cashback za wszystkie zakupy. Nasze zakupy są aż do kwoty 10 tysięcy euro chronione przed kradzieżą lub zniszczeniem. Ubezpieczone są także bilety na imprezy i wydarzenia, które kupisz kartą Revolut Ultra (do 5.000 euro). Możemy też zwrócić zakupione produkty aż do 90 dni od opłacenia transakcji (wartość zakupu: do 600 euro). W pierwszym miesiącu działania produktu, wybrani użytkownicy otrzymają dodatkowy cashback 5%.

Revolut Ultra da nam także dodatkowe ubezpieczenie dentystyczne i medyczne. Klienci mogą także skorzystać z szyfrowanej sieci prywatnej VPN (NordVPN). Jeśli chcesz pracować w biurze coworkingowym, masz trzy darmowe wejścia do sieci WeWork miesięcznie. Z kartą Revolut Ultra można też odwiedzić siłownię i punkty SPA (ClassPass) – dostaniemy 20 kredytów miesięcznie. Wymagający klienci dostaną także prenumeratę dziennika Financial Times.

Lista benefitów dla klientów Revolut Ultra jest dość długa, prawda? To jednak nie koniec! Kolejne dodatki pojawią się w przyszłości.

Inwestowanie w Revolut na lepszych warunkach z najdroższą kartą

Z pewnością spora część użytkowników Revolut Ultra jest zainteresowana inwestowaniem. Dla nich przeznaczone są lepsze warunki, niż w podstawowych planach Revoluta. Inwestując w kryptowaluty mamy prowizję zaledwie 0,49%. Dla innych towarów również prowizja pośrednika jest niższa – wynosi 1,49%. Transakcje giełdowe mają prowizję 0.12%, choć pierwszych 10 wykonamy w każdym miesiącu za darmo. Także wymiana walut będzie w tym wypadku bardziej opłacalna.

Na stronie Revoluta znajdziemy również informację o tym, że z planem Ultra dostaniemy konto oszczędnościowe. Oprocentowanie 5.2% rocznie jest bardzo korzystne. Dobrą wiadomością jest również codzienna kapitalizacja odsetek, nie wiadomo jednak czy będzie dostępna w Polsce (zależy od rynku). Konto oszczędnościowe nie ma żadnych warunków, które często są w banku.; Nie mamy tu wymaganych minimalnych wpłat, czy posiadanego na koncie salda.

Co jeszcze oferuje plan Ultra?

Klienci wybierający plan Revolut Ultra mogą oczywiście korzystać z pozostałych produktów fintecha. Dodatkowe oszczędności (cashback 3%) umożliwi usługa Revolut Shops. 

Możemy także rozłożyć płatność za zakupy. Zapewni to funkcja Revolut Pay Later, przeznaczona także dla klientów najdroższego planu taryfowego, opisanego w tym artykule.

Ostatnią z ciekawych możliwości jest kredyt w Revolut. Nie wiemy dziś jednak, czy dla klientów planu Ultra przeznaczono dodatkowe, lepsze warunki lub niższe oprocentowanie.

Podsumowanie artykułu

Podsumowując, najnowszy plan taryfowy w Revolucie to opcja dla naprawdę wymagających klientów. Miesięczna opłata nie jest niska, jednak rekompensują ją dodatkowe korzyści. Jeśli planujesz zbierać środki na koncie oszczędnościowym lub inwestujesz przy pomocy aplikacji Revoluta, możesz liczyć na szybkie odzyskanie sporej części miesięcznego abonamentu. Pomoże w tym również atrakcyjny program cashback. Pokryta prawdziwą platyną karta Ultra sprawdzi się także w przypadku osób dużo podróżujących. W ich przypadku korzyściami będą dodatkowe ubezpieczenie, czy dostęp do saloników na lotniskach na całym świecie.

Najczęściej zadawane pytania

Co to jest Revolut Ultra?

Revolut Ultra to najdroższa taryfa tego fintechu. Za ponad 200 złotych miesięcznie otrzymujemy jednak sporo korzyści.

Ile kosztuje Revolut Ultra?

Miesięczny koszt wynosi 260 złotych. Możemy go obniżyć, opłacając cały rok z góry za 2520 złotych.

Co daje Revolut Ultra?

Revolut Ultra pozwoli skorzystać z niższego oprocentowania przy inwestycjach i zakupie kryptowalut. Dostajemy dodatkowe ubezpieczenie, program cashback, a także sporo korzyści dla osób podróżujących. Lista benefitów jest długa i stale rośnie.

Jak wygląda karta Revolut Ultra?

Karta Revolut dla użytkowników najdroższego planu taryfowego (Ultra) jest powlekana warstwą prawdziwej platyny. Wygląda naprawdę prestiżowo!

Źródło:

  1. https://www.revolut.com/pl-PL/ultra-plan/
  2. https://www.retailbankerinternational.com/news/revolut-targets-mass-affluent-segment-with-launch-of-revolut-ultra/
Jaku Bielecki
Jakub Bielecki
Zafascynowany ekonomią, gospodarką i polityką. Interesuje się najnowszymi trendami, a także zmianami w prawie wpływającymi na sektor finansów. Stale poszerza wiedzę, która pozwala mu na profesjonalne doradztwo. Na co dzień korzysta z najlepszych rozwiązań i możliwości dostępnych w zakresie finansów osobistych i inwestycji. Poza ekonomią interesuje się nowymi technologiami, muzyką i podróżami. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły