Revolut Pay Later – kup teraz i zapłać później – jak to działa?

revolut pay later

Revolut jest przykładem firmy z branży fintech. Łączy świat finansów i nowoczesnych technologii. Karta Revolut pozwala na wygodne płatności – stacjonarni i przez Internet. Dużym plusem jest obsługa wielu walut, co jest przydatne szczególnie podczas pobytu za granicą. Możliwości Revoluta są jednak znacznie większe. Posiadacze konta mogą wziąć kredyt w Revolut. Brytyjska firma posiada też konto z kartą dla nastolatków. Najnowszą funkcją jest natomiast cashback do 3%, przydatny podczas zakupów w sklepach partnerów. Naszym zdaniem najciekawszą opcją są jednak płatności odroczone Revolut Pay Later. Jak działa nowa funkcjonalność i jakie korzyści przynosi użytkownikom?

Płatności odroczone w Revolut

Kup teraz i zapłać później. Tak w skrócie działają płatności odroczone dostępne w Revolut. Za granicą Pay Later był dostępny już wcześniej. Do nas funkcja trafiła w sierpniu ubiegłego roku. Nic dziwnego, że kolejne możliwości trafiają także do klientów z Polski. W naszym kraju z usług Revoluta korzysta już 1,7 miliona klientów. Revolut Pay Later to tak zwane płatności odroczone. W Polsce wciąż taka opcja nie jest zbyt popularna, w Europie Zachodniej coraz więcej osób jej jednak używa. Podobną usługę znajdziemy dziś jednak m.in. u operatora płatności PayU.

W menu głównym aplikacji Revolut znajdziemy dziś następujące zakładki:

  • Konta
  • Karty
  • Akcje
  • Kryptowaluty
  • Sejfy
  • Karty kredytowe
  • Pay Later
  • Kredyty

Pierwsze uruchomienie usługi prowadzi nas do wniosku. Dopiero po jego przejściu płatności odroczone w Revolut będą dostępne.

Jak działają płatności odroczone Pay Later?

Płatności odroczone Revolut działają w bardzo prosty sposób. Gdy mamy aktywną usługę i dostępną wystarczającą liczbę środków (w ramach przyznanego limitu), nie musimy płacić za zakupy od razu. Płatność zostanie natomiast rozłożona na raty. Najpierw płacimy ⅓ wartości zakupu, następnie spłacamy go w jeszcze dwóch ratach. Doliczona zostanie wtedy dodatkowa opłata transakcyjna,.

Wniosek o włączenie płatności odroczonych Pay Later w Revolucie

Po wejściu pierwszy raz w funkcję “Pay Later” w aplikacji mobilnej Revolut, zobaczymy materiały reklamowe z opisem funkcjonalności. By z niej skorzystać, musimy wypełnić i przesłać wniosek. Jest bardzo prosty i przejście formalności nie zajmie zbyt wiele czasu. Wpisujemy swoje dochody “na rękę” (po opodatkowaniu) oraz miesięczne koszty utrzymania. Na tej podstawie Revolut ocenia naszą zdolność kredytową. Czekamy dosłownie kilkanaście sekund, a efektem działania algorytmu jest ustalenie limitu kredytowego. Maksymalnie możesz liczyć nawet na 5.000 złotych do wykorzystania w ramach płatności Pay Later. Wszystko zależy jednak od tego, jaka jest wysokość zarobków i ocena zdolności kredytowej danej osoby.

Revolut nie wymaga żadnych dodatkowych zaświadczeń od pracodawcy, czy podobnych formalności. Podana wysokość zarobków ma formę oświadczenia. Podczas analizy wniosku, brytyjska firma sprawdza natomiast swojego klienta w Biurze Informacji Kredytowej. Zła historia w BIK może spowodować odrzucenie wniosku o płatności odroczone. Możliwe jest też, że zaproponowany limit będzie wtedy niższy.

Do ukończenia wniosku wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami. Revolut wyświetli je na ekranie. Każdy krok jest opisany w prosty i zrozumiały sposób Zaznaczamy wymagane regulaminy i oświadczenia i przechodzimy dalej.

Wymagania Revolut Pay Later

Poza odpowiednią zdolnością kredytową, do uruchomienia płatności odroczonych musimy spełnić jeszcze dwa warunki. Przede wszystkim opcja ta jest dostępna tylko dla klientów z polskim obywatelstwem. Niezbędne jest też posiadanie aktualnej wersji aplikacji Revolut (wersja 8.67 lub nowsza).

Wymagania do aktywacji funkcji płatności odroczonych w Revolut:

  • konto w Revolut
  • odpowiednia zdolność kredytowa
  • polskie obywatelstwo
  • aktualna wersja aplikacji – co najmniej 8.67

Kiedy można skorzystać z płatności odroczonych Revolut?

Uruchomienie Revolut Pay Later to decyzja klienta. Posiadając konto i kartę w Revolucie możesz w dowolnym momencie złożyć wniosek o Pay Later. Po akceptacji usługa stanie się aktywna. Wtedy możliwe będzie korzystanie z płatności odroczonych przy wszystkich zakupach – zarówno fizyczną karta, jak i online. Możemy też użyć Pay Later do płacenia wirtualną kartą ze zmiennym numerem. Skorzystamy z płatności odroczonych aż do wysokości ustalonego limitu.

Ile kosztuje Pay Later?

Płatności odroczone Revolut Pay Later są obciążone dodatkową opłatą transakcyjną. Za każdy wydatek zapłacimy 2,99% wartości zakupu. Kwota ta zostanie doliczona do drugiej i trzeciej raty. RRSO wynosi więc 42,31%. Jeżeli pożyczysz w ten sposób 1.000 złotych, całkowita kwota do spłaty wyniesie 1044,85 złotych. Należy to uznać za dość atrakcyjną ofertę.

Nowi klienci, którzy aktywowali usługę Revolut Pay Later mogą liczyć natomiast na lepszą ofertę. Promocja pozwala przez 30 dni korzystać z płatności odroczonych bez opłaty transakcyjnej. Wtedy RRSO wynosi 0%, a w trzech równych ratach oddajemy po prostu pożyczoną sumę.

Czy warto korzystać z Pay Later?

Podsumowując, Revolut Pay Later to nowa funkcja Revoluta. Pozwala rozłożyć wartość zakupu na trzy raty. Do drugiej i trzeciej brytyjski fintech dolicza niewielką opłatę transakcyjną. Wynosi 2.99% i nie  zapłacisz jej przez pierwsze 30 dni. W okresie promocji RRSO wynosi 0%, później – 42,31%. Revolut Pay Later jest więc ciekawą alternatywą dla zakupów na raty 0%. Możesz skorzystać z tej funkcji przy zakupach w dowolnym sklepie, także w Internecie. Jest to również niezła konkurencja dla pożyczek online na raty. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by korzystać z każdej ze wspomnianych możliwości jednocześnie. Możemy wtedy liczyć na wyższy, łączny limit wydatków. W takiej sytuacji zawsze masz możliwość skorzystania z tej opcji, która jest korzystniejsza.

Pay Later w Revolucie to ciekawa opcja ze sporymi zaletami. Aktywacja usługi jest prosta, a wniosek składa się z minimum formalności. Pewnym minusem jest małą elastyczność oferty. Płatności odroczone zawsze są rozłożone na 3 raty.

Źródło: https://www.revolut.com/pl-PL/pay-later/

Jaku Bielecki
Jakub Bielecki
Zafascynowany ekonomią, gospodarką i polityką. Interesuje się najnowszymi trendami, a także zmianami w prawie wpływającymi na sektor finansów. Stale poszerza wiedzę, która pozwala mu na profesjonalne doradztwo. Na co dzień korzysta z najlepszych rozwiązań i możliwości dostępnych w zakresie finansów osobistych i inwestycji. Poza ekonomią interesuje się nowymi technologiami, muzyką i podróżami. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły