Kredyt na święta – skąd w 2024 roku wziąć pieniądze na świąteczne wydatki?

kredyt na święta

Święta Wielkanocne lub Boże Narodzenie to bez wątpienia długo wyczekiwane okazje. Rodzinne spotkania, prezenty, czy religijne uniesienia – każdy ma wiele powodów, aby czekać na nadejście Świąt. Niestety, zwykle wiąże się to także ze sporymi wydatkami. Kto nie ma wystarczających zarobków, zwykle odpowiednio wcześniej odkłada pieniądze na święta. Innym sposobem jest pożyczka lub kredyt na święta. Dziś postaramy się podpowiedzieć, skąd wziąć gotówkę na świąteczne wydatki. Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem.

Skąd wziąć pieniądze na Święta?

Korzystanie z pożyczek online lub kredytów na święta nie należy dziś do zbyt popularnych. Z drugiej jednak strony – czemu nie? Skoro w podobny sposób finansujemy przeróżne wydatki, zakupy, czy nawet wakacyjne wyjazdy, czemu nie postąpić podobnie w przypadku Świąt Wielkanocnych i Świąt Bożego Narodzenia i związanych z nimi wydatków?

Wakacje na raty - czy to mozliwe?

W dzisiejszym poradniku sprawdzamy więc, jakie korzyści może mieć skorzystanie z kredytu na święta. Dowiesz się też z niego, kto może skorzystać z pożyczki na święta. Oczywiście, podpowiadamy też, gdzie szukać najlepszych ofert kredytów gotówkowych i pożyczek.

Jak drogie będą Święta w 2024 roku?

Przede wszystkim postarajmy się zastanowić, o jakich kwotach mówimy. Świąteczne wydatki oczywiście są w dużej mierze uzależnione od tego, czy organizujemy rodzinne spotkanie. Każdy inaczej dysponuje też budżetem, czy w inny sposób obchodzi Święta. Jeśli mielibyśmy jednak utrudnić, Według przeróżnych statystyk w związku ze Świętami wydajemy przeciętnie od około 1000 złotych wzwyż. Jeśli organizujesz świąteczne przyjęcie dla większego grona (około 10-osobowego), wydatki związane z jedzeniem i piciem mogą z łatwością przekroczyć dwa tysiące złotych. Kwestia przygotowywania prezentów jest oczywiście indywidualna, oznacza zwykle wydatek co najmniej 50, a najczęściej powyżej 100 złotych na jeden prezent. Jeśli doliczymy do tego takie koszty, jak wizyta u kosmetyczki, fryzjera, czy zakup świątecznych dekoracji – możemy nie zauważyć, gdy koszty organizacji Świąt przekroczą trzy tysiące złotych na rodzinę…

Wydatki związane ze Świętami Wielkanocnymi zwykle są sporo niższe. Możemy jednak przyjąć, że wydamy połowę tego, co w Boże Narodzenie. Oczywiście, wszelkie powyższe dane należy uznać za uśrednione. W każdej rodzinie koszt organizacji Świąt prezentuje się w końcu inaczej. Niektórzy wcale nie obchodzą Świąt, nie wydając ani złotówki więcej, niż w zwykłe dni. Z drugiej strony – zarówno Wielkanoc, jak i Boże Narodzenie to dni wolne. Wtedy statystycznie wydajemy po prostu więcej pieniędzy, choćby chcąc zapewnić sobie i swojej rodzinie rozrywkę. W 2024 roku ceny niestety są tak wysokie, że nawet wyjście z rodziną do kina i na lody to nierzadko koszt przekraczający 200 złotych.

Kredyt na święta

W przypadku kredytu na święta mówimy po prostu o zwykłym kredycie, czasem pożyczce na raty. Są to więc pieniądze, które możemy wydać na dowolny cel – także na przedświąteczne zakupy. Najczęściej potrzebna kwota to od kilkuset do kilku tysięcy złotych. W każdym banku, a także firmie pożyczkowej możemy liczyć na takie kredyty na święta.

Co więcej, ze względu na niedużą kwotę zobowiązania, czas oczekiwania na decyzję nie powinien być długi. W przypadku pożyczek pozabankowych nierzadko pieniądze dostaniemy w ciągu mniej, niż godziny. Banki wymagają nieco więcej formalności, przez co i czas oczekiwania się nieco wydłuży. I tak powinniśmy natomiast otrzymać pieniądze w ciągu kilku dni od wypełnienia i złożenia wniosku kredytowego. Oczywiście, w obu przypadkach wymagane jest pozytywne przejście weryfikacji – także badania zdolności kredytowej.

Okres spłaty kredytu na święta lub pożyczki gotówkowej to od miesiąca wzwyż. Możliwe jest rozłożenie spłaty nawet na 10 lat. Pożyczki długoterminowe są natomiast korzystne raczej w przypadku zobowiązań opiewających na znacznie wyższe kwoty. Kredyty na święta najczęściej zamykają się natomiast w kwocie kilku tysięcy złotych.

Jak stopy procentowe wpływają na raty kredytu? Jak sobie radzić z podwyżkami?

Kto może skorzystać z kredytu na święta?

Przejdźmy więc do tego, jakie są wymagania banków i firm pożyczkowych. Kredyt na święta chwilówki online i pożyczki ratalne mają różne wymagania, co w dużej mierze zależy od instytucji, którą wybierzemy. Jeśli chcesz skorzystać z kredytu na święta w banku, trzeba liczyć się z nieco wyższymi wymaganiami. Bank dokładnie bada historię kredytową w BIK, oczekuje też stabilnego źródła dochodu. W przypadku firm pożyczkowych wymagania są mniejsze. U nich nawet osoby zadłużone lub bez stałego źródła dochodu mogą złożyć wniosek pożyczkowy i liczyć na przyznanie pożyczki.

Jeśli natomiast mówimy o kredycie na święta, standardowe wymagania są następujące:

  • ukończone 18 lat
  • zamieszkanie na terenie Polski
  • polskie obywatelstwo
  • ważny dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość
  • zdolność kredytowa
  • dobra historia kredytowa (na podstawie raportu BIK)
  • pełna zdolność do czynności prawnych
  • prawidłowe wypełnienie wniosku

Niekiedy wymagane jest też dostarczenie zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach. Firmy pożyczkowe pozabankowe raczej nie mają takich wymogów. Tam zwykle wystarczy podać niezbędne informacje w formie deklaracji (oświadczenia w formularzu – wniosku pożyczkowym).

Gdzie dostanę kredyt na święta?

Każdy powinien zdawać sobie sprawę z różnic między kredytem a pożyczką. Przede wszystkim kredyty mogą być udzielane jedynie przez banki. Kredytu na święta powinniśmy więc szukać w jednym z polskich banków. Każdy z nich ma obecnie niezłą ofertę kredytów na dowolny cel. Informacji o propozycjach możesz poszukać samodzielnie – wchodząc na strony banków. Może być to jednak nieco czasochłonne. Dlatego postanowiliśmy przygotować dla naszych czytelników gotowe zestawienie kredytów na święta.

W rankingu kredytów konsumenckich znajdziesz aktualne oferty polskich banków. Łatwo porównasz ze sobą różne propozycje. Już na pierwszy rzut oka zobaczysz tam minimalną i maksymalną kwotę kredytu na święta i okres spłaty. Gdy któraś z ofert wydaje Ci się atrakcyjna – od razu możesz przejść na stronę banku. Tam wypełniamy formularz, czekamy na decyzję kredytową i oczekujemy na wypłatę środków.

Skąd wziąć kredyt na święta?

Jak dostać kredyt na święta?

Kredyty na święta mają zwykle kwoty rzędu kilkuset do kilku tysięcy złotych. W związku z tym często są dostępne w 100% online. To bardzo wygodne. Najprostszą ścieżkę do uzyskania kredytu na święta mają klienci danego banku. Są już przez niego zweryfikowani. Całą procedurę możemy więc przeprowadzić choćby z poziomu posiadanej już aplikacji mobilnej. W przypadku innych osób wymagana będzie weryfikacja tożsamości. O kredyt możemy wnioskować przez aplikację, na stronie serwisu transakcyjnego lub w placówce banku. Cały proces składa się z kilku etapów:

  1. Wybierz najlepszą ofertę. Tu pomocny będzie nasz ranking kredytów na święta 2024. Najlepsza propozycja to ta, która będzie najmniej kosztowna i dostaniesz w ramach kredytu potrzebną Ci kwotę. Zwróć też uwagę na wymagane formalności – im mniej, tym lepiej.
  2. Wypełnienie wniosku – formularza online. Poza swoimi danymi osobowymi, podajemy tam informacje o zatrudnieniu, osobach na otrzymaniu i posiadanych zobowiązaniach. Wszystko to ma na celu przeprowadzenie analizy Twojej zdolności kredytowej. Niekiedy bank wymaga dołączenia dodatkowych dokumentów – zaświadczenia z pracy, itp.
  3. Potwierdź swoją tożsamość. Najczęściej wystarczy przesłać skan dokumentu tożsamości. Niekiedy dostępne są też inne metody – wideoczat z konsultantem lub logowanie do swojej e-bankowości.
  4. Oczekuj na decyzję w sprawie wniosku. Zwykle trwa to do 24 godzin, często nawet kilkanaście minut.
  5. Podpisz umowę kredytową i odbierz pieniądze. Odbywa się to przez Internet, co jest bardzo wygodne.

Czy warto wziąć kredyt na święta?

Obecnie sporo osób korzysta z kredytu na samochód, kredytów hipotecznych, czy na inne cele. Dlaczego w przypadku świątecznych wydatków mielibyśmy postępować inaczej? Kredyt na święta to bardzo wygodne rozwiązanie. Jeśli tylko znajdziesz kredyt na dobrych warunkach, nie okaże się zauważalnie droższy, od finansowania świątecznych wydatków z własnych środków. Zwróć uwagę na jak najniższe RRSO, które podsumowuje wszelkie koszty.

Kredyty na święta najczęściej nie opiewają na wysokie sumy. W związku z tym i wymagania banków nie są przesadnie trudne do spełnienia. Alternatywą dla takich kredytów mogą być też pożyczki pozabankowe, czy karta kredytowa. Dobrym rozwiązaniem jest też uruchomienie limitu odnawialnego. W każdym z przypadków warto po prostu kontrolować swoje wydatki i pamiętać o regularnej spłacie.

Podsumowanie artykułu

Podsumowując, możemy przypuszczać, że kredyty na święta będą z czasem coraz popularniejsze. Nic dziwnego – to dość łatwy i szybki sposób na finansowanie różnych wydatków. Sporo osób wybiera kredyt na święta zamiast konieczności oszczędzania swoich środków przez dłuższy czas. Wybierając najlepszy kredyt na święta warto sprawdzić nasz ranking kredytów gotówkowych. Są tam aktualne, najlepsze oferty z wielu banków.

Najczęściej zadawane pytania

Czy jest kredyt na święta?

W bankach raczej nie znajdziemy oferty nazwanej ferrytem na święta. Możemy natomiast skorzystać z kredytów gotówkowych na dowolny cel.

Czy dostanę kredyt na święta?

Zwykle kredyt na święta opiewa na kwotę od 500 do 5000 złotych. Wszystkie polskie banki mają w swojej ofercie takie kredyty gotówkowe. To nieduże kwoty, więc wymagania banków nie są wysokie.

Gdzie szukać kredytu na święta?

Każdy polski bank ma w swoim portfolio kredyty na kwoty kilkuset do kilku tysięcy złotych. Najlepiej wybrać jeden z nich po sprawdzeniu rankingu kredytów na stronie super-pozyczka.pl

Źródło:

  1. https://www.bankier.pl/smart/kredyt-na-swieta-czy-warto-postawic-na-kredyt-swiateczny-lub-pozyczke
  2. https://www.totalmoney.pl/lp/kredyt-na-swieta
  3. https://www.bankier.pl/smart/kredyt-na-swieta-bozego-narodzenia-w-ktorym-banku-znajdziesz-ten-najtanszy
Jaku Bielecki
Jakub Bielecki
Zafascynowany ekonomią, gospodarką i polityką. Interesuje się najnowszymi trendami, a także zmianami w prawie wpływającymi na sektor finansów. Stale poszerza wiedzę, która pozwala mu na profesjonalne doradztwo. Na co dzień korzysta z najlepszych rozwiązań i możliwości dostępnych w zakresie finansów osobistych i inwestycji. Poza ekonomią interesuje się nowymi technologiami, muzyką i podróżami. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły