Jak zmienić limit w Raiffeisen Banku

limit w raiffeisen

W celu dostosowania konta bankowego i innych produktów do swoich potrzeb, czasem przydaje się możliwość samodzielnego ustawienia limitów. Chodzi przede wszystkim o dzienny limit przelewów i limit płatności kartą. Jeśli zastanawiasz się, jak zmienić limit w Raiffeisen Banku, dziś nie jest to możliwe. Bank uległ przekształceniu, a konta osobiste i karty płatnicze przeszły do BGŻ BNP Paribas. Dawni klienci Raiffeisen Bank powinni więc szukać pomocy właśnie w BNP Paribas Dziś Raiffeisen Bank International AG (spółka akcyjna) prowadzi nieco inną działalność. Do jego produktów należą pożyczki i kredyty, najczęściej w walucie obcej.

Co to jest limit przelewów i limit płatności kartą?

Klienci wszystkich banków muszą wiedzieć, że w koncie mają ustawione pewne limity. Mają na celu zabezpieczenie środków, na przykład na wypadek utraty karty lub danych do bankowości elektronicznej.

Limit dzienny przelewów może być określony zarówno kwotowo, jak i ilościowo. Dzięki temu ustawiamy zarówno to, jak wiele pieniędzy możemy przelać, ale też ustalić liczbę przelewów w jednej dobie. Podobne zasady dotyczą płatności kartą. Tu często możemy określić osobne limity dla:

  • transakcji poprzez terminal (sklepy stacjonarne)
  • płatności w Internecie
  • wypłat z bankomatów

Zmiana limitu w Raiffeisen Bank

Zmiana limitów w Raiffeisen Bank nie jest dziś możliwa. Od 29 marca 2019 roku obsługą kont osobistych, kart płatniczych i wielu innych produktów zajmuje się BNP Paribas Bank Polska. To dziś odrębna od Raiffeisen Bank International AG instytucja.

Jak zmienić limit dzienny przelewów w Raiffeisen Bank

Limity dla przelewów, czy płatności kartą można ustawiać metodami dostępnymi dla BNP Paribas. Jak w BNP Paribas zmienić limit? Istnieje kilka metod – przez serwis transakcyjny, aplikację mobilną GoMobile, czy osobiście – w placówce banku. Możliwy jest też kontakt telefoniczny w tej sprawie.

Obsługą kont bankowych zajmuje się dziś BNP Paribas

Od 29 maja 2019 roku klienci Raiffeisen Bank przeszli do BNP Paribas. Dziś to tam należy więc szukać możliwości zmiany limitów.

Raiffeisen Bank International AG (spółka akcyjna) Oddział w Polsce z siedzibą w Warszawie zajmuje się kredytami i pożyczkami hipotecznymi w walucie obcej, a także denominowanymi w walutach obcych.

Dodatkowe informacje dla klientów Raiffeisen Bank i BNP Paribas

Jesteś klientem BNP Paribas lub Raiffeisen? Być może te informacje także będą dla Ciebie przydatne:

Najczęściej zadawane pytania – zmiana limitu w Raiffeisen Bank

Jak zmienić limit w Raiffeisen Bank?

Kilka lat temu miała miejsce fuzja Raiffeisen Bank i BNP Paribas. Dziś obsługą kont bankowych i kart płatniczych zajmuje się BNP Paribas.

Czy Raiffeisen Bank jeszcze istnieje?

Pod koniec 2018 roku doszło do przejęcia Raiffeisen Bank Polska S.A. przez BNP Paribas. Dziś Raiffeisen Bank nie istnieje, a Raiffeisen Bank International AG prowadzi inną działalność. Skupia się na kredytach i pożyczkach hipotecznych.

Z jakim bankiem połączył się Raiffeisen Bank?

Raiffeisen Bank połączył się z BGŻ BNP Paribas (dziś BNP Paribas). Klienci posiadający kiedyś konto bankowe w Raiffeisen są dziś obsługiwani przez BNP Paribas.

Źródło:

  1. https://www.bnpparibas.pl/polaczenie-z-raiffeisen-bank-polska-sa
  2. https://www.bankier.pl/wiadomosc/Fuzja-BNP-Paribas-i-Raiffeisen-Co-to-oznacza-dla-klientow-7732127.html
  3. https://www.money.pl/gielda/przejecie-raiffeisen-banku-bnp-paribas-ujednolici-systemy-6442500849473154a.html

Tomasz Marczewski
Tomasz Marczewski
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły