Cofidis – opinie klientów i recenzja

cofidis

Na polskim rynku istnieje obecnie wiele firm pożyczkowych. Niektóre kierują swoje usługi do szerokiego grona odbiorców, inne mają bardziej zawężoną specjalizację. Przykładem firmy, która udziela pożyczek na konkretny cel jest Cofidis. Firma pożyczkowa specjalizuje się w pożyczkach na zakup pojazdów, a także pożyczkach samochodowych. Dziś przedstawimy bliżej jej ofertę. Dla lepszego poznania jej, sprawdzimy też opinie dotychczasowych klientów firmy. Zapraszamy zatem do przeczytania naszej recenzji.

Recenzja Cofidis

Głównym sposobem działania Cofidis jest finansowanie zakupu samochodów i innych pojazdów. W ofercie firmy znajdują się jednak również inne produkty i usługi. Jak pożyczki w Cofidis wyglądają na tle konkurencji i czy warto z nich skorzystać?  Firma Cofidis Spółka Akcyjna należy do Groupe Cofidis Participations, czyli francuskiego koncernu działającego na rynku finansowym. Firma jest zarejestrowana w Polsce i działa zgodnie z obowiązującymi u nas przepisami. Dzięki temu możemy uznać ją za bezpieczną.

Cofidis to firma pożyczkowa, która świadczy swoje usługi przez Internet. Poza finansowaniem zakupu pojazdów, w tej firmie znajdziemy też inne oferty. Zwykle są dość elastyczne, przez co klienci mogą dopasować wysokość pożyczonej kwoty i długość spłaty do swoich oczekiwań. Choć Cofidis nie jest bankiem, znajdziemy tam takie produkty, jak:

 • kredyt samochodowy
 • leasing
 • kredyt gotówkowy
 • ubezpieczenie OC/AC
 • rozszerzona gwarancja DEFEND Car Protect
 • DEFEND Car Protect Plus – rozszerzona gwarancja i ubezpieczenie pojazdu

Warunki kredytu samochodowego w Cofidis

Kredyt na zakup samochodu to jedna z najpopularniejszych ofert w Cofidis. Możemy ubiegać się o finansowanie w ten sposób nowego pojazdu lub auta używanego. Maksymalny wiek to 17 lat. Kwota kredytu samochodowego wynosi od 5 do 250 tysięcy złotych. Termin na spłatę to od pół roku to nawet 10 lat.  Oznacza to bardzo duże możliwości – szeroki zakres dostępnych kwot i terminu spłaty.

Co ważne, możemy częściowo finansować zakup pojazdu samemu – ze środków własnych. Możliwe jest też jednak pokrycie wartości pojazdu w 100% z kredytu. Kredyt bez wpłaty własnej może być ciekawą propozycją, której nie znajdziemy w wielu innych instytucjach. 

Cofidis ma dość niskie oprocentowanie kredytu samochodowego. W promocji, która obowiązuje dla samochodów osobowych d0 3.5 tony i motocykli, oprocentowanie wynosi jedynie 5.99%.

Leasing w Cofidis

Cofidis pozwala również na finansowanie zakupu samochodu poprzez leasing. W tym przypadku wymagana jest jednak wpłata. Wkład własny musi wynosić od 10 do 45% wartości pojazdu. Wartość wykupu pojazdu mieści się w granicach 1-20% kosztu pojazdu. Możesz w ten sposób finansować zakup samochodu przez okres od dwóch do sześciu lat. Jego kwota musi natomiast zmieścić się w zakresie 10.000-200.000 złotych.

Także w przypadku leasingu samochodowego w Cofidis mamy możliwość kupna auta nowego lub używanego. To dobrze, szczególnie w czasach gdy przez wysoką inflację nowe auta stały się bardzo drogie. Ta oferta dotyczy zakupu samochodów osobowych, pojazdów dostawczych do 3.5 tony oraz jednośladów.

Kredyt gotówkowy w Cofidis

Również zakres dostępnych kwot kredytu gotówkowego w Cofidis możemy pochwalić. Klienci mogą liczyć na kwotę od 1.000 do 500.000 złotych. W tym wypadku spłata odbywa się przez trzy do 60 miesięcy, czyli nawet przez pięć lat.

W przypadku kredytu gotówkowego w Cofidis możesz wydać środki na dowolny cel. Całość formalności załatwimy natomiast przez Internet.

Kto może pożyczyć pieniądze w tej firmie?

Wspomnieliśmy już, że Cofidis proponuje swoje usługi szerokiemu gronu odbiorców. Klient musi spełnić tu następujące warunki:

 • tylko dla osób pełnoletnich
 • posiadanie polskiego obywatelstwa
 • rachunek bankowy w polskim banku
 • polski numer telefonu do kontaktu
 • źródło dochodów

Jeżeli natomiast finansujemy zakup samochodu, musimy zarejestrować pojazd i dostarczyć firmie dodatkowe dokumenty:

 • kopia faktury za zakup pojazdu
 • umowa przewłaszczenia pojazdu (oryginał) (w przypadku zawarcia umowy przewłaszczenia)
 • kopia decyzji organu państwowego rejestrującego pojazd
 • kopia dowodu rejestracyjnego z adnotacją o współwłasności firmy

Wnioskowanie o kredyt lub leasing w Cofidis

Proces wnioskowania o finansowanie pojazdu lub udzielenie kredytu na dowolny cel jest dość prosty. Całość odbywa się przez Internet. Wchodzimy na stronę firmy pożyczkowej i wchodzimy w zakładkę zawierającą interesujący nas produkt finansowy. Następnie przechodzimy do opcji “Wypełnij wniosek”. Tam podajemy tylko niezbędne dane, takie jak:

 • imię i nazwisko
 • adres e-mail
 • telefon kontaktowy
 • województwo

Zaznaczamy wszelkie wymagane zgody, akceptujemy regulamin i przechodzimy dalej. W kolejnych krokach zostaniemy poproszeni o uzupełnienie dodatkowych danych, postępujemy zgodnie z instrukcjami. Finalnie musimy poczekać na decyzję w sprawie kredytu. Zwykle otrzymamy ją jeszcze tego samego dnia. Po akceptacji wniosku firma przesyła komplet dokumentów pocztą na wskazany w formularzu adres.

Jakie źródła dochodu akceptuje firma?

Instytucja z francuskim kapitałem przyjmie źródła dochodu takie, jak emerytura, renta, praca w oparciu o umowę o pracę, umowę zlecenie, umowę o dzieło. Firma nie akceptuje jednak dochodów ze świadczeń społecznych (np. 500+, czy zasiłku socjalnego MOPS). Nie przyjmie też dochodów spoza Polski.

Czy Cofidis to dobra alternatywa dla banków?

Cofidis jest alternatywą dla bardziej tradycyjnych instytucji finansowych i banków. Procedury stosowane przez tę firmę są o wiele mniej restrykcyjne, niż te stosowane przez banki. Dzięki temu także formalności jest znacznie mniej. Proces ubiegania się o leasing lub kredyt jest sprawny i przebiega szybko. Jednocześnie Cofidis może zaproponować swoim klientom całkiem wysokie kwoty.

Jeśli więc zależy Ci na czasie lub nie chcesz korzystać z bardziej tradycyjnych rozwiązań, ta propozycja może być ciekawą opcją. Sprawdź jednak również propozycje banku lub firmy leasingowej i przekonaj się, jak w obu przypadkach wyglądają opłaty.

Opinie o Cofidis

Znamy już ofertę produktową, pozostało więc sprawdzić, co klienci myślą o firmie. Opinie o Cofidis są podzielone. Z jednej strony firma działa już na polskim rynku od wielu lat – jest już rozpoznawalna. Klienci cenią ją za bardzo szybkie działanie i niemal błyskawiczne rozpatrywanie wniosków kredytowych, szczególnie w porównaniu z tradycyjnymi bankami. Elastyczna oferta pozwala dobrze dopasować produkt do swoich oczekiwań. Z drugiej jednak strony, Cofidis czasem ma nieco wyższe opłaty i oprocentowanie, niż ma to miejsce w bardziej tradycyjnych instytucjach.

Kontakt

Dane kontaktowe do firmy:

Podsumowanie recenzji

Do niepodważalnych zalet opisywanej firmy musimy zaliczyć minimalną liczbę formalności. Szybko dowiemy się, czy firma zaakceptuje nasz wniosek o kredyt gotówkowy lub na finansowanie zakupu samochodu. Dostępne są dwie opcje – leasing i kredyt, każdy może więc wybrać najlepszą dla siebie propozycję. Wszystkie formalności załatwimy przez Internet.Małę wymagania stawiane przyszłym klientom sprawiają, że produkty Cofidis będą dostępne także dla osób, którym bank odmówił. Do plusów możemy zaliczyć również spory przedział dostępnych kwot kredytu i leasingu. Możemy też finansować zakup auta nowego lub używanego, a spłatę rozłożyć na kilka do miesięcy do nawet 10 lat. Niskie wymagania nie oznaczają jednak, że Cofidis udzieli finansowania każdemu. Każdorazowo sprawdzana jest historia kredytowa i zdolność kredytowa klienta. 

Naszą recenzję możemy podsumować w sposób pozytywny. Cofidis ma niezłe propozycje dla osób, którym nie odpowiada spora liczba wymagań stawianych przez banki. Jeśli proponowane oprocentowanie jest dla Ciebie atrakcyjne, śmiało korzystaj z tej możliwości.

Najczęściej zadawane pytania

Co to jest Cofidis?

Cofidis to firma finansowa działająca w Polsce. Finansowuje zakup samochodu nowego lub używanego (leasing, kredyt samochodowy). Możesz też ubiegać się tam o kredyt. Firma ma o wiele mniejsze wymagania, niż typowy bank.

Czy Cofidis to bank?

Nie, to pozabankowa instytucja finansowa. Właścicielem jest francuska grupa finansowa.

Czy firma sprawdza BIK?

Tak, Cofidis sprawdza swoich klientów w rejestrach dłużników i potwierdza informacje o historii kredytowej.

Źródło:

 1. https://www.cofidis.pl/faq/
 2. https://pl.wikipedia.org/wiki/Cofidis
 3. https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,21936158
Jaku Bielecki
Jakub Bielecki
Zafascynowany ekonomią, gospodarką i polityką. Interesuje się najnowszymi trendami, a także zmianami w prawie wpływającymi na sektor finansów. Stale poszerza wiedzę, która pozwala mu na profesjonalne doradztwo. Na co dzień korzysta z najlepszych rozwiązań i możliwości dostępnych w zakresie finansów osobistych i inwestycji. Poza ekonomią interesuje się nowymi technologiami, muzyką i podróżami. Zobacz pozostałe artykuły autora

1 komentarz

rafał

złodziejski bank, jak najdalej o nich

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły