Aplikacja Bank Millennium

aplikacja bank millenium

Czy wyobrażasz sobie wygodne korzystanie ze swoich pieniędzy bez dostępu do nich ze smartfona? Aplikacje mobilne banków są dziś bardzo funkcjonalne i pozwalają wykonać nie tylko te podstawowe czynności, ale mają bardzo bogatą funkcjonalność. W dzisiejszym artykule opiszemy aplikację Banku Millennium. Czy jest godna uwagi? Jak wygląda na tle konkurencji? Jakie są opinie o aplikacji Bank Millenium? Jeśli interesuje Cię, co posiada aplikacja Bank Millenium, a czego jej brakuje – zapraszamy do lektury!

Bank Millenium aplikacja mobilna

Dlaczego aplikacja mobilna Bank Millenium jest tak popularna? Jednym z powodów jest oczywiście spora liczba klientów Banku Millenium. Jeżeli użytkownik konta w Millenium chce mieć dostęp do swoich pieniędzy i produktów banku z poziomu smartfona lub tabletu – musi skorzystać z aplikacji banku. Na szczęście bankowość mobilna Banku Millenium nie jest tak często użytkowana wyłącznie z przymusu. Wręcz przeciwnie – to naprawdę dobra aplikacja, która daje swoim użytkownikom bogatą funkcjonalność. Jest przy tym intuicyjna – obsługa jest zarówno prosta jak i większość funkcji wykonamy w niej szybko.

Bank Millenium reklamuje się jako nowoczesny bank dla szerokiego grona odbiorców. Jedną z głównych twarzy banku, którą zobaczymy w materiałach reklamowych, jest Radek Kotarski – znany z “Polimatów” youtuber. To najlepiej może świadczyć o tym, jak pozycjonuje się ten bank.

Jeśli więc regularnie korzystasz z bankowości mobilnej i nie wyobrażasz sobie rezygnację z niej – mamy dobrą wiadomość. Aplikacja mobilna Millenium należy do najsprawniejszych programów tego typu!

Bogata funkcjonalność jest wyróżnikiem aplikacji Millenium Banku

Niektóre aplikacje bankowe na smartfony są znacznie okrojone w stosunku do serwisów transakcyjnych, które uruchamiamy na komputerze (w przeglądarce www). W przypadku aplikacji mobilnej Millenium Banku możemy natomiast liczyć na pełną funkcjonalność i dostęp do sporej liczby opcji, czynności i produktów bankowych.

Mimo upakowania w aplikacji bankowej Banku Millenium mnóstwa przydatnych funkcji, wciąż pozostaje ona bardzo czytelna i prosta w obsłudze. Sprawia to, że nawet osoby mniej zaawansowane w obsłudze smartfonów bez trudu poradzą sobie z wykonaniem każdej czynności. Jeżeli założymy więc, że bardzo dobra aplikacja mobilna jest wizytówką banku, to Millenium dobrze odrobiło tę lekcje. Aplikacja Millenium to jedna z najlepszych “apek” na rynku.

 Logowanie do aplikacji Millenium Banku

W pierwszej kolejności należy pobrać aplikację Bank Millenium na swój smartfon. Jest dostępna na urządzenia z systemem operacyjnym Android lub iOS. Dostęp do aplikacji  jest dobrze chroniony – logowanie odbywa się po sprawdzeniu odcisku palca lub Face ID. Alternatywnie można też użyć logowania po wpisaniu kodu PIN. jednak wykorzystanie skanerów biometrycznych smartfona wydaje się najbezpieczniejszą i najwygodniejszą opcją. Jeszcze zanim się zalogujemy, mamy dostęp do kilku opcji:

  • sprawdzenie stanu konta
  • wywołanie kodu BLIK do szybkiej płatności
  • przelew na telefon BLIK
  • lokalizacja bankomatów Banku Millenium
  • lokalizacja oddziałów Millenium Bank
  • skrót do kontaktu z przedstawicielem banku

BLIK w aplikacji Bank Millenium

Oczywiście, nowoczesna i funkcjonalna aplikacja Bank Millenium posiada dostęp do systemu płatności BLIK. Wykonasz je na kilka sposobów, między innymi wybierając opcję wpisania kodu BLIK, transakcji bez kodu w Internecie, czy przelewy na telefon.  Opcje te są dostępne bez logowania, dopiero ich finalizacja (potwierdzenie transakcji BLIK) wymaga wpisania kodu  zabezpieczającego.

Płatności BLIK są obecnie jedną z najwygodniejszych form płacenia za transakcje. BLIK-a użyjemy zarówno w Internecie, jak i w sklepach stacjonarnych, a nawet do wypłaty środków z bankomatu. Nic dziwnego, że funkcje te znalazły się w aplikacji na smartfony Banku Millenium.

Transakcje z aplikacji Bank Millenium

Aplikacja Millenium pozwala na wykonywanie szeregu różnych transakcji. Możliwe jest zlecenie wykonania kilku rodzajów przelewu – zwykłego, natychmiastowego, przelewu do Urzędu Skarbowego i przelewu walutowego. Możesz zlecić jednorazowe przelanie pieniędzy na wskazane konto lub ustawić cykliczne przelewy – zlecenia stałe. Ta ostatnia opcja jest bardzo wygodna w sytuacji opłacania rachunków, abonamentu, czy innych stałych kosztów.

Przy transakcjach z aplikacji Banku Millenium, masz dostęp do mobilnej autoryzacji. Taka możliwość jest też wykorzystywana do autoryzacji różnych zleceń i wniosków podczas wizyt w oddziałach stacjonarnych Millenium Banku. 

Aplikacja mobilna Millenium oczywiście pozwala na płatności zbliżeniowe. Wykonamy je przy pomocy telefonu. Dostępne opcje to zarówno BLIK zbliżeniowy, jak i płatności Google Pay (po podpięciu swojej karty płatniczej). W tym celu telefon musi oczywiście posiadać moduł NFC – łączność zbliżeniową. Pozostałe opcje, jakie daje ta uniwersalna i funkcjonalna aplikacja bankowa to między innymi możliwość doładowania telefonu komórkowego (zasilenie konta), kupno doładowania do multimediów i gier (np. voucher do Netflix, Sklep Google Play, Xbox Live, itp.). Podczas opłacania rachunków możemy natomiast skorzystać z wygodnego skanera kodów QR. Można też z łatwością wyszukać w historii transakcji jakąś operację i z tego miejsca ją ponowić – wtedy dane płatności są automatycznie kopiowane.

 Dostęp do ustawień kart płatniczych i konta w Millenium Bank

Poza możliwością wykonywania transakcji, inne czynności również są ważne w aplikacjach mobilnych. Aplikacja Millenium pozwala na edycję ustawień zarówno konta bankowego jak i karty płatniczej przypisanej do niego. Możemy więc samodzielnie zmieniać limity wydatków przy płatnościach kartą, a także zmienić kod PIN do niej. W razie potrzeby jest też możliwość zastrzeżenia karty (na przykład w razie kradzieży lub zagubienia karty). Można również czasowo zablokować kartę, co często okazuje się znacznie lepszym wyjściem, niż całkowite zastrzeżenie jej. Jeśli bowiem znajdziesz jednak swoją kartę płatniczą, możesz ją po prostu odblokować – także z poziomu aplikacji. Nie ma konieczności wyrabiania nowego “plastiku”. Niestety, nie ma natomiast opcji zastrzeżenia dokumentów tożsamości, co spotykamy w wielu innych aplikacjach bankowych.

Kolejnym minusem aplikacji mobilnej Banku Millenium, który dla wielu osób może być jeszcze bardziej istotny, jest brak wirtualnego kantora wymiany walut. Jeżeli więc często korzystasz z opcji wymiany walut, na przykład płatności w różnych walutach, pozostaje wybrać ofertę innego banku. Pewnym rozwiązaniem będzie też skorzystanie z aplikacji Revolut lub podobnej – te oferują dostęp do płatności w różnych walutach i niedrogą kartę płatniczą do płatności na całym świecie.

Na szczęście aplikacja Millenium daje natomiast możliwość zarządzania powiadomieniami push na smartfonie. W ustawieniach można także zablokować płatności poza Unią Europejską – to przydatne ze względów bezpieczeństwa.

Wnioskowanie o dodatkowe produkty bezpośrednio z aplikacji Banku Millenium i dodatkowe usługi

Właściciele konta w tym banku naprawdę rzadko muszą korzystać z pomocy obsługi banku, na przykład podczas osobistej wizyty w oddziale. Wiele spraw można załatwić bezpośrednio z poziomu aplikacji Banku Millenium. Poza standardowym korzystaniem z aplikacji i dostępnych na rachunku środków, możesz też wnioskować o nowe produkty w Millenium. Przykładem jest utworzenie nowego konta bezpośrednio z aplikacji Millenium, wtedy do weryfikacji tożsamości wystarczy skorzystać z kamery selfie w smartfonie. Jeśli wnioskujesz o kredyt hipoteczny w Millenium, status wniosku będzie dostępny z poziomu aplikacji.

W aplikacji Millenium Banku możliwe jest sprawdzenie stanu konta bankowego w innych bankach. Dostępne są liczne opcje inwestowania – od kont oszczędnościowych, przez lokaty, aż po usługi doradcy inwestycyjnego.

Dzięki aplikacji możesz płacić na autostradzie przy użyciu funkcji AudoPay. Aplikacja Millenium pozwoli też na zakup biletów na komunikację miejską. Możesz niż zapłacić również za parking. Dzięki współpracy Banku Millenium i Kina Helios, z aplikacji można także kupić bilety na film, często z atrakcyjnymi rabatami. 

Czy aplikacja Millenium jest wygodna?

Bez dwóch zdań można uznać aplikację bankową Millenium za wygodną. Posiada właściwie wszystkie udogodnienia, które spotykamy też w konkurencyjnych aplikacjach. Jest więc automatyczne wylogowanie z aplikacji, czy opcja wysłania swojego numeru konta bankowego SMS-em lub mailem. Numery kont widoczne w aplikacji można kilkoma gestami skopiować do schowka – nie trzeba ich przepisywać, co jest dość żmudne i może prowadzić do błędów. W razie problemów lub pytań można także skorzystać z pomocy obsługi Banku Millennium. Odbywa się to na kilka sposobów – przez czat w aplikacji (także używając chatbota Milla), a także wywołując kontakt telefoniczny. Jeśli potrzebujesz osobiście skontaktować się z przedstawicielem banku, w aplikacji znajdziesz listę oddziałów stacjonarnych wraz z czytelną mapą ułatwiającą dojazd. Aplikacja Banku Millenium jest czytelna, intuicyjna, a po kilku chwilach korzystanie z niej będzie proste dla każdego.

Opinie o aplikacji Millenium Bank

Aplikacja Bank Millenium została stworzona w przemyślany sposób. Ma wszystkie niezbędne funkcje (być może poza brakiem wymiany walut, co jest jedną z największych wad apki).Spoglądając w opinie o aplikacji mobilnej Millenium, zauważamy zdecydowaną przewagę pozytywnych komentarzy. Nic dziwnego, to funkcjonalny i prosty w użyciu produkt. Pozwoli wygodnie korzystać z codziennych czynności (transakcje, BLIK, przelewy), dając też dostęp do bardziej zaawansowanych opcji.

Podsumowanie – aplikacja Bank Millenium

Nasza recenzja aplikacji Banku Millenium dobiega końca. Werdykt jest jednoznacznie pozytywny. Zauważyliśmy jedynie dwa braki w aplikacji, które dla wielu osób okażą się niemal nieistotne. Pierwszym jest brak wirtualnego kantora wymiany walut. Drugi to brak opcji zastrzeżenia dowodu osobistego w razie jego utraty. Poza tym aplikacja Millenium jawi się jako wygodna, sprawna i działająca szybko, a do tego na niemal wszystkich smartfonach i tabletach.

Jaku Bielecki
Jakub Bielecki
Zafascynowany ekonomią, gospodarką i polityką. Interesuje się najnowszymi trendami, a także zmianami w prawie wpływającymi na sektor finansów. Stale poszerza wiedzę, która pozwala mu na profesjonalne doradztwo. Na co dzień korzysta z najlepszych rozwiązań i możliwości dostępnych w zakresie finansów osobistych i inwestycji. Poza ekonomią interesuje się nowymi technologiami, muzyką i podróżami. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły