Remitly – opinie i recenzja

remitly

W dzisiejszej recenzji poznasz Remitly. Serwis internetowy pozwala na wykonywanie przelewów zagranicznych. Transakcje w walutach różnych krajów są przy tym przeliczane na dość atrakcyjnych warunkach. Zwykle oznacza to spore oszczędności w stosunku do zlecania przelewów zagranicznych ze swojego banku. Poznajmy więc Remitlyi – dla lepszej oceny atrakcyjności produktu – opinie dotychczasowych klientów.

Co to jest Remitly?

Serwis internetowy Remitly pozwala na zlecanie międzynarodowych przelewów. Dziś z usług korzysta już ponad trzy miliony klientów z całego świata. Oznacza to spore zaufanie, jakim może cieszyć się ta instytucja.  Najważniejszymi cechami Remitly są dobre kursy wymiany walut i niskie koszty.

Dzięki opłatom utrzymanym na atrakcyjnym poziomie, platforma może konkurować nie tylko z tradycyjnymi bankami. Może być też alternatywą m.in. dla karty wielowalutowej Revolut i podobnych produktów. W porównaniu z nimi Remitly nie ma zbyt wielu dodatkowych funkcjonalności. Dla osób chcących wykonywać transakcje międzynarodowe, główna usługa pozostaje jednak bardzo dobrym wyborem.

Bezpośrednimi konkurentami na rynku finansowym są Wise (wcześniejsza nazwa: TransferWise), WorldRemit oraz TransferGo. Podobnie do nich, Remitly działa na komputerze oraz jako aplikacja mobilna.

Jak to działa

Obsługa Remitly nie powinna stanowić problemu nawet dla osób mniej obeznanych z technologią. Proste i intuicyjne wykonywanie przelewów zagranicznych znajdziemy tu zarówno w aplikacji mobilnej, jak i przez komputer. Pieniądze przelane w ten sposób można następnie wygodnie odebrać – na kilka sposobów. Transfery środków są tu obsługiwane w ponad 75 walutach.

Przelew szybko dociera do odbiorcy, co również należy mieć na uwadze. W niektórych usługach tego typu czas oczekiwania jest dość długi. Nadawca przelewu może śledzić jego przebieg. W tym celu Remitly wykorzystuje powiadomienia SMS.

Opłaty i koszty, kurs wymiany walut

Remitly daje nam możliwość skorzystania z dwóch rodzajów transferu środków:

 • Express – dostępna płatność kartą debetową lub kredytową, stąd możliwe jest naliczenie dodatkowej opłaty za transfer. Koszt transferu zagranicznego jest w tym przypadku wyższy, ale środki są gotowe do odbioru już po kilku minutach.
 • Economy – to tańsza opcja, choć przelew środków trwa 3-5 dni. Czasami nie ma tu żadnych opłat za transfer (w zależności od aktualnej promocji, kraju nadawcy, kraju odbiorcy środków). Możliwe jest tu przekazanie środków poprzez przelew ze zwykłego konta w banku.

Ciężko wskazać na jedną opłatę za transfer międzynarodowy – wszystko zależy od tego skąd i dokąd wysyłamy pieniądze. Przykładowe opłaty za transfer to:

 • przelew z USA do Polski:
  • Express: 3,99$
  • Economy: 1,99$
 • przelew z Norwegii do Polski (Express): 19,90 kr
 • transfer z Wielkiej Brytanii do Polski (ExpresS lub Economy – taka sama opłata): 1,99 funtów

Koszt przewalutowania

Przy transakcjach międzynarodowych zwykle mamy do czynienia z wymianą walut. W przypadku tej platformy najczęściej kurs to około 0,5-2,5% mniej korzystny kurs, niż aktualna średnia rynkowa (ta nie jest w praktyce raczej nigdy dostępna). Koszt wymiany zależy od konkretnego kraju i walut, jakie wymieniamy. Warto więc dobrze poznać wszelkie opłaty, zarówno w Remitly, jak i Wise, czy Revolut. Dzięki temu klienci, którzy często wymieniają daną walutę, mogą liczyć na obniżenie kosztów.

Jak krok po kroku wykonać transfer środków?

Zlecenie przelewu międzynarodowego z Remitly jest dość proste. Wystarczy postępować zgodnie z poniższą instrukcją:

 1. Upewnij się, że Remitly obsługuje kraj, z którego wykonujesz transfer oraz kraj, w którym środki będą odebrane
 2. Pobierz aplikację (na App Store lub z Google Play) i zainstaluj ją – to darmowe
 3. Załóż konto (tylko nadawca transferu musi się logować, odbiorca nie musi tego robić)
 4. Zleć przelew w aplikacji mobilnej lub przez stronę remitly.com podając dane odbiorcy i kwota przelewu
 5. Odbiorca oczekuje na odbiór środków, nadawca otrzyma stosowne powiadomienie SMS-em

Aplikacja mobilna Remitly

Najwygodniejszym sposobem używania Remitly jest pobranie aplikacji mobilnej:

Produkt jest więc dostępny niemal na wszystkich popularnych platformach. Warto podkreślić, że zarówno użytkownicy smartfonów z Androidem, jak i posiadacze iPhone bardzo wysoko oceniają aplikację. W sklepach obu systemów Remitly osiągnęło ocenę 4.8/5!

Odbiór pieniędzy z transferu międzynarodowego

Klienci mogą odebrać środki z otrzymanego transferu na kilka sposobów:

 • odbiór gotówki w punkcie
 • depozyt bankowy
 • dostawa do domu odbiorcy
 • pieniądze online

Remitly ma kilkudziesięciu partnerów na całym świecie. To uznane banki i inne instytucje, które można obdarzyć zaufaniem. Dzięki temu odbiór pieniędzy jest nie tylko łatwo dostępny, ale też bezpieczny.

Czy przelew w ten sposób jest bezpiecznym sposobem na transfer środków?

Serwis Remitly funkcjonuje już od ponad 10 lat. W tym czasie zebrał ponad 3 miliony klientów. System transferu środków z możliwością odbioru na kilka sposobów funkcjonuje w Departamencie Skarbu Stanów Zjednoczonych. Posiada licencję na transfery środków w USA, co powinno być niezłym potwierdzeniem rzetelności firmy.  W pełni legalne i autoryzowane działanie systemu transferu środków ma również miejsce w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, czy Irlandii. 

Dodatkowo serwis dwustopniowo weryfikuje konta klientów. Użytkownicy muszą przedstawić dokumenty potwierdzające tożsamość. Remitly zwraca też 100% środków w razie anulowania transakcji, aż do momentu jej zakończenia (odbioru środków).  Partnerami instytucji są natomiast renomowane banki, a jej inwestorami są m.in. Jeff Bezos (Amazon) i fundusz Tomorrow Ventures. Wśród inwestorów znajdziemy też bank Barclays, Prudential Financial, czy Naspers.

Dodatkowa weryfikacja klientów wykonujących transfery na duże kwoty

Do założenia konta w Remitly i wykonania przelewu międzynarodowego nie trzeba podawać przesadnie wiele danych. Sytuacja ta zmienia się jednak, gdy chcemy przelewać za granicę bardzo duże sumy. Więcej danych będzie wymagane, jeśli wykonujemy transfery na:

 • ponad 2.999 dolarów przez jedną dobę
 • więcej, niż 10 tysięcy dolarów w 30 dni
 • ponad 18000 dolarów przez mniej, niż 180 dni

To samo dotyczy oczywiście przelewów w innej walucie, o równowartości podanych stawek. W tych przypadkach platforma może wymagać dodatkowych opłat, jak wprowadzenie swojego numeru PESEL. Remitly będzie też oczekiwało okazania zaświadczenia o zarobkach, choć zwykle wystarczy odcinek z wypłaty.

Jak skontaktować się z obsługą Remitly?

Do uzyskania pozytywnej oceny, instytucja finansowa powinna posiadać niezłą obsługę klientów. Wsparcie to podstawowa sprawa nie tylko w przypadku chęci rozwiązania problemu technicznego. Jest też przydatne, gdy chcemy lepiej poznać produkty firmy. 

Kontakt z Remitly możliwy jest na kilka sposobów:

 • chat w Centrum pomocy na stronie internetowej
 • infolinia pod numerem 48 800 707 431
 • wysyłając wiadomość e-mail na adres: service@remitly.com

Dodatkowe informacje na temat składania reklamacji lub skarg znajdziesz na stronie: https://help.remitly.com/s/article/complaints-process?language=pl

Kontakt każdą z metod dostępny jest w języku angielskim oraz po hiszpańsku. Więcej języków dostępnych jest na czacie.

Największe zalety Remitly

Międzynarodowe przelewy pieniędzy i transfery środków są dostępne na całym świecie. Klienci mogą liczyć na wiele sposobów wpłaty oraz wypłaty środków. Największym atutem są jednak niskie koszty przewalutowania i prowizje.

Opisywana dziś platforma pozwala również na wpłacenie środków, a następnie odebranie gotówki w innym kraju. Oferta i cennik serwisu nieco zmieniają się z biegiem czasu. Warto więc śledzić aktualne promocje, które często są bardzo atrakcyjne.

Do plusów platformy możemy zaliczyć wiarygodność. Firma nie tylko współpracuje z największymi bankami i funduszami. Posiada też amerykańską licencję na transfery finansowe, co jest najlepszym dowodem na wiarygodność.

Opinie o produkcie

Sprawdziliśmy dostępne w sieci opinie o Remitly. Większość z nich to wyjątkowo korzystne komentarze i recenzje. Aplikacje mobilne na iOS i Androida mają natomiast średnią ocen bliską doskonałej! 

Negatywne opinie są w tym przypadku na tyle sporadyczne, że być może są to pojedyncze problemy techniczne lub… opinie napisane przez konkurencję. Część użytkowników wskazuje natomiast na konieczność wypełniania dość długiego formularza transferu środków.

Podsumowanie recenzji

Naszym zdaniem Remitly to naprawdę godna uznania platforma. Służy do międzynarodowego transferu środków. Choć nie ma właściwie żadnych innych funkcji, dla klientów nie powinno to być problemem. Swoje podstawowe zadanie wykonuje bowiem wręcz doskonale. Niskie oceny w sieci są w przypadku tego serwisu sporadyczne, co potwierdza zdanie naszej redakcji.

Najczęściej zadawane pytania

Co to jest Remitly?

Remitly jest platformą umożliwiającą szybkie i niedrogie transfery środków pomiędzy wieloma krajami.

Jak wykonać transfer z Remitly?

Należy pobrać aplikację, zalogować się i zlecić przelew. Będzie to też możliwe przez aplikację mobilną. Podajemy swoje dane osobowe i dane odbiorcy środków.

Jak długo trzeba czekać na transfer środków przez Remitly?

Remitly pozwala na przelewy dwóch typów. Express oznacza dotarcie środków do odbiorcy w ciągu kilku minut. Przelew Economy jest nieco tańszy, a trzeba na niego poczekać od 3 do 5 dni.

Ile kosztuje Remitly?

Remitly posiada sporą tabelę opłat, które zależą od kraju nadawcy i kraju odbiorcy. Najtańsze z nich są zupełnie darmowe. Droższe przelewy mogą kosztować kilka dolarów za jeden transfer ekspresowy. Musimy do tego doliczyć kurs wymiany walut – zwykle 0,5 do 2,5%.

Jak odebrać transfer z Remitly?

Odbiorca przelewu ma kilka sposobów na odebranie środków. Najprostszy jest przelew bankowy na konto. Można jednak także odebrać gotówkę w oddziale stacjonarnym partnera. Jest też opcja dostawy na wskazany adres odbiorcy.

Źródło:

 1. https://help.remitly.com/s/article/how-does-remitly-work?language=pl
 2. https://www.remitly.com/us/pl
Jaku Bielecki
Jakub Bielecki
Zafascynowany ekonomią, gospodarką i polityką. Interesuje się najnowszymi trendami, a także zmianami w prawie wpływającymi na sektor finansów. Stale poszerza wiedzę, która pozwala mu na profesjonalne doradztwo. Na co dzień korzysta z najlepszych rozwiązań i możliwości dostępnych w zakresie finansów osobistych i inwestycji. Poza ekonomią interesuje się nowymi technologiami, muzyką i podróżami. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły