EOS Poland – dawniej EOS KSI. Co zrobić, gdy firma się skontaktuje?

EOS KSI

EOS Poland – EOS KSI – czym się zajmuje?

Na terenie Polski działa wiele prywatnych firm windykacyjnych, które zajmują się masowym skupowaniem wierzytelności. Pozwala to wcześniejszemu wierzycielowi na odzyskanie części pieniędzy poprzez sprzedaż długu, a firmie umożliwia zarobek, jeśli ów dług uda się jej wyegzekwować. Firma EOS Poland poza samym kupnem zobowiązań zajmuje się także zarządzaniem należnościami i windykacją na zlecenie. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się, w jaki sposób działa ten windykator i co sądzą o nim klienci, a także podpowiemy co zrobić w sytuacji, gdy dostaliśmy od firmy windykacyjnej przedsądowe wezwanie do zapłaty.

Co zrobić, gdy firma EOS Poland chce się z nami skontaktować?

Wiele osób zaskoczonych jest sytuacją, w której dostają wiadomości bądź wezwania do zapłaty od firm windykacyjnych. Tym bardziej, gdy nie byli oni nigdy zadłużeni. W takich przypadkach często pojawia się panika, a decyzje są podejmowane pod wpływem presji i stresu.

Najrozsądniejszym wyjściem jest spokój, i dokładna analiza otrzymanego dokumentu. Firmy windykacyjne to podmioty zarządzane przez ludzi, którym także mogą zdarzyć się błędy. Istnieje prawdopodobieństwo, że w systemie windykatora zaszła pomyłka, co może skutkować wysłaniem pisma do niewłaściwej osoby, a także błędami w samym piśmie. W takich przypadkach należy skontaktować się z firmą i wyjaśnić sprawę, aby uniknąć dalszych nieporozumień. W ostateczności sprawę można skierować na drogę postępowania sądowego, jednak wiąże się to z kosztami i potencjalnym ryzykiem strat finansowych. Spokojne wyjaśnienie sytuacji firmie windykacyjnej przynosi często lepsze skutki dla obu stron.

Osoby, które faktycznie są dłużnikami, również powinny jak najszybciej skontaktować się z firmą windykacyjną. W ich przypadku chęć do kooperacji i ustalenia wspólnego kompromisu może oznaczać ustalenie łatwiejszego planu spłaty, i bezproblemowe pozbycie się długu.

Spłata długu w EOS Poland

Zadłużeni mogą uregulować należności jednorazowo lub ratalnie. Płatności są możliwe poprzez zwykły przelew. Dodatkowe metody spłaty można ustalić kontaktując się indywidualnie z firmą. Warto pamiętać, aby pieniędzy nie przekazywać pierwotnemu wierzycielowi, ponieważ nie jest on już posiadaczem naszego długu.

Spłata długu wiąże się często z komplikacjami. Osoba zadłużona w pewnym momencie może zdać sobie sprawę, iż nie będzie w stanie opłacić ustalonej raty w terminie. W takiej sytuacji dłużnik powinien zadzwonić do windykatora i wyjaśnić sprawę. Otworzy to furtkę do podzielenia rat na mniejsze, wygodniejsze opłaty.

Co się stanie, gdy nie spłacę rat w EOS Poland?

Czego absolutnie nie należy robić, to celowe unikanie kontaktu z firmą, przy jednoczesnym braku spłaty. Początkowo będzie to skutkowało jedynie upomnieniem od EOS Poland, ale później problemy mogą narastać. Windykator w takiej sytuacji może skierować sprawę na drogę sądową, co może mieć dla dłużnika negatywne konsekwencje. Jednym z najbardziej odczuwalnych skutków jest wpis do rejestrów dłużników takich jak BIK i BIG, co skutecznie uniemożliwi klientowi uzyskanie kredytu bankowego. W niektórych przypadkach niemożliwe będzie także uzyskanie chwilówki, a jedynym wyjściem będą pożyczki bez zdolności kredytowej.

Równie odczuwalną konsekwencją braku spłaty zadłużenia jest ewentualny udział komornika w procesie egzekucji długu. To może powodować dla osoby zadłużonej spory dyskomfort, ponieważ komornik posiada szereg praw pozwalających mu zająć majątek. Ku zaskoczeniu wielu osób, komornik może wejść do mieszkania w celu zajęcia cennych towarów, które posłużą do uregulowania długu. Dla wielu osób jest to niezwykle stresujące, dlatego zalecamy do polubownego rozwiązywania problemów z wierzycielem, aby takiej sytuacji uniknąć. Ponadto, komornik może zająć konto bankowe, przez co dłużnik pozostanie jedynie z częścią swoich środków.

Czy spłata zadłużenia w EOS Poland oznacza duże koszty?

Spłata zadłużeń i zobowiązań u firm windykacyjnych wbrew pozorom nie jest kosztowna. Firmy windykacyjne zazwyczaj proponują swoim klientom wygodne raty, które mogą zostać rozłożone w czasie. Jest tak, ponieważ windykatorzy odkupują długi po niższych cenach od wierzycieli, którzy chcą jak najszybciej odzyskać część utraconego majątku.

Są jednak wyjątki, kiedy koszty spłaty długu mogą znacznie wzrosnąć. Jeżeli sprawa przejdzie na drogę sądową, to wszelkie jej koszty ponosi klient. Podobnie jest z opłatami, które pobiera komornik – kwoty te również pokrywa dłużnik. To może obciążyć budżet dłużnika, i powiększyć jego problemy.

EOS Poland- kontakt z firmą

Firma windykacyjna EOS Poland pozwala na kontakt licznymi metodami. Klienci mogą dodzwonić się na infolinię w każdy dzień roboczy, w godzinach 8:00 – 20:00, dzwoniąc pod numer +48 515 815 515.

Dostępny jest również kontakt mailowy, dostępny pod adresem kontakt@eos-poland.pl.

Niestety, osoby preferujące tradycyjną formę kontaktu mogą być zawiedzione, ponieważ możliwość bezpośredniej wizyty w biurze spółki została odwołana. Decyzja ta została podjęta na skutek pandemii wirusa COVID-19. Poniżej zamieszczamy adres stacjonarnej siedziby firmy, na wypadek gdyby któryś z naszych czytelników go jednak potrzebował.

EOS Poland Sp. z o.o.

Bitwy Warszawskiej 1920 r. 7a

02-366 Warszawa

Polska

Co klienci sądzą o usługach EOS Poland?

Przeglądając agregatory internetowych ocen, można odnieść wrażenie, że klienci nie pałają entuzjazmem do usług EOS Poland. Krytykowane jest przede wszystkim nadmierne zainteresowanie firmy przedawnionymi długami, jak i częste pomyłki np. kontakt z osobą zadłużoną, która spłaciła zobowiązanie. Niektóre osoby wspominają także o tym, iż czasami kontakt z firmą jest utrudniony, bądź oczekiwanie na odpowiedź trwa długo. Warto pamiętać, iż wszelkie błędy, nieścisłości i oznaki niezadowolenia można firmie zgłaszać na adres mailowy reklamacje@eos-poland.pl.

Wśród wielu negatywnych komentarzy są także pozytywne opinie. Spółkę chwali się za podejście do klientów, którzy faktycznie mają długi. Wiele recenzji internautów wymienia możliwość rozłożenia długu na małe raty jako wielki plus. Patrząc na opinie z szerszej perspektywy, widać że wiele osób zadowolonych jest z kultury firmy, podejścia do klienta i otwartości na kompromisy.

EOS Poland – nasza opinia

EOS Poland jest trudną do oceny firmą. Opinie na jej temat są mocno podzielone, a wrażenia w dużej mierze zależą od indywidualnego przypadku. Warto jednak pamiętać, że jest to firma działająca legalnie, która działa już od 1998 roku. EOS Poland jest członkiem Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, co znacznie zwiększa jej wiarygodność.

Ustalenie polubownego rozwiązania zawsze jest najlepszym wyjściem, do czego zachęcamy naszych czytelników. EOS Poland w kwestii windykacji zadłużeń nie różni się drastycznie od konkurencyjnych firm skupujących zobowiązania, dlatego ustalenie wygodnej raty nie będzie problemem. W celu szybkiego uzyskania środków na spłatę zadłużeń polecamy nasz ranking pożyczek online. Znajdują się w nim jedynie najlepsi pożyczkodawcy, polecani zarówno przez ekspertów, jak i użytkowników.

Tomasz Marczewski
Tomasz Marczewski
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain. Zobacz pozostałe artykuły autora

6 komentarzy

marioan

trzeba takich zgłaszac, ja splacam u nich dlug, naliczyli nielegalnie 3 tys zl odsetek, sprawa jest u prawnika, dopiero po calej splacie podac ich moge do sadu, 3 tys zl zaplaca na 100% takze walczcie jezeli oszukuja

Odpowiedz
Lolo

OSZUŚCI I ZŁODZIEJE, NIE MAM POJĘCIA SKĄD TA FIRMA SIĘ WZIEŁA.

Odpowiedz
Marek

Męczę się z nim od 2021. dostali mnie do komornika,a mimo to wydzwaniają. żeby szybciej wszystko spłacił. są wulgarni i aroganccy. 2 tygodnie temu zmieniłem tel ( starter na bezdomnego) i mam święty spokój.

Odpowiedz
Sylwia

wydzwania do mnie ta firma Eos, nie mam żadnych długów,nic do mnie nie przyszło, żadne listy…o co może chodzić?

Odpowiedz
Henryk Wesołowski Olsztyn

spłacam zadłuzenie..a nie mogę doczekać się potwierdzenia moich wpłat
wysłałąem już kilka maili..i nic

Odpowiedz
    dariusz33

    dzwon tam po kazdej wplacie i wymagaj zeby babka podala ci aktualne zadluzenie, dzwon po kazdej wplacie i sprawdzaj, mi dopisali 3 tys zł i nie chca wyjasnic

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły