Aplikacja mobilna Credit Agricole – CA24 Mobile

CA24 Mobile

Bank Credit Agricole może się pochwalić jedną z bardziej popularnych aplikacji mobilnych na telefon. Aby móc z niej korzystać należy być klientem banku i posiadać co najmniej jeden produkt z jego oferty. Najczęściej wybór pada na konto osobiste. Jakie usługi dostępne są w mobilnej wersji banku oraz jakie operacje można wykonać? Sprawdzimy też, jak wygląda proces logowania oraz jakie możliwości kryje przed sobą wersja dostępna na telefon. Dziś zapraszamy do zapoznania się z recenzją aplikacji mobilnej Credit Agricole. Jak działa aplikacja CA24 Mobile? Jak wygląda na tle konkurencji i czy warto z niej skorzystać?

Aplikacja mobilna Credit Agricole – aplikacja CA24

W 2023 roku każdy liczący się bank w Polsce ma sprawnie działającą aplikację mobilną. Nie inaczej jest w przypadku Credit Agricole. Nie jest to najlepsza aplikacja na rynku, choć z pewnością wiele jej do niej nie brakuje. Aplikacja CA24 Mobile w zdecydowanej większości sytuacji pozwala na wygodne zarządzanie usługami i produktami banku z siedzibą we Francji. Bez trudu pobierzemy ją na smartfony i tablety z Androidem lub produkcji Apple. Aktywacja nie jest trudna, a lista dostępnych w aplikacji funkcji jest obszerna.

Instalacja aplikacji CA24 Mobile?

Credit Agricole udostępnia swoją aplikację mobilną pod nazwą CA24 Mobile. Odnajdziemy ją w sklepach Google Play oraz Apple Store. Minimalne wymagania operacyjne to system Android 5.0 lub nowszy oraz iOS w wersji minimum 10.3. Po prawidłowym zainstalowaniu aplikacji na swoim telefonie możemy rozpocząć proces pierwszego logowania. Mamy dwie wersje aplikacji, które musimy dopasować do posiadanego urządzenia mobilnego (smartfona, tabletu):

W obu przypadkach ściągnięcie i instalacja są zupełnie darmowe Aplikacja po ściągnięciu instaluje się automatycznie na dysku smartfona lub tabletu. Aby z niej skorzystać musimy jeszcze przejść kilkuetapowy proces aktywacji aplikacji, co nie jest skomplikowane. Wtedy jest gotowa do użycia i zarządzania Twoimi produktami i usługami w Credit Agricole.

Aktywacja aplikacji CA24 Mobile

Po dokonaniu instalacji, należy zalogować się do aplikacji CA24 Mobile. Pierwsze logowanie z reguły jest bardziej skomplikowane, ponieważ wymaga rejestracji, ale kolejne będą już bardzo proste. 

  • otwórz CA24 Mobile i wybierz opcję „Aktywuj aplikację
  • wpisz dane identyfikacyjne takie jak: Alias lub identyfikator do konta w banku oraz numer PESEL
  • podaj hasło do logowania w CA24 Bank
  • oczekuj automatycznego telefonu od Credit Agricole. Jest to jeden z etapów i aktywacji. Wybierz obrazek na ekranie, przedstawiający słowo, które usłyszysz.
  • ustaw mobilny PIN – będzie służył do logowania do aplikacji
  • otrzymasz kod SMS, który należy wpisać, aby zakończyć aktywację. Po dokończeniu tego procesu kolejne logowania będą odbywać się już za pośrednictwem ustawionego PIN-u

Logowanie do aplikacji Credit Agricole

Po zalogowaniu do aplikacji CA24 Mobile zobaczysz ekran startowy, na którym widoczny będzie stan twojego konta oraz dostęp do szeregu typowych opcji, które oferują banki. Masz możliwość wykonywania wszystkich operacji transakcyjnych takich jak: przelewy, płatność BLIK, zlecenia stałe, depozyty. A dzięki technologii NFC możesz również płacić zbliżeniowo za pośrednictwem aplikacji. 

Rozpoczynając korzystanie z mobilnej wersji banku, możesz skonfigurować ustawienia według swoich preferencji. Na początek ustaw limity płatności zarówno dla karty debetowej, jak i przelewów. Ograniczenia tego typu mają charakter prewencyjny i zapewniają większe bezpieczeństwo twoim środkom na rachunku.  Jeżeli korzystasz często z płatności internetowych możesz podłączyć kartę do Google Pay oraz Apple Pay.

Jakie operacje można wykonywać za pośrednictwem aplikacji CA24 Mobile?

Credit Agricole udostępnia wszystkie podstawowe funkcje pozwalające na zarządzanie swoim rachunkiem oraz wykonywanie płatności. Ale z pomocą aplikacji CA24 Mobile na telefonie możesz wykonywać też operacje niestandardowe takie jak:

Wiele banków na rynku oferuje w tej chwili dostęp do specjalnych programów lojalnościowych, w których ze współpracy z partnerami można korzystać z rabatów. Tak też jest w przypadku Credit Agricole, ponieważ użytkownicy aplikacji CA24 Mobile mogą przystąpić do programu Klub Korzyści. Jest to w tej chwili największy w Polsce klub z rabatami posiadający ponad 10 000 punktów sprzedaży u swoich partnerów. 

Bezpieczeństwo aplikacji mobilnej CA24 Mobile

Wieloetapowy proces aktywacji konta pozwala na bezpieczne uruchomienie jej na telefonie. Późniejsze użytkowanie również gwarantuje, że nikt niepowołany nie zaloguje się do naszego konta. Wszelkie płatności oraz przelewy zbliżeniowe są zabezpieczane kodami autoryzacyjnymi, dostępnymi tylko dla właściciela. W sytuacji, gdy sami mamy problem z zalogowaniem do swojego konta, a aplikacja zostanie zablokowana, mamy możliwość odblokowania jej panelu klienta na stronie internetowej bank. Jeżeli ta opcja zawiedzie, uzyskamy informacje i pomoc na infolinii lub w oddziale banku. 

Gdy zapomnisz nadanego przez siebie na etapie rejestracji kodu PIN, możesz spróbować go odzyskać. Skorzystaj z opcji „nie pamiętam PIN-u mobilnego”, która jest widoczna jeszcze przed zalogowaniem. Ustawienie nowego kodu PIN będzie wymagało ponownego procesu aktywacji aplikacji. Może się zdarzyć, że zgubisz kartę. Masz do dyspozycji dwie opcje- zastrzeżenie i blokadę. Zastrzeżenie jest operacją nieodwracalną i wymaga zamówienia nowej karty. Blokada pozwala natomiast czasowo ograniczyć dostęp do karty. Wystarczy, że w zakładce Pieniądze, wybierzesz opcję Karty, a następnie z listy zablokujesz kartę, która Cię interesuje. Polecenie autoryzujesz mobilnym PIN-em. W dowolnej chwili możesz kartę odblokować w aplikacji CA24 Mobile, przechodząc tę samą ścieżkę. Twoje środki są ponownie dostępne od razu.

Opinie o CA24 Mobile

Szukając w sieci komentarzy na temat tej aplikacji wystarczy wpisać “CA24 Mobile opinie”. Naszym oczom ukażą się liczne opinie o aplikacji Credit Agricole. Większość z nich to pozytywne wpisy. Użytkownicy w dużej mierze doceniają wygodę zarządzania wszystkimi funkcjami. Aplikacja pozwala na kontrolowanie wydatków, ustawienia związane z kartami płatniczymi i daje sporo opcji transakcji i przelewów. CA24 jest przy tym nowoczesną i bezpieczną aplikacją. Klienci w szczególności chwalą w niej obsługę wszystkich płatności BLIK, możliwość podłączenia do Google Pay i inne funkcje znane też z konkurencyjnych programów. W porównaniu z nimi, aplikacji Credit Agricole właściwie niczego nie brakuje. Niedociągnięcia i sporadyczne problemy techniczne nie przysłaniają dobrego obrazu CA24.

Podsumowanie – aplikacja Credit Agricole CA24 Mobile

Sporządzając recenzje różnych aplikacji mobilnych polskich banków poznaliśmy je dość dobrze. CA24 Mobile nie wyróżnia się na plus, ani na minus. Ma wszystkie niezbędne do zarządzania produktami banku funkcje. Jest przy tym prosta w obsłudze i wygląda całkiem nowocześnie.To dobrze, ponieważ w opinii wielu klientów serwis transakcyjny Credit Agricole nie należy do najbardziej udanych. Warto więc pobrać aplikację mobilną i to z jej poziomu obsługiwać produkty i usługi banku. Recenzję CA24 kończymy więc pozytywnym werdyktem i możemy ją zdecydowanie polecić klientom banku.

Zobacz także inne artykuły powiązane z bankiem Credit Agricole:

Jaku Bielecki
Jakub Bielecki
Zafascynowany ekonomią, gospodarką i polityką. Interesuje się najnowszymi trendami, a także zmianami w prawie wpływającymi na sektor finansów. Stale poszerza wiedzę, która pozwala mu na profesjonalne doradztwo. Na co dzień korzysta z najlepszych rozwiązań i możliwości dostępnych w zakresie finansów osobistych i inwestycji. Poza ekonomią interesuje się nowymi technologiami, muzyką i podróżami. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły