Aktualne koszty używania aplikacji Revolut

koszty Revolut

Aplikacja Revolut cieszy się od lat niesłabnącym powodzeniem. Nic dziwnego – to połączenie wirtualnego portfela, wielowalutowej karty płatniczej i innych usług. Dzięki Revolutowi możemy wygodnie i niedrogo płacić za granicą, choć także w Polsce odczujemy sporo korzyści. Jak prezentują się natomiast aktualne koszty używania aplikacji Revolut? Co warto o nich wiedzieć i jak je zminimalizować?

Revolut – nowoczesne rozwiązanie do wygodnego płacenie za granicą

Revolut to aplikacja typu fintech. Świat finansów zderza się z najnowszymi technologiami. Od założenia, przez korzystanie, aż po dodatkowe usługi i produkty – wszystko odbywa się znacznie prościej, niż w tradycyjnych bankach. Centrum sterowania jest aplikacja na smartfon. Pobierzemy ją za darmo na wszystkie platformy, a do otworzenia konta nie musimy nawet wychodzić z domu.Revolut nie jest przy tym usługą w 100% wirtualną – otrzymamy do swojego konta prawdziwą, fizyczną kartę. Karta wielowalutowa Revolut nie bez powodu jest tak popularna. Przyciąga do siebie nie tylko osoby młode i podróżujące często za granicę, choć to te grupy są głównymi użytkownikami Revoluta.

W dzisiejszym artykule postaramy się przybliżyć, jakie są aktualne koszty Revolut i dodatkowych produktów fintecha. Zacznijmy jednak od przedstawienia, czym jest ta popularna karta.

Co to jest Revolut?

Revolut to jeden z najpopularniejszych fintechów. Działa nie tylko w Polsce, ale również na innym rynkach całego świata. Choć swoje początki miał w 2015 roku, więc stosunkowo niedawno, zgromadził już miliony użytkowników. Dla wielu osób najważniejsze są usługi walutowe. Możliwe jest korzystanie z posiadanych na koncie Revolut środków w niezliczonej liczbie walut. Dzięki temu znacznie ograniczamy (lub całkiem je omijamy) koszty zagranicznych transakcji, wypłat z bankomatów za granicą, czy przelewów do innych użytkowników Revoluta.

Dziś Revolut oferuje fizyczną i wirtualną kartę, opcje oszczędzania, wirtualny kantor walutowy, inwestycje, a nawet nawet handel kryptowalutami. Wyróżnikiem Revoluta wciąż pozostają natomiast niskie koszty przewalutowania, co zachęca osoby dużo podróżujące lub pracujące za granicą. Dla nich przeznaczone są także opcje wykupienia ubezpieczenia podróżnego, a nawet 

Koszty Revolut – ile zapłacimy za korzystanie z aplikacji?

Na starcie warto powiedzieć, że istnieje kilka planów w Revolut. W zależności od tego, który posiadamy, mamy dostęp do konkretnych funkcjonalności. Cztery plany w Revolut to:

  • Standard (0 zł)
  • Revolut Plus (15 zł)
  • Premium (30 zł)
  • Metal (50 zł)

Co dostajemy w planie Revolut Standard za 0 zł?

Podstawowy sposób korzystania z aplikacji Revolut jest bezpłatny Plan Standard pozwala na prowadzenie  wirtualnego konta. Mamy do niego kartę płatniczą, w tym w fizycznej wersji (czyli plastikową kartę). Użytkownik Revolut Standard nie ma jednak możliwości zmiany wyglądu swojej karty. Rachunek zakładany jest w Wielkiej Brytanii, posiada numer IBAN. Rozliczenia odbywają się w euro, choć możemy też wymieniać środki na inne waluty. Do dyspozycji użytkownika są bezpłatne wypłaty z bankomatów na całym świecie. Są tu jednak pewne limity. Po ich przekroczeniu musimy zapłacić prowizję.

Revolut Plus – co otrzymamy za 15 złotych miesięcznie?

Najtańszy plan płatny to wydatek 15 złotych miesięcznie. Koszty Revolut Plus nie są więc wygórowane, a w tej cenie możemy m.in. spersonalizować wygląd fizycznej karty płatniczej.  Limity ilościowe i kwotowe dla darmowych wypłat z bankomatów są wyższe. Dodatkowo towary kupowane przez Revoluta są objęte ubezpieczeniem. Możemy także liczyć na odzyskanie pieniędzy za bilet na koncert lub inne wydarzenie, na które nie pójdziemy. Pieniądze wrócą na kartę Revolut w ciągu 90 dni. Środki zaoszczędzone dzięki funkcji sejfu rosną – oprocentowanie wynosi jednak tylko 0.15%.

Revolut Premium (30 zł miesięcznie)

Bardziej wymagający użytkownicy mogą wybrać plan Revolut Premium. Kosztuje 30 złotych miesięcznie, a użytkownik dostaje ubezpieczenie medyczne oraz na wypadek opóźnionych/odwołanych lotów.  Można też darmowo skorzystać z wygodnej poczekalni SmartDelay (2 osoby). Limity bezpłatnych wypłat i przelewów rosną, natomiast prowizja za wymianę walut maleje. Każdy musi więc sam ocenić, czy dzięki temu odzyska poniesiony koszt 30 złotych. Na pewno osoby dużo podróżujące lub wydające pieniądze za granicą z łatwością odzyskają koszt Revolut Premium, czyli 30 złotych za miesiąc. Pomoże w tym również wyższy procent zysków za oszczędzanie.

Koszt Revolut Metal to 49.99 zł – co dostajemy w zamian?

Za około pięćdziesiąt złotych możemy wybrać plan Revolut Metal. To spory koszt, co otrzymujemy w tej cenie? Za zakupy dostajemy 1% zwrotu środków. Dotyczy to transakcji kartą, ale również kryptowalutami.  Użytkownicy planu Metal dostają zniżki przy wynajmie samochodu, zakupie ubezpieczenia domowych urządzeń i innych usług. Możemy też liczyć na jeszcze niższe prowizje, a limity darmowych wypłat z bankomatów ponownie rosną.

Wisienką na torcie jest w tym przypadku karta płatnicza z prawdziwego metalu. Od tego wyróżnienia najwięcej płacących użytkowników wzięła się nazwa kosztownego planu Revoluta.

Każdy kolejny plan Revoluta oferuje oczywiście również to, co tańsze odmiany.

Ile kosztuje wypłata z bankomatu kartą Revolut?

Każdy plan Revolut pozwala na darmowe wypłaty z bankomatów. W darmowym Revolut Standard  możemy bez opłat wypłacić maksymalnie 800 złotych lub pięciokrotnie (limity dla jednego miesiąca). Kolejne wypłaty to koszt 2%, minimalnie 5 złotych. 5 darmowych wypłat w bankomacie nie obejmuje żadnego z płatnych planów Revoluta. 

Użytkownicy planu Revolut Plus mogą bez opłat wypłacać do łącznej sumy 800 złotych. W droższych planach jest to kolejno 1600 i 3000 złotych miesięcznie. Łatwo możemy wyliczyć, że 2% (wysokość prowizji) od kwoty 3000 złotych wynosi 60 złotych. To więcej, niż koszt Revolut Metal.

Koszt przelewów zagranicznych w Revolut

Posiadacze Revolut Standard i Revolut Plus mogą przelewać pieniądze za darmo na konta w strefie SEPA (Unia Europejska, Szwajcaria i Wielka Brytania). Dotyczy to jednak tylko przelewów w euro. Przelewy poza strefę SEPA lub w innych walutach są obarczone opłatą. W zależności od kraju odbiorcy, wysokości przelewu, a nawet dnia tygodnia, przelewy zagraniczne mogą kosztować od 1,5 do 25 złotych za jeden przelew. Posiadacze Revolut Premium mają jeden darmowy przelew zagraniczny miesięcznie. W planie Metal to już trzy darmowe przelewy na miesiąc. Znów mamy więc okazję, by odzyskać część środków wydanych na opłacenie planu Revoluta.

Koszt Revolut przy wymianie walut

Revolut wymienia waluty na podstawie międzynarodowego kursu wymiany, który jest ustalany w czasie rzeczywistym. To najlepsza możliwa opcja przy wymianach walut.  Zwykle mamy lepszy kurs, niż przy wymianie przez banki. Musimy jednak liczyć się także z dodatkową prowizją. Posiadacze Revolut Standard i Revolut Plus zapłacą prowizję 0,5^%, choć na szczęście dopiero po przekroczeniu 5.000 złotych. Konta Revolut Premium i Metal nie mają tu żadnego limitu i nie zapłacą prowizji.

Wysokość prowizji 0.5% dotyczy walut Unii Europejskiej. W innych przypadkach może być nieco inna.

Koszt wydania karty Revolut w planie Standard

Darmowy plan Revolut wymaga poniesienia opłaty za wydanie fizycznej karty. Jej wysyłka w standardowy sposób kosztuje 25 złotych. Jeśli zależy nam na ekspresowej wysyłce, koszt to już 90 złotych. Użytkownicy Revolut Plus otrzymają kartę za darmo. W droższych planach bezpłatna jest ekspresowa wysyłka.

Dodatkowe usługi Revolut pozwalają oszczędzać

Jak widać, koszt Revolut w dużej mierze zależy od posiadanego planu i sposobu używania go. Jeśli sporadycznie korzystasz z Revoluta, m.in. do niewielkich wypłat z bankomatów – może być on zupełnie bezpłatny. W stosunku do ofert banków zarabiamy wtedy na niskim koszcie przewalutowania. Nasz budżet może zyskać między innymi dzięki usłudze Revolut Pay Later. Płatności odroczone to sposób na to, by zapłacić za nasze zakupy dopiero po pewnym czasie.

Kolejnym sposobem na oszczędności jest używanie Revolut Shops. To tak zwany system cashback. Kupując w sklepach partnerów Revoluta możemy tu otrzymać nawet 3% zwrotu na konto. Wśród partnerów znajdują się znane marki, linie lotnicze, czy tak znane serwisy jak Decathlon i Zalando. Warto jednak pamiętać o odpowiedniej procedurze – trzeba przejść do zakupu z aplikacji Revoluta. W przeciwnym wypadku zwrot nie zostanie zaliczony.

Ciekawą opcją wydaje się też możliwość wzięcia kredytu w Revolut. Mamy więc komplet funkcjonalności – konto z kartą, opcje oszczędzania, pożyczania pieniędzy i korzystania z wielu promocji. Dla wielu osób to równie ważne, jak atrakcyjne warunki przewalutowania.

Koszty Revolut – podsumowanie

Ilu klientów, tyle sposobów na korzystanie z aplikacji Revolut z kartą wielowalutową. W porównaniu z podobnymi usługami tego typu, Revolut wyróżnia się szerokim zakresem dostępnych usług. Koszty Revoluta mogą znacznie się różnić w zależności od wybranego planu. Opcja darmowa jest świetnym sposobem, by sprawdzić jak działa Revolut. Jeżeli nie chcesz ponosić dodatkowych kosztów wypłat z bankomatów, przewalutowania (powyżej 5.000 złotych), czy przelewów zagranicznych, rozwiązaniem będzie wybór płatnego planu. Każdy kolejny daje nam nowe możliwości i dodatkowe usługi, jak ubezpieczenie, czy zniżki. Ostatecznie nawet koszt 50 złotych miesięcznie (koszt Revolut Metal) nie jest przesadnie wysoki, jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę benefitów.

Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje Revolut?

Podstawowa usługa Revolut jest darmowa. Kolejne plany kosztują odpowiednio 15, 30 i 50 złotych miesięcznie. Można łatwo odzyskać tę sumę, oszczędzając na wypłatach z bankomatach i przewalutowaniu.

Czy Revolut jest płatny?

Koszt Revolut Standard to 0 złotych. Nie zapłacimy też za podstawowe funkcje, jak wypłaty z bankomatów do 800 złotych (łącznie maksymalnie 5 darmowych transakcji). W płatnych planach limity rosną lub są zniesione, a prowizje za przewalutowanie są niższe.

Co to jest Revolut?

Revolut to fintech – konto z kartą płatniczą. Wśród wielu funkcji warto zwrócić uwagę na opcje wielowalutowe.

Dlaczego Revolut jest płatny?

Podstawowy plan Revolut Standard jest bezpłatny. Dodatkowe prowizje mogą pojawić się przy wymianie walut lub wypłatach z bankomatów ponad limit. Płatne plany Revoluta mają niższe prowizje lub nie ma ich wcale. W najdroższej opcji Revolut Metal dostaniemy też m.in. ubezpieczenie zakupów, zniżki na wypożyczenie samochodu i metalową kartę płatniczą.

Czy mogę używać Revoluta za darmo?

Tak, można korzystać z podstawowych opcji w planie Revolut Standard bez żadnych opłat.

Ile kosztuje wypłata z bankomatu przez Revolut?

Wypłata z Revoluta w bankomacie (podstawowy, darmowy plan Standard) jest bezpłatna. Prowizja pojawia się po przekroczeniu limitu 800 złotych miesięcznie lub po wykonaniu pięciu wypłat.

Źródło:

  1. https://www.revolut.com/
  2. https://www.revolut.com/en-PL/money-transfer/
  3. https://www.revolut.com/pl-PL/legal/standard-fees/
  4. https://www.totalmoney.pl/artykuly/revolut-jak-dziala-i-czy-warto-wziac-kredyt-w-banku-revolut
Jaku Bielecki
Jakub Bielecki
Zafascynowany ekonomią, gospodarką i polityką. Interesuje się najnowszymi trendami, a także zmianami w prawie wpływającymi na sektor finansów. Stale poszerza wiedzę, która pozwala mu na profesjonalne doradztwo. Na co dzień korzysta z najlepszych rozwiązań i możliwości dostępnych w zakresie finansów osobistych i inwestycji. Poza ekonomią interesuje się nowymi technologiami, muzyką i podróżami. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły