Windykacja Hoist – recenzja i opinie klientów

hoist windykacja

Hoist Polska sp. z o.o. jest firmą windykacyjną, która skupuje zobowiązania od wierzycieli, a także zarządza nimi i je egzekwuje. Jest to część grupy Hoist Finance AB, która została założona w 1994 roku i ma swoją siedzibę w Szwecji. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się działalności tej firmy, a także zobaczymy jakie zdanie o niej mają klienci.

Jak działa Hoist?

Hoist nabywa zobowiązania dłużnika od wierzyciela, co oznacza że dłużnik automatycznie staje się klientem tej firmy. Wierzyciel nie ma obowiązku proszenia o zgodę lub nawet informowania dłużnika o swoim postępowaniu. Po nabyciu zobowiązania następuje kontakt z klientem, drogą pisemną bądź telefoniczną. Wtedy to dłużnikowi zostaje przedstawiona jego sytuacja oraz przekazane jest wezwanie do zapłaty.

Co zrobić, gdy otrzyma się wezwanie do zapłaty?

Zachowanie wszelkich środków ostrożności jest niezbędne, aby uniknąć potencjalnych nieporozumień i problemów. Otrzymane pismo powinno być dokładnie przeanalizowane przez dłużnika pod kątem poprawności danych wierzyciela, kwoty zadłużenia a także własnych informacji. Jeżeli pismo wygląda podejrzanie, a przedstawiciel firmy odmawia udzielenia dalszych informacji, to może być to próba oszustwa.

Spłata zadłużenia u Hoist

Jeżeli jednak wezwanie do zapłaty jest prawdziwe, to klient powinien jak najszybciej skontaktować się z nowym wierzycielem, którym w tym przypadku będzie Hoist. Spłata zadłużenia może odbywać się na wiele sposobów np. szybki przelew z konta, tradycyjny przelew, bądź płatność internetową taką jak BLIK.

Może okazać się, że udział firmy windykacyjnej będzie dla klienta znacznym udogodnieniem. Hoist oferuje klientom rozwiązanie, dzięki któremu spłata zadłużenia będzie szybka. Za pomocą kilku kliknięć dłużnik może utworzyć swoje konto Hoist i spłacać kolejne raty bez zbędnych formalności. Rejestracja na stronie internetowej nie jest jednak obowiązkowa, a każdą ratę można uregulować także wypełniając każdorazowo formularz swoim numerem sprawy i numerem PESEL.

Czy spłata zadłużenia u Hoist kosztuje więcej?

Spłata zadłużenia u firmy windykacyjnej może okazać się nie tylko wygodna, lecz także atrakcyjna finansowo. Windykatorzy skupują zadłużenia za ułamek ich ceny, co pozwala na ustalenie przystępnej i niskiej raty, której uregulowanie nie powinno stanowić problemu. Tutaj warto wspomnieć o kolejnej korzyści płynącej z posiadania konta Hoist: klienci mogą za pomocą swojego konta ustalić wysokość raty i datę płatności. To udogodnienie zarezerwowane jest jedynie dla dłużników, którzy spłacają raty regularnie i w terminie.

Reklamacja i kontakt z Hoist

Gdy zadłużenie zostało uregulowane a mimo to wierzyciel nadal kontaktuje się z klientem, istnieje możliwość złożenia reklamacji. Trzeba zawrzeć w niej wszystkie informacje i załączniki, które potwierdzają spłatę zobowiązania. Kontakt z firmą w formie pisemnej może odbyć się osobiście lub drogą pocztową na adres:

Hoist Polska sp. z o.o.

ul. Gen. Józefa Bema 2

50-265 Wrocław

Możliwy jest także kontakt z Hoist poprzez rozmowę telefoniczną na numer (+48) 71 739 17 17 oraz wiadomości e-mail na adres office@hoistfinance.pl.

Co klienci sądzą o usługach Hoist?

Nie wszyscy użytkownicy są zadowoleni z usług windykacyjnych firmy Hoist. Doskonale pokazują to oceny użytkowników. Obecnie Hoist Polska sp. z o.o. ma 2,6 na 5 gwiazdek, wyliczonych na podstawie 145 recenzji w serwisie Google. Inne agregatory ocen wskazują na podobną polaryzację w opiniach klientów. Przyjrzyjmy się więc, co użytkownicy sobie cenią, a za co krytykuję usługi windykacyjne Hoist.

Jakie plusy najczęściej pojawiają się w opiniach klientów?

 • wygoda w spłacie zadłużenia
 • opłacalne, niskie raty
 • brak zbędnych formalności
 • szacunek i pozytywne podejście do klienta

Za co klienci krytykują Hoist?

 • częste pomyłki w określaniu właściciela zadłużenia
 • próba kontaktu z dłużnikami także w soboty i święta
 • powtarzające się telefony nawet w przypadku, gdy osoba nie posiada żadnego zadłużenia
 • dzwonienie z różnych numerów telefonu, przez co klienci mają problem z określeniem, kto próbuje się z nimi skontaktować

Jak więc widać, Hoist nie jest idealną firmą. Doświadczenie użytkownika w dużej mierze zależy od tego, czy jest on faktycznie zadłużony. Patrząc na oceny, można dojść do wniosku iż zbyt często dochodzi do pomyłek ze strony firmy. Klienci, którzy faktycznie są zadłużeni chwalą firmę za chęć pomocy i udogodnienia dla osób z problemami finansowymi.

Co zrobić, aby uniknąć interwencji firmy windykacyjnej?

Dłużnicy często zastanawiają się jak uniknąć udziału firmy windykacyjnej w egzekucji zadłużenia. Oczywistym sposobem jest spłata zobowiązania w terminie, jednak nie zawsze jest to możliwe. Dobrym wyjściem jest próba kontaktu z wierzycielem w momencie, gdy pojawi się ryzyko braku terminowej spłaty. Istnieje wówczas szansa na wspólne ustalenie nowego, dogodnego dla obu stron rozwiązania.

W przypadku, kiedy wierzyciel nie zamierza ułatwiać sprawy dłużnikowi, dobrym rozwiązaniem będą pożyczki pozabankowe. Wsparcie finansowe udzielane przez firmy i osoby prywatne będzie dobrą metodą na szybki zastrzyk funduszy, a w efekcie spłatę zadłużenia w terminie. W przeciwieństwie do bankowych kredytów pożyczki i chwilówki można uzyskać także bez zdolności kredytowej. W celu znalezienia najlepszej i bezpiecznej usługi polecamy ranking pożyczek online.

Tomasz Marczewski
Tomasz Marczewski
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain. Zobacz pozostałe artykuły autora

21 komentarzy

MATI

Szukają pieniędzy na siłę. Odnajdują jakieś sprawy z 2001r .Później dzwonią i piszą baju baju jak już z dług przedawniony art 118kpc.W przypadku windykacji terenowej art 193kk.Wezwac policję i powiadomić prokuraturę oraz starać się o zadoscuczynienie przed sądem.A jeśli dwonia i piszą art 190a powiadomić prokuraturę i Uokik.

Odpowiedz
Darek

Szybko i pozytywnie wyjaśniona sprawa. Polecam

Odpowiedz
Justus

Dla mnie OK, żadnych problemów i bardzo rzetelny kontakt. Polecam

Odpowiedz
Kamil

Wporzadku, bez zastrzeżeń. Calkiem szybko i sprawnie przebiegła rozmowa i finał sprawy

Odpowiedz
Jot

Dogadaliśmy się bez większych problemów. Zamiast siać panikę, lepiej wyjaśnić co i jak, wtedy się dojdzie do porozumienia. Pozdrawiam J.

Odpowiedz
Zelda

Mam dobre doświadczenia z hoist zatem mogę polecić

Odpowiedz
Anna

Ja wpłaciłam 12500zl naxdwa kredyty.Miala być ugoda żeby nie oddali mnie do komornika.Chcialam się dogadać z nimi .Jednak i tak mnie oddali i nie poinformowano komornika o tej wpłacie 12500zl

Odpowiedz
Edmund

Co za ohydna firma zostalem poszkodowany przez firme orange w wyniku wadliwego telefonu ktory oddalem na gwarancji do serwisu, skad juz go nie zobaczylem do dnia dzisiejszego a firma nie dala mi telefonu zastepczrgo abym mogl placic abonament Zalozylem sprawe firmie orange krora zostala umorzona a windykacja do dzisiaj mnie neka o zaplate 420 zl Nie dziwie sie ze bylo juz kilka przypadkow napasci na tych oszustow

Odpowiedz
  KLAUN

  JESLI POJAWIA SIE TZW WINDYKATORZY
  BEZWZGLEDNIE WEZWAC POLICJE.
  DOMAGAC SIE
  NATYCHMIATOWEGO ZATRZYMANIA ICH IMIENNIE NA CZAS POSTEPOWANIA
  ,SCIGANIA ICH I UKARANIA.
  JESLI TOWARZYSZA IM POLICJANCI TO BEZWZGLEDNIE WEZWAC PATROOL B. S. W.
  TO TAKA POLICJA W POLICJI I ZARZADAC BEZWZGLEDNEGO UKARANIA POLICJANTOW DO BEZWARUNKOWEGO DOZYWOTNIEGO USUNIECIA ICH Z POLICJI
  BO TO CO ROBIA TO „USLUGA” A NIE RUTYNOWA INTERWENCJA.
  A JESLI INTERWENCJA TO WYWALENIA NA ZBITY PYSK DOZYWOTNIO ICH KOMENDANTA ZA TOLEROWANIE U PODLEGLYCH JEMU POLICJANTOW NIEDOPALNIANIA OBOWIAZKOW TZN.WEZWANIA NACHODZONEGO DO ZOZENIA EYJASNIEN I PRZEPROWADZENIE PRAWIDLOWO POSTEPOWANIA DOWODOWEGO W SPRAWIE

  Odpowiedz
Waldek

Dają sprawe do komornika i jednocześnie informuja o możliwości ugody esemesem haczyk w tym ze u komornika jest inny numer sprawy wierzyciela czyli ich numer a w esemesie podają inny numer w ten sposób zanim się skapniesz spłacasz dwa dlugi jak pójdziesz na ugodę ten faktyczny i ten nie istniejacy banda legalnych oszustów na bez prawie powinno reagować się bezprawiem bo się to nigdy nie skonczy !!!!

Odpowiedz
  MICHAL

  dlatego ja wolałem spłacać u komornika! A hoista załatwiła chciwość! bo tak mogę to wytłumaczyć bez rozpisywania się!

  Odpowiedz
TOMASZ

Nie podpisujcie UGODY z HOISTEM ! WYBIERZCIE JUZ DROGE POSTEPOWANIA EGZEKUCYJNEGO NA DRODZE KOMORNICZEJ ! DOGADAJCIE SIE Z KOMORNIKIEM I NIECH EGZEKUCJA PRZEBIEGA ZGODBIE Z PRAWEM ! Wiem to z doświadczenia! próbowali mnie wkręcić na ugodę gdzie napewno bym spłacał 0 wiele wiele więcej jak u komornika z orzeczenia sądowego! złodziejska windykacja ! mają wiele założonych spraw z pozwu cywilnego ale i tak próbują wkręcać ludzi nawet na przedawnione dlugi które nawet sąd i komornik odrzuca ! PIJAWY DO POTEGI , ZERO SZACUNKU I ZROZUMIENIA!

Odpowiedz
Krzysztof

wyłudzają pieniądze , nękają się czym się da , ustalona bonifikata 30% była do jednorazowej spłaty , okazało się 30% więcej do spłaty, nie potrafią tego wytłumaczyć , brak przedstawienia dokumentów wykupu zadłużenia ugoda z ich strony to tylko fikcja ……….

Odpowiedz
Anna

To najgorsza firma windykacyjna. Złodzieje przysyłają ugodę na inną kwotę, a do spłaty jest o wiele więcej, żałosna firma. Nawet kobietę, która wychowuje niepełnosprawne dziecko chcą okraść. Nie ma ugody z mojej strony już wole komornika….

Odpowiedz
Piotr

Złodziejstwo i tyle żadnych układów z nimi o spłatę bo zapłaci się podwójnie najpierw do nich według ugody potem komornik zajmuje bo nie został poinformowany że strony Hoistfinance że dług został spłacony.

Odpowiedz
  Tomasz

  To bardzo ciekawa firma ( nie wiem dlaczego ta zorganizowana grupa przestępcza jeszcze nie siedzi) próbują windykować umorzony prawomocnym orzeczeniem niezawisłego Sądu dług – nie dajcie się naciągać tym oszustom!!!!

  Odpowiedz
Asia

Staram się o zwrot już ponad pół roku z winy Hoist pobrano mi kolejna ratę przez pół roku trwa reklamacja finał jest taki ze założyłam sprawę cywilna nigdy więcej Hoist

Odpowiedz
  Rafał

  Zapłaciłem u komornika 2500zl wierzycielem był host teraz ta firma neka mnie o to że jeszcze mam zapłacić 1200zl odsetek gdzie nakaz zapłaty sądu został wykonany,ta firma to jak pijawka wyłudzają pieniądze nękają mnie telefonami SMS składam pozew do sądu oni nawet nie mają żadnej umowy na muj dług z banku ING.

  Odpowiedz
   TOMASZ

   Ja spłaciłem 9200 u komornika sądowego, gdzie komornik uznał spłacony dlug wraz z kosztami postępowania plus z odsetkami i zakończył sprawę uchylając wszystkie zajęcia a hoist mi wysłał pismo że dlug jeszcze nie został spłacony! Teraz to mam ich gdzieś bo sprawa została zakończona ale mimo wszystko złodzieje próbują nadal wyłudzać pieniądze!

   Odpowiedz
   Artur

   Rok już czekam na zwrot kasy od tych oszustów banda zlodzieji

   Odpowiedz
   Suka

   Oddaj sprawę prawnikowi on szybko zajmie się nimi i jeszcze sprawę o odszkodowanie wniesie

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły