Jak zmienić limit w mBank

zmiana limitu mbank

Dziś mBank jest jednym z najpopularniejszych banków w Polsce. Mało kto pamięta, że w swoich początkach był dość niszowym bankiem internetowym. Dostępność produktów i ich obsługa przez Internet wciąż są jednak ważne dla banku i jego klientów. Dziś sprawdzimy, czy zmiana limitu w mBank jest możliwa również w serwisie transakcyjnym i przez aplikację. 

Co to jest limit i dlaczego warto go ustawić?

Korzystając z usług mBanku klienci mogą między innymi płacić kartą, wykonywać przelewy, wypłacać gotówkę z bankomatów, czy korzystać z płatności BLIK. Dla każdej z tych opcji możemy ustawić limit. Zrobimy to na kilka sposobów, w zależności od rodzaju limitu.

Domyślnie to Twój bank ustawia limit przelewów i limit płatności kartą. Ma to za zadanie zapewnienie bezpieczeństwa i ograniczenie ryzyka w razie utraty karty płatniczej, czy danych do konta. Zmiana limitu w mBank zajmuje tylko kilka chwil.

Jak zmienić dzienny limit przelewów w mBanku?

mBank udostępnia kilka możliwości zmiany limitu przelewów. Najprościej zrobić to w serwisie transakcyjnym na stronie banku. Można też ustanowić nowy limit dzwoniąc na infolinię lub osobiście – w oddziale stacjonarnym banku.

Zmiana limitu mBank przez aplikację mobilną

Limit przelewów możemy ustawić w serwisie transakcyjnym online, dzwoniąc na infolinię (mLinia dostępna jest pod numerem 48 42 6 300 800 lub 783 300 800 – z tel. komórkowych) i w stacjonarnych placówkach mBanku. Niestety, nie ma możliwości zmiany dziennego limitu przelewów przy pomocy aplikacji mobilnej. Przedstawiciele banku tłumaczą to względami bezpieczeństwa. Jeżeli doświadczenie banku wskazuje na to, że taka opcja byłaby dla klientów ryzykowna – pozostaje nam skorzystać z innych sposobów.

Dzienny limit przelewów w mBank – jak zmienic limit?

Przechodzimy do strony banku https://online.mbank.pl/i  logujemy się na swoje konto. Jeżeli z danego komputera logujemy się po raz pierwszy, niezbędna będzie mobilna autoryzacja z poziomu aplikacji mobilnej. Następnie przechodzimy do opcji Ustawienia, która znajduje się w prawym, górnym rogu ekranu.

jak zmienić limit przelewów w mbanku - instrukcja 1

W tym miejscu zobaczymy kafelki z wieloma opcjami konta osobistego i usług banku. Wybieramy z kategorii Bezpieczeństwo opcję Limity i autoryzacje. Możemy modyfikować tu następujące limity:

 • dzienny limit przelewów w systemie transakcyjnym
 • dzienny limit przelewów dowolnych na urządzeniach mobilnych
 • limity usługi BLIK
 • limity przelewów z mBank API

Dodatkowo znajdziemy tu opcję włączenia autoryzacji przelewów własnych. 

jak zmienić limit przelewów w mbanku - instrukcja 2

Jak zmienić dzienny limit przelewów w serwisie mBank?

Zmiana limitu dziennego oraz innych limitów w serwisie transakcyjnym jest prosta. Po wejściu do ustawień “Limity i autoryzacje” znajdujemy limit, który chcemy zmienić. Klikamy przycisk “Modyfikuj” i wpisujemy wybraną kwotę pieniędzy. Następnie wciskamy przycisk “Zapisz”. Wymagana będzie mobilna autoryzacja tego działania.

ustawianie dziennego limitu kwotowego w mbanku

Jak zmienić limit płatności kartą w aplikacji mBank?

Płatności kartą przypisaną do konta bankowego to dla wielu z nas codzienność. Warto mieć więc możliwość szybkiej zmiany ustawień dla płatności.  mBank daje taką możliwość również z poziomu aplikacji mobilnej. Najpierw logujemy się do aplikacji, na przykład używając biometrii (odcisk palca lub FaceID). Z paska menu na dole wybieramy opcję Produkty. Na górze wybieramy zakładkę Karty. W oknie aplikacji zobaczysz listę swoich kart płatniczych. Wybieramy jedną z nich.

Zmiana limitu dla płatności kartą w mBank

Dostępne opcje to:

 • zmiana limitu płatności kartą
 • blokada karty
 • historia operacji
 • więcej opcji (subskrypcje, transakcje kartą zapisaną u sprzedawcy, zmiana PIN, ustawienia karty)

Wybieramy opcję “zmień limity” i widzimy całkiem dużo dostępnych opcji. Limity transakcji kartą podzielone są na Zakupy, Gotówka (wypłata z bankomatu) i Internet – czyli zakupy w sieci.

Dla każdej z kategorii możemy ustawić dzienny limit. Ciekawą opcją jest możliwość ustawienia limitu tymczasowego. Po jego zaznaczeniu możemy ustanowić limit, który obowiązuje do północy danego dnia.

Zmianę limitu potwierdzamy kodem PIN. Sukces operacji potwierdza informacja o zmianie limitu.

Zmiana limitu w mBank - płatności kartą - potwierdzenie

Zmiana limitu płatności kartą w serwisie transakcyjnym

Limit płatności kartą możemy ustawić w serwisie transakcyjnym mBanku. Najpierw logujemy się do swojego konta klienta banku. W górnym menu wchodzimy do opcji “Produkty”. Następnie wybieramy z podmenu “Karty” opcję “Wszystkie. Zobaczymy listę kart przypisanych do danego konta. Klikamy wybraną z nich i zobaczymy sporo dostępnych opcji. Pod nazwą karty znajdziemy czerwony napis “LIMITY”. Przechodzimy do tej opcji i możemy zmienić limity dla:

 • zakupów tradycyjnych (płatność kartą)
 • wypłaty z bankomatów
 • płatności kartą w Internecie
Zmiata limitów autoryzacyjnych w mbanku

Dla każdej z tych opcji możemy również po prostu usunąć limit płatności kartą mBank. Dodatkowo mamy też opcję ustawienia limitu tymczasowego. Wtedy jest on ważny tylko do północy tego samego dnia. Następnie automatycznie bank przywróci “główny” limit płatności.

Płatności kartą bez podawania PIN do 100 zł w mBank

Przy płatnościach zbliżeniowych (kartą, telefonem, opaską, zegarkiem) przy pomocy karty płatniczej mBank nie musimy podawać kodu PIN. Dotyczy to płatności w kwocie maksymalnie 100 złotych. Do października 2020 roku limit ten był niższy – wynosił 50 złotych.

Dostępny limit karty kredytowej

W aplikacji mobilnej mBank możemy podejrzeć dostępny limit karty kredytowej jeszcze przed zalogowaniem. W tym celu przechodzimy do ustawień (ikona kołą zębatego w prawym, górnym rogu ekranu). Wybieramy opcję “dostępny limit karty kredytowej:. W kolejnym kroku wybieramy kartę, której dotyczy zmiana. Po ustawieniu zobaczymy pozostałe do wykorzystania środki jeszcze przed zalogowaniem.

Zmiana limitów przez infolinię mBank i w oddziale banku

Wszelkie zmiany mogą być wykonane również udając się do stacjonarnej placówki banku. Jeżeli będziesz w pobliżu takiego oddziału, cały proces zajmie tylko kilka chwil. Zmiany limitów mBank możliwe są również przez infolinię. Numer telefonu na mLinię to:

 • 48 42 6 300 800
 • 783 300 800

Połączenie z infolinią mBank możliwe jest też bezpośrednio z aplikacji mBank.

Numery na infolinię mBank

Zmiana limitu BLIK w aplikacji mobilnej mBank? To niemożliwe

Po wejściu do ustawień w aplikacji mBank (ikona koła zębatego) możemy wybrać opcję “ustawienia BLIK”. Tam znajdziesz wiele opcji związanych z płatnościami BLIK, w tym limity płatności. Niestety, nie można ustawić dostępnej ilości transakcji BLIK, jak i dziennego limitu płatności BLIK. W tym miejscu jedynie je zobaczymy, jak również to, ile transakcji i na jaką sumę możemy jeszcze wykonać. Zmiana limitu możliwa jest natomiast w serwisie transakcyjnym oraz na mLinii.

Zmiana limitu BLIK mBank

Ważne informacje dla klientów mBank

Jesteś klientem mBank? Może zainteresują Cię również poniższe artykuły:

Najczęściej zadawane pytania – zmiana limitu w mBank

Jak zmienić limit przelewów w mBank?

Zmiana limitu przelewów w mBank jest możliwa w serwisie transakcyjnym online, przez infolinię oraz w oddziale banku. Nie ma takiej możliwości przez aplikację mobilną.

Czy można zmienić limit w aplikacji mBank?

W aplikacji mobilnej możliwa jest zmiana limitu płatności kartą. Nie można natomiast zmienić limitów BLIK, ani dziennego limitu przelewów. W celu zrobienia tego najlepiej jest zalogować się do serwisu transakcyjnego na stronie banku.

Czy można usunąć limit płatności kartą w mBank?

Tak, mamy taką możliwość zarówno dla zakupów tradycyjnych, zakupów w Internecie i wypłat w bankomatach. Usunięcie limitu możliwe jest w serwisie transakcyjnym.

Dlaczego nie można zmienić dziennego limitu przelewów w aplikacji mBank?

To niemożliwe ze względów bezpieczeństwa. W celu zmiany limitu przelewów należy zalogować się do serwisu transakcyjnego mBank. Tam bank posiada dwuetapową weryfikację tożsamości (dane dostępowe + mobilna autoryzacja).

Jak zwiększyć limit w mBank?

Limit płatności mBank (przelewów, płatności kartą, BLIK) możesz ustawić w aplikacji mobilnej (tylko limit płatności kartą), serwisie transakcyjnym na stronie www, przez infolinię i osobiście w oddziale banku.

Jaki jest limit przelewów w mBank?

Domyślny limit przelewów to 1.000 złotych. Można go zwiększyć nawet do 20.000 złotych. Możliwe jest także zmniejszenie limitu.

Jaki jest limit płatności w koncie mBank Junior?

Domyślny limit dla płatności kartą a także opaską w koncie mBank Junior wynosi 50 złotych. Można go zmienić w serwisie transakcyjnym lub aplikacji mobilnej.

Czy można płacić kartą mBank bez wpisywania kodu PIN?

Tak, to możliwe, jednak tylko do kwoty 100 złotych (płatności zbliżeniowe, płatności Google Pay, itp.).

Źródło: 

 1. https://www.mbank.pl/kontakt/oferta-indywidualna/\
 2. https://www.mbank.pl/indywidualny/uslugi/pytania-i-odpowiedzi/przelewy/zmiana-limitow-przelewow-autoryzowanych/
Tomasz Marczewski
Tomasz Marczewski
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły