Jak zmienić limit w Credit Agricole

limit w Credit Agricole

Posiadacze kont bankowych i kart płatniczych muszą wiedzieć, że w związku z transakcjami są pewne limity. Banki ustawiają je ze względów bezpieczeństwa. Na szczęście klienci mogą je modyfikować. Zmiana limitu w Credit Agricole jest możliwa na kilka sposobów. Przedstawimy je w dzisiejszym poradniku. Opiszemy też krótko, czym jest dzienny limit przelewów oraz limit płatności kartą.

Limit przelewów i limit dla płatności kartą – co to właściwie jest?

Najczęściej w kontach bankowych mamy dwa różne limity. Limit przelewów dotyczy maksymalnej wysokości jednego przelewu, a także dziennej sumy przelewów z konta. Chcąc wykonać przelew ponad maksymalny limit trzeba natomiast udać się do placówki banku. Czasami w banku możemy również ustawić maksymalną liczbę przelewów w danym dniu.

Dla płatności bezgotówkowych kartą płatniczą również są pewne ograniczenia. Czasem limit płatności kartą podzielony jest na transakcje online, w sklepach stacjonarnych (przez terminal) i na wypłaty z bankomatów. Wiele banków pozwala na oddzielne ustawienia dla różnych transakcji.

Dlaczego banki wprowadzają limity? Chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa środkom klientów. W razie utraty danych dostępowych do e-bankowości lub przy zgubieniu karty nie musimy obawiać się więc o utratę zbyt wielu pieniędzy. Ważne jest więc optymalne ustawienie limitów w swoim rachunku.

Zmiana limitu w Credit Agricole

Klienci Credit Agricole mogą ustawić limity na kilka sposobów:

Takie możliwości mamy zarówno dla limitu przelewów, jak i dla ograniczeń w płatnościach kartą.

Jak zmienić limit dzienny przelewów w Credit Agricole

Bank daje posiadaczom kont bankowych kilka możliwości na zmianę dziennego limitu przelewów. Co więcej, mamy możliwość ustawienia limitów dla trzech różnych limitów:

  • dzienny limit przelewów w aplikacji CA24 Mobile
  • dzienny limit przelewów wykonanych w serwisie CA24 eBank
  • limitu przelewów zlecanych telefonicznie – na CA24 infolinii

Warto wiedzieć, że limit przelewu wykonanego z poziomu aplikacji mobilnej nie może być wyższy, niż z serwisu CA24 eBank. Klienci Crédit Agricole mogą ustawić limit dla pojedynczego przelewu, jak i limit dzienny wszystkich zleconych przelewów.

Limit pojedynczego przelewu nie może być też oczywiście wyższy, niż dzienny limit. Maksymalna kwota przelewów z aplikacji CA24 Mobile to 10.000 złotych.

Zmiana limitu przelewów w serwisie CA24 eBank

Aby zmienić limit przelewów poprzez bankowość elektroniczną, logujemy się do serwisu CA24 eBank. Wystarczy przejść na stronę https://ca24.credit-agricole.pl/web-ca24/login/login i wprowadzić swoje dane klienta (identyfikator i hasło). Przechodzimy do menu “Ustawienia”, a następnie do “Limity i statusy”. Tam możemy ustawić limit przelewów dla aplikacji, infolinii i serwisu CA24 eBank. W tym ostatnim wypadku można natomiast jedynie zmniejszyć ustawiony wcześniej limit. Podniesienie limitu (zwiększenie kwoty) wymaga skorzystania z innej metody. Zapisujemy zmiany i możemy cieszyć się nowo ustanowionym limitem.

Jak zmienić limit przelewów Credit Agricole w aplikacji?

CA24 Mobile to aplikacja na smartfony i tablety, która pozwala na dość szybką edycję limitów. Nie mamy tu też ograniczeń, jak w przypadku zmiany przez serwis elektroniczny na stronie www. Pierwszym krokiem jest otworzenie aplikacji mobilnej i zalogowanie się do niej. Następnie wybieramy menu “Ustawienia”, a tam zakładkę “Przelewy”. Sekcja “Limity” pozwala ustawić limit dla przelewów zlecanych z aplikacji, serwisu internetowego i przez infolinię.

Modyfikacja limitu przelewów w Credit Agricole przez infolinię lub w oddziale banku

Zwolennicy tradycyjnych rozwiązań mogą też po prostu odwiedzić oddział banku. Listę placówek, godziny otwarcia i dodatkowe udogodnienia (np. podjazd dla wózków, parking dla osób niepełnosprawnych, a nawet kącik dziecięcy) znajdziesz pod adresem: https://www.credit-agricole.pl/kontakt/placowki-i-bankomaty

Kontakt z przedstawicielem banku możliwy jest też przez infolinię. Wystarczy wybrać numer 19019 (koszt zgodny z taryfą operatora). Kontaktując się z infolinią CA24 warto przygotować telekod. Posłuży do bezpiecznej i sprawnej weryfikacji tożsamości dzwoniącego.

Zmiana limitu płatności kartą w Credit Agricole

Podobnie do modyfikacji dziennego limitu przelewów, Credit Agricole nie utrudnia zmiany limitu płatności kartą. To możliwe na cztery sposoby – zarówno przez aplikację, serwis transakcyjny, na infolinii i w oddziale banku.

Limit płatności kartą Credit Agricole – zmiana w serwisie transakcyjnym online

W serwisie CA24 eBank możemy edytować limit płatności karta. Przechodzimy na stronę bankowości elektronicznej i logujemy się. Następnie z górnej belki wybieramy opcję “Moje produkty”. Wtedy przechodzimy do opcji “Konta i na dole ekranu wybieramy opcję “Zmień limity”. Tu wpisujemy wybrany limit płatności kartą Credit Agricole i zapisujemy zmiany. Do potwierdzenia operacji używamy standardowej dla siebie metody autoryzacji.

Jak zmienić limit karty w Credit Agricole przez aplikację CA24 Mobile?

Zmiana limitu dla płatności kartą Credit Agricole możliwa jest w aplikacji CA24 Mobile. Wystarczy uruchomić program na swoim smartfonie lub tablecie i na dolnym pasku wybrać “Pieniądze”. Z dostępnych opcji wybieramy sekcję “Karty”. Zobaczymy listę posiadanych kart, wybieramy tę, w której chcemy zmienić limit. Po wejściu w ustawienie “Mój limit na karcie” mamy możliwość edycji limitu dziennego i miesięcznego. Po ustawieniu limitu płatności kartą Credit Agricole klikamy “Zapisz”. Zmiany zatwierdzamy kodem PIN (lub przez biometrię).

Zmiana limitu płatności kartą przez infolinię CA24 i w oddziałach banku Credit Agricole

Limit płatności kartą w Credit Agricole można zmienić poprzez infolinię. Wtedy pamiętajmy tylko o przygotowanie telekodu. Zmiany można także dokonać podczas osobistej wizyty w placówce banku.

Limit transakcji zbliżeniowych kartą Credit Agricole

Dziś limit transakcji zbliżeniowych to domyślnie 100 złotych bez wpisywania kodu PIN. Także klienci Credit Agricole mogą korzystać z tej wygodnej opcji.

Ważne informacje dla posiadaczy konta w Credit Agricole

W naszym serwisie znajdziesz też inne poradniki przydatne dla klientów Credit Agricole:

Limit odnawialny na rachunku w Credit Agricole

Szukając informacji na temat limitu w Credit Agricole, część osób ma na myśli limit odnawialny w rachunku. Limit kredytowy pozwala cieszyć się dodatkowymi pieniędzmi w niemal dowolnym momencie. Bank wyrazi zgodę na uruchomienie limitu odnawialnego jeśli właściciel rachunku ma odpowiednie i stałe wpływy. Taki produkt jest doskonałą alternatywą m.in. dla karty kredytowej, czy standardowych pożyczek i kredytów gotówkowych.

Plusem posiadania limitu odnawialnego w Credit Agricole jest fakt, że właściciel konta zapłaci odsetki tylko w przypadku skorzystania z dostępnych środków.

Jak zmienić limit w Credit Agricole? Podsumowanie poradnika

W przeciwieństwie do innych banków, oba limity w Credit Agricole możemy zmienić również w aplikacji mobilnej. Dzienny limit przelewu, a także limit płatności kartą zmienimy również w serwisie CA24 eBank (bankowość elektroniczna. Jeżeli taka forma będzie dla Ciebie wygodniejsza, zmiany możesz też dokonać poprzez infolinię lub w każdym z oddziałów banku. Do zrobienia tego przez telefon niezbędny będzie telekod. Do placówki banku wystarczy natomiast zabrać swój aktualny dokument potwierdzający tożsamość.

Najczęściej zadawane pytania – zmiana limitu w Credit Agricole

Jak zmienić dzienny limit w Credit Agricole?

Limit przelewów oraz limit transakcji kartą Credit Agricole można zmienić w aplikacji mobilnej, serwisie CA24 eBank, a także przez infolinię 19019.

Jaki jest maksymalny limit przelewów z aplikacji CA24 Mobile?

Maksymalna suma przelewów zleconych z aplikacji CA24 Mobile wynosi 10.000 złotych dziennie. Limit nie może być jednak wyższy, niż ten ustawiony dla przelewów z serwisu na stronie www.

Jak sprawdzić limity w Credit Agricole?

Limit na karcie debetowej do konta osobistego lub firmowego można sprawdzić oraz edytować w aplikacji CA24 Mobile, w serwisie transakcyjnym online, przez infolinię oraz w oddziałach banku.

Jak zwiększyć limit w Credit Agricole?

Zmiana limitu przelewów w Credit Agricole możliwa jest w aplikacji mobilnej, serwisie CA24 eBank, a także przez telefon. Można ustawić osobne limity dla przelewów zlecanych z aplikacji, serwisu na stronie www i infolinii CA24.

Źródło:

  1. https://www.credit-agricole.pl/pytania-i-odpowiedzi/konto/czy-moge-zmienic-limit-na-przelewy
  2. https://www.credit-agricole.pl/pytania-i-odpowiedzi/konto/jak-zmienic-limity-na-karcie-platniczej
  3. https://www.credit-agricole.pl/klienci-indywidualni/kredyty/limit-w-koncie
Jaku Bielecki
Jakub Bielecki
Zafascynowany ekonomią, gospodarką i polityką. Interesuje się najnowszymi trendami, a także zmianami w prawie wpływającymi na sektor finansów. Stale poszerza wiedzę, która pozwala mu na profesjonalne doradztwo. Na co dzień korzysta z najlepszych rozwiązań i możliwości dostępnych w zakresie finansów osobistych i inwestycji. Poza ekonomią interesuje się nowymi technologiami, muzyką i podróżami. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły