Doładowanie telefonu w bankowości elektronicznej

doładowanie telefonu

Korzystasz z telefonu na kartę? A może taką usługę ma jeden z Twoich bliskich,na przykład dziecko lub wnuk? Jeśli tak, z pewnością wiesz, że co pewien czas niezbędne jest doładowanie telefonu. Można je kupić w niemal każdym kiosku, w wielu sklepach i przez Internet. Często wygodną formą jest natomiast doładowanie telefonu w bankowości elektronicznej. Jak działa taka usługa i kto może z niej skorzystać? Zapraszamy do dzisiejszego artykułu.

Doładowanie telefonu na kartę przez bank

Każdy bank ma dziś serwisy transakcyjne i aplikację mobilną. Dzięki temu obsługa wielu funkcji, czy wnioskowanie o kolejne produkty możliwe jest przez Internet – na komputerze oraz w smartfonie. To bardzo wygodne, a przeniesienie swoich usług do Internetu pozwoliło bankom na dawanie swoim klientom wielu dodatkowych usług. Jedną z nich jest możliwość doładowania telefonu na kartę w aplikacji lub serwisie online. To ciekawa opcja, która może poprawić użyteczność danego konta bankowego.

Jakie są plusy doładowania telefonu na kartę przez e-bankowość? Jest ich kilka. Doładowanie telefonu jest możliwe przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Oczywiście, zrobisz to bez wychodzenia z domu. Do płatności używamy wtedy po prostu środków znajdujących się na naszym koncie bankowym.

Ile kosztuje ładowanie telefonu w bankowości elektronicznej?

Zarówno doładowanie telefonu komórkowego w aplikacji mobilnej banku, jak i zrobienie tego przez serwis transakcyjny są darmowe. Co więcej, w niektórych bankach możemy liczyć na atrakcyjniejsze ceny, niż na przykład w kiosku. Możliwe jest też otrzymanie dodatkowych promocji.

Jak doładować telefon z konta bankowego?

Proces doładowania telefonu komórkowego na kartę z konta bankowego jest bardzo prosty. Z pewnością każdy sobie z nim poradzi korzystając z naszej uproszczonej instrukcji. Na początku musimy oczywiście zalogować się do swojego konta – przez aplikację mobilną na smartfona lub w serwisie transakcyjnym online. Następnie przechodzimy do zakładki, w której możemy zlecić wykonanie przelewu lub inną transakcję(np. menu “Wykonaj transakcję”). Tam powinna znaleźć się funkcja doładowania telefonu na kartę.  W zależności od używanego oprogramowania lub storny banku, może być podpisana w różny sposób. Zwykle jest to po prostu “Doładuj telefon”.

Po przejściu do tej funkcji należy wybrać, w jakiej sieci jest dany numer telefonu na kartę. Wpisujemy też sam numer telefonu, który chcemy doładować. Może to być Twój numer lub telefon innej osoby, której konto na kartę chcesz zasilić. Ostatnim krokiem jest wpisanie kwoty doładowania – można ją wpisać ręcznie, a czasami dostępne jest kilka predefiniowanych opcji. Zatwierdzamy operację i gotowe – konto telefonu na kartę zostanie wkrótce zasilone o podaną kwotę.

Jakie jeszcze opcje posiada funkcja doładowania telefonu prepaid?

Widząc zainteresowanie taką funkcją, banki udostępniły kilka dodatkowych opcji. Funkcjonalności oczywiście mogą się różnić w zależności od konkretnego banku.

  • cykliczne doładowania telefonu na kartę – jeśłi używasz telefonu na kartę, konieczne jest jego regularne ładowanie. W wielu bankach możesz zaplanować doładowanie telefonu prepaid w określone dni, na przykład co miesiąc. Wtedy jeden raz ustawiasz to, a co dany okres środki zasilą telefon, jednocześnie zostaną pobrane z rachunku bankowego.
  • zapisanie numeru telefonu prepaid – podobnie, jak w przypadku numerów kont bankowych, możesz ustawić ulubione numery (jeden lub kilka, w zależności od banku). Wtedy doładowanie telefonu nie będzie wymagało każdorazowego wpisywania numeru.
  • rejestracja nowej karty SIM prepaid – nowy numer telefonu komórkowego w Polsce wymaga od kilku lat rejestracji. Niezbędna jest wtedy weryfikacja tożsamości – przypisanie karty SIM do konkretnej osoby. Można zrobić to bezpośrednio z bankowości elektronicznej, wtedy kartę SIM otrzymasz od operatora pocztą. Można od razu doładować taki telefon na kartę.

Doładowanie telefonu pre paid w banku – promocje i dodatkowe korzyści

Zasilając telefon komórkowy na kartę z bankowości online możesz liczyć na dodatkowe promocje. Oznacza to dodatkowe minuty, SMS-y i pakiety Internetu do wykorzystania. Promocje zależą od konkretnego banku, a także operatora GSM.

Czy warto doładować telefon przez bankowość elektroniczną?

Naszym zdaniem doładowanie telefonu na kartę przez Internet to bardzo wygodna opcja. Nie musisz wychodzić z domu, a stali klienci mogą liczyć na dodatkowe atrakcje. W porównaniu z innymi miejscami, które oferują doładowania kart prepaid, w bankowości elektronicznej zrobisz to w najbezpieczniejszy sposób. O Twoje dane i pieniądze dbają bankowe systemy zabezpieczeń. Środki są pobierane z rachunku bankowego, nie musisz więc korzystać z usług pośredników płatności (jak PayU, czy Blue Media), które mogą wymagać dodatkowej opłaty. Niewątpliwym plusem jest też możliwość ustawienia cyklicznych doładowań telefonu na kartę. Wtedy korzystanie z tej usługi staje się równie wygodne, jak w przypadku telefonu na abonament.

Jaku Bielecki
Jakub Bielecki
Zafascynowany ekonomią, gospodarką i polityką. Interesuje się najnowszymi trendami, a także zmianami w prawie wpływającymi na sektor finansów. Stale poszerza wiedzę, która pozwala mu na profesjonalne doradztwo. Na co dzień korzysta z najlepszych rozwiązań i możliwości dostępnych w zakresie finansów osobistych i inwestycji. Poza ekonomią interesuje się nowymi technologiami, muzyką i podróżami. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły