Szymański i Krajewski – recenzja i opinie pożyczki

Szymański i Krajewski

Obok pożyczek udzielanych przez większych pożyczkodawców, znajdziemy również pożyczki prywatne. Te świadczone są przez mniejsze firmy, a czasem nawet pojedyncze osoby. Przykładem takiej działalności jest Szymański i Krajewski, czyli niewielka firma która daje pożyczki, nie posiadając przy tym własnej strony internetowej ani stacjonarnych placówek. Aby uzyskać pożyczkę, należy skontaktować się z taką firmą bezpośrednio, z pomocą mediów społecznościowych. Taka forma udzielania chwilówek może wydawać się podejrzana, ale czy na pewno tak jest? Postanowiliśmy to sprawdzić. 

Szymański i Krajewski – informacje o firmie

Firma reklamuje się oferowaniem pożyczek prywatnych dla osób zadłużonych, które zmagają się z wpisami w rejestrach i bazach dłużników. Niestety, obecnie nie znajdziemy funkcjonującej strony internetowej tego pożyczkodawcy, ani też działającej stacjonarnie placówki. 

W jaki sposób zainteresowani mogą skontaktować się z firmą? Jedynie poprzez wysłanie wiadomości na profil firmy na Facebooku lub Instagramie. Co więcej, oba te profile od dłuższego czasu są nieaktywne, a ich ostatnie posty pochodzą sprzed kilku lat. Istnieje więc spora szansa na to, że po wysłaniu wiadomości, nie otrzymacie odpowiedzi. 

Jakie pożyczki udziela Szymański i Krajewski?

W ofercie firmy znajdziemy pozabankowe pożyczki dla zadłużonych. Ich wysokość wynosi maksymalnie 50 tysięcy złotych na okres do 48 miesięcy. Trudno jednak liczyć na to, że tak wysoka suma zostanie przyznana osobom z niską zdolnością kredytową. Niestety, na próżno szukać jakichkolwiek innych szczegółów o ofercie – firma na swoich profilach nie przedstawia informacji o RRSO zobowiązania lub warunkach korzystania z usługi. 

Po pożyczkę prywatną mogą sięgnąć jedynie osoby pełnoletnie, z pełną zdolnością do czynności prawnych. Nie mamy dostępu do informacji o tym, jakie inne kryteria obowiązują. Przeglądając opinie internautów można jednak znaleźć wzmiankę o tym, że do otrzymania pożyczki od Szymański i Krajewski trzeba założyć konto w Banku BNP Paribas. Jest to bardzo nietypowy wymóg. 

Czy pożyczki Szymański i Krajewski są bezpieczne?

Ciężko wyrokować na temat tego, czy pożyczki danej firmy są oszustwem, czy też nie. Przeglądając profile na mediach społecznościowych opisywanego dziś pożyczkodawcy, można nabrać wielu wątpliwości. Postanowiliśmy opisać te aspekty, które według nas czynią tą firmę pożyczkową mało rzetelną, w porównaniu do alternatywnych rozwiązań. 

Bez możliwości skontaktowania się z firmą

Pożyczkodawca posiada jedynie profile na mediach społecznościowych. Nie znajdziemy na terenie Polski żadnej stacjonarnej placówki, a w sieci nie funkcjonuje żadna oficjalna strona internetowa tej firmy. Daje to spore powody do podejrzeń, ponieważ w razie jakichkolwiek problemów nie napiszemy wiadomości mailowej lub nie dodzwonimy się poprzez infolinię. W każdej chwili kontakt może się urwać, co nie daje poczucia bezpieczeństwa o swoje informacje i pieniądze. 

Brak najważniejszych informacji 

Zainteresowani mogą jedynie dowiedzieć się, jaka jest maksymalna kwota finansowania i okres spłaty. Nie ma najważniejszych szczegółów, takich jak obowiązujące odsetki i prowizje. Zauważyć można, że firma szczędzi tych detali, a w komentarzach na swoim profilu na serwisie Facebook odpowiada, prosząc o wysłanie wiadomości prywatnej. Trudno zdecydować się na jakąkolwiek pożyczkę, nie znając jej RRSO i warunków. Rozsądną opcją może być znalezienie innego pożyczkodawcy, który od razu udziela wszystkich niezbędnych informacji.

Wnioski nasuwają się same: niełatwo o zaufanie do firmy, która nie daje do tego powodów. Nie dziwią skojarzenia z oszustwem lub próbą wyłudzenia, patrząc na to jak oszczędna jest firma w komunikowaniu najważniejszych informacji. Radzimy naszym czytelnikom zachowanie ostrożności, podczas korzystania z pożyczek prywatnych. 

Szymański i Krajewski – opinie o pożyczce 

Przeglądając internet w poszukiwaniu ocen, można znaleźć wiele wartościowych ocen od użytkowników, którzy faktycznie skorzystali (lub próbowali skorzystać) z usługi. Pożyczki od Szymański i Krajewski nie mogą poszczycić się dobrą renomą wśród klientów. W internecie znajdziemy wątki na portalach o tematyce branżowej, gdzie użytkownicy podważają bezpieczeństwo takiego rozwiązania. 

Niepochlebne opinie na temat pożyczki znaleźć można również w komentarzach na oficjalnym profilu pożyczkodawcy w serwisie instagram. Użytkownicy opisują, że mimo złożenia wniosku, nie otrzymali oni pieniędzy z pożyczki, a czasem nawet samej odpowiedzi. Nie możemy zweryfikować, czy takie komentarze opisują stan faktyczny, ale z pewnością jest to zły znak, który skłania do znalezienia innej chwilówki. 

Nasza recenzja Szymański i Krajewski 

Szymański i Krajewski nie jest pożyczkodawcą, którego możemy polecić. Dobry pożyczkodawca to taki, który cieszy się pozytywnymi opiniami użytkowników, przedstawia najważniejsze informacje w sposób klarowny i oferuje liczne formy kontaktu. Ta firma pożyczkowa nie spełnia żadnego z tych kryteriów, co nie daje nadziei na skorzystanie z bezpiecznego, sprawdzonego rozwiązania. 

Sama forma prowadzonej działalności również nie będzie zbyt wygodną opcją dla zainteresowanych pożyczką. Zamiast pytać o szczegóły oferty w wiadomościach prywatnych i czekać na ewentualną odpowiedź, lepszą opcją będzie skorzystanie z wygodniejszej alternatywy.

Obecnie większa część pożyczkodawców przyjmuje wnioski automatycznie i rozpatruje je w bardzo krótkim czasie. Pieniądze wypłacane są najczęściej jeszcze tego samego dnia, a czasem nawet w 15 minut. Jeżeli zależy Ci na takim właśnie rozwiązaniu, to przez ranking pożyczek pozabankowych szybko znajdziesz korzystny zamiennik. 

Cezary Mański
Cezary Mański
Pasjonat popkultury, finansów i nowych technologii. Uwielbia słowo pisane, ceni sobie spokojne i rozsądne podejście do życia. Największą satysfakcję przynosi mu rozwijanie własnych kompetencji. Zobacz pozostałe artykuły autora

Podobne artykuły