Wypowiedzenie umowy internetu i telewizji – generatory wypowiedzenia

wypowiedzenie umowy

Jeśli na coś się decydujesz, czasem musisz z tego zrezygnować. Sprawdź, jak łatwo i szybko wypowiedzieć umowę o telewizję lub Internet. Przedstawiamy Ci poniżej kompleksowy generator wypowiedzenia umowy dla poszczególnych operatorów.

Generator wypowiedzenia umowy

Na pierwszy rzut oka, internet podpowiada rozwiązanie wręcz idealne – gotowy wzór wypowiedzenia podporządkowany pod konkretnego dystrybutora. Nie wszystko jest jednak takie proste, a na pewno tanie. Okazuje się, że te wzorce są zwykle płatne. Co zatem zrobić? 

Można skorzystać z darmowego generatora rozwiązania umowy z operatorem, które można znaleźć m.in. na stronie https://teletropiciel.pl/generator-wypowiedzenia/.

Telewizja i Internet – rozwiązanie umowy

By zabrać się do rozwiązywania umowy, należy w pierwszej kolejności przeczytać regulamin dostawcy. Dlaczego? Znajdują się tam bowiem warunki oraz zakres świadczenia usług, a także informacje o typie umowy (czy była ona zawarta na czas określony, czy nieokreślony). Wreszcie znajdzie tam się kluczowy zapis, dotyczący rezygnacji. Aby przebiegła ona bez dodatkowych kosztów, należy złożyć wypowiedzenie przed końcem obowiązywania umowy. 

Czas określony – wypowiedzenie umowy telewizyjnej i internetowej

W tym przypadku, klient może rozwiązać umowę do czasu końca zobowiązania promocyjnego. W tym jednak przypadku dostawca może żądać finansowego zadośćuczynienia. Nie powinno ono jednak przekraczać ulgi dla abonenta, wskazanej w umowie.

Czas nieokreślony – wypowiedzenie umowy telewizyjnej i internetowej  

Tutaj rozwiązanie umowy następuje tylko i wyłącznie pod ściśle określonymi warunków, wyszczególnionych w Regulaminie. Jak długo trwa okres wypowiedzenia? Jest to czas 30 dni, podczas których obowiązują ceny zawarte w umowie.

Informacje zawarte w wypowiedzeniu – Telewizja i Internet

Składając wypowiedzenie, nie zapomnij zawrzeć w nim wszystkich informacji. PRzede wszystkim podaj dane abonenta, wraz z miejscem zamieszkania, telefonem i adresem e-mail. Dodatkowo pamiętaj o:

  • numerze abonenta
  • rodzaju usługi
  • nazwie operatora

Całość opatrz nagłówkiem, datą i miejscowością oraz swoim podpisem.

Pamiętaj, by wszystko było czytelne i zrozumiałe, zarówno dla Ciebie, jak i dla dostawcy telewizji lub Internetu.

Podsumowanie

Wypowiedzenia umowy o Internet lub telewizję nie musi być wcale trudne, bądź kosztowne. Skorzystaj z powyższego opisu, by w dokumencie zawrzeć wszystkie niezbędne informacje. By przyspieszyć cały proces, możesz skorzystać też z bezpłatnego generatora. Tak czy inaczej, proces nie powinien zająć dłużej niż kilkanaście minut. 

 

 

Tomasz Marczewski
Tomasz Marczewski
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły