Ile kosztuje Spotify w 2024 roku? Sprawdź aktualny cennik

Spotify

Usługi streamingowe zmieniły sposób, w jaki podchodzimy do konsumpcji mediów i treści cyfrowych. Obecnie, zamiast kupowania pojedynczego dzieła, o wiele bardziej opłaca się opłacić jedną z licznych ofert subskrypcyjnych. Dotyczy to nie tylko gier, filmów i książek, ale też muzyki. Jedną z największych firm oferujących taki rodzaj dostępu jest Spotify. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się, co oferuje i za jaką cenę.

Dlaczego Spotify jest tak popularne?

Popularność Spotify nie wzięła się znikąd. Jeszcze dwie dekady temu standardowym sposobem odtwarzania i magazynowania muzyki były płyty. Nośnik ten ma jednak sporo wad, i stosunkowo szybko został wyparty przez cyfrową dystrybucję. Operowanie pojedynczymi plikami również jednak nie należało do najwygodniejszych. Szwedzki serwis idealnie wstrzelił się w niezagospodarowaną wówczas gałąź rynku, oferując swoim klientom dostęp do setek tysięcy utworów. Wszystko to bez kupowania i pobierania. Jedyne, czego potrzebuje klient to konto Spotify, a dla bardziej wymagających osób – konto Spotify Premium.

Spotify Premium – czym jest rozszerzona opcja abonamentu?

Podstawowy wariant Spotify ma pewne ograniczenia, które mogą skłonić klientów do rozważenia przejścia na płatny plan subskrypcyjny. Spotify Free posiada reklamy w formie audio, które wielu osobom mogą przeszkadzać w spokojnym słuchaniu muzyki. Ponadto, darmowa opcja oferuje gorszą jakość strumieniowania dźwięku i brak możliwości pobierania plików na dysk urządzenia.

Spotify Premium nie posiada żadnych reklam, przez co użytkownicy będą mogli bez żadnych przestojów cieszyć się ulubioną muzyką. Nagła utrata połączenia internetowego również nie będzie problemem, dzięki możliwości pobierania piosenek i odtwarzania ich w trybie offline. Płatna subskrypcja Spotify pozwala także odtwarzać dowolną piosenkę na żądanie, w przeciwieństwie do darmowego planu, który umożliwia jedynie słuchanie losowo odtwarzanych utworów z danego albumu.

Ile kosztuje Spotify Premium? Warianty subskrypcji

Wariant Premium usługi Spotify posiada cztery warianty: Individual, Duo, Family i Student. Oferty te różnią się przede wszystkim ceną, pewnymi możliwościami a także ilością osób, które będą mogły korzystać z usługi.

  • Spotify Premium Individual – Jest to opcja przeznaczony dla pojedynczych użytkowników, zawierająca w sobie wszystkie benefity subskrypcji Premium. Jej cena to 19,99 złotych miesięcznie.
  • Spotify Premium Duo – Pakiet dwóch kont premium dla par mieszkających pod tym samym adresem. Poza wszystkimi korzyściami Premium opcja ta oferuje także playlistę ze starannie dobraną muzyką dla obu osób. Cena wynosi 24,99 złotych miesięcznie.
  • Spotify Premium Family – Pakiet aż sześciu kont dla członków rodziny mieszkających pod tym samym adresem. Zawiera wszystkie benefity Premium, a dodatkowo w ramach subskrypcji członkowie mogą słuchać playlisty Family Mix i blokować wulgarne treści. Cena to 29,99 złotych miesięcznie.
  • Spotify Premium Student – Jest to opcja bliźniacza do standardowego, indywidualnego pakietu Premium. Jedyną znaczącą różnicą jest obniżka ceny. Subskrypcja kosztuje 9,99 złotych miesięcznie, i jest dostępna dla studentów zatwierdzonych uczelni.

Jak więc widać, Spotify nie jest drogą usługą. Korzystanie z serwisu przez rok na pewno wyjdzie taniej, niż pojedyncze kupowanie każdego utwory, który pragniemy przesłuchać. W pakietach Duo i Family cena staje się niezwykle atrakcyjna, patrząc na koszt jaki poniesie jedna osoba. Użytkownicy, którzy nie zamierzają wydawać pieniędzy na usługę mogą nadal korzystać ze Spotify Free, jednak muszą się wówczas liczyć z ograniczeniami.

Uwaga: Klienci, którzy nie skorzystali jeszcze z żadnego wariantu Spotify Premium mogą skorzystać z darmowego miesiąca próbnego. Będzie to wymagało podpięcia prawidłowej metody płatności do konta Spotify.

Jak zakupić subskrypcję Spotify?

Wiele osób nadal preferuje płatności gotówkowe. Mimo iż na samej stronie Spotify nie ma opcji płatności gotówką, to jednak istnieje możliwość wykupienia dostępu do usługi bez posiadania karty płatniczej. W sklepach stacjonarnych i internetowych dostępna jest karta przedpłacona Spotify. Po zakupie owego produktu należy aktywować kod produktu na swoim profilu.

Karty dzielą się na dwie kategorie – doładowania pieniężne i subskrypcje. Doładowania pieniężne pozwolą klientowi zasilić swoje konto pewną kwotą, i własnoręcznie zdecydować o tym, jaki typ subskrypcji wykupić. Karty z subskrypcjami zawierają np. kod na 3 miesiące subskrypcji Spotify Premium Individual, której po aktywacji nie będzie można zmienić. Oba typy kart są dobrym sposobem na prezent, lub możliwością korzystania z usługi bez płacenia kartą.

Spotify – jakie urządzenia obsługuje?

Przyszli subskrybenci usługi Spotify mogą obawiać się, że aplikacja nie zadziała na ich smartfonie bądź komputerze. W tym miejscu pragniemy rozwiać obawy wszystkich takich osób, ponieważ Spotify dostępne jest na naprawdę szerokiej gamie urządzeń.

Aplikację Spotify można uruchomić na:

  • telefonach z systemem Android i iOS
  • komputerach z systemem Windows, Mac OS X, Linux i Chromebook
  • konsolach Playstation 4 i Playstation 5
  • konsolach Xbox One i Xbox Series X|S
  • wybranych telewizorach Smart TV

Niestety, aplikacja Spotify nie jest dostępna na konsoli Nintendo Switch, ani też na starszych urządzeniach z rodziny Xbox i Playstation. Posiadacze tych urządzeń będą musieli korzystać z przeglądarkowej wersji serwisu, o ile taka zadziała na niewspieranym sprzęcie.

Spotify – przez przeglądarkę, czy aplikację?

Korzystanie z przeglądarkowej wersji Spotify wiąże się z kilkoma utrudnieniami. Przede wszystkim, taka opcja może być zdecydowanie bardziej zasobożerna i spowalniać pracę naszego urządzenia. W przypadku urządzeń, które nie obsługują minimalizowania kart, niemożliwym będzie słuchanie muzyki w tle. Polecamy naszym czytelnikom korzystanie z aplikacji Spotify, jeżeli jest ona dostępna. Jest to znacznie wygodniejsze rozwiązanie, tworzone z myślą o danym urządzeniu.

Spotify Premium – jak zrezygnować?

Z usługi Spotify Premium można zrezygnować w dowolnym momencie. Anulowanie planu subskrypcyjnego nie oznacza utraty dostępu do usługi, a jedynie brak jej odnowienia pod koniec okresu rozliczeniowego. Korzystając z kart przedpłaconych nie trzeba nawet subskrypcji anulować, ponieważ nie odnawia się ona automatycznie.

Po upłynięciu okresu subskrypcji Spotify Premium usługa wróci do opcji Spotify Free. Oznacza to że klient utraci dostęp do wszystkich opcji Premium, i uzyska go jedynie w przypadku powrotu do opłacania Spotify.

Tomasz Marczewski
Tomasz Marczewski
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain. Zobacz pozostałe artykuły autora

1 komentarz

konta premium spotify

Spotify premium jest to bezpodstawnie najlpesze konto z posrod wszystkich dostepnych usług na polskim rynku takich jak tidal hifi deezer czy youtube premium, spotify ma najwieksza biblioteke oraz przyjazna aplikacje

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły