GetIn Bank – kody SWIFT, IBAN

getin bank kod swift bic iban

Zapewne większość z nas kojarzy charakterystyczne logo z zieloną strzałką i stylizowanym napisem „GET IN BANK”. Niewielu jednak wie, że jest to tylko jedna z kilku gałęzi podmiotu Getin Noble Bank S.A.. Spółka ta powstała w wyniku połączenia dwóch polskich banków – Getin Bank i Noble Bank. Marki te dalej funkcjonują, choć znacząco się różnią: pierwsza działa w obszarze bankowości detalicznej, druga w sektorze private banking. Co ciekawe, Getin Bank regularnie był i jest nagradzany wyróżnieniami przez Newsweek w kategorii „Bank dla Kowalskiego”. Getin Bank zamyka pierwszą dziesiątkę największych banków w Polsce z aktywami na poziomie 49,2 miliarda złotych w I kwartale 2021 roku.

GetIn Bank – kod SWIFT/BIC

Do prawidłowego wykonania przelewu z zagranicy konieczne będzie także podanie dwóch dodatkowych informacji. Są nimi kod SWIFT, znany również jako kod BIC oraz adres siedziby banku. Dzięki temu możliwe jest rozróżnienie banków w przypadku dwóch podobnych lub tożsamych nazw. Obie dane są zindywidualizowane dla każdego banku, dlatego należy upewnić się, że podajemy właściwy kod i adres. Dla Getin Banku kod SWIFT/BIC to to PPABPLPKXXX, a adres to: Getin Bank, ul. Rondo Ignacego Daszyńskiego 2 C, 00-843 Warszawa, Polska

Kod SWIFT/BIC Getin Bank: GBGCPLPK
GBGC
Kod banku
PL
Kod kraju
PK
Kod lokalizacji
Kod oddziału

GetIn Bank – numer IBAN

Jak każdy bank, tak i ten oferuje możliwość wykonywania przelewów wewnętrznych i zewnętrznych. Możliwe jest także przesłanie pieniędzy z zagranicy, jednak do tego nie wystarczy zwykły numer bankowy. Potrzebny jest International Bank Account Number, czyli międzynarodowy numer rachunku bankowego, w skrócie określany jako IBAN. Zazwyczaj IBAN tworzy się poprzez dodanie członu PL do numeru rachunku bankowego. Warto jednak upewnić się, że podajemy odbiorcy prawidłowy IBAN – podanie zwykłego rachunku bankowego może uniemożliwić realizację przelewu.

IBAN Getin Bank: PL + numer rachunku na który chcesz wysłać przelew
Dla przykładu jeśli chcesz wysłać przelew na rachunek 00 0000 0000 0000 0000 0000 0000
IBAN będzie wyglądać tak: PL 00 0000 0000 0000 0000 0000 0000
Adres do przelewu

Getin Bank ul. Rondo Ignacego Daszyńskiego 2 C 00-843 Warszawa, Polska

Getin Bank
ul. Rondo Ignacego Daszyńskiego 2 C
00-843 Warszawa, Polska

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły