Jak zmienić limit w Alior Banku

jak zmienić limit w Alior Banku

Korzystając z usług bankowych musimy liczyć się z pewnymi limitami. Choć niektórzy myślą, że to utrudnienie w dostępie do swoich środków, w rzeczywistości chodzi o względy bezpieczeństwa. Domyślne limity kwotowe i ilościowe dotyczą codziennych przelewów i płatności kartą. W razie przejęcia konta przez osobę trzecią lub po zgubieniu karty płatniczej środki klienta są więc chronione. W dzisiejszym poradniku sprawdzamy, jak zmienić limity w Alior Banku. Czy ten nowoczesny bank z licznymi udogodnieniami dla użytkowników pozwala zrobić to także przez Internet?

Co to jest limit przelewów i limit płatności kartą?

Dzienny limit przelewów w Alior Bank określa, ile przelewów i na jaką łączną sumę może wykonać klient banku. W tym banku możemy też ustawić limit dla pojedynczego przelewu bankowego. Klienci mogą też edytować limit płatności kartą przypisaną do konta. Osobne ustawienia dla płatności stacjonarnych (w zwykłych sklepach, przy użyciu terminala), płatności w Internecie oraz wypłaty z bankomatów pozwolą jeszcze lepiej dostosować limity do swoich potrzeb.

Zmiana limitu w Alior Bank

Alior Bank pozwala na modyfikację limitów na kilka sposobów. W zależności od tego, jaki limit zmieniamy, możemy zrobić to przez aplikację mobilną Alior Banku, w serwisie transakcyjnym, a także osobiście i telefonicznie. Mamy więc sporo możliwości, każdy klient banku może wybrać tę najdogodniejszą.

Jak zmienić limit dzienny przelewów w Alior Banku?

Limit dzienny przelewów możemy zmienić na stronie bankowości internetowej Alior Banku. Najpierw logujemy się na stronie https://login.aliorbank.pl/  W kolejnym kroku przechodzimy do zakładki “Ustawienia”. Tam wybieramy opcję “Autoryzacja i bezpieczeństwo (rozwiń)”. Po wybraniu sekcji “Limity”. a dalej “Zmień”  klient Alior Banku może modyfikować dzienny limit przelewów oraz maksymalną kwotę pojedynczego przelewu.

Zmiana limitu przelewów Alior Online
Zmiana limitu przelewu w Alior Online
Zmiana limitu w Alior Banku

Po zapisaniu danych musimy jeszcze przepisać kod SMS lub zaakceptować zmianę w aplikacji mobilnej – w zależności od wykorzystywanej metody autoryzacji. Gotowe – możemy już cieszyć się zmienionym limitem w Alior Bank.

Potwierdzenie limitu przelewu w Alior Bank

Maksymalny limit przelewów w Alior Bank

Istnieje górna wartość, do której możemy ustawić dzienny limit przelewów w Alior Banku. Przelew potwierdzony autoryzacją w aplikacji mobilnej to maksymalnie 200.000 złotych – to najwyższa suma. Dla autoryzacji kodami SMS limit przelewów wynosi maksymalnie 50.000 złotych. Przelewy online zlecone z aplikacji mobilnej to maksymalnie 20.000 złotych.

Zmiana limitu płatności kartą – w aplikacji Alior i serwisie internetowym

Aby zmienić limit płatności kartą możemy użyć aplikacji mobilnej lub serwisu transakcyjnego na stronie www. W aplikacji na smartfony i tablety zmiana limitu płatności kartą znajduje się w ustawieniach danej karty. Znajdziemy tam także takie opcje, jak zmiana kodu PIN karty, możliwość zastrzeżenia karty w razie utraty, czy czasową blokadę karty. Jeśli do Twojego konta w Alior Banku podpiętych jest kilka kart, po prostu wybierz tę, w której chcesz ustawić nowy limit transakcji.

Limity płatności kartą w Alior Bank dotyczą płatności w sklepach (przez terminal), w Internecie oraz wypłaty z bankomatów.

Zmiana limitu na karcie przez serwis transakcyjny Alior Online

W bankowości elektronicznej zmiana limitu płatności kartą wymaga więc przejścia do aplikacji Alior Online. Następnie wchodzimy w ustawienia “Szczegóły rachunku” i do zakładki “Karty”. Dla wskazanej karty płatniczej wybieramy “Pokaż szczegóły” i tam wciskamy “Limity dzienne”. Po wpisaniu odpowiednich sum zatwierdzamy operację.

Jak zmienić limit płatności kartą w Alior Bank

Aplikacja mobilna Alior – zmiana limitu płatności kartą

Zmiana limitu płatności kartą w Alior Bank możliwa jest też w aplikacji mobilnej. W tym celu musimy zalogować się do aplikacji. W oknie głównym wybieramy zakładkę “Karty”. Następnie przechodzimy do szczegółów karty, dla wybranej przez siebie karty płatniczej. Karty są zaprezentowane również w formie wizualnej, przez co unikniemy pomyłki. W tym miejscu wybieramy opcję “Limity” lub “Szczegóły karty”. W dolnej części, pod wizerunkiem karty płatniczej, znajdziemy przycisk “Zmień limity”. Ustawiamy go zgodnie ze swoimi preferencjami i gotowe.

Jak zmienić limit płatności kartą w aplikacji Alior  Bank
Zmiana limitu płatności kartą w Alior przez aplikację mobilną

Zmiana limitów w oddziale banku Alior Bank

Wszystkie limity w Alior Bank możemy również edytować podczas osobistej wizyty w banku. Wystarczy w tym celu udać się do najbliższej placówki banku. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą dokument tożsamości, np. aktualny dowód osobisty. Posłuży do potwierdzenia Twojej tożsamości. W ten sposób zmienimy zarówno dzienny i jednorazowy limit przelewów, jak i limity dla płatności kartą debetową.

Zmiana limitu Alior Bank przez infolinię

Wykręcając numer na infolinię Alior Bank możesz załatwić wiele spraw. To dobry sposób dla osób, które nie czują się zbyt swobodnie podczas korzystania z serwisu bankowości elektronicznej i aplikacji mobilnej, a jednocześnie nie chcą tracić czasu na wizytę w oddziale banku. Przez infolinię dostępną pod numerem 19502 możesz także zmienić limit w Alior Bank. Dotyczy to limitów dla płatności kartą, a także limitów dla przelewów – dziennego, jednorazowego i ich dziennej ilości.

Numer na infolinię Alior Bank

Numery na infolinię Alior Bank to:

  • 19 502
  • +48 12 370 70 00
  • +48 12 19 502

Maksymalny limit w Alior Banku

Są pewne limity maksymalne dla transakcji w Alior Banku. Dla transakcji bezgotówkowych limit wynosi 25.000 złotych. Transakcje gotówkowe (wypłaty z bankomatów) mają maksymalny limit wynoszący 15.000 złotych. Dzienny limit dla transakcji zbliżeniowych w Alior Bank wynosi 25.000 złotych. Podane limity to maksymalne, dzienne limity dla transakcji kartą Alior Banku. Możliwa do wydania kwota będzie oczywiście odpowiednio niższa, jeśli klient banku posiada określony limit.

Dodatkowe informacje dla klientów Alior Banku

Jesteś klientem Alior Banku? Zapoznaj się również z naszymi innymi poradnikami:

Najczęściej zadawane pytania – zmiana limitu w Alior Bank

Jak zmienić limit w Alior Bank?

Zmiana limitu możliwa jest przez aplikację mobilną, serwis Alior Online, telefonicznie i w oddziale banku.

Jak sprawdzić limit na karcie w Alior?

Limit płatności kartą sprawdzimy na przykład w serwisie Alior Online. Przechodzimy do szczegółów karty i wybieramy opcję “Szczegóły -> Limity dzienne. Limit można też sprawdzić w aplikacji mobilnej, dzwoniąc na infolinię lub osobiście – w placówce banku Alior.

Jaki jest limit wypłat w oddziale Alior Bank?

Udając się do placówki Alior Banku w celu wypłaty gotówki warto znać jej limit. Wynosi 25.000 złotych, 3.000 euro, 2.000 funtów brytyjskich i 2.000 dolarów. Aby wypłacić większą sumę należy poinformować o tym wcześniej bank.

Jak zmienić limit płatności BLIK w Alior Banku?

Płatności BLIK cieszą się sporą popularnością. Aby dostosować ich limity w serwisie Alior Online logujemy się do niego i przechodzimy do Ustawień. Tam wybieramy sekcję “Autoryzacja i bezpieczeństwo”, następnie “Limity” i “Limity BLIK”. Domyślna wartość to 5.000 złotych.

Ile można wybrać z bankomatu Alior?

Limit wypłaty w bankomacie kartą Alior Bank wynosi 15.000 złotych. Większą sumę możemy wypłacić w placówce banku – do 25.000 złotych. Powyżej tej sumy niezbędne jest umówienie się z oddziałem banku i poinformowanie o swoim zamiarze.

Źródło:

  1. https://www.aliorbank.pl/dodatkowe-informacje/pomoc/pytania-i-odpowiedzi/jak-zmienic-limity-na-karcie.html
  2. https://www.aliorbank.pl/dodatkowe-informacje/pomoc/pytania-i-odpowiedzi/jak-zmodyfikowac-limity-przelewow.html
  3. https://koszalin.policja.gov.pl/zk/aktual/aktualnosci/25910,Czy-Twoja-karta-zblizeniowa-jest-bezpieczna.html
Jaku Bielecki
Jakub Bielecki
Zafascynowany ekonomią, gospodarką i polityką. Interesuje się najnowszymi trendami, a także zmianami w prawie wpływającymi na sektor finansów. Stale poszerza wiedzę, która pozwala mu na profesjonalne doradztwo. Na co dzień korzysta z najlepszych rozwiązań i możliwości dostępnych w zakresie finansów osobistych i inwestycji. Poza ekonomią interesuje się nowymi technologiami, muzyką i podróżami. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły