Windykacja Ultimo – recenzja i opinie

ultimo

Ultimo jest jednym z wielu podmiotów windykacyjnych, obecnie działających w Polsce. Firma zajmuje się skupowaniem zadłużeń od wierzycieli w celu egzekucji zobowiązań finansowych dłużników. Spółka działa zarówno drogą internetową, jak i stacjonarnie, a początki jej działalności sięgają 2002 roku. Dzisiaj przyjrzymy się dokładniej, w jaki sposób działa Ultimo, co oferuje klientom, oraz jakie doświadczenia z jej usługami mają inni użytkownicy.

Ultimo – jak skontaktować się z firmą?

Klienci, których długi zostały przejęte przez Ultimo, mogą spodziewać się tego, że firma będzie próbowała się z nimi skontaktować. Może odbyć się to zarówno telefonicznie, pisemnie, jak i drogą elektroniczną. Klienci również mają wiele opcji kontaktu, bo poza wspomnianymi wyżej środkami komunikacji Ultimo oferuje klientom pomoc konsultantów online w godzinach od 8 do 20 w dni robocze. Dodatkowo, na stronie dostępny jest wirtualny asystent w formie bota, który oferuje podstawową pomoc.

Infolinia Ultimo jest bezpłatna i dostępna pod numerem 800 804 904.

Wiadomości mailowe powinny być kierowane na adres obsluga_klienta@ultimo.pl.

Kontakt możliwy jest także za pomocą formularza, który dostępny jest na stronie internetowej Ultimo.

Adres korespondencyjny Ultimo:

Ultimo S.A.

ul. Szczytnicka 11

50-382 Wrocław

Co zrobić, jeśli dostałem pismo od Ultimo?

Otrzymanie pisma z wezwaniem do zapłaty może być źródłem sporego stresu. Warto podejść do sprawy z dużym spokojem, tak aby uniknąć nieporozumień i negatywnych skutków swoich działań. Na dobry początek warto zweryfikować otrzymane pismo – może się okazać, że informacje w nim zawarte nie do końca pokrywają się z faktycznymi np. na skutek pomyłki. Wówczas kontakt z firmą i spokojne przedstawienie sytuacji powinno pomóc rozwiązać problem. Jeżeli jednak zadłużenie faktycznie ma miejsce, to kolejnym krokiem jest jego spłata.

Spłata zobowiązania również będzie wymagała kontaktu z Ultimo. Może odbyć się to w dowolny sposób, ale najwygodniej będzie zrobić to poprzez stronę internetową firmy. Korzystając z niej, mamy możliwość założenia konta eUltimo, którego główną zaletą jest uproszczenie przyszłych spłat i kontaktu z firmą. Czego na pewno nie mogę pochwalić to sposób, w jaki firma ta podchodzi do przejrzystości przedstawianych informacji na swojej stronie. Wiele odnośników i podstron może przytłoczyć klientów, a sama zakładka “pytania i odpowiedzi” w mojej opinii nie udziela użytkownikom istotnych informacji na temat samych działań Ultimo.

Czy Ultimo to dobra firma? Opinie klientów

Przeglądając internet, ciężko jest trafić na pozytywne oceny osób, które miały kontakt z tą firmą. Wśród wad wymieniane są takie rzeczy jak kontakt z niewłaściwymi osobami i często pomyłki. Ponadto, użytkownicy skarżą się na zbytnie zainteresowanie firmy przedawnionymi zadłużeniami a także zbyt częste próby kontaktu z domniemanymi dłużnikami. Nasza redakcja nie ma jak zweryfikować tych informacji, więc zalecamy podchodzenie do internetowych opinii z dużym dystansem, ponieważ te mogą być pisane pod wpływem negatywnych emocji.

Zdarzają się także miłe słowa na temat Ultimo, chociaż te spotkać można o wiele rzadziej. Zadowoleni klienci w swoich recenzjach często wspominają o tym, że firma oferuje naprawdę elastyczne raty, pozwalające na życie na dobrym poziomie przy jednoczesnej spłacie zadłużenia. Wysokość raty ustalana jest indywidualnie, na podstawie oceny możliwości finansowych dłużnika, co dla jednych jest zaletą, a dla drugich wadą.

Pozytywne opinie są jednak nielicznymi wyjątkami, niezależnie od przeglądanego agregatora ocen. Dla przykładu opinie w serwisie Google pokazują, że Ultimo ma średnią 2,3 na 5 gwiazdek, która została wyliczona na podstawie 110 recenzji klientów. Nie jest to dobry wynik, i może być powodem do licznych wątpliwości klientów.

Brak spłaty zadłużenia – jakie są konsekwencje?

Dążenie do kontaktu z wierzycielem, którym w tym przypadku jest Ultimo, jest najlepszą możliwą opcją. Nie tylko pozwoli to w porę ustalić plan spłaty, który dla obu stron będzie atrakcyjny, lecz także zapobiegnie dalszym negatywnym konsekwencjom. Możliwość ustalenia polubownego rozwiązania za pomocą swojego konta eUltimo, bez konieczności odwiedzania stacjonarnych placówek jest tutaj dużą zaletą.

Brak terminowej spłaty zadłużenia może doprowadzić do tego, że Ultimo dopisze dane dłużnika do rejestru BIG. Ultimo współpracuje z trzema największymi bazami BIG: Krajowym Rejestrem Długów BIG, BIG ERIF i BIG InfoMonitor. W praktyce oznacza to, że osoba zadłużona będzie miała w przyszłości problem z otrzymaniem kredytu bankowego, a w niektórych przypadkach nawet zwykłej pożyczki. Dla podmiotów udzielających kredytów i pożyczek takie informacje o kliencie sugerują, że nie będzie on w stanie spłacić zadłużenia, przez co decyzja kredytowa jest negatywna. W skrajnych sytuacjach sprawa może trafić do sądu, a dłużnik może mieć do czynienia z komornikiem. Dzieje się tak, kiedy osoba zadłużona nie spłaca rat i celowo unika kontaktu z firmą.

Jak najszybciej spłacić zadłużenie?

Spłata zadłużenia na czas jest najlepszym sposobem na uniknięcie wszelkich problemów. Nie zawsze jest to jednak możliwe, a dotychczasowe dochody mogą okazać się niewystarczające przy spłacie długu. Co więc zrobić, aby otrzymać potrzebne środki, dzięki którym klient pożegna się z wierzycielem, windykatorami, a czasem też i komornikiem? Odpowiedź jest prosta, a są nią pożyczki pozabankowe.

Pożyczki i chwilówki udzielane przez firmy i osoby prywatne są idealnym rozwiązaniem dla dłużników, ponieważ w przeciwieństwie do bankowych kredytów nie wymagają one bardzo dobrej zdolności kredytowej. Wpis o dłużniku do baz takich jak BIG, BIK i KRD nie stanowi przeszkody w otrzymaniu potrzebnych środków, przez co nawet osoby w złej sytuacji będą w stanie uzyskać upragnioną pożyczkę.

Uzyskane pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel. Może to być spłata zadłużenia lub poprawa poziomu życia przy jednoczesnym postępowaniu komorniczym. W celu znalezienia najlepszej pożyczki dla zadłużonych polecamy nasz ranking pożyczek online. Internetowe zestawienie pozwoli nie tylko rozeznać się na rynku i wybrać najlepszą ofertę, lecz także jest gwarancją bezpieczeństwa, ponieważ rankingi układane są przez specjalistów i analityków branżowych.

1 komentarz

Patrycja

Bardzo źle traktują ludzi komornik zajmuje konto bankowe a firma Ultimo naciska na wpłatę raty zero rozsądku co do ludzi

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły