Windykacja Ultimo – recenzja i opinie

ultimo

Ultimo jest jednym z wielu podmiotów windykacyjnych, obecnie działających w Polsce. Firma zajmuje się skupowaniem zadłużeń od wierzycieli w celu egzekucji zobowiązań finansowych dłużników. Spółka działa zarówno drogą internetową, jak i stacjonarnie, a początki jej działalności sięgają 2002 roku. Dzisiaj przyjrzymy się dokładniej, w jaki sposób działa Ultimo, co oferuje klientom, oraz jakie doświadczenia z jej usługami mają inni użytkownicy.

Ultimo – jak skontaktować się z firmą?

Klienci, których długi zostały przejęte przez Ultimo, mogą spodziewać się tego, że firma będzie próbowała się z nimi skontaktować. Może odbyć się to zarówno telefonicznie, pisemnie, jak i drogą elektroniczną. Klienci również mają wiele opcji kontaktu, bo poza wspomnianymi wyżej środkami komunikacji Ultimo oferuje klientom pomoc konsultantów online w godzinach od 8 do 20 w dni robocze. Dodatkowo, na stronie dostępny jest wirtualny asystent w formie bota, który oferuje podstawową pomoc.

Infolinia Ultimo jest bezpłatna i dostępna pod numerem 800 804 904.

Wiadomości mailowe powinny być kierowane na adres obsluga_klienta@ultimo.pl.

Kontakt możliwy jest także za pomocą formularza, który dostępny jest na stronie internetowej Ultimo.

Adres korespondencyjny Ultimo:

Ultimo S.A.

ul. Szczytnicka 11

50-382 Wrocław

Co zrobić, jeśli dostałem pismo od Ultimo?

Otrzymanie pisma z wezwaniem do zapłaty może być źródłem sporego stresu. Warto podejść do sprawy z dużym spokojem, tak aby uniknąć nieporozumień i negatywnych skutków swoich działań. Na dobry początek warto zweryfikować otrzymane pismo – może się okazać, że informacje w nim zawarte nie do końca pokrywają się z faktycznymi np. na skutek pomyłki. Wówczas kontakt z firmą i spokojne przedstawienie sytuacji powinno pomóc rozwiązać problem. Jeżeli jednak zadłużenie faktycznie ma miejsce, to kolejnym krokiem jest jego spłata.

Spłata zobowiązania również będzie wymagała kontaktu z Ultimo. Może odbyć się to w dowolny sposób, ale najwygodniej będzie zrobić to poprzez stronę internetową firmy. Korzystając z niej, mamy możliwość założenia konta eUltimo, którego główną zaletą jest uproszczenie przyszłych spłat i kontaktu z firmą. Czego na pewno nie mogę pochwalić to sposób, w jaki firma ta podchodzi do przejrzystości przedstawianych informacji na swojej stronie. Wiele odnośników i podstron może przytłoczyć klientów, a sama zakładka “pytania i odpowiedzi” w mojej opinii nie udziela użytkownikom istotnych informacji na temat samych działań Ultimo.

Czy Ultimo to dobra firma? Opinie klientów

Przeglądając internet, ciężko jest trafić na pozytywne oceny osób, które miały kontakt z tą firmą. Wśród wad wymieniane są takie rzeczy jak kontakt z niewłaściwymi osobami i często pomyłki. Ponadto, użytkownicy skarżą się na zbytnie zainteresowanie firmy przedawnionymi zadłużeniami a także zbyt częste próby kontaktu z domniemanymi dłużnikami. Nasza redakcja nie ma jak zweryfikować tych informacji, więc zalecamy podchodzenie do internetowych opinii z dużym dystansem, ponieważ te mogą być pisane pod wpływem negatywnych emocji.

Zdarzają się także miłe słowa na temat Ultimo, chociaż te spotkać można o wiele rzadziej. Zadowoleni klienci w swoich recenzjach często wspominają o tym, że firma oferuje naprawdę elastyczne raty, pozwalające na życie na dobrym poziomie przy jednoczesnej spłacie zadłużenia. Wysokość raty ustalana jest indywidualnie, na podstawie oceny możliwości finansowych dłużnika, co dla jednych jest zaletą, a dla drugich wadą.

Pozytywne opinie są jednak nielicznymi wyjątkami, niezależnie od przeglądanego agregatora ocen. Dla przykładu opinie w serwisie Google pokazują, że Ultimo ma średnią 2,3 na 5 gwiazdek, która została wyliczona na podstawie 110 recenzji klientów. Nie jest to dobry wynik, i może być powodem do licznych wątpliwości klientów.

Brak spłaty zadłużenia – jakie są konsekwencje?

Dążenie do kontaktu z wierzycielem, którym w tym przypadku jest Ultimo, jest najlepszą możliwą opcją. Nie tylko pozwoli to w porę ustalić plan spłaty, który dla obu stron będzie atrakcyjny, lecz także zapobiegnie dalszym negatywnym konsekwencjom. Możliwość ustalenia polubownego rozwiązania za pomocą swojego konta eUltimo, bez konieczności odwiedzania stacjonarnych placówek jest tutaj dużą zaletą.

Brak terminowej spłaty zadłużenia może doprowadzić do tego, że Ultimo dopisze dane dłużnika do rejestru BIG. Ultimo współpracuje z trzema największymi bazami BIG: Krajowym Rejestrem Długów BIG, BIG ERIF i BIG InfoMonitor. W praktyce oznacza to, że osoba zadłużona będzie miała w przyszłości problem z otrzymaniem kredytu bankowego, a w niektórych przypadkach nawet zwykłej pożyczki. Dla podmiotów udzielających kredytów i pożyczek takie informacje o kliencie sugerują, że nie będzie on w stanie spłacić zadłużenia, przez co decyzja kredytowa jest negatywna. W skrajnych sytuacjach sprawa może trafić do sądu, a dłużnik może mieć do czynienia z komornikiem. Dzieje się tak, kiedy osoba zadłużona nie spłaca rat i celowo unika kontaktu z firmą.

Jak najszybciej spłacić zadłużenie?

Spłata zadłużenia na czas jest najlepszym sposobem na uniknięcie wszelkich problemów. Nie zawsze jest to jednak możliwe, a dotychczasowe dochody mogą okazać się niewystarczające przy spłacie długu. Co więc zrobić, aby otrzymać potrzebne środki, dzięki którym klient pożegna się z wierzycielem, windykatorami, a czasem też i komornikiem? Odpowiedź jest prosta, a są nią pożyczki pozabankowe.

Pożyczki i chwilówki udzielane przez firmy i osoby prywatne są idealnym rozwiązaniem dla dłużników, ponieważ w przeciwieństwie do bankowych kredytów nie wymagają one bardzo dobrej zdolności kredytowej. Wpis o dłużniku do baz takich jak BIG, BIK i KRD nie stanowi przeszkody w otrzymaniu potrzebnych środków, przez co nawet osoby w złej sytuacji będą w stanie uzyskać upragnioną pożyczkę.

Uzyskane pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel. Może to być spłata zadłużenia lub poprawa poziomu życia przy jednoczesnym postępowaniu komorniczym. W celu znalezienia najlepszej pożyczki dla zadłużonych polecamy nasz ranking pożyczek online. Internetowe zestawienie pozwoli nie tylko rozeznać się na rynku i wybrać najlepszą ofertę, lecz także jest gwarancją bezpieczeństwa, ponieważ rankingi układane są przez specjalistów i analityków branżowych.

Tomasz Marczewski
Tomasz Marczewski
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain. Zobacz pozostałe artykuły autora

13 komentarzy

Błażej

Dzięki firmie Ultimo Cała zawiłość mojego długu została wyprostowana w dosłownie dwie rozmowy telefoniczne. Nie zostałem oceniony i od razu spisany na straty. Polecam rozmawiać kontaktować się i nie unikać rozmowy, dzięki tym zabiegom i zachowaniu spokoju w końcu nadchodzi wyjaśnienie mojej sprawy. Jestem bardzo wdzięczny za zaangażowanie w mojej sprawie i jeżeli masz problem ze spłatą swojego zadłużenia nie zwlekaj, tylko działaj. Wiem strach przed konsekwencjami hamuje chęć człowieka do współpracy, ale bez współpracy efekt końcowy może wyjść o wiele gorzej. Nie warto się bać, wiadomo ich zadaniem jest wyegzekwowanie długu, ale utrudnianie im tego może przysporzyć jedynie większych kłopotów. Bierz odpowiedzialność dzielnie „na klatę” a będzie tylko lepiej. Polecam.

Odpowiedz
anna

Witam firma windykacyjna Ultmo 10 minut temu dzwonilam grzecxnue do Pani nakreconej jak kołowrotek. Nie pozwalajacej zadac zadnego pytania. Pani chyba slon nadepnol na uszy poniewaz nie sluchala wogole odpowiedzi. Zaaregowala dopiero na moj podniesiony ton glosu . Trajkotajaca Pani Nie przyjmujaca z zewnatrz.
Jedyny plus tej firmy to 5 z Plusem na fakt iz Konsultanci perfekcyjnie wykuwaja Tekst Na Blache 🙂

Odpowiedz
Janusz

Takie firmy, gdzie kapitał jest zagranicą , rząd powinien wykopać z kraju Ta firma żeruje na ludziach,gorsi są o hien.Czas na upadłość tych hien i im podobnych🤮🤮🤮dług kupują np.za 3000 zł,a ściągają 30000zł i wciąż tym hienom mało.🤮🤮🤮

Odpowiedz
Ryszard

Dążenie do kontaktu z wierzycielem, którym w tym przypadku jest Ultimo, jest najlepszą możliwą opcją? Po co takie brednie tu wypisujecie w tym artykule?
Najlepszą możliwą opcją jest własnie brak kontaktu z Ultimo, za to kontakt z prawnikiem który wygra ewentualną sprawę w sądzie.

Odpowiedz
SPAM

Jakieś nękające oszustwo, wyświetla sie jako spam.
Wydzwaniają na prywatny numer, choć nigdy nie był im udostępniony i rżną głupa że to ja do nich wydzwaniam.
Zdjęcia w marynarkach na Linkedin nie pomogą.

Odpowiedz
Marta

Ludzie bierzecie kredyty, potem celowo zwlekacie ze spłatą bo macie nadzieję, że zadłużenie się przedawni. Wypowiadacie na forum swoje niezadowolenie, że ściga was firma windykcyjna, że niby jakim prawem. A jakim prawem nie spłacaliście? I dalej chcecie kombinować jak nie zapłacić. Wstydzilibyście się. Jesteście dorosłymi, ale nie odpowiedzialnymi ludźmi. Trzeba ponieść konsekwencje za swoje czyny. Niestety.

Odpowiedz
  Ryszard

  siema, jak długo robisz już w ultimo? nawet tutaj ujadasz?

  Odpowiedz
Patrycja

Wydzwaniają o późnych godzinach wieczornych, mówiąc im żeby przestali nękać telefonami dzwonią dalej. Miałam już do spłaty okolov250zl a po kilku dniach pokazało się na stronie 500zl. to jakbym nie płaciła. Robią jawnie ludzi w CH”*ja. Dostałam pismo że przejdą na drogę prawną. Dług kupili od provudenta z 2017 roku.

Odpowiedz
  Wiesiek28

  Witam. W 2023r. wyszła ustawa o nieuczciwych Bankach czy nawet Parabankach możesz się odwołać do Rzecznika Praw Konsumenta o zaistniałej sytuacji i niech on wyjaśni tą sprawę dlaczego Ciebie ktoś oszukuje i nęka telefonami zamiast Ci pomóc to najwyraźniej oni wykupili Twoje długi i teraz Co chcą to z Tobą robią. Za takie czyny grozi im wysoka grzywna bo ja wnioskuję, że to jest oszustwo a wyszły przepisy chroniące obywateli przed Parabankami mogą działać ale uczciwie jak każdy Bank brak ukrytych opłat i solidne pobieranie rat kredytu, rata kredytu wzrasta gdy mamy pożyczkę ze zmienną stopą procentową a gdy stopy spadają rata musi także się zmniejszać. Nie raz Rzecznik nie chce się zajmować takimi sprawami znam odpowiedź a po co brałeś czy brałaś wtedy nalegaj niech wystosuje pismo do Arbitra Bankowego tylko on ma prawo wglądu w dokumenty Bankowe jeżeli stwierdzi, że masz rację, będzie żądał od Banku załatwienia sprawy polubownie jak nie poinformuje Ciebie co masz dalej robić. Z tego co wiem Banki ulegają i zwracają nieuczciwie pobrane pieniądze bo masz prawo założyć im sprawę Sądową którą na pewno wygrasz a Bank poniesie większe koszta niż Tobie jest winny bo możesz dodatkowo żądać przed Sądem zadość uczynienia za poniesione koszta i zażądać na jakieś cele użyteczności Publicznej, Domy Dziecka, Starców itp.

  Odpowiedz
beata

ultimo kupuje długi przedawnione od sieci komórkowych mój dług kupił od plamy z roku 2016 jest rok 2022 jest dlug o rok przedawniony pisze do sadu o wznowienie terminu odwolania jak przyjma wznosze o zarzut przedawnienia dlugu, nie maja dobrych mocnych dokumentow a podali do komornika przez nich rowniez chcialam sie wieszac nie sa mili nie polecam

Odpowiedz
Katarzyna w

No ja jestem atakowany z każdej strony. Fakt mam dług lecz w 2021 roku wpłaciłam 50zl i cisza co się okazało oni nie otrzymali żadnej wpłaty. Z tad przestałam wpłacać ponieważ spłacić cały dług 4tys zł i żeby znów się okazało że nie ma wpacenia długu szlak by mnie trafił bądź zawał

Odpowiedz
Ryszard

żeby spłacać zadłużenie, to zadlużenie to najpierw musi istnieć – a w tym elemencie ultimo ma problemy.
więc proszę nie pisać pierduł że dążenie do kontaktu z wierzycielem to najlepsza opcja. najlepsza opcja to kontakt z prawnikiem obeznanym w takich sprawach, który oceni czy ultimo ma jakieś szanse na ewentualną wygraną w sądzie

Odpowiedz
Patrycja

Bardzo źle traktują ludzi komornik zajmuje konto bankowe a firma Ultimo naciska na wpłatę raty zero rozsądku co do ludzi

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły