Jak zmienić limit w Citi Bank Polska

Jak zmienić limit w Citi

Wielu klientów zastanawia się, jak przebiega zmiana limitu w Citi Bank Polska. Można to zrobić na kilka sposobów, zarówno osobiście, jak i przez Internet. Ta druga opcja jest najwygodniejsza. Nie musisz wychodzić z domu, ani nigdzie dzwonić, a ustawienie wybranego limitu zajmie tylko kilka chwil.

Co to jest limit i dlaczego warto go ustawić?

Banki decydują się na ustawienie dziennego limitu przelewów ze względów bezpieczeństwa. Każde konto bankowo posiada taki limit, czasami osobno dla przelewów zlecanych z serwisu transakcyjnego i osobno dla aplikacji mobilnej. Jeżeli domyślny limit w danym banku jest niewystarczający, można go podnieść. Warto na wstępie dodać, że bank Citi Handlowy nie pozwala na zmianę limitu przelewów w aplikacji mobilnej. Szkoda, inne banki dają taką możliwość.

Podobnie wygląda kwestia limitu płatności kartą kredytową lub debetową, czy płatności zbliżeniowych. Tu limit może nas uchronić przed większymi stratami, m.in. w przypadku utraty karty lub jej kradzieży.

Jak zmienić dzienny limit przelewów w Citi Handlowy?

Dzienny limit przelewów może dla Citi Konta wynosić nawet 200.000 złotych. Jeżeli potrzebujesz możliwości wykonania wysokich przelewów, ustaw wyższy limit. Można to zrobić na kilka sposobów – drogą elektroniczną, dzwoniąc na infolinię lub udając się do oddziału stacjonarnego Citi Handlowy.

Zmiana limitu przelewów Citi Bank Polska w serwisie transakcyjnym

Citi Bank Polska pozwala na zmianę limitu przelewów w serwisie bankowości online. Najpierw musimy zalogować się na stronie – używamy do tego swoich danych dostępowych. Następnie musimy wybrać opcję „Usługi i profil„. Tam z dostępnych opcji wybieramy „Mój profili Limity przelewów” Ustawiamy wybrany przez siebie dzienny limit przelewów, możemy też zmieniać inne limity. Zatwierdzamy operację – gotowe!

Zmiana limitu Citi przez aplikację mobilną – czy to możliwe?

Niestety, zmiana dziennego limitu przelewów w aplikacji mobilnej Citi Banku nie jest możliwa. Pozostaje skorzystanie z innych opcji – ustawienia limitu w serwisie internetowym, przez infolinię lub osobiście.

Jak zmienić limit płatności kartą w Citi Bank?

Mamy możliwość zmiany limitu płatności kartą do konta Citi Bank Polska. W tym celu logujemy się do serwisu Citibank Online. Z ustawień wybieramy opcję “Ustawienia karty do konta”. Tam możemy ustawić limit płatności kartą, czy wypłat z bankomatów.

W tym miejscu mamy też inne ustawienia kart. Klienci Citi Bank mogą zmienić kod PIN karty, czy ją zastrzec.

Płatności kartą bez podawania PIN do 100 zł w Citi Bank Polska

Dziś zapłącimy za całkiem spore zakupy bez wpisywania kodu. Od pewnego czasu limit płatności kartą bez wpisywania kodu PIN został bowiem zwiększony z 50 do 100 złotych. Także posiadacze karty płatniczej Citibank mogą skorzystać z tej opcji. Co więcej, taki sam limit ustalony jest m.in. dla płatności zbliżeniowych telefonem lub zegarkiem smart.

Zmiana limitów przez infolinię Citi

Zmiana limitu w Citi możliwa jest podczas rozmowy z konsultantem.  Numer infolinii Citi Bank Polska to 22 657 72 00. Klienci indywidualni wybierają następnie klawisz “1”, aby połączyć się z konsultantem.

Wizyta w oddziale Citi Banku to dobra okazja do zmiany limitów

Wszelkie zmiany mogą zostać oczywiście zlecone osobiście. W tym celu musimy udać się do stacjonarnej placówki banku. Aby potwierdzić swoją tożsamość, wystarczy dowód osobisty.

Ważne informacje dla klientów Citi Bank

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Citi Bank Polska? Zapoznaj się także z informacjami w naszych artykułach:

Najczęściej zadawane pytania – zmiana limitu Citi

Jak zwiększyć limit  w Citi?

Klienci Citi Bank Polska mogą ustawić własny limit dzienny dla płatności w serwisie Citibank Online. Możliwa jest też zmiana limitu podczas osobistej wizyty w placówce lub dzwoniąc na infolinię banku.

Jaka jest wysokość limitu przelewów w Citi Handlowy?

Maksymalny dzienny limit przelewów w Citi Bank Handlowy wynosi 200.000 złotych. Taką wartość mogą ustawić klienci posiadający Citi Konto. Klienci posiadający inny rodzaj konta mogą natomiast liczyć na wyższy limit (np. w Citi Gold).

Jaki jest limit płatności bezgotówkowych bez PIN w Citi Bank Polska?

Limit płatności bezgotówkowych (zbliżeniowych) bez wpisywania kodu PIN wynosi 100 złotych.

Jak zmienić limit na karcie kredytowej w Citi Handlowy?

Zmiana limitu kredytowego na karcie kredytowej w Citi Handlowy wymaga złożenia wniosku do banku. Bank ocenia zdolność kredytową i może zaakceptować wniosek.

Ile można wypłacić z bankomatu Citi w obcej walucie?

Maksymalna wysokość wypłaty obcej waluty z bankomatu Citi wynosi 4000 złotych (dla Citi Konta) lub 6.000 złotych (konto Citi One) lub 10.000 złotych (Citi Gold) w euro lub dolarach. Minimalna wysokość wypłaty wynosi 50 euro lub 100 dolarów.

Czy zmiana limitu przelewów w aplikacji Citi jest możliwa?

Nie, niestety nie ma takiej możliwości. Dzienny limit przelewów w City można ustawić w serwisie transakcyjnym, na infolinii lub osobiście – w placówce banku.

Źródło: 

  1. https://www.citibank.pl/polish/services/Personalizacja_i_konfiguracja_ustawien.htm
  2. https://www.citibank.pl/retail/files/citiblue/karty/Regulamin_Kart_Kredytowych.pdf
Tomasz Marczewski
Tomasz Marczewski
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły