Które banki mają najwyższe premie za założenie konta?

premie za założenie konta

W ofercie popularnych banków można znaleźć dziesiątki kont osobistych, które różnią się od siebie nie tylko warunkami użytkowania i opłatami, ale również bonusami. W celu pozyskania nowych użytkowników, instytucje bankowe często oferują dodatkowe zachęty, które przybierają również postać premii pieniężnej. Okazuje się, że założenie nowego rachunku może nieść za sobą sporo korzyści, dlatego sprawdzić najlepsze propozycje przed podjęciem decyzji. Postanowiliśmy sprawdzić, które banki dają najwyższe premie za założenie konta osobistego!

Jak działają premie za założenie konta?

Banki oferują premie za założenie konta, które zazwyczaj są jednorazowymi bonusami. Niewielka część z nich przyznawana jest bez konieczności podejmowania dodatkowych kroków – wystarczy jedynie otworzyć nowy rachunek płatniczy i cieszyć się bonusem pieniężnym. Jest to jednak rzadkość, a znacznie częściej spotykaną opcją są konta osobiste z premią za spełnienie odpowiednich warunków. 

Za co można otrzymać premię?

 • założenie konta osobistego
 • aktywne korzystanie z rachunku płatniczego
 • płatności kartą lub telefonem
 • zwykłe przelewy i wpływy na konto

Czym jest premia za polecenie konta?

Premia za polecenie konta to niezwykle korzystna opcja, ponieważ pozwala otrzymać dodatkowy bonus dwóm osobom. Taką opcję oferuje między innymi mBank, który w zależności od rodzaju konta przyznaje nawet 250 złotych premii! Polecenie konta nie jest skomplikowanym procesem. Całość sprowadza się jedynie do aktywacji odpowiedniej opcji, wygenerowania kodu polecenia i przekazanie go znajomemu lub członkowi rodziny. Przy zakładaniu konta, osoba ta wpisuje kod polecenia we wniosku, dzięki czemu instytucja bankowa wie, że obie strony chcą uczestniczyć w promocji. 

W jakiej formie wypłacane są premie za założenie konta?

Premie zazwyczaj przybierają formę dodatkowych środków na koncie lub gotówki, ale zdarzają się od tej reguły wyjątki. Może zdarzyć się, że w zamian za założenie i korzystanie z konta, bank zaoferuje inne benefity. Przykładem takiego działania jest bank Citi Handlowy. którego najnowsza promocja pozwala uzyskać aż do 600 złotych w formie kart podarunkowych Allegro. 

Poza kartami podarunkowymi, premie za założenie konta mogą przybrać również postać dodatkowych usług i fizycznych podarunków, takich jak urządzenia elektroniczne. W większości przypadków bonusów nie można zamienić na ich wartość pieniężną, dlatego warto dokładnie zapoznać się z regulaminem danej promocji. 

Santander Bank – premia nawet do 400 złotych

Dzięki promocji Santander Banku “Konto Jakie Chcę”, zainteresowani mogą otrzymać premię o wartości do 400 złotych za założenie konta. Niestety, cała kwota bonusu nie zostanie wypłacona od razu. Premia jest podzielona na części, przyznawane klientom dopiero po spełnieniu odpowiednich warunków. 

Jak skorzystać z dodatkowych benefitów w ramach promocji? Należy do końca lutego złożyć wniosek o otwarcie konta wraz z kartą debetową oraz usługami Santander online. Konieczne będzie również wyrażenie zgód na przetwarzanie danych. Od tego momentu użytkownik konta po spełnieniu warunków może odbierać swoją premię w częściach!

Jak uzyskać premię?

 • pierwsze 100 złotych – wystarczy wykonać przynajmniej 5 płatności kartą i zalogować się raz do aplikacji mobilnej w marcu. Pierwsza część premii pojawi się na koncie jeszcze przed końcem kwietnia!
 • dodatkowe 200 złotych – w kwietniu, maju, i czerwcu klient musi zalogować się przynajmniej raz do aplikacji mobilnej i wykonać 5 płatności kartą. Jeżeli miesięczne wpływy na konto przekraczają 1000 złotych, to dodatkowa część premii zostanie przekazana w lipcu. 
 • 100 złotych bonusu – należy w lipcu i sierpniu wykonać przynajmniej 5 przelewów na konto innej osoby w Santanderze lub dowolny rachunek w innym banku. Ostatnia część premii trafi do klienta już we wrześniu, w formie cyfrowego vouchera. 

Czy Santander Bank oferuje również premię za polecenie konta? Okazuje się że tak, ale ta nie przyjmuje postaci środków pieniężnych. Polecając konto swojemu znajomemu lub krewnemu, możesz otrzymać  e-kartę podarunkową o wartości 80 zł lub 4 bilety do kina. Co więcej, z tej promocji można skorzystać wielokrotnie i odebrać nagrodę nawet 5 razy w ciągu miesiąca. 

mBank – premie za założenie konta. Nawet 450 złotych!

Podobnie jak w przypadku Santander Banku, mBank również oferuje propozycję, dzięki której można otrzymać premię podzieloną na części. Promocja “eKonto Osobiste” pozwala na otrzymanie bonusu o wartości do 450 złotych bez wychodzenia z domu. Wystarczy założyć konto przez internet i spełnić warunki promocji, aby wiele zyskać. 

W celu skorzystania z tej ograniczonej oferty, należy założyć konto osobiste przez aplikację mobilną. Aplikacja dostępna jest na smartfony z systemem iOS i Android. Zakładając konto, należy w celu weryfikacji przesłać swoje zdjęcie lub e-dowód. Promocja trwa do 31 maja, dlatego jedynie konta założone przed tym terminem mogą skorzystać z bonusów. 

Jak otrzymać bonusy?

 • 150 złotych za otworzenie konta – należy otworzyć konto osobiste z pomocą aplikacji mobilnej i w ciągu 7 dni kalendarzowych zapewnić na nie wpływ min. 1000 złotych. Należy również wykonać 8 transakcji kartą, telefonem lub BLIKiem w ciągu 30 dni od otwarcia konta. 
 • do 200 złotych premii za aktywność – należy otworzyć konto osobiste wraz z kartą płatniczą. Należy zapewnić wpływy 1000 złotych na konto (w ciągu 7 dni od jego założenia) i wykonać 8 transakcji kartą, telefonem lub BLIKiem, aby otrzymać pierwsze 100 złotych. Dodatkowe dwie części premii, wynoszące po 50 złotych, zostaną przyznane jeżeli w kolejnych miesiącach klient spełni te same warunki. 
 • 100 złotych za założenie konta dla dziecka – mBank oferuje premie za założenie konta “eKonto Junior”. Rodzic, który za pomocą swojego konta osobistego utworzył rachunek dla dziecka, otrzyma na nie 100 złotych. 

Polecając konto w mBanku, można uzyskać nawet 250 złotych bonusu. Wszystko zależy jednak od rodzaju konta, które otworzy znajomy lub członek rodziny. Za polecenie eKonta możliwości osobie małoletniej zyskuje się jedynie 75 złotych. 150 złotych można uzyskać w przypadku polecenia osobie dorosłej takiego rachunku lub eKonta osobistego. Największą kwotę zyskuje się, polecając mKonto Intensive. 

Credit Agricole – uzyskaj nawet do 555 złotych

Zakładając “Konto dla Ciebie” w Credit Agricole, wystarczy zapewnić na nie 300 złotych wpływów, aby otrzymać drobną premię w wysokości 55 złotych. Następnie, zależnie od spełnionych warunków, zostanie przyznana odpowiednia kwota. Bank przewiduje trzy różne pułapy premii, z czego te wyższe przeznaczone są dla bardziej aktywnych użytkowników. 

Ile można otrzymać?

 • do 105 złotych – wykonując miesięcznie min. 3 płatności kartą, telefonem, zegarkiem lub przez BLIK. Przez kolejne 6 miesięcy będziesz otrzymywał zwrot 3% łącznej wartości transakcji (nie więcej niż 8,35 zł miesięcznie).
 • do 205 złotych – wykonując miesięcznie min. 5 płatności kartą, telefonem, zegarkiem lub przez BLIK. Przez kolejne 12 miesięcy będziesz otrzymywał zwrot 3% łącznej wartości transakcji (nie więcej niż 12,50 zł miesięcznie). 
 • nawet do 555 złotych – wykonując miesięcznie min. 10 płatności kartą, telefonem, zegarkiem lub przez BLIK. Przez kolejne 20 miesięcy będziesz otrzymywał zwrot 3% łącznej wartości transakcji (nie więcej niż 25 zł miesięcznie). 

Inną interesującą propozycją, jaką oferuje Credit Agricole, jest premia za przeniesienie konta z innego banku. Z tego benefitu można skorzystać przenosząc konto poprzez infolinię lub w stacjonarnej placówce. 100 złotych premii przysługuje tym, którzy zapewnią wpływy na konto o wartości min. 1000 złotych przez kolejne 3 miesiące. Klienci zapewniający wpływy na konto min. 3000 złotych przez kolejne 3 miesiące otrzymają 300 złotych.

Premie za założenie konta – czy warto skorzystać?

Dodatkowe korzyści z założenia i korzystania z konta skutecznie zachęcają klientów do korzystania z licznych promocji. Należy jednak pamiętać, że konto osobiste to coś, z czego korzysta się niemal codziennie, przez wiele lat. O ile wszelkie premie i bonusy są jednorazowe, tak opłaty za konto i poszczególne jego funkcje zazwyczaj obowiązują przez cały czas. Z tego powodu warto zwracać uwagę na to, czy dane konto będzie opłacalne w dłuższej perspektywie czasowej. 

Może okazać się, że w ciągu kilku lat prowizje i inne koszty uszczupliły budżet o pokaźną sumę, a nikt nie chce przecież znaleźć się w takiej sytuacji. Jeżeli zależy Ci nie tylko na tym, żeby premie za założenie konta były jak najwyższe, to warto przyjrzeć się również innym propozycjom instytucji bankowych. Nasz ranking kont osobistych z pewnością pomoże Ci wybrać dobrą opcję!

Cezary Mański
Cezary Mański
Pasjonat popkultury, finansów i nowych technologii. Uwielbia słowo pisane, ceni sobie spokojne i rozsądne podejście do życia. Największą satysfakcję przynosi mu rozwijanie własnych kompetencji. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły