Citi Handlowy

Nasza ocena: 3.9

Zalety i wady banku Citi Handlowy

Dane banku

Nazwa firmy: Citi Handlowy
Bank Handlowy w Warszawie S.A.

adres: ul. Senatorska 16, 00-923 Warszawa
REGON: 000013037
NIP: 526-030-02-91
KRS: 0000001538
Kapitał zakładowy wpłacony: 522 638 400 zł

Dane kontaktowe

Na polskim rynku bankowym istnieje wiele banków. Oprócz największych instytucji, jak PKO BP, mBank, czy Santander Bank Polska, mamy też nieco mniejsze banki. Dziś postaramy się przygotować dla Ciebie recenzję banku Citi Handlowy.To właśnie jeden z takich nieco mniejszych banków, ale czy należy go uznać za gorszy? Sprawdzimy ofertę Citi Handlowy i przekonamy się, jakie opinie na temat tej instytucji mają jej klienci. Zapraszamy zatem do lektury dzisiejszego wpisu i bliższego zapoznania się z tym niezbyt popularnym bankiem.

Citi Handlowy

Ciężko wskazać w naszym kraju na bardziej konkurencyjny rynek, niż ten związany z usługami finansowymi. Oprócz dużych instytucji, jak największe banku, mamy na nim również sporo mniejszych banków, firm oferujących pożyczki ratalne przez Internet, czy chwilówki od ręki. Na tym tle Citi Handlowy możemy uznać za całkiem dużą i rozpoznawalną firmę, choć z pewnością nie o takim zasięgu, jak największe polskie banki. Citi Handlowy jest natomiast bankiem mogącym się pochwalić całkiem długą historią. Ma ponad 150-letnie doświadczenie w branży finansowej! Z pewnością nie możemy więc stawiać Citi w jednym szeregu z mało znaczącymi instytucjami o znikomej rozpoznawalności.

Dane banku Citi Handlowy

Adres siedziby: Bank Handlowy w Warszawie S.A., ul. Senatorska 16, 00-923, Warszawa

Strona www: citibank.pl

Infolinia Citi Handlowy: +48 22 362 84, +48 22 692 24 84, 19009 (od poniedziałku do piątku, 8:00-21:00)

Numer NIP: 5260300291

REGON: 000013037

KRS Citi Handlowy: 0000001538

Citi, Citi Bank, Citi Handlowy

W kontekście opisywanej instytucji możemy się spotkać z kilkoma nazwami. Citi Handlowy jest różna walnym bankiem, także dzięki szeroko zakrojonej kampanii reklamowej. Nawet osoby, które korzystają z usług innych banków, powinny więc kojarzyć tę markę. Reklamy wyświetlane w telewizji i Internecie przyciągają klientów do Citi Banku. Pomagają w tym liczne promocje i bonusy za skorzystanie z usług banku.

Klienci sprawdzający dane banku mogą być nieco zdziwieni jego nazwą. Citi Handlowy w KRS widnieje jako Bank Handlowy w Warszawie. Skrót “BHW” także nie wskazuje na tę całkiem rozpoznawalną instytucję. Tak, czy inaczej – jest to komercyjny bank. Z jego usług może skorzystać niemal każdy. Kierowanie usług do szerokiego grona odbiorców to sposób na pozyskanie wielu tysięcy, a nawet milionów zainteresowanych. Nie inaczej jest też w przypadku Citi Handlowy.

Historia Citi Handlowy sięga 1870 roku

Początki Citi Handlowy to rok 1870. Taki staż sprawia, że to jeden z najdłużej działających banków nie tylko w Polsce, ale też w całej Europie. Nieprzerwane funkcjonowanie przez ponad 150 lat jest powodem do domu. Z pewnością poziom zaufania, jakim darzymy instytucję finansową wrasta wraz z jej stażem na rynku. Można więc śmiało stwierdzić, że Citi Bank jest pod tym względem jednym z liderów na naszym rynku. Jeszcze  około 100 lat temu Bank Handlowy był największym bankiem na terenie obecnej Polski

Bank Handlowy w Warszawie połączył się z Citibank Polska w 2001 roku. Wtedy też poznaliśmy nową nazwę instytucji – Citibank Handlowy. Po jakimś czasie zaczęto stosować krótszą nazwę – Citi Handlowy, którą znamy do dziś. Dziś właścicielem opisywanej instytucji jest Citibank N.A. ze Stanów Zjednoczonych. Spółka ma 75% akcji polskiego banku.

Dziś Citi Handlowy ma swoje oddziały stacjonarne w prawie 50 polskich miastach. Łącznie jest ich ponad 100. Spółka jest notowana na warszawskiej GPW od 1997 roku. W nowoczesnej historii Citi Bank odebrał wiele nagród, m.in. cztery statuetki “Złoty Bankier” z rzędu.

Opinie o Citi Handlowy

Nietrudno znaleźć opinie o Citi. Wchodzimy w wyszukiwarkę internetową (np. Google) i wpisujemy tam “Citi Handlowy opinie”. Bank z tak dużą liczbą klientów musi mieć też wiele opinie, nie inaczej jest w przypadku Citi. Już na starcie widać zadowolenie klientów ze względu na liczne promocje. Są całkiem interesujące, często pozwalają odebrać kilkaset złotych bonusu po założeniu konta, karty płatniczej, czy lokaty w Citi.

Klienci szczególnie cenią ofertę za jej elastyczność. Duży wybór dostępnych produktów i usług bankowych sprawiają, że niemal każdy może znaleźć w Citi coś dla siebie. W zależności od potrzeb możemy wybrać jedno z dostępnych kont osobistych, do którego dobierzemy najbardziej wpisującą się w oczekiwania kartę. Oczywiście, w sieci są też pewne negatywne opinie o Citi Handlowy. Na szczęście nie dotyczą jednak samej oferty banku, czy związanych z nią kosztów. Najwięcej minusów zbiera natomiast kontakt z obsługą banku. Nie najlepiej prezentuje się też liczba bankomatów dostępnych dla klientów. Cóż, w tej sytuacji warto poszukać karty z opcją darmowej wypłaty z bankomatów innych banków.

Oferta Citibanku Handlowego

Na polskim rynku większość banków ma uniwersalny i komercyjny profil. Nie inaczej jest w przypadku Citi Handlowego. W rozbudowanej ofercie Citi z pewnością znajdziesz interesujące produkty i usługi. Ciężko znaleźć w Polsce inny bank z tak wieloma dostępnymi produktami i usługami. Możemy podzielić je na:

Jak widać, w Citi Handlowy możemy liczyć na praktycznie wszystkie usługi i produkty, które znajdziemy też w innych bankach. W dużym uproszczeniu wiesz już, na jaką ofertę Citi można liczyć. Po sprawdzeniu szczegółów oferty okazuje się jednak, że każdy jej podpunkt składa się z wielu dodatkowych możliwości i opcji do wyboru.

Weźmy za przykład karty kredytowe w Citi . Do wyboru mamy następujące opcje: Karta Citi Simplicity (podstawowa oferta), kartę dla kierowców (Citi BP MotoKarta), kartę Premiermiles dla osób dużo podróżujących, kartę Citibank World Mastercard, a także kartę VIP – Citibank World Elite Mastercard Ultime. Taki wybór kart robi spore wrażenie, a każdą z dostępnych usług możemy dopasować do swoich potrzeb w jeszcze większym zakresie.

Pożyczki i kredyty w Citibanku

Oferta pożyczek w Citi Handlowy również jest rozbudowana. Mamy dostęp do następujących opcji:

  • Pożyczka gotówkowa w Citi (kwota pożyczki od 1.000 złotych do 150.000 złotych ze spłatą nawet przez 8 lat)
  • pożyczka z karty Citi (od 500 złotych, maksymalna kwota pożyczki musi się zmieścić w limicie karty)
  • Plan spłaty ratalnej (dowolne zakupy kartą Citi Handlowy od 100 złotych możemy spłacać w wygodnych ratach)
  • Dodatkowa gotówka – pożyczka do limitu karty kredytowej
  • Konsolidacja – od 1.000 złotych do 150.000 złotych – dobra opcja, aby spłacić kilka dotychczasowych zobowiązań – pożyczek, chwilówek, kredytów – i zmienić je w jedną, mniejszą ratę

Poza licznymi pożyczkami, Citi Handlowy proponuje też zaciągnięcie kredytu. Może mieć formę kredytu gotówkowego, karty kredytowej lub limitu odnawialnego w koncie. Osoby rozglądają się za możliwością sfinansowania swojego mieszkania, mogą natomiast wybrać kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości.

Na co zwrócić uwagę wybierając najlepszy kredyt lub pożyczkę?

Rozbudowana oferta kredytów i pożyczek w Citi Handlowym zachęca do skorzystania z dodatkowych środków. Przed skorzystaniem z niej zalecamy jednak porównanie odnalezionej oferty z aktualnymi ofertami dostępnymi w naszym rankingu pożyczek online.

Zestawiając ze sobą różne propozycje, warto w pierwszej kolejności spojrzeć na RRSO. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania wskazuje na to, jak wiele środków musimy oddać w porównaniu do otrzymanej kwoty. Jest to przedstawione w ujęciu rocznym, więc można porównać opłacalność pożyczek lub kredytów, nawet gdy są zaciągane na różne okresy. Poza RRSO sprawdź też łączny koszt kredytu, a także dostępność. Nawet najbardziej najtańsza oferta pożyczki nie będzie dla Ciebie atrakcyjna, jeśli nie dostaniesz zgody na jej otrzymanie. Wtedy warto spróbować zwiększyć swoją zdolność kredytową. Zawsze przed zaciągnięciem nowego zobowiązania warto też dobrze przemyśleć możliwości jego spłaty.

Wyciąg z konta Citi – jak go pobrać?

Jak pobrać wyciąg z konta w Citi? Zrobisz to poprzez serwis transakcyjny online. Każdy posiadacz konta może szybko pobrać wyciąg. Najpierw należy zalogować się do swojego konta klienta. Wybieramy zakładkę “Usługi i Profil” (ikona koła zębatego) i w kolumnie “Usługi” klikamy w “Wyciągi”. Z menu wybieramy “Wyciągi z rachunków” i po znalezieniu odpowiedniego dokumentu zobaczymy opcję pobrania wyciągu. To bezpłatne i możliwe w każdej chwili.

Co wyróżnia Citi Bank?

W zależności od tego, jakie kryteria przyjmiemy do stworzenia rankingu największych polskich banków, Citi Handlowy nie znajdzie się w czołówce. Nie ma największej liczby klientów, ani największych zgromadzonych aktywów. Oferta banki i tak jest jednak bardzo interesująca. Przede wszystkim na wyróżnienie zasługuje jej elastyczność i duży wybór dostępnych produktów. Citibank z pewnością zasługuje na uznanie dzięki swojej długiej historii. Zaufanie rośnie też dzięki obecności bogatego inwestora – jest nim amerykański Citibank N.A.

Spoglądając na całokształt oferty Citi, trudno nie docenić tego banku. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Nieprzekonanych klientów mogą skusić ciekawe promocje dostępne przy zakładaniu konta lub wyrabianiu karty kredytowej. Nowi klienci mogą tu liczyć na kilkaset złotych premii lub równie wartościowy prezent – smartfon, głośnik bluetooth i inne atrakcyjne gadżety.

Citi Handlowy – nasza recenzja banku

Naszym zdaniem trudno przejść obojętnie obok Citibanku Handlowego., Choć nie jest to jeden z krajowych liderów na rynku bankowym, z pewnością nie jest to “firma znikąd”. Jeśli szukasz rzetelnej instytucji, za którą stoi wieloletnia historia, możesz śmiało skorzystać z usług i produktów Citi. Klientami Citi Handlowy są zarówno osoby indywidualne, przedsiębiorcy, jak i duże firmy. Każdy znajdzie w ofercie tego banku interesujące produkty. Bank umożliwia obsługę swoich produktów poprzez wygodny serwis transakcyjny, a także aplikację mobilną.

Weryfikacja w bazach dłużników

bik
big
erif
krd
kbig
kaczmarski
crif

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Te opinie również powinny Cię zainteresować...

Serwis super-pozyczka.pl należący do MalitaTM Tomasz Marczewski z siedzibą na ul. Jerzego Iwanowa-Szajnowicza 1/132 02-796 w Warszawie, NIP 9512386562, REGON 360394081 oświadcza, że nie udziela pożyczek oraz nie świadczy innych usług finansowych. Serwis super-pozyczka.pl pośredniczy w wyborze oferty firm udzielających pożyczek przez Internet, a przedstawione dane mają wyłącznie charakter informacyjny i w nieznaczny sposób mogą różnić się od warunków prezentowanych w serwisach pozabankowych firm pożyczkowych. superpozyczka.pl współpracuje z sieciami afiliacyjnymi w celu promocji ofert takich jak pozabankowe pożyczki ratalne oraz krótkoterminowe pożyczki chwilówki.

Twoja lista ofert

Porównaj
WYCZYŚĆ
PORÓWNAJ
0