Citi Handlowy sesje przychodzące i wychodzące

citi bank sesje

CitiBank to ciekawa instytucja – choć plasuje się w czołowej dziesiątce największych banków, to posiada znacznie mniej placówek niż konkurencja. Oznacza to, że klienci CitiBanku znacznie częściej niż inni muszą wykonywać przelewy samodzielnie, bez wizyty w oddziale. Realizując przelew, warto znać godziny sesji przelewów w CitiBank.

Sesje przychodzące i wychodzące CitiBank

Czy wiesz, że pierwszy elektroniczny przelew bankowy w Polsce został wykonany ponad 27 lat temu? Wiele osób postrzegało wówczas taką funkcjonalność jako fanaberię, wymysł dla przedsiębiorców lub najzamożniejszych osób. Dziś jednak taka forma rozliczeń jest na porządku dziennym – ponad 70% Polaków regularnie rozlicza się w ten sposób. Nic dziwnego – kto z nas chciałby stać w okienku pocztowym lub w kasie spółdzielni, gdy może zapłacić czynsz przy pomocy wygodnego przelewu?

Regulowanie opłat to jedna z wielu transakcji, którą możemy zrealizować dzięki przelewom. Rodzice często zakładają konta swoim nastoletnim dzieciom, by tam wysyłać im kieszonkowe i uczyć ich gospodarowania pieniądzem. Tą metodą opłacamy także raty za kredyt gotówkowy, leasing samochodu czy zwracamy gotówkę na kartę kredytową. Dokonując tych wszystkich transakcji, niebagatelne znaczenie ma czas, a ściślej mówiąc – to, kiedy zlecony przez nas przelew zostanie zrealizowany.

Godziny sesji przychodzących i wychodzących w Citi Handlowym

Sesje wychodzące

08:00
I Sesja wychodząca Elixir

Przelew musi zostać wykonany do godz.: 08:00

12:15
II Sesja wychodząca Elixir

Przelew musi zostać wykonany do godz.: 12:15

15:30
III Sesja wychodząca Elixir

Przelew musi zostać wykonany do godz.: 15:30

Sesje przychodzące

11:30
I Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 11:30

15:30
II Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 15:30

17:30
III Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 17:30

Dlaczego warto znać sesje przychodzące i wychodzące w Citi Handlowy?

Znajomość godzin sesji przychodzących i wychodzących pozwala określić, kiedy mniej więcej otrzymamy przelew. Całość działa bardzo prosto – jeśli to my wysyłamy przelew, interesować nas będą sesje wychodzące. Zależnie od godziny, nasze polecenie zostanie zapisane w jednej z trzech sesji. Do sesji drugiej trafiają polecenia przelewu z godzin przedpołudniowych, do trzeciej przelewy z godzin popołudniowych, a do pierwszej dnia następnego z godzin wieczornych, nocnych i wczesnoporannych.

Jeżeli to my czekamy na przelew, wówczas trzeba dowiedzieć się, o której godzinie zostało złożone polecenie przez nadawcę. Analogicznie do poprzedniego schematu – jeśli nadawca wykonał przelew w czwartek wieczorem, to przelew otrzymamy w piątek rano. Tutaj godzinami orientacyjnymi otrzymania przelewu są sesje przychodzące – należy jednak uwzględnić opóźnienie do 15 minut. Jeśli nadawca i odbiorca rozliczą się przy pomocy kont w CitiBank, wówczas przelew dotrze natychmiastowo.

1 komentarz

Juras79

No i to jest cenna informacja! A ja czekałem jak głupi na te pieniądze 🙂 Nie wiedziałem kiedy przyjdą…

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły