Jak zamknąć konto w Nest Banku?

zamknąć konto w Nest Banku

Nest Bank to bank, który swoją ofertę kieruje do klientów biznesowych. Mimo iż wielu użytkowników jest zadowolonych z usługi, to są także osoby, które zamierzają zamknąć konto w Nest Banku. Jeżeli chcecie dowiedzieć się, jak to zrobić, i co się z tym wiąże, to dobrze trafiliście. Nasz wpis przeprowadzi was przez proces zamykania konta i rozwieje wasze wątpliwości. 

Sposoby na zamknięcie konta

Można zamknąć konto w Nest Banku za pomocą wielu metod. Zazwyczaj banki wymagają od klientów kontaktu korespondencyjnego lub osobistego, ale w tym przypadku mamy do czynienia z wyjątkiem. 

Konto w Nest Banku można zamknąć tradycyjnie:

 • poprzez osobistą wizytę w placówce
 • drogą korespondencyjną

Możliwe jest także skorzystanie z nowych, wygodniejszych rozwiązań:

 • zamknięcie konta poprzez wiadomość e-mail
 • skorzystanie z pomocy konsultanta poprzez infolinię

Niestety, na chwilę obecną nie da się zamknąć konta poprzez serwis przeglądarkowy ani aplikację mobilną Nest Bank. Zwolennicy internetowych rozwiązań powinni więc rozpatrzyć zamknięcie swojego rachunku za pomocą wiadomości e-mail. 

Jak zamknąć konto w Nest Banku przez e-mail?

Na początku warto opisać metodę, która będzie dla użytkowników jedną z najwygodniejszych. Obecnie niemal każda osoba posiada własną pocztę elektroniczną, co pomaga w wymianie informacji i dokonywaniu czynności takich jak zamykanie konta. Poniżej opisujemy, w jaki sposób zamknąć konto w Nest Banku za pomocą swojego e-maila. 

Zamykanie konta w Nest Banku przez e-mail:

 1. Wypełnij wniosek o zamknięcie konta, a następnie go wydrukuj. 
 2. Podpisz wniosek, a następnie zeskanuj go, tak aby plik zawierał twój podpis. 
 3. Przygotowany w ten sposób załącznik wyślij na adres e-mail Nest Banku (kontakt@nestbank.pl).

Jak widać, całość nie jest przesadnie skomplikowana i większość użytkowników nie powinno mieć problemu z tą procedurą. Jeżeli jednak nie możemy w ten sposób zamknąć swojego konta, np. przez problemy techniczne, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować innej metody. 

Wizyta w placówce, a zamknięcie rachunku Nest Bank 

W opozycji do wyżej opisanego zamknięcia konta przez e-mail, stoi zamknięcie swojego rachunku tradycyjną metodą. Odwiedziny w placówce mogą być szczególnie atrakcyjnym rozwiązaniem dla osób, których miejsce zamieszkania znajduje się blisko takiego oddziału. 

Jak zamknąć konto w Nest Banku, poprzez wizytę w placówce?

 1. Wypełnij wniosek niezbędnymi informacjami i wydrukuj go. Dla większej pewności zalecamy wydrukować dwa egzemplarze wniosku. 
 2. Zabierz ze sobą dokument potwierdzający twoją tożsamość, taki jak np. dowód osobisty. 
 3. Udaj się do najbliższej placówki Nest Banku. Podejdź do stanowiska, a następnie przekaż pracownikowi wniosek, i potwierdź swoją tożsamość. Następnie odbędzie się finalizacja całej procedury.

Jak zamknąć konto przez telefon?

Fakt, iż można zamknąć konto w Nest Banku poprzez infolinię, wyróżnia ten bank na tle innych. Procedura ta jest równie nieskomplikowana, co zamknięcie rachunku bankowego poprzez e-mail, i nie powinna sprawiać nikomu problemów. Aby rozwiać wątpliwości naszych czytelników, opiszemy ten proces w kilku prostych krokach. 

Jak zamknąć konto w Nest Banku przez infolinię?

 1. Przygotuj wcześniej niezbędne informacje, aby rozmowa nie trwała niepotrzebnie długo. Najważniejszymi danymi są: numer zamykanego rachunku, informacje o użytkowniku, a także dane znajdujące się na dowodzie osobistym. 
 2. Zadzwoń na infolinię Nest Banku (22 438 41 41). Kontakt telefoniczny dostępny jest od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 – 18:00. 
 3. Połącz się z konsultantem i przejdź przez całą procedurą, podając odpowiednie informacje pracownikowi banku. 

Jak zamknąć konto w Nest Banku listownie?

Zamykanie konta w Nest Banku drogą korespondencyjną, mimo iż wydaje się rozwiązaniem archaicznym, nadal jest preferowanym rozwiązaniem wśród sporej części użytkowników. Dotyczy to szczególnie osób starszych, które mają daleko do stacjonarnego oddziału, a jednocześnie nie czują się odpowiednio obeznani w obsłudze komputerów i smartfonów, aby wysłać wiadomość e-mail. Poniżej przedstawiamy szczegóły dotyczące tego, jak zamknąć konto w Nest Banku drogą pocztową. 

Zamykanie konta w Nest Bank drogą korespondencyjną:

 1. Wypełnij wniosek o zamknięcie konta.
 2. Nadaj list polecony z potwierdzeniem odbioru. Dzięki temu łatwiej będzie udokumentować datę otrzymania pisma przez bank. 

Na jaki adres nadać list polecony?

Adres głównej siedziby Nest Bank: 

Nest Bank SA

ul. Wołoska 24

02-675 Warszawa

Czy warto zamknąć konto w Nest Banku?

Decyzja o tym, czy zamknąć konto w Nest Banku, jest indywidualną kwestią. Wiele zależy od oczekiwań i potrzeb danego użytkownika, a także od jego sytuacji. Na pewno sporą wadą omawianego dzisiaj banku jest fakt, iż jest to rozwiązanie w pewnym sensie niszowe. Nest Bank posiada o wiele mniej placówek niż popularne alternatywy. Klienci preferujący załatwianie formalności poprzez odwiedziny w placówce, mogą więc poczuć się tym faktem rozczarowani. 

Obecnie wybór podmiotów bankowych jest naprawdę spory, a każdy z nich kusi nowych użytkowników licznymi benefitami. Taka sytuacja może skłaniać do zmiany banku, a w rezultacie do zamknięcia obecnego rachunku bankowego. Ostateczną decyzję odnośnie tego, czy warto zamknąć konto w Nest Banku, pozostawiamy jednak naszym czytelnikom. 

Zamykanie konta w Nest Bank – potencjalne problemy 

W teorii, każdy klient Nest Banku powinien móc bezproblemowo zamknąć swoje konto. W praktyce jest jednak inaczej, ponieważ może zdarzyć się, że dana osoba nie będzie miała takiej możliwości. Taka sytuacja spowodowana jest najczęściej debetem na koncie bankowym, przez który nie można zamknąć rachunku. Aby rozwiązać ten problem, należy zasilić konto taką kwotą, aby saldo było zerowe bądź dodatnie.

W przypadku posiadania nadwyżki na koncie, warto podać we wniosku numer konta bankowego, na który ów nadwyżka zostanie przelana. W ten sposób odzyskamy swoje środki, a także otrzymamy potwierdzenie tego, że rachunek bankowy został faktycznie zamknięty. 

Ile trzeba czekać, aby zamknąć konto w Nest Banku?

Niestety, nie ma obecnie możliwości, aby konto w Nest Banku zostało zamknięte natychmi. Aby doszło do zamknięcia rachunku bankowego, musi najpierw minąć okres wypowiedzenia, który w tym przypadku wynosi 30 dni. Nie należy się jednak obawiać utraty dostępu do ważnych funkcji, takich jak płatności zbliżeniowe czy też płacenie przez BLIK. W ciągu okresu wypowiedzenia konto bankowe zachowuje wszystkie swoje funkcje, a klient może w tym czasie założyć nowe konto, aby tam przenieść swoje środki. 

Jeżeli zaś chodzi o sam czas trwania procedury zamykania konta, to wszystko zależy od wybranej metody. W większości przypadków całość trwa kilkanaście minut, jednakże mogą zdarzyć się komplikacje. Niepoprawnie wypełniony wniosek może być podstawą do wątpliwości ze strony banku i wydłużenia całego procesu, toteż polecamy uprzednio poświęcić czas na odpowiednie sporządzenie pisma. 

Jak napisać wniosek o zamknięcie konta?

Aby zamknąć konto w Nest Banku, niezbędny jest wniosek z odpowiednimi informacjami. Niepoprawnie sporządzone pismo skutkuje zazwyczaj niemożnością zamknięcia konta przez bank, z powodu braku wystarczających informacji. W celu uniknięcia takiego błędu, podajemy poniżej listę szczegółów, które powinny znaleźć się we wniosku o zamknięcie rachunku bankowego. 

Co powinien zawierać wniosek?

 • informacje o użytkowniku: imię, nazwisko, numer PESEL
 • dane dotyczące zamykanego konta, w tym jego numer
 • prośbę o wycofanie danych i brak ich dalszego przetwarzania
 • miejscowość i datę złożenia wniosku 
 • serię i numer dokumentu tożsamości
 • numer rachunku do przelania nadwyżki środków, jeżeli takowa znajduje się na zamykanym koncie

Mam problem z komornikiem – mogę zamknąć konto?

Blokada konta bankowego, nałożona przez komornika, to uciążliwy problem dla wielu dłużników. Takie działanie skutecznie odcina osobę zadłużoną od sporej części środków, pozostawiając jedynie kwotę wolną od zajęcia komorniczego. Z tego powodu nie dziwią rozważania na temat tego, czy można zamknąć konto w Nest Banku, mając komornika. Mamy dla naszych czytelników dobrą wiadomość, ponieważ jest to możliwe. Trwająca egzekucja komornicza nie stoi na przeszkodzie aby zamknąć konto bankowe, i korzystać wyłącznie z gotówki. 

Nie polecamy natomiast zamykania konta bankowego jako sposób na ukrycie swoich pieniędzy przed komornikiem. Funkcjonariusz publiczny, który egzekwuje dług, ma możliwość zajęcia także fizycznych pieniędzy. Przykładowo, komornik może wejść do mieszkania dłużnika nawet podczas jego nieobecności, i zająć pieniądze, cenne towary, a nawet papiery wartościowe.

Cezary Mański
Cezary Mański
Pasjonat popkultury, finansów i nowych technologii. Uwielbia słowo pisane, ceni sobie spokojne i rozsądne podejście do życia. Największą satysfakcję przynosi mu rozwijanie własnych kompetencji. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły