Przelewy24 – recenzja i opinie

przelewy24

Przelewy24 to znany pośrednik płatności, który znany jest przede wszystkim osobom robiącym zakupy w sieci. Omawiane dziś rozwiązanie pełni funkcję internetowej bramki płatniczej, która prowadzi do wielu innych metod płatności. Takie rozwiązanie oznacza szereg uproszczeń zarówno dla kupujących, jak i sprzedawców. Czy jest to opcja warta uwagi? Zapraszamy do dalszej lektury, aby się o tym przekonać. 

Historia serwisu Przelewy24

Serwis Przelewy24 działa w Polsce od 2004 roku, i od tego czasu zdążył zyskać uznanie w oczach klientów. Wszystko ze względu na prostotę, wygodę, i przede wszystkim szeroki wachlarz dostępnych metod płatności internetowych oferowanych przez tego pośrednika. 6 lat później, w 2010 roku, serwis Przelewy24 rozszerzył swoją działalność także o płatności wielowalutowe, co pozwoliło na ekspansję na rynek zagraniczny. 

Obecnie Przelewy24 to jeden z największych tego typu pośredników płatności internetowych. Serwis jest konkurencją dla rozwiązań takich jak PayU, czy też Tpay. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest przede wszystkim szeroka oferta dostępnych metod płatności oraz prostota, z jaką twórcy mogą zaimplementować to rozwiązanie w swoim sklepie. W 2021 roku serwis wprowadził własną metodę płatności, znaną jako P24NOW, która wyróżnia się tym, że działa w formie limitu odnawialnego

Przelewy24 dla sprzedawców – co warto wiedzieć?

Osoby prowadzące sprzedaż towarów lub usług w internecie mogą dzięki Przelewy24 zaoszczędzić swój cenny czas, i znacznie uprościć procedurę obsługi wielu rozwiązań. Przykładowo, aby wzbogacić swój sklep internetowy o szereg metod płatności, wystarczy skorzystać z wtyczki przygotowanej przez serwis. Z racji tego, że taki sprzedawca korzysta z usług pośrednika, będzie musiał przygotować się na to, że od płatności firma pobiera prowizję. 

Zazwyczaj prowizja pobierana przez Przelewy24 wynosi 1,9%, ale zdarzają się wyjątki. Niektóre metody płatności obarczone są większą opłatą, np. prowizja za płatność kartą płatniczą lub portfelem elektronicznym wynosi 1,9% + 30 groszy. Z drugiej strony, płatności poprzez bankowe raty online lub P24NOW nie są objęte żadną prowizją. 

Jakie płatności obsługuje serwis Przelewy24?

Rozwiązanie obsługuje szereg najpopularniejszych banków i internetowych serwisów, dzięki czemu spora grupa klientów może dokonywać zakupów za pomocą kilku kliknięć. Użytkownicy sklepów internetowych, które obsługują Przelewy24, mogą płacić za pomocą:

 • Google Pay
 • Apple Pay
 • BLIK
 • płatności walutowych
 • kart płatniczych
 • przelewów internetowych
 • PayPo (odroczenie płatności)
 • portfeli elektronicznych (PayPal, Skrill) 
 • P24NOW. 

Jak widać, lista ta jest spora, co jest korzyścią zarówno dla konsumentów, jak i sprzedawców. Niezależnie od wybranej metody płatności, Przelewy24 zapewnia całkowite bezpieczeństwo. Sama firma działa zgodnie ze standardem PCI DSS, opracowanym wspólnie przez największych operatorów kart płatniczych: Visa i MasterCard. 

Internetowe płatności bez ograniczeń

Wielką zaletą rozwiązania oferowanego przez Przelewy24 jest jego wszechstronność. Serwis działa zarówno na komputerach stacjonarnych i laptopach, jak i na smartfonach i tabletach. Oznacza to, że dokonywanie wygodnych płatności wybraną przez siebie metodą nie jest ograniczone przez posiadany przez nas sprzęt. Metoda ta stała się na tyle rozpowszechniona, że coraz częściej korzystają z niej także zagraniczne spółki, które mają swoje oddziały w Polsce. 

Warto pamiętać o tym, że to dany sprzedawca decyduje, które metody płatności będą u niego dostępne. Nawet pomimo obsługi Przelewy24 może zdarzyć się, że np. płacenie poprzez BLIK nie będzie możliwe w danym serwisie. Są to jednak rzadkie wyjątki, a większość sprzedawców i usługodawców pragnie umożliwić swoim klientom jak największy wybór. 

E-Raty – ratalne zakupy online

Kupno drogich urządzeń w sklepach stacjonarnych stało się normą już wiele lat temu. Zjawisko to coraz częściej można dostrzec także w przypadku zakupów online. Przelewy24 pozwala klientom rozłożyć dany produkt lub usługę na raty, a całość mocno przypomina pożyczki ratalne. Cała procedura polega na wyborze banku, uzupełnieniu odpowiedniego formularza danymi, a następnie wysłaniu wniosku.

Rozpatrywanie wysłanego wniosku trwa od kilku, do kilkunastu minut. Jeżeli decyzja będzie pozytywna, to klient może zaakceptować przedstawioną mu umowę przez internet. Potrzebne środki trafiają na konto użytkownika, a finalizacją umowy zajmuje się bank. Od tego momentu całość działa tak, jak chwilówka ratalna. Należy dokonywać spłat zgodnie z harmonogramem, i pamiętać o ewentualnych dodatkowych kosztach. 

Sprawdź: Raty 0% w sieciach sklepów elektronicznych – czy to się opłaca?

Jak dokonać transakcji poprzez Przelewy24? Krok po kroku

Przelewy24 to stosunkowo proste rozwiązanie, z obsługą którego nie powinno być problemu. Wiele osób nie ma jednak na co dzień do czynienia z technologią, a wizja dokonania płatności poprzez pośrednika może wydawać się przytłaczająca. Z tego powodu postanowiliśmy opisać, krok po kroku, jak wygląda proces płacenia za pomocą tego serwisu. 

 1. Dokonując transakcji na wybranej stronie znajdziesz opcje płatności. Jeżeli jedną z nich jest Przelewy24, to wybierz taką opcję. Może jednak zdarzyć się, że takie rozwiązanie nie będzie dostępne, ponieważ nie każdy sklep korzysta z pośredników.
 2. Po wybraniu Przelewy24, otworzy nam się okno z panelem dokonywania zakupów. W tym panelu będziemy mogli zobaczyć, ile wynosi kwota należna do zapłaty, a także wybrać jakim środkiem chcemy dokonać transakcji. Niektóre z metod płatności mogą wymagać smartfona z aplikacją banku, na przykład BLIK. Przykładowe okno z panelem zobaczycie na zrzucie ekranu zamieszczonym pod poradnikiem.
 3. Należy potwierdzić dokonanie transakcji w aplikacji mobilnej lub na stronie swojego banku. Konieczność wykonania takiej czynności nie jest regułą, ale jest coraz częstszym zjawiskiem. Zapobiega to wszelkim nadużyciom i wyłudzeniom, gwarantując najwyższe bezpieczeństwo zakupów online.
 4. Po potwierdzeniu płatności, nasz zakup jest gotowy. Niektóre metody mogą wymagać od nas poczekania od kilku do kilkunastu minut, ale najczęściej całość odbywa się natychmiastowo. Jeżeli mamy wątpliwości co do tego, czy nasz zakup jest opłacony, możemy sprawdzić stan danej płatności na stronie statusu transakcji.
 5. Jeżeli płatność odbyła się pomyślnie, to pojawi się przycisk, który przekieruje nas z powrotem do poprzedniego okna. Wówczas na stronie internetowej wybranego sprzedawcy pojawi się informacja o tym, że płatność przebiegła pomyślnie. Jeżeli nigdzie nie znajdziemy takiej informacji, a dany produkt lub usługa nie została nam dostarczona, to należy skontaktować się ze sprzedawcą. 
przelewy24

Przelewy24 – pomoc i obsługa techniczna

Mimo dobrych chęci sprzedawców i klientów, mogą wystąpić problemy natury technicznej. W takich przypadkach możliwe jest skontaktowanie się ze spółką, i próba wyjaśnienia problemu. Obecnie z Przelewy24 można skontaktować się poprzez infolinię i formularz kontaktowy dostępnym pod tym linkiem. Poniżej przedstawiamy szczegóły dotyczące każdej z form otrzymania pomocy. 

Infolinia Przelewy24:

Biuro obsługi klienta: +48 61 642 93 44 (w każdym dniu tygodnia od 8 do 20)

Biuro obsługi biznesu: +48 61 642 90 80 (w dni robocze od 8 do 16)

Dział Handlowy: +48 61 642 93 45 (w dni robocze od 8 do 16)

Pomoc techniczna: +48 61 642 93 43 (w każdy dzień tygodnia od 8 do 24)

Wiadomości E-mail:

Biuro obsługi klienta: serwis@przelewy24.pl

Biuro obsługi biznesu: biznes@przelewy24.pl

Pomoc techniczna: support@przelewy24.pl

Co klienci sądzą o Przelewy 24?

Opinie znalezione w sieci należy traktować z dużym dystansem, nawet jeśli pozornie są źródłem cennej wiedzy o danej usłudze. W przypadku Przelewy24 opinie klientów są w większości pozytywne, ale nie brak jest także głosów zwracających uwagę na to, co można poprawić i zmienić. 

Za co klienci chwalą Przelewy24?

 • szeroki wybór metod płatności 
 • wygodny interfejs, dostępny z wielu urządzeń
 • krótki czas oczekiwania na dokonanie i sfinalizowanie płatności
 • niskie prowizje dla sprzedawców (w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań)
 • wsparcie sprzedawców wtyczkami, dokumentacją i niezbędnymi materiałami do rozpoczęcia współpracy

Za co klienci krytykują Przelewy24?

 • brak obsługi niektórych banków i kart płatniczych
 • zdarzające się problemy techniczne
 • nieintuicyjne przełączanie się między oknami przeglądarki

Czy warto korzystać z Przelewy24? Nasza opinia

Przelewy24 to rozwiązanie godne polecenia każdemu, kto często dokonuje zakupów w internecie. Możliwość wybrania jednej spośród wielu metod płatności jest naprawdę przydatne. Nie musimy obawiać się, że nasz bank nie będzie obsługiwany, ponieważ w takim przypadku możemy skorzystać z płatności kartą lub przez BLIK. Całość działa natychmiastowo, przez co zakupy trwają maksymalnie kilka minut. Polecamy Przelewy24 także sprzedawcom internetowym, ze względu na brak kosztów za aktywację i prowadzenie konta, a także samą wygodę tego rozwiązania. Proces rejestracji jest bardzo prosty, dzięki czemu możliwe jest zaimplementowanie systemu i przyjmowanie płatności jeszcze w tym samym dniu.

Cezary Mański
Cezary Mański
Pasjonat popkultury, finansów i nowych technologii. Uwielbia słowo pisane, ceni sobie spokojne i rozsądne podejście do życia. Największą satysfakcję przynosi mu rozwijanie własnych kompetencji. Zobacz pozostałe artykuły autora

11 komentarzy

Andrzej

Odradzam korzystanie z tego serwisu. Jest to czyste złodziejstwo. Firma bez wiedzy i zgody kupujacego zdziera nie nalezne oplaty przy zakupach internetowych. Tpowy przykład gangsterki holenderskich zlodziei i naciagaczy, do czego podpieli sie wlosi. Nawet przy podobno bezplatnej platnosci blikiem przelewy24 zdziera haracz.

Odpowiedz
Justyna

Chciałam zostawić swoją negatywną opinię w internecie o przelewy24. Nie mogłam dogadać się z niemiłą konsultantką a firma wstrzymuje zwrot moich pieniędzy od trzech miesięcy.

Odpowiedz
Piotr

strona powinna nazywać się przekret24.pl a nie przelew24. nie dba o klienta. mimo informacji o sytuacji ze sprzetowo24.pl nie zablokowali transferu pieniędzy. ludzie płacili a oni mieli wyjebane!!! jak to nazwać inaczej? a jeszcze Ci powiedzą że nie są strona w tym sporze. kpina.

Odpowiedz
Programista

Starsznie nieudolna, niepowarzna firma. Dostalismy od kierownictwa polecenie pozbyc sie tych nieudacznikow za wszleka cene. Poziom wsparcia i to co zrobili podczas przejmowania dotpay to po prostu pokaz zerwego szacunku dla klientów i ich ciezkiej pracy. Dziecinada i frima zarzadzana przez jakies dzieci. Maja totalnie wylane na wlascicieli sklepow i ich platnosci. Z takimi nieudacznikami nie mialem jeszcze okazji wspolpracowac przez ostatnie 20 lat.

Odpowiedz
BEATA

Nie polecam , przelewy opóznione lub ich całkowity brak , Oszuści

Odpowiedz
Ruta

kpina, przelew zlecony 3 lutego, a faktyczne przekazanie pieniedzy 4 dni pozniej, w miedzyczasie zrobilam kolejne zakupy w udanego sprzedajacego, gdyż miał byc to prezent, zero reflekcji, przepraszam czy przyznania sie do bledu. 4 dni zamrozone pieniadze, kpina, zart, nigdy wiecej takiego posrednika

Odpowiedz
Sylwek

Parodia24 to byłaby lepsza nazwa dla tej „firmy” Wieczne problemy z przelewani i jeszcze karzą Ci to odkręcać jeśli chcesz aby przelew doszedł. Ich system napierdlił, a Ty masz to naprawić. Żenada! Nie polecam!

Odpowiedz
Ewa

Odradzam korzystanie z tego serwisu. Jest to czyste złodziejstwo. Pieniądze wpłacone 4 dni temu nadal nie dotarły do sprzedającego. Na infolinii informują że na rozpatrzenie mojej reklamacji mają 15 dni ! Czyli tyle czasu obracają moimi pieniędzmi. W dzisiejszych czasach żeby „taka” firma pozwalała sobie na takie załatwienie sprawy to przerasta moją wyobraźnię. Nigdy więcej nie skorzystam z ich usług. Banda oszustów. Dobrze mieć w rodzinie prawnika,bo tego tak nie zostawię.

Odpowiedz
  Krzysztof

  Całkowicie się zgadzam, żadnej odpowiedzialności za przebieg transakcji. Biorą pieniądze i nic więcej ich nie obchodzi. Płaciłem przez Przelewy24 a otrzymałem maila, że faktycznie wpłata poszła przez czeską firmę GoPay! Przedziwne, bo wcześniej nie było o tym żadnej informacji. Jeśli sprzedawca nie zrealizował zamówienia a płatność odbyła się przez Przelewy24 to ich to nic nie obchodzi, czyli że pośrednio biorą udział w oszustwie. Zdecydowanie nie polecam.

  Odpowiedz
   Waldemar

   Firma nie sprawdza firm z którymi współpracuje. od 16 marca ludzie dali im informacje że jedna z firm nie wysyła towaru do klientów a i tak dalej byli pośrednikami w transakcji.
   ze sklepem internetowym sprzetowo 24.pl ponad 1500 osób poszkodowanych na nie małe pieniądze. sprawa zgłoszona na policję i prokuraturę.

   Odpowiedz
  Karolina

  Żałuje ze nie przeczytałam wcześniej opinie
  Pieniądze zginęły od 5 dni odbijam się od ściany
  Twierdzą ze nic nie wyszło a wysłałam im potwierdzenie z banku na infolini nic nie można się dowiedzieć każą czekać
  Odradzam

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły