Pożyczka dla obcokrajowca. Pożyczka dla obywatela Ukrainy

pożyczka dla obcokrajowca

Polska coraz częściej jest wybierana jako podstawowy kierunek emigracji dla Białorusinów, Ukraińców i mieszkańców innych krajów. Tak jak i my, tak i oni narażeni są na nieprzewidziane wydatki lub kłopoty finansowe. Czy w razie potrzeby mogą liczyć na dodatkową gotówkę? Jak wygląda kredyt lub pożyczka dla obcokrajowca? Na te pytania odpowiemy w dzisiejszym artykule.

Obcokrajowcy w Polsce – dane ZUS

Jak wielu obcokrajowców znajduje się w Polsce? Których cudzoziemców jest najwięcej w Polsce? Na te pytania rokrocznie odpowiadają statystycy z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, tworząc końcoworoczny raport. Według ich doniesień, w grudniu 2020 roku do polskiego systemu ubezpieczeń społecznych zarejestrowano ponad 725 tysięcy obcokrajowców. Spośród wszystkich nacji, najwięcej jest obywateli Ukrainy (532,5 tysiąca), Białorusi (50,6 tysięcy) oraz Gruzji (13 tysięcy). Najliczniejszą grupę wiekową obcokrajowców stanowią przedstawiciele 25-29 lat (120.163 osób), 30-34 lat (118.839 osób) oraz 35-39 lat (110.361 osób). Najchętniej wybierane województwa do zamieszkania to małopolskie (17,1%), dolnośląskie (9,1%) i wielkopolskie (8%).

To rekordowa liczba obcokrajowców w Polsce, a wiele na to wskazuje, że będzie ona systematycznie wzrastać. Nieoficjalne doniesienia mówią, że w kwietniu 2020 roku przekroczono barierę 800 tysięcy cudzoziemców. Oznacza to, że już co pięćdziesiąta osoba mieszkająca w Polsce to obcokrajowiec. To duży rynek, który cechuje się specyficznymi potrzebami z uwagi na odmienne style życia i dyskurs kulturowy. Jednak bez względu na pochodzenie, każda osoba przejawia tę samą potrzebę: konieczność posiadania gotówki. Jeśli jej zabraknie, konieczne będzie zawnioskowanie o dodatkowe środki do banku lub instytucji pożyczkowej. Pojawia się pytanie: czy obcokrajowiec ma szansę na pożyczkę lub kredyt? Jeśli tak, to jakie warunki formalne musi on spełniać?

Pożyczka dla Ukrainców – oferta wrzesień 2024

Ostatnia aktualizacja 09.09.2024
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert
200 - 15 000 zł
Kwota pożyczki
30 dni
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
18 - 75 lat
Wiek pożyczkobiorcy
1 000 - 15 000 zł
Kwota pożyczki
5 - 30 dni
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
18 - 75 lat
Wiek pożyczkobiorcy

Kredyt dla obcokrajowca – jakie są warunki?

Banki coraz częściej otwierają się na osoby zza granicy, czego doświadczyć można w niemal każdym aspekcie obsługi. Przykłady? Kilka wersji językowych strony www, ukraińska obsługa na infolinii, a nawet specjalnie oznaczona obsługa mówiąca w języku obcym. Takie udogodnienia powinny pociągać za sobą również specjalną ofertę produktów bankowych. Wiele banków oferuje obcokrajowcom możliwość założenia konta bankowego na paszport lub na kartę pobytu. Rośnie też liczba banków, które skłonne są przyznać kredyt gotówkowy bez obywatelstwa polskiego.

Warunki uzyskania kredytu dla obcokrajowca różnią się w zależności od wybranego banku. Konieczne będzie przedłożenie dokumentu tożsamości – z reguły jest to paszport, karta pobytu lub oba dokumenty jednocześnie. Drugim typem dokumentów będą potwierdzenia otrzymywania wynagrodzenia w polskich złotych. Może to być aktualnie obowiązująca umowa, zaświadczenie z zakładu pracy lub odcinki płacowe. Kolejnym elementem jest historia kredytowa, weryfikowana tak w przypadku obywateli Polski, jak i obcokrajowców. Negatywny wpis w BIK, BIG lub innych bazach praktycznie przekreśla szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku. Ostatnią kwestią będzie przedłożenie wyciągu z rachunku bankowego, na który wpływa wynagrodzenie. Zależnie od banku, okres uwzględniający wszystkie transakcje może wynosić 1, 3 lub 6 miesięcy.

Specyficznym rodzajem wnioskowania kredytowego cechuje się kredyt hipoteczny. Tutaj, poza standardowymi dokumentami, osoby spoza EOG i Szwajcarii muszą przedłożyć specjalną promesę. Mowa o zezwoleniu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na zakup nieruchomości. Należy też mieć na uwadze pewne ograniczenie w ofercie bankowej. To, że dany bank oferuje kredyt gotówkowy lub kartę kredytową dla obcokrajowca, nie oznacza, że automatycznie będzie posiadać kredyt hipoteczny. Warto więc sprawdzić aktualną listę banków, które w swojej ofercie proponują hipotekę dla cudzoziemców.

Pożyczka dla obcokrajowca – czy jest możliwa?

Firmy oferujące chwilówki na raty znane są z błyskawicznej weryfikacji informacji, elastyczności oraz prostoty wnioskowania. Dodatkowym atutem jest także niski próg odmów, co oznacza, że nawet zadłużone osoby mają szansę na pozytywne rozpatrzenie wniosku. Problem może się pojawić w momencie, gdy dany parabank stawia za warunek posiadanie obywatelstwa polskiego. Procedura uzyskania obywatelstwa trwa od roku aż do trzech lat, a pieniądze z reguły potrzebne są „na wczoraj”.

Niestety, zdecydowana większość firm pożyczkowych stawia warunek posiadania obywatelstwa polskiego jako absolutną podstawę. Wyjątkiem jest netGotówka, która dopuszcza pełnoletnich obywateli Ukrainy mieszkających na terytorium Polski do procesu wnioskodawczego. Poza wylegitymowaniem się ważnym paszportem, obywatele Ukrainy muszą spełnić jeszcze kilka innych wymogów.

  • Posiadanie rachunku bankowego w Polsce, telefonu komórkowego i adresu e-mail;
  • Posiadanie polskiego źródła dochodu, które wypłacane jest na wskazany we wniosku rachunek bankowy;
  • Brak zadłużeń wobec innych firm (np. niespłacony abonament telefoniczny, opóźnienia w płatności energii elektrycznej);
  • Brak wpisów o historycznej nieprawidłowej obsłudze kredytów i pożyczek w państwowych bazach danych oraz w bazach dłużników;
  • Wypełniona informacje, wedle której wnioskodawca deklaruje możliwość spłaty pożyczki w określonej kwocie i o zadanym terminie;

Obcokrajowcy ubiegający się o pożyczkę będą musieli dołączyć skany dokumentów, takich jak strona paszportu z danymi osobowymi czy wypełnioną informację. Firma netGotówka przewiduje pożyczkę w wysokości od 600 do 2200 złotych na okres od 2 do 5 tygodni. Decyzja o przyznaniu pożyczki zostanie przesłana w ciągu kilkunastu godzin na adres e-mail, a sama pożyczka wypłacona zostanie przelewem ekspresowym. Dzięki temu cały proces – od złożenia wniosku do wypłaty gotówki – zajmuje nie więcej niż 2-3 dni robocze.

Tomasz Marczewski
Tomasz Marczewski
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain. Zobacz pozostałe artykuły autora

9 komentarzy

SERHII

Dzień dobry. Jestem obywatelem Ukrainy. W Polsce od 2018 umową złocenia 2021 r. Pracuję na umowę o pracę.od 2022

Odpowiedz
Maryna

Dzień dobry. Jestem obywatelem Ukrainy. Pracuję na umowę o pracę. Chcę otrzymywać pożyczkę w kwocie 3000 zł.

Odpowiedz
    Redakcja super-pozyczka.pl

    Polecamy złożyć wniosek o pożyczkę w NetGotówka: https://bit.ly/3eg07I6 Można złożyć wniosek do kwoty 3500 zł

    Odpowiedz
Maryna

Dzień dobry. Jestem obywatelem Ukrainy. W Polsce od 2020 r. Pracuję na umowę o pracę.

Odpowiedz
Khrystyna

Dzień dobry jestem Ukrainka mam kartę na 3 lata potrzebuje pożyczki 1500zl

Odpowiedz
    Kateryna

    Dzień dobry jestem z Ukrainy potrzebuję 700 zł mam kartę pobytu

    Odpowiedz
Armen Zakharyan

Jestem obywatelem Gruzji, mam czasowy pobyt na tszy lata. Chcę dostać pożyczkę w kwocie 2000zł na dwa miesiące.

Odpowiedz
Kostiantyn

Dzień dobry.
Jestem obywatelem Ukrainy.
Mam kartę pobytu czasowego
Nie mam meldunku
Chcę pożyczki w kwocie 3000.

Odpowiedz
    Redakcja super-pozyczka.pl

    Polecamy złożyć wniosek o pożyczkę w NetGotówka: https://bit.ly/3eg07I6 Można złożyć wniosek do kwoty 3500 zł

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły