Twisto – czym jest i jak działa?

karta twisto

W dużym skrócie, Twisto to serwis oferujący nową metodę płatności internetowych i mobilnych. Pozwala on użytkownikom uregulować płatności nawet do 45 dni od złożenia zamówienia. Inna opcją z której warto skorzystać jeśli potrzebujemy pieniędzy, a chcemy za nie oddać za jakiś czas będą darmowe pożyczki, w których na okres nawet 61 dni możemy pożyczyć małe kwoty za darmo. Inną opcją będą pożyczki na raty, w których otrzymamy większe kwoty i rozłożymy spłatę na dłuższy okres czasu w niskich miesięcznych ratach. Klienci korzystający z Twisto mogą także na swoje życzenie wyrobić sobie fizyczną kartę płatniczą, bądź korzystać z wirtualnej po zakupie odpowiedniego planu. Twisto to szereg rozwiązań stawiających na wygodę i prostotę, a w tym tekście postaramy się je wam przedstawić, a także rozwiać wasze wszelkie wątpliwości.

Wygoda przede wszystkim

Priorytetem Twisto jest prostota w obsłudze, i czuć to zarówno podczas korzystania ze strony internetowej, aplikacji mobilnej, jak i przy samych płatnościach. Cały proces płatności przez Twisto uproszczony jest do tego stopnia, że chętni na wypróbowanie go nie będą musieli nawet tworzyć nowego konta. Wystarczy że podczas zakupów w jednym ze sklepów partnerskich zainteresowana osoba wybierze Twisto jako metodę płatności, i poda swój numer PESEL. Po weryfikacji przez SMS, Twisto zapłaci za zakupy użytkownika, a na podany adres mailowy przyjdzie instrukcja odnośnie tego, jak uregulować należność w ciągu 30 dni. Osoby zarejestrowane w serwisie mogą liczyć jednak na większe dogodności, takie jak możliwość płacenia tą metodą w każdym sklepie oraz czas spłaty wydłużony nawet do 45 dni, a to wszystko bez dodatkowych kosztów. Poniżej pokażemy wam, jak przebiega taki proces rejestracji.

Plany Twisto - płatne i darmowe

Możliwe sposoby płatności

Twisto oferuje nam różne sposoby płatności. Możemy uregulować rachunki przez przelew, kartę, czy też BLIK. Ten ostatni jest najczęściej polecaną i najprostszą opcją. Wartym uwagi jest fakt, iż z każdym zobowiązaniem finansowym spłaconym w terminie nasza wiarygodność w Twisto wzrasta, czego skutkiem będzie podwyższenie limitu zakupowego. 

Jak założyć konto w Twisto krok po kroku?

Utworzenie konta w serwisie jest niezwykle proste. Pierwszą rzeczą jaką należy uczynić jest wpisanie swojego aktualnego adresu mailowego.

Następnie strona poprosi nas o utworzenie hasła, z uwzględnieniem podanych kryteriów. Dla większego bezpieczeństwa, polecamy utworzenie hasła o większej ilości znaków niż podane minimum.

Nasze konto zostało utworzone, jednak nie zostało zweryfikowane, przez co możemy korzystać jedynie z najbardziej podstawowych funkcjonalności serwisu. Aby znaleźć opcję dokończenia rejestracji nie musimy długo szukać. Wystarczy wejść w jedną z zakładek i zauważymy, że będzie ona dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników, np. zakładka z benefitami.

twisto rabaty cashback i benefity

Po kliknięciu na odnośnik zachęcający nas do ukończenia rejestracji zostaniemy przeniesieni do panelu, gdzie zostaniemy spytani o zgodę na przetwarzanie danych osobowych i akceptację regulaminu. Warto dokładnie przeczytać te dokumenty, aby uniknąć potencjalnych nieporozumień. 

twisto zgody

Następnie zostało już tylko podanie swoich danych osobowych, które muszą być zgodne z tymi widocznymi na naszym dowodzie tożsamości. 

twisto formularz rejestracyjny

Zapewne wiele osób przed wprowadzaniem gdziekolwiek swoich danych osobowych, zastanawia się czy podmiot, któremu je powierza jest zaufany. Odpowiedź brzmi tak – w Polsce Twisto oferowane jest przez spółkę Twisto Payments sp. z. o. o. Karty płatnicze Twisto wydawane są przez Mastercard. Dodatkowe zapewnienie bezpieczeństwa wynika z faktu, że rejestracja nie wymaga od nas przesłania skanu dokumentu – wystarczy przelew autoryzacyjny w wysokości jednej złotówki.

Po ukończeniu rejestracji do wyboru będziemy mieli dwa plany subskrypcyjne – darmowy plan Online i płatny plan Space

Jak korzystać z karty płatniczej Twisto?

Wirtualna karta Twisto dostępna jest dla wszystkich użytkowników płatnych planów Online i Space. Wystarczy zaraz po rejestracji wejść w aplikację mobilną, aby zarządzać wszystkimi kwestiami związanymi z tym instrumentem płatniczym i dokonywać zakupów. Kartę można powiązać z innymi popularnymi usługami, w tym Apple Pay i Google Pay, jeżeli jest się subskrybentem planu Space.

Co, jeżeli komuś zależy na fizycznej karcie płatniczej? Jeżeli jest subskrybentem planu Space, to dostanie fizyczną kartę bez dodatkowych kosztów. W przypadku pozostałych planów subskrypcyjnych, konieczne będzie uiszczenie opłaty za wyrobienie karty. W tym celu należy wejść w zakładkę “Karta” w aplikacji i złożyć dyspozycję. 

Zależy wam w szczególności na bezpieczeństwie? Twisto może okazać się jednym z lepszych rozwiązań w tej kwestii, ponieważ ani wirtualna, ani fizyczna karta płatnicza nie będzie połączona z rachunkiem bankowym. Jeżeli dojdzie do zgubienia fizycznej karty, to w każdym momencie można ją zablokować (jak i również odblokować) w aplikacji.

Plany płatne i darmowe – czym się różnią?

Różnice między wszystkimi trzema planami dobrze pokazane są na tabeli, która widnieje na stronie internetowej Twisto. 

Użytkownicy darmowego planu Start mogą skorzystać z podstawowych opcji, jakie oferuje usługa: odroczone płatności, limit kredytowy, cashback, zniżki i dzielenie płatności na 3 raty. Skorzystanie z bezpłatnego planu wydaje się być dobrą opcją dla niezdecydowanych, jednak należy tutaj zwrócić uwagę na obecnie trwającą promocję, w ramach której plany Online i Space są bezpłatne przez pierwszy miesiąc. 

Plan Online na pierwszy rzut oka wydaje się zaskakująco podobny do darmowego planu Start, jednak jego użytkownicy mogą liczyć na wirtualną, wielowalutową kartę płatniczą. Bezpłatna fizyczna karta zarezerwowana jest jedynie dla subskrybentów planu Space, który jako najdroższy plan daje najwięcej korzyści. Jeżeli interesują was korzystne kursy wymiany walut, płatności mobilne Apple Pay i Google Pay, czy też dzielenie rachunków ze znajomymi, to plan Space będzie opcją, którą warto rozważyć. 

Opinie o karcie Twisto. Co sądzą użytkownicy?

Serwis Twisto według opinii na Google zebrał średnią ocen na poziomie 3,7 gwiazdek, na maksymalnie pięć możliwych. Zadowoleni klienci wśród zalet wymieniali wygodę, kompetentną obsługę klienta, ograniczenie zbędnych formalności i przejrzystość. Pojawiały się jednak osoby niezadowolone. Głównym argumentem, który przejawiał się w niskich ocenach były albo problemy techniczne, albo brak zrozumienia regulaminu usługi. Miłym zaskoczeniem jest chęć do pomocy ze strony firmy. Niemal pod każdą negatywną, aczkolwiek konstruktywną opinią pojawiała się odpowiedź od Twisto, czy to z chęcią pomocy, czy też z podziękowaniami za cenny informacje zwrotne. 

Mobilni użytkownicy są jednak o wiele bardziej zadowoleni. Obecnie na App Store Twisto ma ocenę 4,7 gwiazdek. Podobnie jest na Google Play, gdzie aplikacja uzyskała taką samą średnią

Użytkownicy potrzebujący pomocy, mogą ją otrzymać na wiele sposobów. Wsparcie techniczne Twisto obejmuje kontakt telefoniczny, mailowy, a także zakładkę FAQ z rozległą listą najczęściej zadawanych pytań. Tam znajdują się odpowiedzi na wszystkie nurtujące użytkowników pytania, wśród których widnieją informacje na temat płatności, dostępnych opcji i zakupów. Przed skorzystaniem z usługi bądź wystawieniem opinii, warto zajrzeć do tej zakładki, aby uniknąć nieporozumień. 

Płatności Twisto podzielone na 3 części

Wartym uwagi rozwiązaniem, którym Twisto wyróżnia się na tle konkurencyjnych usług płatniczych, jest możliwość rozłożenia transakcji na 3 raty. Jest to bardzo korzystna opcja, ponieważ takie rozbicie płatności na mniejsze części jest bezpłatne i dostępne już z poziomu mobilnej aplikacji. 

Taka funkcja ma jednak pewne ograniczenia. Obecnie z opcji podzielenia płatności w Twisto można skorzystać jedynie w sklepach internetowych, z którymi współpracuje firma. Będzie to m.in. dobrze znany i lubiany serwis AliExpress, sklepy obuwnicze Deichmann, czy też sklepy z odzieżą Puma. Ponadto, podzielenie płatności możliwe jest jedynie w przypadku zakupów na kwotę większą, niż 200 złotych. 

Jak podzielić płatność w Twisto?

 1. Otwórz aplikację mobilną Twisto na swoim smartfonie i przejdź do sekcji “Zakupy w aplikacji” i wybierz sklep, w którym chcesz zrobić zakupy. Co ważne, należy przejść do sklepu internetowego bezpośrednio z aplikacji, w przeciwnym wypadku opcja podzielonych zakupów nie będzie dostępna. 
 2. Aplikacja przekieruje Cię na stronę internetową sklepu. W celu podzielenia płatności na 3 części, konieczne będzie zrobienie zakupów na minimum 200 złotych, przy użyciu karty Twisto lub Twisto Pay. 
 3. Wejdź w zestawienie płatności na swoim koncie Twisto i znajdź transakcję, którą dokonałeś. Za pomocą jednego przycisku możesz rozłożyć całość na 3 raty. Pierwszą z nich należy zapłacić 15. dnia następnego miesiąca, a każdą kolejną po miesiącu od poprzedniej raty.

Bonusy dla użytkowników – czym są punkty Twisto?

Zarejestrowani w serwisie użytkownicy za każdą transakcję z użyciem Twisto otrzymają specjalne punkty. Po zgromadzeniu wystarczającej liczby punktów, użytkownik będzie mógł zapłacić nimi za zakupy. Ten sposób płatności działa jednak tylko w sklepach partnerskich, a poza nimi punktów nie da się wykorzystać w żaden inny sposób. Mimo tego, jest to ciekawy i zachęcający bonus dla stałych klientów.

Twisto Split – jak działa dzielenie rachunków?

Dzielenie rachunków w Twisto jest o tyle wygodne, że tylko jedna osoba musi posiadać konto w serwisie, aby opcja była dostępna. Takie rozwiązanie będzie szczególnie przydatne w przypadku wydatków poza domem, wspólnych zakupów, czy też zrzutek na prezenty. Jak to działa? Okazuje się, że skorzystanie ze Split jest bardzo proste, i sprowadza się do kilku kroków. 

Jak działa dzielenie rachunków? Krok po kroku

 1. Dokonaj zakupu za pomocą karty Twisto, Twisto Pay, lub innej obsługiwanej formy płatności. 
 2. Wejdź w aplikację mobilną i wybierz opcję Twisto Split. Będziesz mógł podzielić rachunek zgodnie ze swoimi preferencjami. 
 3. Za pomocą Split inne osoby, których dotyczy rachunek, dostaną powiadomienie w formie wiadomości SMS i e-mail. Jeżeli mają konto w serwisie, przypomnienie pojawi się również w aplikacji. 
 4. Adresaci wiadomości będą mieli 7 dni, aby uregulować swoją część rachunku. Jeżeli tego nie zrobią, to nieuregulowana część płatności wróci do użytkownika.

Uwaga: Z dzielenia rachunków mogą skorzystać jedynie użytkownicy planu Space. Użytkownicy planów Start i Online nie mają dostępu do tej opcji.

Co warto wiedzieć o Twisto?

Warto wiedzieć kilka rzeczy na temat serwisu, zanim się z niego skorzysta. Przeglądając opinie na temat Twisto, natrafiliśmy na wiele komentarzy sfrustrowanych użytkowników, którzy z łatwością uniknęliby swoich problemów, gdyby zrobili odpowiedni research i czytali warunki usługi. 

Przede wszystkim, czas spłaty zaległego rachunku wynosi do 45 dni, co nie oznacza że mamy tyle czasu na uregulowanie dowolnej płatności. Poprzez zwrot “do 45 dni” należy rozumieć możliwość przesunięcia opłaty do piętnastego dnia kolejnego miesiąca. W takim razie 45 dni przysługuje nam, jeśli płatność odbyła się w pierwszym dniu miesiąca. 

Niektóre osoby skarżą się też na dostępność obsługi technicznej. Warto jednak mieć na uwadze, że nie jest ona dostępna całodobowo. Kontakt telefoniczny dostępny jest od godziny ósmej do osiemnastej, od poniedziałku do piątku. Kontakt mailowy jest dostępny cały czas, warto mieć jednak na uwadze, że czas odpowiedzi na maila wynosi nawet dwie doby.

Osoby skarżące się na zbyt niski limit miesięcznych wydatków w Twisto, i przez to wystawiające niską ocenę, mogą wprowadzać w tym temacie lekkie zamieszanie. Limit jest nadawany każdemu użytkownikowi indywidualnie, na podstawie jego zdolności kredytowej.  

Twisto także w twojej kieszeni

Na swoje konto w usłudze możemy zalogować się zarówno przez przeglądarkę, jak i aplikację mobilną. Dużym zaskoczeniem jest fakt, że mobilna aplikacja nie ustępuje w funkcjonalności swojemu większemu odpowiednikowi. Z jej poziomu będziemy mieli dostęp do wszystkich zakładek i ustawień niezbędnych do zarządzania naszym kontem. Jeżeli konta jeszcze nie mamy, to możemy zarejestrować się poprzez samą aplikację. 

Jest jedna kwestia, w której mobilna wersja systemu prześciga przeglądarkową wersję. Mowa tutaj o możliwości ustawienia motywu serwisu. W przypadku wersji przeglądarkowej zmuszeni jesteśmy do wypalania sobie naszych oczu jasnym interfejsem, i tylko w przypadku wersji mobilnej mamy w tej kwestii wybór. Docenić należy fakt, że mobilne Twisto jest niezwykle responsywne, przejrzyste, i najzwyczajniej w świecie przyjemne w użytkowaniu. 

Co jeszcze oferuje Twisto?

Poza możliwością odroczenia płatności, rozwiązanie to oferuje dodatkowe benefity dla swoich klientów. Korzyścią, która wielu z was zachęci do korzystania z Twisto są zwroty za zakupy w wybranych sklepach internetowych. Lista sklepów obsługujących to rozwiązanie ma już ponad 850 pozycji, wśród których są popularne serwisy jak Allegro i AliExpress. Suma zwrotu zależna jest od sklepu, w jakim klient dokona zakupu, ale w niektórych przypadkach sięga aż 10% wartości zamówienia. 

Dla klientów chcących dokonywać płatności w innej walucie niż złotówki, Twisto oferuje korzystne przewalutowania po kursie Mastercard. W przypadku najdroższego planu, który w Twisto nosi nazwę Space, użytkownicy zwolnieni są z prowizji do kwoty trzech tysięcy złotych. Posiadacze tańszych planów, które tutaj nazywają się Start i Online, w przypadku płatności zagranicznych będą musieli zapłacić prowizję. 

Rezygnacja z usługi

Jeżeli stwierdzimy, że Twisto nie jest usługą odpowiednią dla nas, nic nie stoi na przeszkodzie aby z niej zrezygnować i zamknąć konto. Jeżeli nastąpi to w ciągu dwóch tygodni od zawarcia umowy, będziemy mogli skorzystać z gotowego oświadczenia. W innym przypadku będziemy musieli utworzyć własnoręczne pismo z uwzględnieniem konkretnego produktu, z którego rezygnujemy. Wypowiedzenie można przesłać zarówno mailowo na adres kontakt@twisto.pl, jak i w wersji fizycznej na adres ul. Zgoda 3/8A, 00-018 w Warszawie. Cyfrowa wersja dokumentu musi zawierać podpis elektroniczny, możliwy do zweryfikowania. Konto Twisto zostanie dezaktywowane w ciągu trzydziestu dni od złożenia wniosku, a klient dostanie o tym informację mailową. 

Tomasz Marczewski
Tomasz Marczewski
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain. Zobacz pozostałe artykuły autora

11 komentarzy

Kasia

Mało formalności przy zakładaniu. Aplikacja jest łatwa w obsłudze. Mam kartę plastikową i wirtualną, ale czytałam że można miec tylko wirtualną. Pozdrawiam

Odpowiedz
  super-pozyczka.pl

  W Twisto można mieć kartę zarówno fizyczną jak i wirtualną

  Odpowiedz
Alicja

Dla mnie na bardzo duży plus było minimum formalności. Od kilku lat już korzystam z Twisto i wszystko w porządku. Płacę od razu w okresie bezodsetkowym, łatwo mi to kontrolować dzięki intuicyjnej i wygodnej aplikacji

Odpowiedz
Alicja

Już od jakiegoś czasu korzystam z Twisto. Najpierw płaciłem tak tylko online. Potem zdecydowałem sie wirturalną kartę i płacę tak praktycznie wszędzie. To dla mnie najlepsza opcja. Mam wydatki pod kontrolą. A gdy zrobię jakieś większe zakupy pod wpływem emocji, mogę łatwo wszystko zwrócić, bez blokowania swoich pieniędzy.

Odpowiedz
Daria

Korzystam mniej więcej od miesiąca. Wygodna forma płatności i takie awaryjne wyjście, jak coś trzeba kupić, a wypłata się spóźnia. Spłacam od razu, jak wpadnie mi kasa

Odpowiedz
Marta

Bardzo fajny artykuł, lubię takie które pokazują co robić krok po kroku. Ogólnie jestem bardzo zadowolona z karty. Aplikacja też jest bardzo fajna i przejrzysta no i można mieć wszystko pod kontrolą

Odpowiedz
Leonia

Rejestrowałam się niedawno bo wczesniej korzystałam bez rejestracji. Nie miałam żadnych problemów, wszystko jasne i czytelne. Fajnie, że dzięki aplikacji w telefonie można mieć wszystko pod kontrolą. Uwielbiam

Odpowiedz
Oliwia

Mam konto Space i do niego wirtualna kartę. Płacę nią praktycznie wszędzie, sklepy online i stacjonarne, w Polsce i za granicą. Bardzo korzystne warunki, łatwa kontrola wydatków, pełne bezpieczeństwo.

Odpowiedz
Nataka

Dla mnie wygodne i praktycznie bezkosztowe rozwiązanie, gdy pojawią się niespodziewane wydatki. Korzystałam już opcji odroczenia 2 razy (bez rejestracji) i wszystko przebiegło bez najmniejszego problemu. Teraz rozważam założenie karty, by móc także we wszystkich sklepach internetowych i w sklepach stacjonarnych.

Odpowiedz
Yerde

Warto zauważyć, że dzisiaj Twisto to nie tylko system płatności odroczonych, ale też możliwość rozłożenia niemal dowolnej płatności na raty 😉

Odpowiedz
Eryk

Korzystam i polecam. Dobra alternatywa dla karty kredytowej, jeśli spłaca się w terminie to zupełnie bez kosztów. Ja najpierw korzystałem kilka razy z płatności bez rejestracji, ale teraz mam już kartę (za 10 zł miesięcznie) i mogę nią płacić wszędzie, tak samo jak „zwykłą” MasterCard.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły