Twisto – czym jest i jak działa nowy sposób płatności?

karta twisto

W dużym skrócie, Twisto to serwis oferujący nową metodę płatności internetowych i mobilnych. Pozwala on użytkownikom uregulować płatności nawet do 45 dni od złożenia zamówienia. Inna opcją z której warto skorzystać jeśli potrzebujemy pieniędzy, a chcemy za nie oddać za jakiś czas będą darmowe pożyczki, w których na okres nawet 61 dni możemy pożyczyć małe kwoty za darmo. Inną opcją będą pożyczki na raty, w których otrzymamy większe kwoty i rozłożymy spłatę na dłuższy okres czasu w niskich miesięcznych ratach. Klienci korzystający z Twisto mogą także na swoje życzenie wyrobić sobie fizyczną kartę płatniczą, bądź korzystać z wirtualnej po zakupie odpowiedniego planu. Twisto to szereg rozwiązań stawiających na wygodę i prostotę, a w tym tekście postaramy się je wam przedstawić, a także rozwiać wasze wszelkie wątpliwości.

Wygoda przede wszystkim

Priorytetem Twisto jest prostota w obsłudze, i czuć to zarówno podczas korzystania ze strony internetowej, aplikacji mobilnej, jak i przy samych płatnościach. Cały proces płatności przez Twisto uproszczony jest do tego stopnia, że chętni na wypróbowanie go nie będą musieli nawet tworzyć nowego konta. Wystarczy że podczas zakupów w jednym ze sklepów partnerskich zainteresowana osoba wybierze Twisto jako metodę płatności, i poda swój numer PESEL. Po weryfikacji przez SMS, Twisto zapłaci za zakupy użytkownika, a na podany adres mailowy przyjdzie instrukcja odnośnie tego, jak uregulować należność w ciągu 30 dni. Osoby zarejestrowane w serwisie mogą liczyć jednak na większe dogodności, takie jak możliwość płacenia tą metodą w każdym sklepie oraz czas spłaty wydłużony nawet do 45 dni, a to wszystko bez dodatkowych kosztów. Poniżej pokażemy wam, jak przebiega taki proces rejestracji.

Promocja – 100 zł za darmo za założenie Twisto

W tym momencie aktualna jest promocja w której każdy użytkownik kóry założy kartę Twisto i spełni następujące warunki otrzyma 100 zł:

  •  przystąpi do Promocji w jej trakcie i w okresie trwania Promocji nie zrezygnuje z udziału w Promocji;
  • aktywuje kartę płatniczą wydaną przez Twisto payments za pośrednictwem Konta
  • dokona co najmniej jednej transakcji kartą płatniczą lub kartą wirtualną wydaną przez Twisto payments w okresie 30 dni licząc od dnia otwarcia Konta Twisto i zawarcia Umowy z Twisto
  • dokona co najmniej 3 transakcji kartą płatniczą bądź kartą wirtualną w ciągu miesiąca następującego po miesiącu, w którym otworzył Konto Twisto i zawarł Umowę z Twisto

Możliwe sposoby płatności

Twisto oferuje nam różne sposoby płatności. Możemy uregulować rachunki przez przelew, kartę, czy też BLIK. Ten ostatni jest najczęściej polecaną i najprostszą opcją. Wartym uwagi jest fakt, iż z każdym zobowiązaniem finansowym spłaconym w terminie nasza wiarygodność w Twisto wzrasta, czego skutkiem będzie podwyższenie limitu zakupowego. 

Jak założyć konto w Twisto krok po kroku?

Utworzenie konta w serwisie jest niezwykle proste. Pierwszą rzeczą jaką należy uczynić jest wpisanie swojego aktualnego adresu mailowego.

Następnie strona poprosi nas o utworzenie hasła, z uwzględnieniem podanych kryteriów. Dla większego bezpieczeństwa, polecamy utworzenie hasła o większej ilości znaków niż podane minimum.

Nasze konto zostało utworzone, jednak nie zostało zweryfikowane, przez co możemy korzystać jedynie z najbardziej podstawowych funkcjonalności serwisu. Aby znaleźć opcję dokończenia rejestracji nie musimy długo szukać. Wystarczy wejść w jedną z zakładek i zauważymy, że będzie ona dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników, np. zakładka z benefitami.

Po kliknięciu na odnośnik zachęcający nas do ukończenia rejestracji zostaniemy przeniesieni do panelu, gdzie zostaniemy spytani o zgodę na przetwarzanie danych osobowych i akceptację regulaminu. Warto dokładnie przeczytać te dokumenty, aby uniknąć potencjalnych nieporozumień. 

Następnie zostało już tylko podanie swoich danych osobowych, które muszą być zgodne z tymi widocznymi na naszym dowodzie tożsamości. 

Zapewne wiele osób przed wprowadzaniem gdziekolwiek swoich danych osobowych, zastanawia się czy podmiot, któremu je powierza jest zaufany. Odpowiedź brzmi tak – w Polsce Twisto oferowane jest przez spółkę Twisto Payments sp. z. o. o. Karty płatnicze Twisto wydawane są przez Mastercard. Dodatkowe zapewnienie bezpieczeństwa wynika z faktu, że rejestracja nie wymaga od nas przesłania skanu dokumentu – wystarczy przelew autoryzacyjny w wysokości jednej złotówki.

Po ukończeniu rejestracji do wyboru będziemy mieli dwa plany subskrypcyjne – darmowy plan Online i płatny plan Space

Plan płatny i darmowy – czym się różnią?

Różnice między planami dobrze pokazane są na grafice, która widnieje na stronie internetowej Twisto. 

Użytkownicy płatnego planu Twisto Space będą mieli możliwość skorzystania z funkcji podziału rachunku. W tym celu po wybraniu rachunku należy wybrać osobę, z którą rachunek chcemy podzielić. Jeżeli osoba przez nas wybrana nie ma konta w Twisto, dostanie maila bądź SMSa z linkiem do założenia konta i kwotą do zapłaty. Jeśli jednak wybrana osoba w ciągu tygodnia nie ureguluje należności, obowiązek zapłaty wraca do klienta.

Ci, którzy cenią sobie wygodę, docenią możliwość podpięcia Twisto do Google i Apple Pay. Opcja ta, zarezerwowana wyłącznie dla posiadaczy planu Space, trafi w gust wszystkich miłośników płatności mobilnych.

Nie jesteście przekonani do płatnego planu? To nie problem. Twisto oferuje trzymiesięczny darmowy okres próbny, podczas którego przetestować można wszystkie funkcje płatnej wersji. Jeżeli wykorzystamy okres próbny, nie ma co się martwić, bo usługa ta jest stosunkowo tania, i przedłużenie planu Twisto Space to koszt 9,99 złotych miesięcznie, a przejść z powrotem na darmowy plan można w każdej chwili. 

Opinie o karcie Twisto. Co sądzą użytkownicy?

Serwis Twisto według opinii na Google zebrał średnią ocen na poziomie 3,7 gwiazdek, na maksymalnie pięć możliwych. Zadowoleni klienci wśród zalet wymieniali wygodę, kompetentną obsługę klienta, ograniczenie zbędnych formalności i przejrzystość. Pojawiały się jednak osoby niezadowolone. Głównym argumentem, który przejawiał się w niskich ocenach były albo problemy techniczne, albo brak zrozumienia regulaminu usługi. Miłym zaskoczeniem jest chęć do pomocy ze strony firmy. Niemal pod każdą negatywną, aczkolwiek konstruktywną opinią pojawiała się odpowiedź od Twisto, czy to z chęcią pomocy, czy też z podziękowaniami za cenny informacje zwrotne. 

Mobilni użytkownicy są jednak o wiele bardziej zadowoleni. Obecnie na App Store Twisto ma ocenę 4,7 gwiazdek. Podobnie jest na Google Play, gdzie aplikacja uzyskała taką samą średnią

Użytkownicy potrzebujący pomocy, mogą ją otrzymać na wiele sposobów. Wsparcie techniczne Twisto obejmuje kontakt telefoniczny, mailowy, a także zakładkę FAQ z rozległą listą najczęściej zadawanych pytań. Tam znajdują się odpowiedzi na wszystkie nurtujące użytkowników pytania, wśród których widnieją informacje na temat płatności, dostępnych opcji i zakupów. Przed skorzystaniem z usługi bądź wystawieniem opinii, warto zajrzeć do tej zakładki, aby uniknąć nieporozumień. 

Bonusy dla użytkowników – czym są punkty Twisto?

Zarejestrowani w serwisie użytkownicy za każdą transakcję z użyciem Twisto otrzymają specjalne punkty. Po zgromadzeniu wystarczającej liczby punktów, użytkownik będzie mógł zapłacić nimi za zakupy. Ten sposób płatności działa jednak tylko w sklepach partnerskich, a poza nimi punktów nie da się wykorzystać w żaden inny sposób. Mimo tego, jest to ciekawy i zachęcający bonus dla stałych klientów

Co warto wiedzieć o Twisto?

Warto wiedzieć kilka rzeczy na temat serwisu, zanim się z niego skorzysta. Przeglądając opinie na temat Twisto, natrafiłem na wiele komentarzy sfrustrowanych użytkowników, którzy z łatwością uniknęliby swoich problemów, gdyby zrobili odpowiedni research i czytali warunki usługi. 

Przede wszystkim, czas spłaty zaległego rachunku wynosi do 45 dni, co nie oznacza że mamy tyle czasu na uregulowanie dowolnej płatności. Poprzez zwrot “do 45 dni” należy rozumieć możliwość przesunięcia opłaty do piętnastego dnia kolejnego miesiąca. W takim razie 45 dni przysługuje nam, jeśli płatność odbyła się w pierwszym dniu miesiąca. 

Niektóre osoby skarżą się też na dostępność obsługi technicznej. Warto jednak mieć na uwadze, że nie jest ona dostępna całodobowo. Kontakt telefoniczny dostępny jest od godziny ósmej do osiemnastej, od poniedziałku do piątku. Kontakt mailowy jest dostępny cały czas, warto mieć jednak na uwadze, że czas odpowiedzi na maila wynosi nawet dwie doby.

Osoby skarżące się na zbyt niski limit miesięcznych wydatków w Twisto, i przez to wystawiające niską ocenę, mogą wprowadzać w tym temacie lekkie zamieszanie. Limit jest nadawany każdemu użytkownikowi indywidualnie, na podstawie jego zdolności kredytowej.  

Twisto także w twojej kieszeni

Na swoje konto w usłudze możemy zalogować się zarówno przez przeglądarkę, jak i aplikację mobilną. Dużym zaskoczeniem jest fakt, że mobilna aplikacja nie ustępuje w funkcjonalności swojemu większemu odpowiednikowi. Z jej poziomu będziemy mieli dostęp do wszystkich zakładek i ustawień niezbędnych do zarządzania naszym kontem. Jeżeli konta jeszcze nie mamy, to możemy zarejestrować się poprzez samą aplikację. 

Jest jedna kwestia, w której mobilna wersja systemu prześciga przeglądarkową wersję. Mowa tutaj o możliwości ustawienia motywu serwisu. W przypadku wersji przeglądarkowej zmuszeni jesteśmy do wypalania sobie naszych oczu jasnym interfejsem, i tylko w przypadku wersji mobilnej mamy w tej kwestii wybór. Docenić należy fakt, że mobilne Twisto jest niezwykle responsywne, przejrzyste, i najzwyczajniej w świecie przyjemne w użytkowaniu. 

Co jeszcze oferuje Twisto?

Poza możliwością odroczenia płatności, rozwiązanie to oferuje dodatkowe benefity dla swoich klientów. Korzyścią, która wielu z was zachęci do korzystania z Twisto są zwroty za zakupy w wybranych sklepach internetowych. Lista sklepów obsługujących to rozwiązanie ma już ponad 850 pozycji, wśród których są popularne serwisy jak Allegro i AliExpress. Suma zwrotu zależna jest od sklepu, w jakim klient dokona zakupu, ale w niektórych przypadkach sięga aż 10% wartości zamówienia. 

Dla klientów chcących dokonywać płatności w innej walucie niż złotówki, Twisto oferuje korzystne przewalutowania po kursie Mastercard. W przypadku płatnego planu, który w Twisto nosi nazwę Space, użytkownicy zwolnieni są z prowizji do kwoty trzech tysięcy złotych. Posiadacze darmowego planu, który tutaj nazywa się planem Online, w przypadku płatności zagranicznych będą musieli zapłacić prowizję. 

Rezygnacja z usługi

Jeżeli stwierdzimy, że Twisto nie jest usługą odpowiednią dla nas, nic nie stoi na przeszkodzie aby z niej zrezygnować i zamknąć konto. Jeżeli nastąpi to w ciągu dwóch tygodni od zawarcia umowy, będziemy mogli skorzystać z gotowego oświadczenia. W innym przypadku będziemy musieli utworzyć własnoręczne pismo z uwzględnieniem konkretnego produktu, z którego rezygnujemy. Wypowiedzenie można przesłać zarówno mailowo na adres kontakt@twisto.pl, jak i w wersji fizycznej na adres ul. Zgoda 3/8A, 00-018 w Warszawie. Cyfrowa wersja dokumentu musi zawierać podpis elektroniczny, możliwy do zweryfikowania. Konto Twisto zostanie dezaktywowane w ciągu trzydziestu dni od złożenia wniosku, a klient dostanie o tym informację mailową. 

11 komentarzy

Kasia

Mało formalności przy zakładaniu. Aplikacja jest łatwa w obsłudze. Mam kartę plastikową i wirtualną, ale czytałam że można miec tylko wirtualną. Pozdrawiam

Odpowiedz
    super-pozyczka.pl

    W Twisto można mieć kartę zarówno fizyczną jak i wirtualną

    Odpowiedz
Alicja

Dla mnie na bardzo duży plus było minimum formalności. Od kilku lat już korzystam z Twisto i wszystko w porządku. Płacę od razu w okresie bezodsetkowym, łatwo mi to kontrolować dzięki intuicyjnej i wygodnej aplikacji

Odpowiedz
Alicja

Już od jakiegoś czasu korzystam z Twisto. Najpierw płaciłem tak tylko online. Potem zdecydowałem sie wirturalną kartę i płacę tak praktycznie wszędzie. To dla mnie najlepsza opcja. Mam wydatki pod kontrolą. A gdy zrobię jakieś większe zakupy pod wpływem emocji, mogę łatwo wszystko zwrócić, bez blokowania swoich pieniędzy.

Odpowiedz
Daria

Korzystam mniej więcej od miesiąca. Wygodna forma płatności i takie awaryjne wyjście, jak coś trzeba kupić, a wypłata się spóźnia. Spłacam od razu, jak wpadnie mi kasa

Odpowiedz
Marta

Bardzo fajny artykuł, lubię takie które pokazują co robić krok po kroku. Ogólnie jestem bardzo zadowolona z karty. Aplikacja też jest bardzo fajna i przejrzysta no i można mieć wszystko pod kontrolą

Odpowiedz
Leonia

Rejestrowałam się niedawno bo wczesniej korzystałam bez rejestracji. Nie miałam żadnych problemów, wszystko jasne i czytelne. Fajnie, że dzięki aplikacji w telefonie można mieć wszystko pod kontrolą. Uwielbiam

Odpowiedz
Oliwia

Mam konto Space i do niego wirtualna kartę. Płacę nią praktycznie wszędzie, sklepy online i stacjonarne, w Polsce i za granicą. Bardzo korzystne warunki, łatwa kontrola wydatków, pełne bezpieczeństwo.

Odpowiedz
Nataka

Dla mnie wygodne i praktycznie bezkosztowe rozwiązanie, gdy pojawią się niespodziewane wydatki. Korzystałam już opcji odroczenia 2 razy (bez rejestracji) i wszystko przebiegło bez najmniejszego problemu. Teraz rozważam założenie karty, by móc także we wszystkich sklepach internetowych i w sklepach stacjonarnych.

Odpowiedz
Yerde

Warto zauważyć, że dzisiaj Twisto to nie tylko system płatności odroczonych, ale też możliwość rozłożenia niemal dowolnej płatności na raty 😉

Odpowiedz
Eryk

Korzystam i polecam. Dobra alternatywa dla karty kredytowej, jeśli spłaca się w terminie to zupełnie bez kosztów. Ja najpierw korzystałem kilka razy z płatności bez rejestracji, ale teraz mam już kartę (za 10 zł miesięcznie) i mogę nią płacić wszędzie, tak samo jak „zwykłą” MasterCard.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły