Skrill – recenzja i opinie klientów

Skrill

Internetowe płatności stają się coraz popularniejsze, dzięki czemu na rynku znajduje się sporo rozwiązań umożliwiających wygodne transakcje przez sieć. Skrill to usługa, która pozwala klientom na dostęp do internetowego portfela, w ramach którego możliwe jest zarządzanie swoimi pieniędzmi i dokonywanie internetowych rozliczeń. Przekonajmy się, jak działa ta usługa i co oferuje użytkownikom. 

Czym jest Skrill? Podstawowe informacje

Początki usługi Skrill sięgają już 2001 roku, kiedy to brytyjskie przedsiębiorstwo Moneybookers utworzyło swoją domenę internetową, aby w następnym roku uruchomić działanie serwisu. Od tego czasu serwis obsługuje płatności tysięcy klientów, działając w ponad 200 krajach i obsługując 40 walut z całego świata. W 2011 roku usługa zmieniła swoją nazwę na Skrill, która funkcjonuje do dnia dzisiejszego. 

Czym jest Skrill? Jest to portfel internetowy, dzięki któremu możliwe jest wykonywanie wygodnych płatności internetowych i operacji pieniężnych. Usługę tą można porównać do rozwiązań takich jak PayPal, Revolut i Twisto. Płatności Skrill obecnie akceptowane są w wielu sklepach internetowych i bramkach płatniczych. 

Jak działa Skrill? 

Aby móc cieszyć się portfelem internetowym, konieczne będzie zarejestrowanie się w serwisie. Można to zrobić z pomocą niemal każdego urządzenia z dostępem do internetu, takiego jak komputer osobisty, laptop, czy też zwykły smartfon. W tym miejscu warto wspomnieć o tym, że posiadacze telefonów mogą skorzystać z aplikacji mobilnej, dzięki której dostęp do platformy Skrill będzie równie wygodny, co na innych urządzeniach. 

Na co pozwala Skrill?

 • wpłaty i wypłaty pieniędzy z konta internetowego
 • realizowanie przelewów i płatności internetowych
 • odbieranie przychodzących przelewów
 • zakup kryptowalut, w tym Bitcoin, Ethereum i Litecoin
 • zbieranie punktów w ramach programu lojalnościowego
 • możliwość zamówienia fizycznej karty Skrill Mastercard Prepaid

Ile kosztuje korzystanie ze Skrill?

Istotną cechą każdej usługi jest jej cena. Koszty w formie procentowej prowizji mogą obowiązywać w przypadku korzystania z poszczególnych form płatności. Aby rozwiać wątpliwości naszych czytelników, postanowiliśmy sprawdzić, z jakimi opłatami wiąże się korzystanie z poszczególnych funkcji Skrill.

Prowizje za płatności w Skrill:

 • przelew bankowy – 0,00% 
 • płatności BLIK, przelewy24 – 0,00% 
 • Rapid Transfer – do 1,00% 
 • PaysafeCash – do 2,50% 
 • PaysafeCard – do 5,00% 
 • płatności międzynarodowe – do 1,25% 

Prowizje za wypłaty pieniędzy w Skrill:

 • przelew bankowy – 0,00%
 • portfel kryptowalutowy – 2,00%
 • Neteller – 3,49%
 • Karta Mastercard lub Visa – do 3,99%
 • płatności międzynarodowe – 5,50 EUR (około 26,47 złotych)

Ile wynosi przewalutowanie?

Płatności objęte konwersją waluty wiążą się z dodatkową prowizją w wysokości do 3,99%. Transakcje kryptowalutowe również będą objęte prowizją, jeżeli konto jest prowadzone w innej walucie niż EUR. W takim przypadku prowizja wynosi 1,5%. 

Czy korzystanie z konta jest darmowe?

Założenie i prowadzenie konta Skrill jest bezpłatne, jeżeli użytkownik aktywnie z niego korzysta. W przypadku nieaktywności przez okres 6 miesięcy, zostanie naliczona opłata w wysokości 5 EUR. Aby uniknąć takiej opłaty, należy raz na pół roku zalogować się na swoje konto lub dokonać płatności z użyciem Skrill. 

Karta płatnicza Skrill – czym jest, ile kosztuje?

Zainteresowani mogą skorzystać z karty płatniczej Skrill Mastercard Prepaid. Jest to fizyczny instrument płatniczy, dzięki któremu możliwe jest wykonywanie płatności internetowych i zbliżeniowych, nawet za granicą. Po zamówieniu karty, przyjdzie ona na adres użytkownika w ciągu maksymalnie 10 dni. 

 W celu wyrobienia takiej karty należy zweryfikować swoją tożsamość i miejsce zamieszkania, ponieważ jest ona dostępna jedynie dla mieszkańców autoryzowanych krajów należących do Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG).

Ile kosztuje karta Skrill Mastercard Prepaid?

 • roczna opłata za kartę – 10 Euro 
 • wymiana walut – 3,99% 
 • wypłata poprzez bankomat – 1,75%
 • płatności z użyciem karty – 0,00%

Skrill – program lojalnościowy 

Użytkownicy Skrill mogą skorzystać z programu lojalnościowego Knect, który wynagradza regularnych klientów dodatkowymi punktami. Opcja ta dostępna jest dla każdego użytkownika bez żadnych ukrytych kosztów. 

Program lojalnościowy pozwala na zdobywanie punktów za każdą wykonaną transakcję i połączenie. Owe punkty wymienić można na nagrody, takie jak oferty specjalne i dodatkowe benefity. Aby zacząć korzystać z tej dogodnej opcji, wystarczy kliknąć w zakładkę “Knect” po zalogowaniu się na swoje konto w serwisie. 

Status VIP – dodatkowe korzyści dla klientów

Mimo iż sformułowanie “status VIP” kojarzy się z dodatkowymi opłatami za ekskluzywne funkcje, to w Skrill osoby z takim statusem mogą liczyć na zniżki. Aby uzyskać taki poziom konta, wystarczy dokonywać transakcji w określonej kwocie na kwartał. 

Co zrobić, aby uzyskać status VIP w Skrill?

 • Silver – Zrealizuj transakcje na kwotę ponad 15 000 EUR na kwartał
 • Gold – Zrealizuj transakcje na kwotę ponad 45 000 EUR na kwartał
 • Diamond – Zrealizuj transakcje na kwotę ponad 90 000 EUR na kwartał

Dokładny spis wszystkich korzyści związanych ze statusem VIP znajdziecie na tej stronie – link

Jak założyć konto? Instrukcja

Dla wielu osób internetowe rozwiązania są swoistą nowością, a założenie konta w serwisie może przysparzać wielu obaw. Aby ułatwić rejestrację w serwisie, postanowiliśmy opisać całą procedurę krok po kroku. 

Rejestracja w Skrill – krok po kroku:

 1. Wejdź na główną stronę serwisu Skrill za pomocą komputera, tableta lub smartfona, a następnie wybierz opcję “Rejestracja” widoczną w prawym górnym rogu. 
 2. Zostaniesz poproszony o podanie informacji. Upewnij się, że wszystkie zostały wprowadzone prawidłowo i są zgodne ze stanem faktycznym. 
 3. Za pomocą kodu weryfikacyjnego wysłanego w formie wiadomości SMS, potwierdź rejestrację. Zostaniesz poproszony o ustalenie numeru PIN do swojego konta. 

Jakie informacje będą niezbędne do rejestracji?

 • imię i nazwisko
 • numer telefonu i adres e-mail
 • kraj pochodzenia i waluta
 • data urodzenia
 • adres zamieszkania i kod pocztowy

Skrill – czy jest bezpieczny?

Jeżeli zastanawiasz się, czy Twoje finanse będą na portfelu internetowym, to spieszymy z odpowiedzią. Konto Skrill to legalne i sprawdzone rozwiązanie, któremu zaufały tysiące użytkowników. Płatności z użyciem tej waluty nie są nieograniczone, a użytkownicy którzy nie zweryfikowali swojej tożsamości, mają nałożone limity transakcji. Takie rozwiązanie pozwala zminimalizować ryzyko jakichkolwiek wyłudzeń i nadużyć. 

Aby stać się w pełni zweryfikowanym klientem na platformie Skrill, konieczne będzie użycie jednej z metod weryfikacji tożsamości. Obecnie uwierzytelnianie możliwe jest za pomocą zdjęcia lub skanu dowodu osobistego, logowania za pomocą konta na Facebooku, a także za pomocą dokumentu potwierdzającego adres zameldowania. Korzystając z wszystkich dostępnych metod weryfikacji, klient może nie tylko zwiększyć limity, lecz też całkowicie je usunąć. Dzięki temu sieć płatności Skrill jest bezpieczna i zawiera jedynie zaufanych użytkowników. 

Kupno kryptowalut

W ramach opisywanego serwisu możliwe jest kupno, przechowywanie a także konwersja kryptowalut. Opcja ta nie wymaga od klientów dodatkowej weryfikacji, co oznacza że całość przebiega szybko i bez zbędnych formalności. Aby kupić jedną z ponad 40 dostępnych kryptowalut wystarczy dodać środki do konta, a następnie przejść do zakładki “Handel”. Należy zaakceptować warunki korzystania z kryptowaluty i związane z tym ryzyko. 

W zakładce “dane rynkowe” dostępne są poszczególne kryptowaluty, i to w tym miejscu klient może przekonwertować swoje pieniądze. Przed sfinalizowaniem transakcji, użytkownik ma wgląd w kurs danej kryptowaluty oraz kwotę, jaką otrzyma. Po sfinalizowaniu płatności, można cieszyć się kryptowalutą taką jak Bitcoin, Ethereum czy też Litecoin. 

Co sądzą użytkownicy? Opinie o Skrill 

Przeglądając internet w poszukiwaniu ocen i opinii użytkowników, łatwo dojść do wniosku iż jest to rozwiązanie cieszące się sporym uznaniem. Powołując się na dane z serwisu Trustpilot, który gromadzi oceny użytkowników, aż 70% osób określiła usługę jako doskonałą. Skrill jest chwalony za mnogość opcji, przejrzystość serwisu a także jego wygodę. 

Zdarzają się także opinie negatywne, i 20% użytkowników oceniło usługę jako “bardzo słabą”. Wśród głosów krytyki przejawia się często motyw problemów związanych z kwestiami technicznymi i ograniczeniami konta. Mimo wszystko, niepochlebne opinie stanowią jedynie małą część całości, przez co można założyć, iż Skrill to dobre rozwiązanie, spełniające swoją funkcję. 

Skrill – nasza opinia o usłudze

Skrill to godna polecenia alternatywa dla innych portfeli internetowych. Na dużą pochwałę zasługuje przejrzystość serwisu i bezpośrednie przedstawienie warunków usługi, wraz z wszelkimi opłatami. Co więcej, Skrill sprawdzi się dobrze jako rozwiązanie na długi okres czasu, ponieważ przewidziane są bonusy dla stałych użytkowników w postaci nagród za punkty lojalnościowe. 

Dla jednych opłaty naliczane przez Skrill mogą być dość wysokie, dla innych wręcz przeciwnie. Serwis przedstawia wszystkie opłaty, nie ukrywając niczego przed użytkownikami. Jeżeli chcecie założyć portfel internetowy, to jest to opcja godna rozważenia.

Cezary Mański
Cezary Mański
Pasjonat popkultury, finansów i nowych technologii. Uwielbia słowo pisane, ceni sobie spokojne i rozsądne podejście do życia. Największą satysfakcję przynosi mu rozwijanie własnych kompetencji. Zobacz pozostałe artykuły autora

1 komentarz

Kamil

skril jest naj lepszy pomaga ludziom w potrzbie

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły