Jak zamknąć konto w BOŚ Bank?

jak zamknąć konto w boś bank

Zamknięcie konta w Banku Ochrony Środowiska nie jest trudne. W dzisiejszym artykule przedstawimy pokrótce, jak zamknąć konto w BOŚ Bank. Podpowiemy też, jak znaleźć najlepsze konto osobiste w jednym z innych polskich banków. Na co zwrócić uwagę przy wyborze konta?

Konto w BOŚ Bank

Sporo osób posiada konto osobiste w BOŚ Banku. Nic dziwnego, to spory bank z wieloletnią tradycją sięgającą 1991 roku. Otworzenie konta w banku jest, jak to zwykle bywa w przypadku wyboru nowego produktu, dość proste. Możemy zrobić to także przez Internet. A w jaki sposób zamknąć konto w BOŚ Bank

W dzisiejszym artykule postaramy się podpowiedzieć, jak zamknąć konto w BOŚ Banku (Banku Ochrony Środowiska). Zapraszamy zatem do dalszej części artykułu.

Jak zamknąć konto w BOŚ Banku (zamknięcie konta w Banku Ochrony Środowiska SA)?

Bank Ochrony Środowiska daje swoim klientom możliwość zamknięcia konta na dwa sposoby. Jak zamknąć konto w BOŚ Banku? Zrobisz to podczas osobistej wizyty w oddziale. Bank dopuszcza też wysłanie wniosku o zamknięcie konta w BOŚ pocztą – na adres siedziby banku.

Niestety, nie mamy więc możliwości zaznaczenia takiej opcji w panelu klienta systemu transakcyjnego na stronie bosbank.pl. Szkoda, inne banki pozwalają zarówno na otwieranie, jak i zamykanie konta przez Internet. BOŚ Bank najwyraźniej nie chce ułatwiać swoim klientom odchodzenia do innej instytucji.

Jak zamknąć konto w BOŚ Banku wysyłając list?

Wygląda więc na to, że najprostszy sposób na to jak zamknąć konto w BOŚ Bank to skorzystanie z opcji korespondencyjnej. Drukujemy wniosek o likwidację konta, wypełniamy go i wysyłamy na adre siedziby banku. Aby cała procedura przebiegła pomyślnie, należy we wniosku wpisać szereg niezbędnych danych. Należą do nich dane osobowe właściciela konta oraz dane pozwalające na zidentyfikowanie konkretnego konta.

Jakie dane zawrzeć we wniosku o zamknięcie konta w BOŚ Banku?

 • imię, nazwisko i numer PESEL właściciela
 • numer telefonu do kontaktu
 • wskazanie numeru konta bankowego, na który mają trafić znajdujące się na koncie w BOŚ Banku środki (można też samodzielnie wcześniej je wypłacić lub przelać na inne konto)
 • nazwa, numer konta, które chcemy zamknąć lub identyfikator klienta
 • wyraźne żądanie usunięcia konta – wypowiedzenia umowy o prowadzenie rachunku  wraz z likwidacją bankowości elektronicznej
 • prośba o potwierdzenie faktu likwidacji konta bankowego w BOŚ Banku

Jeżeli chcesz, możesz też poprosić o usunięcie danych osobowych klienta po likwidacji rachunku. Może być to jednak niemożliwe, choćby ze względu na konieczność przechowywania danych finansowych przez pewien okres. Możesz także złożyć dyspozycję wycofania zgody na otrzymywanie od BOŚ Banku treści o charakterze marketingowym.

Jak zamknąć konto w BOŚ Banku w placówce stacjonarnej?

Do oddziału stacjonarnego Banku Ochrony Środowiska możesz przyjść z przygotowanym wcześniej wniosek. Nie powinno być jednak problemów także w przypadku chęci likwidacji konta bez wcześniejszego przygotowania. Wtedy pracownik banku powinien na wniosek klienta wydrukować taki dokument.

Pamiętaj, że konieczne będzie pokazanie swojego dokumentu potwierdzającego tożsamość. Niezależnie od sposobu likwidacji rachunku w Banku Ochrony Środowiska, warto też zamknąć kartę w BOŚ Banku, która była powiązana z kontem.

Zamknięcie karty w BOŚ Banku

Chcąc zamknąć kartę w Banku Ochrony Środowiska, nie możesz skorzystać z infolinii. Numer, pod którym można zastrzec lub zablokować kartę posłuży tylko w innym celu -na przykład w momencie utraty, zgubienia lub kradzieży karty.

Zamknięcie karty płatniczej w BOŚ Banku wraz z dyspozycją likwidacji konta możliwe jest tylko w formie pisemnej. Zrobisz to analogicznie do tego, jak zamknąć konto w BOŚ Banku.

Likwidacja konta osobistego w BOŚ Banku – jak długo trzeba czekać?

Musisz liczyć się z tym, że zamknięcie konta w BOŚ Banku nie następuje od razu. Należy zachować okres wypowiedzenia. Przy zamknięciu rachunku bankowego w Banku Ochrony Środowiska wynosi on 30 dni. Jeżeli potrzebujesz dostępu do bankowości elektronicznej w okresie wypowiedzenia, poinformuj o tym we wniosku o rozwiązanie umowy.

Po tym okresie powinieneś otrzymać potwierdzenie skutecznej i trwałej likwidacji rachunku bankowego w BOŚ Banku.

Najlepsze konta osobiste 2023

Jeśli zastanawiasz się, jak zamknąć konto w BOŚ Banku, prawdopodobnie szukasz innego banku. Na polskim rynku jest obecnie wiele możliwości prowadzenia kont osobistych. Niektóre z nich są darmowe i pozwalają na bardzo wygodne zarządzanie swoimi finansami. 

 Aby znaleźć najlepsze konto bankowe, odwiedź nasz ranking kont osobistych 2023.

Jak wybrać najlepsze konto osobiste?

Poza zastanowieniem się, jak zamknąć konto w BOŚ Banku, warto poszukać dla niego alternatywy. Na jakiej podstawie wybrać konto osobiste dla siebie lub osoby bliskiej? Jest kilka cech dobrego konta bankowego, na które powinniśmy zwrócić uwagę.

Co oferuje atrakcyjne konto osobiste w banku:

 • darmowe prowadzenie konta bez dodatkowych warunków
 • bezpłatne korzystanie z karty płatniczej
 • dostęp do dużej sieci darmowych bankomatów (bankomaty własne lub sieci typu Euronet)
 • wygodny serwis transakcyjny i aplikacja mobilna na smartfon
 • dostęp do korzystnych ofert kredytów gotówkowych, pożyczek, lokat oszczędnościowych i innych opcji

Bez trudu w naszym rankingu kont bankowych znajdziesz propozycje spełniające wszystkie powyższe założenia. Takie opcje ma dziś sporo dużych banków w Polsce. Oferty kont bankowych to zarówno propozycje dla osób indywidualnych, jak i dla przedsiębiorców i właścicieli firm.

Jaku Bielecki
Jakub Bielecki
Zafascynowany ekonomią, gospodarką i polityką. Interesuje się najnowszymi trendami, a także zmianami w prawie wpływającymi na sektor finansów. Stale poszerza wiedzę, która pozwala mu na profesjonalne doradztwo. Na co dzień korzysta z najlepszych rozwiązań i możliwości dostępnych w zakresie finansów osobistych i inwestycji. Poza ekonomią interesuje się nowymi technologiami, muzyką i podróżami. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły