GPM Vindexus – co to za firma, i dlaczego się ze mną kontaktuje?

vindexus

Giełda Praw Majątkowych Vindexus, znana także pod krótszą nazwą GPM Vindexus, działa na polskim rynku już od 1995 roku. Jest to więc firma z stosunkowo długą historią działalności, która zajmuje się windykacją zobowiązań finansowych. Jako iż jest to jedna z wielu firm windykacyjnych, to jej zadaniem jest odzyskanie należności bez udziału sądu ani innych podmiotów. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się dokładniej działaniom spółki, a także rozwiejemy wątpliwości dotyczące innych kwestii. Jeżeli chcecie dowiedzieć się, jak postępować w przypadku otrzymania pisma od GPM Vindexus, to zapraszamy do lektury.

Dlaczego GPM Vindexus próbuje się ze mną skontaktować?

Dla wielu osób pismo od firmy windykacyjnej oznacza stres i panikę. Są to jednak reakcje mocno przesadzone, ponieważ obecność windykatora w spłacie długu nie musi oznaczać negatywnych skutków. Jeżeli jesteśmy świadkami próby skontaktowania się z nami przez firmę windykacyjną, to bardzo prawdopodobne jest, iż nasz dług został sprzedany firmie przez pierwotnego wierzyciela. Możliwe jest także to, że windykator pomaga wierzycielowi, więc działa w jego imieniu.

Sytuacja nieco komplikuje się gdy nie posiadamy żadnego długu, a mimo tego otrzymaliśmy pismo od windykatora. Wówczas warto dokładnie przeanalizować otrzymany dokument, ponieważ mogło dojść do pomyłki. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest próba kontaktu z firmą windykacyjną i wyjaśnienie sprawy. Może okazać się, że cała sprawa jest skutkiem zwykłego błędu w systemie bądź niedopatrzenia. Mimo iż takie sytuacje zdarzają się rzadko, to jednak warto mieć na uwadze taką możliwość i podjąć odpowiednie kroki.

Co zrobić po otrzymaniu pisma od GPM Vindexus?

Pierwszym krokiem, jaki należy podjąć po przeczytaniu i przeanalizowaniu pisma od Giełdy Praw Majątkowych Vindexus, jest kontakt z tą firmą windykacyjną. Najłatwiej będzie zrobić to przez infolinię bądź formularz kontaktowy dostępny na stronie windykatora. Dzięki bezpośredniemu porozumieniu z przedstawicielem firmy, możliwe będzie omówienie całej sytuacji. W takich przypadkach dana osoba najczęściej pozna szczegóły spłaty zadłużenia, bądź wyjaśni że doszło do pomyłki.

Uwaga: Kontakt z pierwotnym wierzycielem nie ma sensu w sytuacji, w której firma windykacyjna zajmuje się sprawą. Należy kontaktować się z windykatorem, ponieważ to do niego będą trafiały pieniądze wpłacane na poczet spłaty długu.

Co się stanie, gdy będę unikać kontaktu z firmą windykacyjną?

Nie polecamy natomiast unikania kontaktu z windykatorem, ponieważ może prowadzić to do wielu negatywnych skutków. Przykładowo, firma GPM Vindexus może wpisać osoby migające się od terminowych spłat do baz dłużników BIG. Takie postępowanie znacząco utrudni otrzymanie kredytu w przyszłości, a także zmniejsza zaufanie wśród pożyczkobiorców. W ostateczności może dojść nawet do postępowania sądowego, co znacznie zwiększy koszty spłacanego długu i może skutkować egzekucją komorniczą.

Polubowne rozwiązanie sporu

Firmy windykacyjne są dość wyrozumiałym podmiotem, głównie ze względu na fakt iż niezależnie od tego czy odkupiły dług, czy też tylko pomagają w odzyskaniu należności, to wychodzą na plus. Jest tak, ponieważ zadłużenie odkupywane jest za ułamek jego ceny, co pozwala wierzycielowi na odzyskanie części utraconej kwoty, a firmie daje to perspektywę na egzekucję całego zobowiązania, a w efekcie zysk.

Biorąc powyższy fakt pod uwagę, warto jest spróbować polubownie rozwiązać spór. Takie wyjście będzie korzystniejsze dla obu stron, a dodatkowo klient ma szansę na lepsze warunki spłaty, niż u pierwotnego wierzyciela. Przykładowo, windykatorzy często pozwalają na spłatę długu w wygodnych, niewielkich ratach, co pozwala klientom ustabilizować się finansowo i odzyskać część zdolności kredytowej.

Jak skontaktować się z GPM Vindexus?

Omawiany w dzisiejszym artykule windykator GPM Vindexus pozwala klientom na kontakt różnymi sposobami. Najwygodniejszymi z nich będą formularze zgłoszeniowe a także rozmowę na infoliniii, co znacznie przyspieszy czas oczekiwania na odpowiedź. Niezależnie od wybranej formy kontaktu, formalności ograniczone są do minimum a cała procedura jest dość szybka i wygodna. Poniżej przedstawiamy wszystkie możliwe formy komunikacji z GPM Vindexus:

Infolinia – (22) 740 26 50 dostępna jest od godziny 8:00 do 16:00.

Formularz zgłoszeniowy na stronie firmy – link.

Stacjonarna placówka firmy:

ul. Serocka 3 lok. B 2

04-333 Warszawa

Obsługa klientów dostępna jest w godzinach 08:00 – 16:00.

Co, jeżeli nie chcę mieć do czynienia z tym windykatorem?

Wiele osób oburza się na działania firm windykacyjnych, wypominając tym spółkom fakt, iż nie podpisywali oni żadnej umowy oraz to, że ich wierzycielem był ktoś inny. Takie stwierdzenia nie mają jednak żadnej mocy prawnej, ponieważ przekazanie długu firmie windykacyjnej jest całkowicie legalne a sam windykator ma pełne prawo od tego momentu egzekwować nasz dług wraz z dodatkowymi opłatami takimi jak prowizje i odsetki.

Najlepszym wyjściem na zażegnanie sporu z firmą windykacyjną jest spłata zadłużenia w terminie. Nie każdy dłużnik ma taką samą zdolność finansową, i dla niektórych raty mogą wydawać się zbyt wysokie. Warto jest w takich przypadkach negocjować zmianę warunków umowy, powołując się na kwestie materialne. Zarówno firmie, jak i dłużnikowi zależy na tym aby całość przebiegła szybko i sprawnie, dlatego istnieje duża szansa że firma windykacyjna pójdzie na kompromis. Do tego potrzebny jest jednak kontakt z windykatorem, na co nie każdy klient się decyduje. 

Skąd uzyskać pieniądze na spłatę długu u windykatora?

Wielu klientów szuka bezpiecznego sposobu na szybki zastrzyk gotówki. O ile kredyt gotówkowy jest dobrym wyjściem, tak nie każdy może go uzyskać. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt, iż banki i instytucje udzielające kredytów mają dość wysokie wymagania odnośnie zdolności kredytowej. Z tego powodu wiele osób zadłużonych bądź nieposiadających wystarczających dochodów ma problem z uzyskaniem kredytu.

Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji są pożyczki pozabankowe, które nie tylko są szybkie i wygodne, ale też szerzej dostępne. Przykładowo, firmy i osoby prywatne świadczące usługi pożyczkowe nie biorą obecności w bazach dłużników za czynnik, który przekreśla szansę na otrzymanie chwilówki. Dzięki temu wiele osób, które spotkało się z bankową odmową, mogą poprawić swoją sytuację i uzyskać środki potrzebne do uregulowania długu u windykatora.

Najlepszym miejscem do szukania pozabankowych usług jest ranking pożyczek online – zawiera on rozwiązania sprawdzone, polecane zarówno przez specjalistów jak i zwykłych klientów. Wybór usługi z rankingów i zestawień minimalizuje ryzyko i pozwala znaleźć najlepszą usługę, z której obie strony będą zadowolone.

Tomasz Marczewski
Tomasz Marczewski
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain. Zobacz pozostałe artykuły autora

3 komentarze

Krzysztof

Firma kogucik zasponsorowała ten śmieszny artykuł.
Vindexus S.A. to zorganizowana grupa przestępcza wyłudzająca przede wszystkim długi nieistniejące. Już zainteresowałem wiele mediów i będziemy realizować program w TV o procederze kupowania długów np. z lat 90-tych. To jest jakaś masakra!!!
Niedługo firma pójdzie na dno. Po piśmie wyłudzającym ode mnie pieniądze złożyłem zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z art 13 w związku z 286kk. Policjant pouczył mnie, że najprawdopodobniej doszło do 286kk, więc już mamy do czynienia z karą pozbawienia wolności do lat 8.
Zobaczymy jak się rozwinie sprawa.
Mam nadzieję, że za ponad 600zł stracą wszystko!!! 🙂

Odpowiedz
    Agnes

    można się jakoś z Panem skontaktować?

    Odpowiedz
Dariusz

Witam to wyjaśnienie jest stronicze i od razu na pierwszy rzut oka widać że napisane na zlecenie firmy Windexsus .
Najczęściej skupują długi przedawnione i próbują odzyskak na tak zwany strach .
Nie posiadają sądowy nakaz zapłaty
Nigdy nie pójdą do sądu bo wiedza że długo jest przedawniony
Najczęściej ludzie mają wyrok sądowy że dług jest przedawniony a mimo tego próbują odzyskać w brew prawu.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły