Pożyczka przez internet na konto – ranking pożyczek

Pożyczka przez Internet na konto to idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie czas i wygodę. Łatwe wnioskowanie, brak zbędnych formalności i możliwość otrzymania pożyczki bez wychodzenia z domu są cechami, które skłaniają wiele osób do skorzystania z takiej usługi. Pożyczka online na konto, bez stania w kolejkach i ręcznego wypełniania wniosków, dostępna jest niemalże dla każdego, a nasz ranking pomoże w znalezieniu najlepszej usługi. 

Ranking pożyczek przez internet na konto – kwiecień 2024

Pożyczka online na konto – czym jest?

Jeżeli zastanawiasz się, czym jest pożyczka przez internet na konto, to mamy dla Ciebie prostą odpowiedź. Jest to produkt finansowy, oferowany przez firmy pożyczkowe, a czasem także osoby prywatne. Głównymi wyróżnikami takiej pożyczki są jej dostępność oraz wygoda, jaka się z nią wiąże. 

Aby uzyskać standardowy kredyt od banku, należy przejść pomyślnie przez proces weryfikacji zdolności kredytowej oraz przez szereg formalności. Inaczej jest w przypadku pożyczki online na konto, które mogą uzyskać nawet dłużnicy, a całość zajmuje zaledwie kilkanaście minut. Ze względu na dogodność takiego rozwiązania, korzysta z niego spora grupa użytkowników. 

Jakie wymagania należy spełnić? 

Obawy o wysokie wymagania pożyczkodawców są zazwyczaj bezzasadne i przesadzone. Kryteria, jakie należy spełnić, nie są zbyt restrykcyjne, a szansę na pożyczkę online na konto mają nawet osoby zadłużone. Jak to możliwe? Wszystko dlatego, że pozabankowe podmioty pożyczkowe nie traktują priorytetowo baz dłużników, takich jak BIK i BIG. 

Istnieją pewne uniwersalne wymagania, które trzeba spełnić, aby udzielenie pożyczki było możliwe. Klient musi być osobą pełnoletnią, z pełną zdolnością do czynności prawnych. Wymagane jest także polskie obywatelstwo z adresem zamieszkania na terenie kraju. Często w celach weryfikacji tożsamości oczekuje się od osoby wnioskującej posiadania dowodu osobistego i aktywnego numeru telefonu komórkowego. 

Niskie wymagania wiążą się też z istotną wadą, ponieważ pożyczka przez internet na konto opiewa o mniejsze kwoty, niż zwykły kredyt gotówkowy. Jest tak, ponieważ pożyczkodawcy starają się uniknąć ryzyka finansowego, jakim byłoby udzielenie pożyczki klientowi migającemu się od spłaty. 

Pożyczka na konto, czy pożyczka gotówkowa?

Coraz więcej użytkowników rezygnuje z rozwiązań gotówkowych na rzecz wygodnych, internetowych płatności. Trudno się dziwić takiemu stanowi rzeczy, biorąc pod uwagę o ile szybsze są internetowe transakcje w porównaniu do zakupów gotówkowych. Poniżej przedstawiamy listę czynników, które mogą zachęcić was do pożyczki przez internet na konto. 

Co sprawia, że pożyczka online na konto jest wygodniejsza?

 • Krótki czas oczekiwania – nie musisz iść do stacjonarnej placówki lub czekać na kuriera, aby otrzymać pieniądze. Całość odbywa się w formie prostego przelewu na Twoje konto, dzięki czemu pieniądze możesz otrzymać nawet w ciągu 15 minut od rozpatrzenia wniosku!
 • Brak konieczności wychodzenia z domu – pożyczkę online możesz uzyskać, nie opuszczając swojego mieszkania. Dzięki temu unikniesz stania w kolejkach, kosztów związanych z dojazdem i marnowania swojego cennego czasu. 
 • Tysiące ofert w zasięgu ręki – szukając pożyczki przez internet na konto, trafisz na tysiące dostępnych usług. W naszym rankingu znajdziesz jedynie najlepsze z nich! Jedynie kilka kliknięć dzieli Cię od uzyskania upragnionej pożyczki. 

Elastyczna pożyczka online na konto 

To od Ciebie zależy, jak będzie wyglądała pożyczka przez internet na konto. Obecnie firmy pożyczkowe pozwalają dobrać kwotę finansowania i czas na spłatę za pomocą przejrzystych interfejsów w formie suwaków bądź formularzy. Dzięki temu, łatwo jest dostosować usługę pod indywidualne potrzeby, co w rezultacie pozwala uniknąć problemów i rozczarowań. 

Drugim, i równie ważnym filarem elastyczności pożyczki online na konto jest dowolność, jaką ma klient w dysponowaniu otrzymanymi pieniędzmi. Środki można przeznaczyć na dowolny cel, niezależnie od tego czy będzie to remont mieszkania, spłata innych zobowiązań, czy też naprawa uszkodzonego samochodu. 

Korzystaj świadomie z pożyczki

Mimo iż w większości przypadków pożyczka przez internet na konto jest bezpiecznym rozwiązaniem, to mimo wszystko istnieje pewne ryzyko. Otóż w obecnych czasach nie brak oszustów, którzy jako cel swoich działań wybrali nieświadomych internautów zainteresowanych pożyczkami. 

Jak upewnić się, że pożyczka online na konto będzie bezpieczna? 

 • szukaj w rankingach – samodzielne poszukiwania pożyczek obecnie nie mają większego sensu. Jest tak, ponieważ ze względu na szeroki wybór ofert będzie to działanie czasochłonne, a ponadto obarczone ryzykiem trafienia na oszustów podszywających się pod pożyczkodawcę. 
 • sprawdź stronę internetową – oznaki tego, że dana firma pożyczkowa nie jest godna zaufania, można znaleźć już podczas pierwszych odwiedzin na jej witrynie internetowej. Brak przejrzystych informacji, w tym RRSO i reprezentatywnego przykładu pożyczki powinny być sygnałem ostrzegawczym dla wszystkich zainteresowanych
 • przejrzyj oceny i opinie – przed złożeniem wniosku, warto sprawdzić, jakie doświadczenia z usługą mieli inni użytkownicy. Z racji tego że część opinii może być wystawiona pod wpływem emocji, warto zwracać uwagę także na recenzje od portali branżowych. 

Jak otrzymać pożyczkę na konto przez internet?

Spora część klientów, która korzysta z pożyczek online po raz pierwszy, zastanawia się, jak wygląda cała procedura. Okazuje się, że całość nie jest przesadnie skomplikowana, dlatego postanowiliśmy przybliżyć naszym czytelnikom proces wnioskowania. 

Pożyczka przez internet na konto – krok po kroku:

 1. Wybierz pożyczkę, która Cię interesuje, a następnie przejdź na witrynę internetową danego pożyczkodawcy. Ustal, jaka kwota finansowania i czas spłaty będą dla ciebie najdogodniejsze, a następnie przejdź wypełniania wniosku pożyczki online na konto. 
 2. Uzupełnij formularz odpowiednimi danymi. W wielu przypadkach poza samym złożeniem wniosku, wymagana jest także weryfikacja tożsamości, a także konta bankowego, np. poprzez przelew jednej złotówki.
 3. Czekaj na decyzję dotyczącą pożyczki przez internet na konto. O tym, czy jest ona pozytywna czy negatywna, dowiesz się poprzez wiadomość SMS lub e-mail. W przypadku pozytywnie rozpatrzonego wniosku, pieniądze mogą znaleźć się na Twoim koncie bankowym nawet w ciągu 15 minut!

Jak wygląda spłata pożyczki?

Spłata pożyczki online na konto nie jest trudna, o ile użytkownik posiada odpowiednie środki. Poza samą kwotą finansowania, należy spłacić również odsetki wynikające z oprocentowania i prowizję. W przypadku większych kwot spłata odbywa się ratalnie, gdzie klient dokonuje cyklicznych przelewów na konto bankowe wierzyciela. 

Przed podpisaniem umowy, klient dowiaduje się, jaki jest harmonogram i warunki spłat. Harmonogram spłaty zawiera detale takie jak data i wysokość poszczególnych rat, i jest kluczowy aby rozliczenie się z wierzycielem było bezproblemowe. Brak spełnienia obowiązku terminowego uregulowania pożyczki może doprowadzić do naliczania odsetek karnych, a nawet windykacji należności

Pożyczka przez internet na konto – główne zalety i wady 

Być może zastanawiasz się, czy pożyczka na konto przez internet jest dla Ciebie odpowiednim rozwiązaniem. Trudno w tej kwestii jednoznacznie doradzać, ze względu na to, że oczekiwania i potrzeby klientów różnią się od siebie. Warto jednak sprawdzić główne zalety i wady takiego produktu finansowego, aby podjąć w pełni świadomą decyzję. 

Główne zalety pożyczki online na konto:

 • szeroki wybór ofert
 • niskie wymagania pożyczkodawców
 • brak sprawdzania baz BIK, BIG, KRD
 • pieniądze nawet w ciągu 15 minut
 • brak zbędnych formalności
 • elastyczne warunki pożyczek
 • brak ograniczeń co do wybranego celu 

Główne wady pożyczki przez internet na konto: 

 • mniejsza kwota finansowania niż kredyty
 • stosunkowo krótki okres czasu spłaty
 • nowi klienci mogą liczyć tylko na niższe kwoty
 • prowizja i oprocentowanie nie zawsze będą niskie