Kasa Stefczyka sesje przychodzące i wychodzące

kasa stefczyka sesje

Kasa Stefczyka – choć jest SKOKiem, a nie bankiem – umożliwia członkom danej spółdzielni prowadzenie rachunków osobistych. Ich funkcjonalność niczym się nie różni od standardowych kont. Najważniejsze jest to, że można za ich pomocą wykonywać przelewy, jednak godzina uznania lub obciążenia konta zależna jest od sesji przelewów.

Sesje przychodzące i wychodzące Kasa Stefczyka

Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa „Kasa Stefczyka” to jeden z podmiotów oferujących rozliczenia w postaci przelewów. Aby było to możliwe, konieczne jest posiadanie rachunku osobistego i zrzeszenie w odpowiedniej spółdzielni finansowej. Rozliczenia wewnątrz takiego SKOK-u odbywają się natychmiastowo – przelew z jednego konta na drugie w Kasie Stefczyka dociera od razu. Jeśli jednak chcemy przelać środki poza SKOK, warto wiedzieć, jak wygląda harmonogram sesji przychodzących i wychodzących.

Sesje te to swoisty „harmonogram” przekazywania pieniędzy z Kasy Stefczyka i do niej w rozliczeniach z bankami trzecimi. Jeśli osoba z banku zewnętrznego wykonuje przelew, wówczas patrzymy w kolumnę „sesje przychodzące Kasa Stefczyka”. Dzięki temu będziemy wiedzieli, w których godzinach możemy spodziewać się uznania rachunku. Jeżeli zaś to my wysyłamy pieniądze, wówczas patrzymy do kolumny „sesje wychodzące Kasa Stefczyka”. Możemy w ten sposób określić, kiedy nasz adresat otrzyma środki.

Godziny sesji przychodzących i wychodzących w Kasie Stefczyka

Sesje wychodzące

07:15
I Sesja wychodząca Elixir

Przelew musi zostać wykonany do godz.: 07:15

11:15
II Sesja wychodząca Elixir

Przelew musi zostać wykonany do godz.: 11:15

13:45
III Sesja wychodząca Elixir

Przelew musi zostać wykonany do godz.: 13:45

Sesje przychodzące

11:00-13:00
I Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 11:00-13:00

15:00-16:30
II Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 15:00-16:30

17:00-18:00
III Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 17:00-18:00

Sesje przychodzące i wychodzące w Kasie Stefczyka – o tym pamiętaj!

Sesje przychodzące i wychodzące wskazują godziny otrzymywania przelewów, jednak wiele osób nieprawidłowo odczytuje sposób kwalifikowania przelewów. Część osób myśli, że jeśli przelew został zlecony o 8:50, to środki dotrą równo o 11:00. Niestety, nie jest to prawda – przelew zlecony o tej godzinie „spóźnił się” już na pierwszy koszyk rozliczeń i zostaje przekazany do drugiej sesji. Wówczas środki trafią na konto odbiorcy w Kasie Stefczyka w godzinach 15:00 – 16:30. Kolejną kwestią jest fakt, że większość banków posiada stałe godziny dyspozycyjne dla sesji przychodzących. Tutaj jednak jest inaczej – Kasa Stefczyka podaje przedziały godzinowe, w których środki zostaną przekazane członkom spółdzielni. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ pod egidą Kas Stefczyka działa ponad 3500 spółdzielni, a ujednolicenie sesji przelewów w tak zróżnicowanych podmiotach byłoby niezwykle trudnym przedsięwzięciem. Warto mieć to na uwadze i traktować godziny sesji przelewów jako „okienka”, w których dotrą do nas środki.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły