Jaki jest maksymalny kredyt gotówkowy? Od czego zależy maksymalna kwota kredytu?

maksymalny kredyt gotówkowy

Chcesz zaciągnąć kredyt gotówkowy na naprawdę wysoką kwotę? Zastanawiasz się, jaka może być maksymalna wysokość kredytu gotówkowego? Ciężko odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie, jaki jest maksymalny kredyt gotówkowy. Wiele zależy od aktualnej oferty banku, ale także od Twojej zdolności kredytowej. Do otrzymania z banku pokaźnej sumy należy też wykazać się doskonałą historią kredytową. Dziś postaramy się więc przedstawić, od czego zależy maksymalna kwota kredytu.

Maksymalny kredyt gotówkowy

Wiele wskazuje na to, że coraz częściej wybieramy kredyty gotówkowe o dość sporej wysokości. Biuro Informacji Kredytowej co roku publikuje dane świadczące o coraz większej liczbie zaciąganych zobowiązań, w tym kredytów gotówkowych. Każdy może samemu odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego się tak dzieje. Dla niektórych finansowanie różnych wydatków kredytami i pożyczkami jest po prostu wygodne, inni decydują się na taki krok, gdy znajdą się w niecodziennej sytuacji. Aby sprostać nieplanowanym wydatkom czasem pozyskanie zewnętrznego finansowania jest jedyną opcją.

Do zalet kredytów i pożyczek jest możliwość spożytkowania pieniędzy na dowolny cel. W związku z tym coraz częściej wykorzystujemy ten sposób, aby wyjechać na wymarzone wakacje, wymienić samochód na nowszy lub zrobić mały remont w mieszkaniu,  W niektórych sytuacjach potrzebujemy jednak kredytu opiewającego na naprawdę wysoką sumę. Jaki może być więc maksymalny kredyt gotówkowy?

Jaka jest maksymalna kwota kredytu?

Czy bank określa, jaki jest maksymalny kredyt gotówkowy? Jaka może być jego najwyższa suma? Kredyty gotówkowe są jednym z najpopularniejszych produktów oferowanych przez banki. W swoim portfolio mają je zarówno typowe banki  komercyjne, jak i banki spółdzielcze.  Instytucje mają różne zasady przyznawania kredytów, także dostępne kwoty mogą zauważalnie się różnić. Maksymalny kredyt gotówkowy zwykle jest dostępny dla osób z dobrą zdolnością kredytową i nieskazitelną historią finansową. Czasem jednak dostępna ilość pieniędzy jest natomiast ustalana indywidualnie. Wiele zależy też od aktualnej oferty i promocji dostępnych w danej chwili.

Informacji o maksymalnej wysokości kredytu możemy szukać również w obowiązujących w Polsce przepisach. Zgodnie z literą prawa kredyt konsumencki nie może przekroczyć równowartości 255.550 złotych.  Zazwyczaj to same banki ustalają maksymalną kwotę kredytu gotówkowego jeszcze niżej.

Maksymalny kredyt gotówkowy – co wpływa na kwotę?

Co wpływa na maksymalny kredyt gotówkowy i jego wysokość? Jeśli chodzi o ogólną ofertę banku, wiele zależy od aktualnej sytuacji na rynku finansowym. Mało który klient może jednak liczyć na to, że dostanie kredyt w maksymalnej dostępnej kwocie. Bank podchodzi do swoich potencjalnych klientów indywidualnie, szczególnie jeśli chodzi o kredyty o wysokiej wartości. 

Największy wpływa na dostępność maksymalnych kredytów gotówkowych ma Twoja zdolność kredytowa. Jeśli potrzebujesz naprawdę wysokiej sumy, sprawdź nasze sposoby na zwiększenie zdolności kredytowej. Sprawdzając wiarygodność swoich klientów, bank sprawdza ich też w rejestrach dłużnikach. Nie bez znaczenia jest historia kredytowa, wygenerowana na podstawie danych z Biura Informacji Kredytowej.

Co wpływa na zdolność kredytową klienta banku?

Ubiegając się o maksymalny kredyt gotówkowy, musisz wykazać się niezłą zdolnością kredytową. Co ma na nią wpływ? To takie czynniki, jak:

 • wysokość miesięcznych przychodów
 • źródło dochodów (np. umowa o pracę jest w oczach banku lepsza od umowy zlecenie)
 • suma aktualnie spłacanych rat i zobowiązań
 • miesięczne koszty Twojego utrzymania
 • liczba osób na utrzymaniu, ich dochody i wydatki

Jednym słowem, bank oceni ile zarabiasz, a także ile wydajesz środków w każdym miesiącu. Jeśli pozostaje Ci sporo “wolnych” pieniędzy masz szansę otrzymać kolejny kredyt.

Ważna jest również wysokość raty zobowiązania, które planujesz zaciągnąć. Im większa różnica między Twoimi zarobkami, a kosztami utrzymania i zobowiązaniami, tym większą ratę możesz spłacać. Oznacza to możliwość rozbicia kredytu na krótszy okres.

Ile można dostać kredytu w banku?

Jaka jest więc maksymalna wysokość kredytu w banku? Wiele zależy od konkretnego banku, z którego usług chcesz skorzystać. Oferty kredytów gotówkowych w większych bankach mają górny limit wynoszący 100.000, a nawet 200.000 złotych. Oczywiście, to tylko propozycja banku – jego oferta. To, czy otrzymasz pozytywną decyzję w sprawie swojego wniosku, zależy od wspomnianych już wcześniej warunków.

Kto może otrzymać maksymalny kredyt gotówkowy?

Zastanówmy się więc, kto może liczyć na kredyt gotówkowy w dużej wysokości. Musimy spełnić kilka warunków, które stawia przed nami bank. Ważne jest, aby prawidłowo wypełnić formularz – wniosek o kredyt konsumencki. Czasem możliwe jest wykonanie tego przez Internet, inne banki wymagają udania się do placówki stacjonarnej. 

Aby potwierdzić dobrą sytuację finansową, najczęściej musimy dostarczyć zaświadczenie o zarobkach i zatrudnieniu. Otrzymamy je od swojego pracodawcy. Alternatywnie czasem można też dostarczyć do banku wyciągi z konta lub potwierdzić dobry stan finansowy w swojej firmie. W tym celu często wystarczy przedstawić dane z Urzędu Skarbowego (informacje o płaconych podatkach).

Osoby zamężne/żonate, ze wspólnotą majątkową, muszą też dostarczyć zgodę współmałżonkach. Taki obowiązek pojawia się przy kredytach i pożyczkach na wyższe kwoty. W celu potwierdzenia tożsamości musimy natomiast okazać dowód osobisty lub inny dokument tożsamości. Jeśli wniosek składany online, zwykle załączamy skan takiego dokumentu. 

Maksymalny kredyt w różnych bankach

Możemy więc przejść do konkretnych banków. Zawarte poniżej informacje mogą ulec zmianie, jeśli bank podejmie taką decyzję. Ile pieniędzy otrzymamy od banku w ramach kredytu konsumenckiego?

 • Bank Pekao S.A. – do 200.000 złotych
 • Santander Bank Polska – do 150.000 złotych
 • Credit Agricole – do 200.000 złotych
 • BNP Paribas – do 200.000 złotych
 • mBank – do 200.000 złotych
 • Citi Handlowy – do 150.000 złotych
 • Alior Bank – 200.000 złotych
 • PKO Bank Polski – do 225.000 złotych
 • Millenium Bank – maksymalnie 200.000 złotych
 • ING Bank Śląski – do 160.000 złotych

Jak widać, dostępne kwoty kredytów konsumenckich są w polskich bankach dość wysokie. Większość banków proponuje swoim klientom maksymalnie kredyt lub pożyczkę na raty w wysokości nieco niższej, niż limit narzucony przez polskie prawo. 

Chcesz otrzymać maksymalny kredyt gotówkowy? Zadbaj o swoją zdolność kredytową

Jest kilka sposobów na to, aby poprawić swoją zdolność kredytową. Będzie Ci potrzebna, jeśli planujesz wnioskować o kredyt gotówkowy w maksymalnej kwocie. Przede wszystkim zadbaj o to, aby Twoje dochody znacznie przekraczały miesięczne wydatki (sumę zobowiązań, kosztów utrzymania). Istotne jest też, by źródło dochodu było pewne i wiarygodne. Dla banku najlepszy klient to pracownik dużej firmy, który jest zatrudniony na umowę o pracę, bezterminową. Jeśli masz inne zobowiązania, jak chwilówki online, karty kredytowe, itp. – postaraj się z nich zrezygnować.

Gdy Twoje zarobki nie są wystarczająco wysokie, postaraj się to zmienić. Czasem rozwiązaniem okazuje się zmiana pracy, w innym wypadku dorywcza, dodatkowa praca to dobry pomysł.

Jaki może być maksymalny kredyt gotówkowy? Podsumowanie artykułu

Maksymalna kwota, jaką w ramach kredytu konsumenckiego możesz otrzymać z banku, to najczęściej od 150.000 do nieco ponad 200.000 złotych. Takie kredyty są jednak zarezerwowane wyłącznie dla osób z bardzo dobrymi zarobkami i relatywnie niskimi kosztami utrzymania. Jeśli planujesz zaciągnięcie kredytu w dużej wysokości, warto zadbać wcześniej o odpowiednią zdolność kredytową. Zrezygnuj z kart kredytowych, mniejszych pożyczek i chwilówek. Pozwoli to nieco zaoszczędzić i w przyszłości ubiegać się o maksymalny kredyt gotówkowy. Pamiętaj też, że w przypadku kredytów na bardzo duże kwoty, najbardziej opłacalne są zwykle kredyty hipoteczne. Gdy bank nie dostanie odpowiedniego zabezpieczenia (w postaci nieruchomości), może próbować zrekompensować sobie ryzyko poprzez wyższe opłaty i odsetki.

Najczęściej zadawane pytania

Jaka jest maksymalna kwota kredytu?

Kredyty konsumenckie zgodnie z polskimi przepisami mogą dochodzić do równowartości 255.550 złotych.

Które banki oferują najwyższe kredyty?

Dziś większość dużych banków z Polski proponuje swoim klientom kredyty konsumenckie w wysokości od 150 do nieco ponad 200 tysięcy złotych. Wiele zależy jednak od zdolności kredytowej konkretnego klienta.

Co zrobić, by otrzymać duży kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy w maksymalnej kwocie jest dostępny wyłącznie dla osób z wysokimi zarobkami i dobrą historią kredytową. Należy wykazać się świetną zdolnością kredytową. Aby to zmienić, warto pomyśleć o kredycie hipotecznym.

Maksymalny kredyt gotówkowy czy pożyczka przez Internet?

Zwykłe kredyty gotówkowe mają wyższą maksymalną kwotę od pożyczek online. Należy jednak liczyć się z o wiele wyższymi wymaganiami. Także formalności w przypadku bankowego kredytu są nieco bardziej skomplikowane.

Źródło:

 1. https://www.totalmoney.pl/artykuly/jaki-jest-maksymalny-kredyt-gotowkowy#ile-wynosi-maksymalna-kwota-kredytu-gotowkowego-w-wybranych-bankach-
 2. https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe?source=sem&utm_source=google&utm_medium=cpc&device=c&matchtype=b&adposition&adgroupid=72898344412&campaignid=1416867249&gclid=CjwKCAjw-7OlBhB8EiwAnoOEkx6Ujmdpp3jwbvzcSJ9IlQixhvJB5xBHzw4EfPgzAGdkXKgf24SV4xoCkZsQAvD_BwE
 3. https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/kredyt-konsumencki-17713510
 4. https://mubi.pl/poradniki/kredyt-konsumencki/
Jaku Bielecki
Jakub Bielecki
Zafascynowany ekonomią, gospodarką i polityką. Interesuje się najnowszymi trendami, a także zmianami w prawie wpływającymi na sektor finansów. Stale poszerza wiedzę, która pozwala mu na profesjonalne doradztwo. Na co dzień korzysta z najlepszych rozwiązań i możliwości dostępnych w zakresie finansów osobistych i inwestycji. Poza ekonomią interesuje się nowymi technologiami, muzyką i podróżami. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły