Jak zmienić limit w Millennium

zmiana limitu millenium

Codzienne korzystanie z usług Banku Millenium oznacza także wykonywanie przelewów oraz płatności kartą. W dzisiejszym artykule podpowiemy, jak zmienić limit w Millenium. Zapraszamy zatem do lektury.

Co to jest limit i dlaczego warto go ustawić?

Dzienny limit przelewów to suma pieniędzy, jaką możemy przelać ze swojego konta. Niemal każde konto bankowe ma ustawiony domyślny limit przelewów. Ma to na celu zabezpieczenie pieniędzy właściciela, na przykład przed oszustami.

Limit płatności kartą powiązaną z kontem to suma środków, którą wydamy w ten sposób. Im wyższy limit, tym większą sumę można zapłacić kartą. Limit transakcji kartą płatniczą może zabezpieczyć środki, na przykład w razie zgubienia lub kradzieży karty. Wtedy warto też po prostu zablokować lub zastrzec kartę.

Jak zmienić dzienny limit przelewów w Millenium?

Zmiana limitu w Millenium możliwa jest na kilka sposobów. Najprościej zrobić to drogą elektroniczną – w aplikacji mobilnej banku lub przez serwis transakcyjny Millenet. Możliwe jest również ustawienie limitu przelewów podczas osobistej wizyty w oddziale banku. Bank Millenium pozwala ustawić dwa limity – na sumę dziennych przelewów z aplikacji mobilnej oraz limit główny.

Zmiana limitu Millenium przez aplikację mobilną

Wielu klientów Banku Millenium korzysta z aplikacji mobilnej. Dzięki temu mamy możliwość zarządzania swoimi finansami, a także usługami banku ze smartfona lub tabletu. Zmiana limitu Millenium w aplikacji mobilnej jest prosta i szybka.

W pierwszym kroku logujemy się do aplikacji mobilnej. W oknie aplikacji, pod nazwiskiem posiadacza konta znajduje się rozwijane menu. Wybieramy z niego “Ustawienia”. 

Tam znajdziemy zakładkę “Limity i zabezpieczenia”. Przechodzimy do “Ustawienia zabezpieczeń”, a następnie “Edytuj i dostosuj Limit Mobilny”. Maksymalna wartość dziennego limitu przelewów z aplikacji mobilnej to 10.000 złotych.

Zmiana limitu dziennego na przelewy – Millenet

Logujemy się do bankowości elektronicznej po wejściu na stronę internetową Millenet. Tam przechodzimy do zakładki “Ustawienia”. Znajdziesz ją w rozwijanym menu, pod swoim nazwiskiem.

Kolejny krok to wybranie opcji “Limity i zabezpieczenia”. Tam przechodzimy do opcji “Ustawienia zabezpieczeń”, a potem wybieramy “Edytuj i dostosuj Limit Główny”. W tym przypadku nie mamy ograniczenia, jak w przypadku Limitu Mobilnego.

Jak zmienić limit płatności kartą w Millenium?

Zmiana limitu płatności kartą w Banku Millenium jest równie prosta. W tym celu logujemy się na swoje konto i przechodzimy do menu “Moje finanse”. Następnie wybieramy opcję “Karty”. Tu znajdziesz ustawienia ograniczenia wydatków kartą pod nazwą “Zmień limity”. 

Poza tym w tym samym miejscu są też opcje zastrzeżenia karty, czasowej blokady karty płatniczej, czy zmiany kodu PIN.

Płatności kartą bez podawania PIN do 100 zł w Bank Millenium

Bank Millenium postanowił zwiększyć limit płatności bezgotówkowych bez podawania kodu PIN do 100 złotych. Dotyczy to płatności zbliżeniowych kartą, telefonem, czy zegarkiem. Niektóre karty w celu zmiany limitu z dotyczasowych 50 złotych na 100 złotych wymagają jednak jednorazowego umieszczenia karty w terminalu POS lub w bankomacie. W przypadku płatności Apple Pay lub Garmin Pay niezbędne jest użycie biometrii w celu potwierdzenia płatności.

Zmiana limitów przez infolinię Millenium

Możliwe jest ustawienie limitów podczas rozmowy z konsultantem banku. W tym celu dzwonimy na infolinię (22 598 41 14 lub 801 331 331). Należy wybrać klawisz “4”, aby przejść do obsługi posiadanych produktów.W celu weryfikacji tożsamości niezbędne jest wprowadzenie Millekodu.

Ważne informacje dla klientów Banku Millenium

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Banku Millenium? Zapoznaj się z informacjami w naszych artykułach:

Najczęściej zadawane pytania – zmiana limitu Millenium

Jak zwiększyć limit  w Millenium?

Zmiana limitu przelewów lub płatności kartą możliwa jest w aplikacji mobilnej i serwisie transakcyjnym

Jaka jest wysokość limitu przelewów w Millenium?

Dla klientów indywidualnych i Prestige domyślny dobowy limit przelewów wynosi 10.000 złotych. Klienci bankowości prywatnej mają ustawiony limit 50.000 złotych. Klienci biznesowi mają domyślny limit w wysokości 20.000 złotych.

Jaki jest limit płatności bezgotówkowych bez PIN w Millenium?

Dziś taki limit wynosi 100 złotych. Płatności zbliżeniowe do tej kwoty nie wymagają potwierdzenia kodem PIN.

Źródło: 

  1. https://www.bankmillennium.pl/bankowosc-elektroniczna/bankuj-bezpiecznie
  1. https://www.bankmillennium.pl/pierwszykrokonline/karty
Jaku Bielecki
Jakub Bielecki
Zafascynowany ekonomią, gospodarką i polityką. Interesuje się najnowszymi trendami, a także zmianami w prawie wpływającymi na sektor finansów. Stale poszerza wiedzę, która pozwala mu na profesjonalne doradztwo. Na co dzień korzysta z najlepszych rozwiązań i możliwości dostępnych w zakresie finansów osobistych i inwestycji. Poza ekonomią interesuje się nowymi technologiami, muzyką i podróżami. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły