Dampozyczke.pl – recenzja i opinia

dampozyczke.pl

Osoby szukające możliwości uzyskania pożyczki przez Internet często trafiają na podejrzanie wyglądające strony. Jednym z takich miejsc jest dampozyczke.pl. Dziś sprawdzamy, czy warto skorzystać z ofert pożyczek na tej stronie internetowej. Co dampozyczke może zaproponować osobom odwiedzającym ich stronę?

Dane firmy

Właścicielem serwisu dampozyczke.pl jest XULOCK SP Z O O.

REGON: 366181890

NIP: 725217237

Adres siedziby:  al. Tadeusza Kościuszki 59/61/215, 90-514 Łódź

Adres e-mail do kontaktu: kontakt@dampozyczke.pl

Dampozyczke.pl – co to jest za strona?

Wchodzimy na stronę Dampozyczke.pl i naszym oczom ukazuje się duża reklama, która dominuje stronę główną. To pierwszy znak, że nie powinniśmy się spodziewać zbyt wiele po serwisie. Istotnym elementem, który znajduje się po prawej stronie ekranu jest skrót do kontaktu.  Użytkownik ustala wysokość pożyczki i zaznacza okres na spłatę. Możliwe kwoty pożyczki to od 300 do aż 300.000 złotych. Zakres czasowy również jest bardzo duży – od 3 miesięcy do 10 lat. Wygląda na to, że firma udziela pożyczek z bardzo zróżnicowanymi parametrami.

Niestety, nie zobaczymy w tym miejscu informacji o wyliczonej wysokości raty, czy nawet RRSO. Jedyne, co możemy zrobić, to przejść dalej klikając “złóż wniosek”. Przechodzimy dalej i naszym oczom ukazuje się… reklama VeloBank. Znajdziemy tam kilkukrotnie powtórzoną informację o kwocie finansowania do 200.000 złotych. Na banerze widnieje też hasło “Kredyt 0% prowizji RRSO 13,2%”. Cóż, nie zgadza nam się ani kwota pożyczki (wcześniej widniała obietnica pożyczek do 300 tysięcy), ani nawet sam produkt. Twórcy strony powinni lepiej poznać różnice między kredytem a pożyczką – to nie to samo!

Jak przejść do wniosku pożyczkowego w dampozyczke?

Mimo ewidentnych błędów na stronie przechodzimy dalej. W dolnej części strony https://dampozyczke.pl/twoj-wniosek widnieje przycisk “Wyślij wniosek”. Aby do niego przejść należy zaakceptować wiele zgód. Ominięcie choć jednej z nich powoduje, że nie przejdziemy dalej. 

Na stronie z odnośnikiem do złożenia wniosku natrafiliśmy także na reklamę… w języku niemieckim:

Uwaga na dampozyczke.pl

Jak działa dampozyczke.pl?

Wystarczy przeczytać pierwszy punkt regulaminu dampozyczke.pl, aby przekonać się jak działa firma. Nie dostaniemy tam pożyczki, nie wyświetlimy też żadnej oferty. Na stronie nie ma możliwości zrobienia kalkulacji kosztów pożyczki, czy wysokości raty. Serwis dampozyczke działa na zasadzie przekazywania danych zainteresowanych pożyczkami osób do firm pożyczkowych. Ciężko jednak powiedzieć, jakie to firmy i co właściwie dzieje się z danymi użytkownika.

Dampozyczke.pl nie udziela pożyczek przez Internet. Nie pokazuje także ofert, nie znajdziemy tu też rankingu pożyczek online. Treści umieszczone na stronie internetowej przeplatane są reklamami firm pożyczkowych i banków. Niektóre odnośniki kierują natomiast do stron bardzo podobnych do Dampozyczke. Tam również nie znajdziemy rzetelnych informacji o pożyczkach, konsolidacji chwilówek i innych opisywanych produktów. Wygląda na to, że dampozyczke.pl po prostu przsyła dalej dane swoich użytkowników, do innych firm, zapewne mając przy tym swoją prowizję.

Opinie o Dampozyczke.pl

Wystarczyło kilka chwil, aby znaleźć wiele opinii na temat strony dampozyczke. Najwyraźniej większość osób nie doczekała się realizacji celu, z którym weszła na stronę www. Niemal wszystkie opinie są jednoznacznie negatywne. W sieci znaleźliśmy również informację, że wypełnienie wniosku jest płatne (wymaga wysłania wiadomości SMS Premium). Najwyraźniej jednak dampozyczke zmieniło metodę działania – dziś nie udało nam się bowiem dotrzeć do takiej opcji. Wpisy o takim sposobie działalności (a koszt SMS-a wynosił ponad 30 złotych!) pochodzą sprzed kilku lat. Nie świadczy to zbyt dobrze o tej firmie. Nie bez powodu dampozyczke trafiło na listę ostrzeżeń.

Dampozyczke.pl – podsumowanie recenzji

Co możemy powiedzieć o takiej firmie, jak dampozyczke.pl? Ciężko podsumować pozytywnie działalność strony, która zbiera dane użytkowników i przekazuje je dalej. Wydaje się, że szukając możliwości pożyczenia pieniędzy lepszym wyborem będzie po prostu wypełnienie wniosku już na stronie pożyczkodawcy lub w banku. Oczywiście, warto skorzystać z takich narzędzi, jak ranking pożyczek online, czy zapoznać się z recenzją danej firmy na stronie porównywarki pożyczek. Wśród informacji na stronie dampozyczke.pl nie znaleźliśmy jednak rzetelnych informacji. Zamiast nich teksty i grafiki na stronie przeplatane są reklamami innych instytucji finansowych. Zalecamy więc ostrożność przy korzystaniu z podobnych serwisów.

Najczęściej zadawane pytania

Co to jest dampozyczke.pl?

Dampozyczke.pl to strona, która zbiera dane klientów i przekazuje je do swoich partnerów. Firma nie udziela pożyczek.

Czy dampozyczke.pl jest bezpieczne?

Strona internetowa nie wygląda rzetelnie. Zalecamy ostrożność przy korzystaniu z usług firmy.

Źródło:

  1. https://www.legalniewsieci.pl/aktualnosci/sms-za-30-zl-z-oferta-pozyczki-czyli-nasza-opinia-o-dampozyczkepl
  2. https://super-pozyczka.pl/lista-ostrzezen/
Jaku Bielecki
Jakub Bielecki
Zafascynowany ekonomią, gospodarką i polityką. Interesuje się najnowszymi trendami, a także zmianami w prawie wpływającymi na sektor finansów. Stale poszerza wiedzę, która pozwala mu na profesjonalne doradztwo. Na co dzień korzysta z najlepszych rozwiązań i możliwości dostępnych w zakresie finansów osobistych i inwestycji. Poza ekonomią interesuje się nowymi technologiami, muzyką i podróżami. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły