Kredyt w Play – jak go uzyskać? Wszystko, co należy wiedzieć

kredyt w play

Operatorzy sieci komórkowych często działają także w innych branżach. Dobrym tego przykładem jest Play, który pozwala swoim klientom na zaciągnięcie kredytu, który różni się jednak od standardowych rozwiązań. W dzisiejszym artykule zobaczymy w jakiej wysokości można uzyskać kredyt od operatora sieci Play, i kto może go uzyskać.

Na czym polega kredyt w Play?

Usługa oferowana przez Play nie jest kredytem w standardowym rozumieniu tego słowa. Klient otrzymuje środki, lecz zostają one przelane na jego konto Play. Oznacza to, że otrzymane pieniądze nie pojawią się na naszym koncie bankowym, ani nie uzyskamy ich w fizycznej postaci. Dla niektórych osób może to być spora wada, ponieważ środki te będą mogły zostać wykorzystane jedynie na krajowe połączenia głosowe oraz wideo, SMS-y, MMS-y realizowane z Sieci Telekomunikacyjnej do wszystkich krajowych sieci komórkowych i stacjonarnych (z wyłączeniem pewnych numerów specjalnych, określonych w tabeli cennika usług Play). Jeśli szukasz pożyczki, zalecamy skorzystanie z naszego rankingu chwilówek online.

Wysokość kredytu w Play

Dość dużym zaskoczeniem jest fakt, iż kwota kredytu udzielanego przez Play jest naprawdę niewielka. Operator tej sieci komórkowej udziela kredytów na sumy dwóch, trzech, lub pięciu złotych. Nie jest to w żaden sposób wadą, ponieważ to rozwiązanie nie ma w żaden sposób zastępować zwykłej pożyczki online. Dzięki kredytowi w Play klienci mogą zdobyć środki na wykonanie ważnego połączenia lub wysłanie istotnej wiadomości.

Kto może uzyskać kredyt w sieci Play?

Kredyt oferowany przez Play może uzyskać każdy klient tego operatora, który ma na koncie mniej niż złotówkę. Oferta dostępna jest dla użytkowników następujących usług:

 • Oferta Play Fresh
 • Oferta Play na Kartę
 • Oferta Play na Kartę Lubię to!
 • Oferta Formuła Mini Max na kartę
 • Oferta Formuła Play na kartę
 • Oferta Play na kartę Surf
 • Oferta Play na kartę Rok Ważności Konta
 • Oferta Play na kartę odNOWA


W przypadku, gdy klient nie spełni warunków uzyskania kredytu od Play, dostanie o tym odpowiednie powiadomienie.

Jak aktywować kredyt w Play?

Aktywowanie kredytu w Play jest niezwykle proste. Jedyne, co musi uczynić klient to spełnienie warunku o posiadaniu sumy mniejszej niż złotówka i wysłanie wiadomości SMS pod wybrany numer.

 • Kwota kredytu 2 zł – Należy wysłać wiadomość SMS pod numer 801 o treści: KREDYT 2 (w treści sms wpisujesz tylko to wyrażenie: KREDYT 2). Kod aktywacyjny usługi to *111*802*1#. Suma doładowań klienta w ostatnim roku musi wynosić minimum 30 zł.
 • Kwota kredytu 3 zł –  Należy wysłać wiadomość SMS pod numer 801 o treści KREDYT 3 (w treści sms wpisujesz tylko to wyrażenie: KREDYT 3). Kod aktywacyjny usługi to *111*803*1#. Suma doładowań klienta w ostatnim roku musi wynosić minimum 50 zł.
 • Kwota kredytu 5 zł – Należy wysłać wiadomość SMS pod numer 801 o treści KREDYT 5 (w treści sms wpisujesz tylko to wyrażenie: KREDYT 5). Kod aktywacyjny usługi to *111*805*1#. Suma doładowań klienta w ostatnim roku musi wynosić minimum 100 zł.

Aktywacja usługi może także odbyć się poprzez stronę internetową https://www.24.play.pl, poprzez odpowiednią opcję w zakładce usługi. Dezaktywacja usługi następuje automatycznie po spłacie przyznanej sumy, dlatego też klient nie musi się o to martwić.

Uwaga! Otrzymane środki są ważne jedynie przez 24 godziny od ich uzyskania. Kwota kredytu zostanie odjęta od sumy następnego doładowania.

Kredyt w Play – o czym należy pamiętać?

Pozyskując kredyt w Play, akceptujemy regulamin usługi. Oznacza to, że klient zobowiązuje się do przestrzegania zawartych w nim warunków i przykładowo nie będzie wykorzystywał powierzonych środków w niewłaściwy sposób. Play przestrzega użytkowników, że pewne akcje skutkują złamaniem regulaminu. Użytkownicy kredytu w Play zobowiązani są:

 • nie wykorzystywać karty SIM/USIM do generowania sztucznego ruchu, który nie służy do wymiany informacji
 • nie używać karty SIM/USIM do ataków typu DOS (Denial of Service)
 • nie stosować karty SIM/USIM w rozwiązaniach telemetrycznych

Pełną listę zabronionych czynności znajdziecie w regulaminie usługi. Polecamy się z nim zapoznać, aby uniknąć w przyszłości potencjalnych nieporozumień i negatywnych skutków. W przypadku złamania regulaminu operator może w każdej chwili zawiesić umowę i zaprzestać świadczenia usług, dlatego rozsądnie jest korzystać z kredytu w Play zgodnie z przeznaczeniem.

Alternatywy dla kredytu w Play

Klienci, którzy pragną uzyskać więcej środków powinni zainteresować się innymi pozabankowymi rozwiązaniami. Podobnie jest w przypadku użytkowników, którzy planują przeznaczyć środki w sposób, w jaki nie będą mogli tego zrobić poprzez konto Play. Dla obu tych grup polecamy pożyczki prywatne, czyli wsparcie finansowe udzielane przez firmy i pojedyncze osoby działające w sektorze finansowym.

Duża grupa pożyczkodawców obawia się rozwiązań pozabankowych, z uwagi na bezpieczeństwo swoich danych i finansów. Wątpliwości te często są jednak przesadzone, ponieważ obecnie istnieje sporo źródeł umożliwiających znalezienie bezpiecznej, a przy tym wygodnej pożyczki. Najpopularniejsze i najbardziej rzetelne są rankingi pożyczek online, które układane są przez specjalistów i analityków branżowych. Dowodem na skuteczność rankingów są liczne oceny zadowolonych internautów.

Tomasz Marczewski
Tomasz Marczewski
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły