ING Bank Śląski sesje przychodzące i wychodzące

ing sesje

ING Bank Śląski to jeden z wielu banków funkcjonujących w Polsce. Przez wielu klientów ceniony jest za szerokie możliwości zarządzania finansami. Dostępne są tu zarówno zaawansowane opcje inwestycyjne, jak i proste rozrachunki. Do tych prostych rozliczeń zaliczyć można przelewy wykonywane zgodnie z harmonogramem sesji.

Sesje przychodzące i wychodzące ING Bank Śląski

System bankowy w Polsce jest bardzo dobrze uporządkowany i przemyślanie zorganizowany. Dzięki temu ryzyko błędnego rozliczenia praktycznie nie istnieje, a i sam system jest bezpieczny. Nad całością rozliczeń czuwa Krajowa Izba Rozliczeń, która obsługuje system Elixir. Jest to sposób organizacji międzybankowych transferów gotówki, który funkcjonuje w Polsce już od ponad 27 lat. Przez ten czas zrealizowano blisko 23 miliardy przelewów na kwotę ponad 73,5 biliona złotych. Rekordowym dniem okazał się 21 grudnia 2018 roku, gdy przelano ponad 34 miliardy złotych.

Dlaczego przytaczamy te statystyki? By ukazać skalę rozliczeń bezgotówkowych w Polsce, których znakomitą większość stanowią przelewy. Taki przepływ gotówkowy musi być ściśle uregulowany i nadzorowany, a dla porządku tworzone są rozwiązania ułatwiające rozliczenia. Jednym z nich jest harmonogram sesji przychodzących i wychodzących, w tym też sesje przelewów w ING. Dzięki temu rozwiązaniu klienci banku ING wiedzą, kiedy ich środki zostaną przekazane do realizacji oraz kiedy sami otrzymają przelewy przychodzące.

Godziny sesji przychodzących i wychodzących w ING Banku Śląskim

Sesje wychodzące

08:10
I Sesja wychodząca Elixir

Przelew musi zostać wykonany do godz.: 08:10

11:30
II Sesja wychodząca Elixir

Przelew musi zostać wykonany do godz.: 11:30

14:30
III Sesja wychodząca Elixir

Przelew musi zostać wykonany do godz.: 14:30

Sesje przychodzące

11:00
I Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 11:00

15:00
II Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 15:00

17:30
III Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 17:30

Sesje przychodzące i wychodzące w ING

Znajomość sesji przychodzących i wychodzących w ING to praktyczna wiedza, która pomoże zarządzać swoimi finansami. Dzięki temu z dokładnością co do godziny zaplanujemy krytyczne wydatki w naszym budżecie. Przykładowo, jeżeli będziemy chcieli umówić się na kosztowny zabieg dentystyczny czy naprawę auta, będziemy wiedzieli, by odbyło się to w dniu wypłaty po godzinie 17:30.

Dlaczego akurat po 17:30? Ponieważ wtedy odbywa się ostatnia sesja przelewów przychodzących w ING. Jeśli umówilibyśmy wizytę wcześniej i nie otrzymali środków, wówczas musielibyśmy prosić o odroczenie płatności lub zaciągać kredyt przez Internet. Jeżeli natomiast to my zleciliśmy przelew i chcemy poinformować odbiorcę o spodziewanej godzinie dostarczenia, musimy zwrócić uwagę na sesje wychodzące. Ta kolumna poinformuje nas, o której godzinie nasze środki zostaną przekazane do rozliczenia z bankiem trzecim.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły