Bank Pocztowy sesje przychodzące i wychodzące

bank pocztowy sesje

Bank Pocztowy kojarzony jest raczej z tradycyjnymi rozwiązaniami w dziedzinie bankowości. Myli się jednak ten, kto sądzi, że instytucja ta zatrzymała się na ręcznych rozliczeniach i kasach w okienku. Klienci Banku Pocztowego mają do dyspozycji funkcjonalną bankowość internetową, w tym też możliwość wykonywania przelewów.

Sesje przychodzące i wychodzące w Banku Pocztowym

Dla wielu osób Bank Pocztowy to wciąż placówka działająca przy urzędach pocztowych. Panie w okienku rozliczające płatności i przyjmujące dyspozycje, w międzyczasie sortujące listy to jednak obraz przeszłości. Dziś ta instytucja w żaden sposób nie ustępuje swojej konkurencji, kojarzonej z innowacyjnością i nowoczesnymi rozwiązaniami fintech. Doskonale świadczy o tym bankowość internetowa Banku Pocztowego oraz powiązana z nią aplikacja mobilna na systemy Android i iOS.

Bank Pocztowy – jak każdy inny bank – oferuje możliwość zaciągania zobowiązań oraz tworzenia rozliczeń pomiędzy bankami. Aby jednak wiedzieć, kiedy dane przelewy zostaną zrealizowane, należy znać godziny sesji przychodzących i wychodzących. Sesja przychodząca to taka, w której klienci Banku Pocztowego otrzymają pieniądze z banków zewnętrznych. Sesja wychodząca z kolei to taka, w której przelewy klientów Banku Pocztowego zostaną rozliczone na poczet transakcji międzybankowych.

Godziny sesji przychodzących i wychodzących w Banku Pocztowym

Sesje wychodzące

09:00
I Sesja wychodząca Elixir

Przelew musi zostać wykonany do godz.: 09:00

13:00
II Sesja wychodząca Elixir

Przelew musi zostać wykonany do godz.: 13:00

15:00
III Sesja wychodząca Elixir

Przelew musi zostać wykonany do godz.: 15:00

Sesje przychodzące

11:00
I Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 11:00

15:00
II Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 15:00

17:30
III Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 17:30

Sesje przychodzące i wychodzące Bank Pocztowy – do czego są potrzebne?

Znajomość sesji przychodzących i wychodzących Banku Pocztowego to cenna wskazówka w planowaniu budżetu domowego. Niektóre przelewy musimy zlecić szybciej, aby dotarły one na czas do odbiorcy z banku zewnętrznego. Rozliczenia wewnątrzbankowe z kolei mogą poczekać – te są realizowane natychmiastowo. Dzięki temu wiemy, które rachunki należy zapłacić w pierwszej kolejności, a które mogą poczekać z realizacją.

Należy tutaj zwrócić uwagę na usługę Pocztowy24, która pozwala na zlecenie błyskawicznego transferu gotówki nawet do banków zewnętrznych. Funkcjonalność ta posiada jednak pewne ograniczenia – dyspozycje realizowane są w ściśle określonych dniach i godzinach. W tygodniu roboczym godziny rozliczeń ekspresowych to 6:00-21:30, a w soboty rozliczenia odbywają się między 6:00 a 20:30. Oznacza to, że przelew ekspresowy w sobotę wieczorem nie ma sensu – środki i tak zostaną zaksięgowane dopiero w poniedziałkowy poranek, około godziny 6:00.

2 komentarze

Ja

Tragiczny bank. Przelew idzie trzy dni z obcego banku. Dramat!!!

Odpowiedz
    Dorota

    dokładnie zauwazylam to sami wypłatę ludzie dostali już rano jest godz 17 a u mnie nadal brak jaja jakies tragiczny bank

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły