PKO Bank Polski to największa tego typu instytucja na naszym rynku, która obsługuje ponad 15% sektora bankowego w Polsce. Rozmiary tego banku oraz jego powszechność sprawiają, że jest to rozpoznawalna marka. Mając rachunek w PKO Banku Polskim, warto wiedzieć, w których godzinach realizuje on sesje przychodzące i wychodzące.
Sesje przychodzące PKO Bank Polski
Jak to jest, że Twój znajomy z pracy otrzymuje wypłatę chwilę po 10:00, a Ty dostajesz ją około 14:30? Czy jest to kwestia tego, że panie z kadr bardziej lubią jego niż Ciebie? A może szef złośliwie opóźnia Twoje rozliczenia, żebyś musiał czekać na pieniądze? Otóż ani stosunek przełożonych ani działu rozliczeń nie ma tu nic do powiedzenia. Wszystko bowiem zależy od tzw. sesji przychodzących i wychodzących. To, w jakich godzinach otrzymasz przelew na konto w PKO BP, zależy od sesji przychodzącej w Twoim banku.
Przelew na rachunek otrzymasz natychmiastowo pod warunkiem, że nadawca skorzysta z opcji przelewu ekspresowego. Inną sytuacją, gdy natychmiast otrzymasz środki na rachunek w PKO Banku Polskim, jest tzw. przelew wewnątrzbankowy. Oznacza on, że zarówno nadawca, jak i odbiorca posiadają rachunek w jednym przedsiębiorstwie. Dlaczego taki przelew otrzymasz natychmiast? Ponieważ bank operuje na swoim własnym saldzie, nie musi angażować w rozliczenia innych, konkurencyjnych banków.
Godziny sesji przychodzących i wychodzących w PKO BP
Sesje wychodzące
Przelew musi zostać wykonany do godz.: 08:00
Przelew musi zostać wykonany do godz.: 11:45
Przelew musi zostać wykonany do godz.: 14:30
Sesje przychodzące
Księgowanie przelewów po godzinie 11:30
Księgowanie przelewów po godzinie 15:10
Księgowanie przelewów po godzinie 17:30
Sesje wychodzące w PKO Banku Polskim – to warto wiedzieć!
Mogłoby się wydawać, że sesje przychodzące – czyli moment otrzymania przelewu – to jedyne, co powinno nas interesować. Okazuje się jednak, że równie ważne są sesje wychodzące, czyli moment, w którym środki zostają poddane rozliczeniu. Znajomość sesji wychodzących w PKO BP pozwoli nam oszacować, kiedy system obrachunkowy dokona transferu. Dzięki temu będziemy wiedzieli, czy nasze pieniądze zostaną przekazane jeszcze tego samego dnia, czy już następnego dnia roboczego. Znajomość sesji wychodzących jest niezwykle ważna dla pracodawców – muszą oni zdążyć z wypłatami przed przysłowiowym „dziesiątym”. Również osoby niepracujące czy nieposiadające własnej działalności powinny znać sesje wychodzące swojego banku. Przydatne to jest między innymi przy płaceniu rachunków, które mają ściśle określoną datę graniczną otrzymania przelewu. Wykonując przelew około 11:15 możemy zdążyć na rozliczenie tego samego dnia. Godzina opóźnienia może jednak spowodować, że środki „wskoczą” na ostatnią pulę rozliczeń, czyli dotrą następnego dnia roboczego.
O kturej sa przy prxychodzace