Millennium Bank sesje przychodzące i wychodzące

millennium sesje

Od 2021 roku kampania marketingowa Millennium skupia się na niezwykle chwytliwym haśle „Bank inspirowany Tobą”. Dzięki temu klient ma wiedzieć, że wszelkie usługi są dostosowane do jego wygody. Niestety, na pewne elementy ani klient, ani sam bank nie ma większego wpływu. Dotyczy to między innymi organizacji przelewów w sesjach.

Sesje przychodzące i wychodzące Millennium Banku

Zdecydowana większość osób korzysta z konta w celu wysyłania przelewów. Zgodnie z badaniami NBP, ponad 85% Polaków ma rachunek w banku, a 70% wykonuje minimum jeden przelew w miesiącu. Nic więc dziwnego, że taki obrót gotówką musi być jakoś zorganizowany, uregulowany w celu sprawnej realizacji dyspozycji. Aby ułatwić procedury logistyczne związane z transferem gotówki, KIR stworzył harmonogram sesji przychodzących i wychodzących.

Czym są sesje przychodzące i wychodzące Millennium? Jest to rozpiska godzin, w których środki zostaną poddane realizacji i operacji z bankami trzecimi. Sesje wychodzące oznaczają godzinę, w której Bank Millennium przekazuje pieniądze do wysłania bankom trzecim. Sesja przychodząca z kolei wskazuje na godzinę, w której przelewy dotrą do klientów posiadających rachunek w Millennium. Aby znać te informacje, wystarczy spojrzeć poniżej na przygotowaną przez nas tabelę.

Godziny sesji przychodzących i wychodzących w Millennium

Sesje wychodzące

08:10
I Sesja wychodząca Elixir

Przelew musi zostać wykonany do godz.: 08:10

12:10
II Sesja wychodząca Elixir

Przelew musi zostać wykonany do godz.: 12:10

14:30
III Sesja wychodząca Elixir

Przelew musi zostać wykonany do godz.: 14:30

Sesje przychodzące

12:00
I Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 12:00

15:30
II Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 15:30

17:15
III Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 17:15

Sesje przychodzące i wychodzące w Millennium Bank – dlaczego warto je znać?

Wyobraź sobie sytuację, w której jest dziesiąty dzień miesiąca i o godzinie 17:00 jeszcze nie otrzymałeś przelewu. Masz ochotę zadzwonić do przełożonego i zdecydowanym tonem oznajmić mu, że zostałeś oszukany, bo wypłaty wciąż nie ma. Jeśli jednak poczekasz do godziny 17:15, gdy rozliczana jest ostatnia sesja przelewów przychodzących, zobaczysz, że nikt Cię nie oszukał. Po prostu dział księgowy zlecił dyspozycję wypłaty wynagrodzenia po godzinie 10:30 i przelew „dostał się” do ostatniego, trzeciego koszyka sesji.

Ta historia pokazuje, jak ważna jest znajomość sesji przychodzących, ale sesje wychodzące są niemniej istotne. Dla każdego, kto wykonuje transfery przy pomocy przelewów, ważna jest świadomość, że pieniądze dotrą na czas. Mowa tu nie tylko o przekazaniu kieszonkowego dziecku, ale przede wszystkim o opłaceniu rachunków mieszkaniowych, spłacie raty kredytu czy zwrocie chwilówki online. Dzięki temu będziemy mogli poinformować odbiorcę przelewu o ewentualnym opóźnieniu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły