Faraon24 – opinie o stronie i dane firmy

faraon24

Faraon24– czym zajmuje się ta firma? Ta prosta strona internetowa proponuje możliwość porównania ofert różnych banków, czy firm pożyczkowych. Wiele osób interesują właśnie takie strony zawierające rankingi pożyczek online, a także porównania kredytów bankowych. Co powinno być najważniejsze w ich działaniu? Oczywiście najbardziej pożądaną cechą stron porównujących oferty różnych instytucji finansowych jest ich rzetelność. Czy Faraon24 jest stroną godną polecenia? Jakie są opinie o Faraon24? Sprawdziliśmy to, zapraszamy więc do zapoznania się z poniższym artykułem. Niestety, już na wstępie możemy jednak poinformować, że większość wpisów znalezionych w sieci to negatywne opinie o Faraon24.

Porównywarka chwilówek i pożyczek online

Do niedawna firmy działające na rynkach finansowych dość przychylnie patrzyły na strony agregujące wiele ofert różnych pożyczek. Dziś jednak wielu klientów właśnie w ten sposób szuka najlepszych pożyczek przez Internet i innych form otrzymania dodatkowych środków. Nic dziwnego – korzystanie z rankingu pożyczek jest bardzo wygodne. W jednym miejscu mamy zebrane wiele ofert sprawdzonych przez osoby prowadzące stronę z porównywarką.  Klienci mogą więc szybko zestawić ze sobą różne opcje, sprawdzić wiele ofert w kilka chwil i wybrać najlepszą z nich. Gdy użytkownik porównywarki przechodzi na stronę pożyczki z takiej porównywarki. właściciel serwisu (np. Faraona24) otrzymuje pewną prowizję, która jest jego wynagrodzeniem. Nie powinno to nikogo dziwić – podobnie działają różne inne porównywarki, choćby Ceneo, Skąpiec i wiele innych. Faraon24 jest dość popularną wyszukiwarką pożyczek, zapewne głównie ze względu na duże nakłady marketingowe. Czy jest jednak instytucją godną polecenia?

W przypadku porównywarek i rankingów pożyczek wiele zależy od rzetelności takich stron. Czy administrator proponuje osobom odwiedzającym stronę rzeczywiście najlepsze pożyczki online, czy raczej te, z którymi zawarł bardziej korzystną umowę i po prostu ma od nich większą prowizję? Zapoznaliśmy się z dostępnymi opiniami o Faraon24 i mamy pewne wątpliwości.

Historia Faraon24

Początki strony porównywarki Faraon24 sięgają 2014 roku. W zakładce “O nas” na stronie Faraon24 możemy znaleźć informację o dwóch osobach odpowiedzialnych za porównywarkę pożyczek. Pan Michał przedstawia się jako programista, który od 2005 roku działał w branży finansowej i tworzył systemy dla banków. Patrząc na wygląd i dość przeciętną funkcjonalność strony Faraon24 nasuwa się wrażenie, że ona także ma swoje początki kilkanaście lat temu. Być może jest jakąś wersją jednego z projektów pana Michała z 2005 roku?

O drugim z osób opisanych na stronie internetowej Faraon24 nie dowiemy się zbyt wiele. Widnieje tam jedynie informacja, że pan Norbert pracował kiedyś w jakichś bankach i firmach pożyczkowych.

Co ciekawe, już rok od powstania, wspólne dzieło pana Norberta i Michała otrzymało wyróżnienie “Blog roku” (czy Twoim zdaniem ta strona wygląda jak blog?) w plebiscycie organizowanym przez Loan Magazine Awards.

Jakie są cele Faraon24?

Na stronie tej porównywarki pożyczek znajdziemy sporo informacji o planach i celach tej firmy. Mimo, że po wejściu na ich stronę zobaczymy raczej nieprzystający do dzisiejszych czasów layout, trzeba przyznać, że twórcy Faraon24 mają ambitne plany. Głównym celem jest umożliwienie użytkownikom wygodne i szybkie sprawdzenie ofert pożyczek i łatwy dostęp do dodatkowej gotówki. Użytkownicy przeglądający Internet na smartfonach (a jest ich ponad 50%) mogą mieć z tym niemały problem – strona nie jest dobrze dostosowana do urządzeń mobilnych. Być może oferty na Faraon24 są kierowane raczej do osób starszych i niezbyt obeznanych z technologią.

Oferty pożyczek online i offline

W serwisie Faraon24 znajdziemy zarówno oferty firm pożyczkowych, banków i SKOK-ów. Znajdą się tam także odniesienia do portali z pożyczkami społecznościowymi, a nawet do zagranicznych pożyczkodawców (ci jednak nie zawsze mogą zaoferować cokolwiek osobom z Polski…). Najważniejsze założenia strony to:

  • prezentowanie zestawień z ofertami pożyczek online oraz dostępnych w tradycyjny sposób (offline, w oddziale, czy na pożyczek na telefon)
  • generowanie porównań ofert, rankingów pożyczek, kalkulatorów pożyczek (możliwość samodzielnego obliczenia raty przez użytkownika)
  • tworzenie reprezentatywnych przykładów pożyczek
  • weryfikacja ofert zgodna z wytycznymi KNF

Faraon24 podobnie do innych serwisów tego typu jest dostępny przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Korzystanie ze strony jest bezpłatne – użytkownik nie ponosi żadnych opłat, nawet jeśli skorzysta z jednej z ofert znalezionych w porównywarce. Strony Faraon24 są wolne od reklam, żadne oferty nie są także podpisane jako “sponsorowane”. Wygląda na to, że jedyny dochód administratora serwisu Faraon24 pochodzi z przekierowania użytkowników na stronę użytkowników.

Jakie pożyczki są w Faraon24?

W rankingach prezentowanych na stronie Faraon24 znajdziemy wiele ofert różnych usług finansowych: pożyczek ratalnych przez Internet, chwilówek, pierwszych darmowych pożyczek, kredytów gotówkowych, pożyczek pod zastaw i weksel, a nawet pożyczek z firm zagranicznych. Ustawienia wyszukiwarki pozwalają także zaznaczyć konkretne formy pożyczek:

Dodatkowe ustawienia pozwalają wybrać pożyczki bez pośredników, pożyczki z poręczeniem i pożyczki z wypłatą tego samego dnia. Gdy zaznaczymy ustawienia filtrów wyszukiwania, jego wynikiem będzie lista ofert z pożyczkami, kredytami lub chwilówkmami. Oferty są poukładane w pewien sposób, jednak inaczej niż wiele konkurencyjnych stron. Zamiast sortowania według oceny, czy od najlepszych pożyczek, Faraon24 stosuje swój algorytm opisany na stronie. Bierze pod uwagę przyznawalność, maksymalną kwotę pożyczki i jej termin spłaty.

Lista ofert pokazana przez porównywarkę pożyczek pokazuje kluczowe informacje, jak RRSO, maksymalna kwota pożyczki, jej koszt i obliczoną ratę. Po wciśnięciu przycisku “Weź pożyczkę” przechodzimy natomiast do strony z wnioskiem.

Informacje o pożyczkach, komentarze i opinie klientów

Poza porównywaniem i pokazywaniem ofert pożyczek, Faraon24 przedstawia także ostrzeżenia dotyczące niektórych firm pożyczkowych na polskim rynku. Znajdziemy tam również miejsce, w którym użytkownicy mogą pisać komentarze. Jest również sekcja, w której znajdziemy opinie o pożyczkach. Szybko jednak przekonamy się, że te ostatnie nie pochodzą od użytkowników, a są… artykułami napisanymi przez Faraon24.

Czy warto skorzystać z wyszukiwarki pożyczek Faraon24?

Szukanie pożyczek, kredytów i innych usług finansowych często bywa dość czasochłonne. Z tego względu wielu klientów obecnie woli powierzyć znalezienie oferty najlepszej pożyczki stronie z rankingiem pożyczek. Jedną z takich stron jest właśnie Faraon24. Czy warto skorzystać z właśnie tej wyszukiwarki?

Wyszukiwarki pożyczek, takie jak Super-Pożyczka.pl, czy właśnie Faraon24 są sposobem na oszczędzenie czasu i pomagają znaleźć najlepszą ofertę. W tym drugim przypadku warto natomiast dokładnie przemyśleć wybór dwa razy – sposób układania rankingów pożyczek jest dość niejasny. Także opinie o pożyczkach znalezione na Faraon24 trudno uznać za rzetelne, skoro są napisane przez samego administratora strony. Plusem tej wyszukiwarki może być natomiast publikowanie ostrzeżeń o nieuczciwych firmach pożyczkowych.

Przeglądając listy wyników wyszukiwań pożyczek na Faraon24 nie trafiliśmy również na pożyczki niewiadomego pochodzenia, czy od tak zwanych “firm-krzak”.Jeżeli na stronie rzeczywiście nie ma ofert sponsorowanych (dobre miejsce w rankingu nie jest opłacane przez firmę pożyczkową), to też jest sporą zaletą. Ciężko jednak to sprawdzić. Wadą jest natomiast trudność korzystania z serwisu z urządzeń mobilnych (np. smartfona, tabletu) i wygląd przypominający nieco lata 90-te i początki Internetu.

Zalety i wady Faraon24

Jedną z największych zalet jest tu dość duży wybór ofert firm pożyczkowych. Na stronie nie ma też żadnych reklam, czy prób nakłaniania do zapisów do newslettera. Firma dostarcza użytkownikom możliwość korzystania z forum, które nie cieszy się jednak zbyt dużą popularnością(rzetelnych opinii o pożyczkach lepiej szukać np. w Google).

Pierwszą wadę zobaczymy natomiast od razu po wejściu na stronę. Przestarzały i dość toporny wygląd Faraon24 może świadczyć, że twórcy kierują ofertę raczej do osób starszych, czy nieznających się zbyt dobrze na technologii. Na stronie jest też mniej dostępnych rankingów pożyczek niż u konkurencji. Filtrowanie ofert jest dość mało intuicyjne. Pewne wątpliwości może także budzić sposób ich ułożenia, który nie jest oparty na obiektywnych informacjach i danych. Sprawdzając adresy podane na stronie firmy ciężko jest nam wyobrazić sobie możliwość udania się tam – to raczej prywatne posiadłości lub tzw. “schowki na miotły” (firma wykupuje jedynie adres, pod który może otrzymać korespondencję, a fizycznie nikogo tam nie ma).

Dane Faraon24

Adres firmy: Ul. Spacerowa 5/2, 26-050, Zagnańsk

Adres firmy: Ul. Rozbrat 20, 00-447, Warszawa

e-mail: kontakt@faraon24.pl

Tomasz Marczewski
Tomasz Marczewski
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły