BOŚ Bank

Nasza ocena: 3.9

Zalety i wady banku BOŚ Bank

Dane banku

Nazwa firmy: BOŚ S.A.
adres: ul. Żelazna 32, 00-832 Warszawa.
REGON: 006239498
NIP: 5270203313
KRS: 0000015525
Kapitał akcyjny: 929 476 710,00

Dane kontaktowe

Kontakt z bankiem:

Strona: https://www.bosbank.pl/klient-indywidualny 

W tak dużym kraju jakim jest Polska rynek usług bankowych jest bardzo rozbudowany. Istnieje na nim sporo instytucji finansowych i banków. Czasem ciężko jest więc wybrać instytucję, której powierzymy swoje pieniądze. Aby dokonać dobrego wyboru, warto poznać recenzję banku i opinie o banku. Dziś zajmujemy się więc Bankiem Ochrony Środowiska. BOŚ Bank w swojej ofercie ma wiele produktów i usług bankowych, które postaramy się przybliżyć w tym artykule. Sprawdzimy, jakie są opinie o BOŚ Bank, a także jak bank wypada na tle swojej konkurencji.

BOŚ Bank – recenzja banku

Na polskim rynku nie brakuje banków o ugruntowanej pozycji i sporej rozpoznawalności. Czy warto więc interesować się innymi bankami, niż PKO BP, mBank, Santander Bank Polska lub Credit Agricole? Oczywiście, że tak! Mniejsze banki, jak Bank Ochrony Środowiska, również mają wiele do zaoferowania. Choć niektóre z nich nie słyną z najlepszej aplikacji mobilnej banku, czy nie mają aż tak dobrego serwisu transakcyjnego, jak większe firmy, mają inne zalety.

Bank Ochrony Środowiska swoją nazwą zdradza pewne aspiracje. Jeśli więc dbałość o ekologię i troska o środowisko naturalne są dla Ciebie ważne, oferta BOŚ Bank może spełnić Twoje oczekiwania. Mimo nie tak dużej rozpoznawalności, historia BOŚ Banku sięga początku lat 90-tych. Mówimy więc o instytucji ze sporym doświadczeniem i o ugruntowanej pozycji na polskim rynku finansowym.

Co warto wiedzieć o BOŚ Bank?

Nazwy BOŚ Bank i Bank Ochrony Środowiska często są używane zamiennie. Nic dziwnego – kierują do tej samej instytucji. Ten polski bank powstał w 1991 roku. Warszawski BOŚ to warszawska spółka akcyjna, notowana na giełdzie. Swoją ofertę kieruje do zróżnicowanego i szerokiego grona odbiorców. Są wśród nich zarówno klienci indywidualni, jak i firmy każdej wielkości. Spora część polskich banków, których początki sięgają transformacji ustrojowej (koniec lat 80-tych i początek lat 90-tych) kilkakrotnie zmieniała nazwę. Wiąże się to czasem z fuzją z innymi bankami, a czasem z pojawieniem się zagranicznego inwestora. W przeciwieństwie do nich, BOŚ Bank funkcjonuje od ponad 30 lat pod taką samą nazwą. Z pewnością miało to spory wpływ na budowanie rozpoznawalności tej instytucji.

Stabilna pozycja na rynku i przetrwanie tak długiego czasu na rynku bardzo dobrze świadczą o kondycji opisywanego banku. Z pewnością bank ten był dobrze zarządzany. Spoglądając na opinie o BOŚ Banku i ofertę banku, taki stan rzeczy najwyraźniej utrzymuje się do dziś.

Nazwa Banku Ochrony Środowiska – obietnica proekologicznych działań

Co dla wielu osób z pewnością będzie dość istotne, Bank Ochrony Środowiska postawił sobie za cel… ochronę środowiska. Nie jest to tylko slogan reklamowy, czy nazwa wynikająca z nieaktualnych już założeń. Wybierając usługi opisywanego banku możemy być więc pewni, że przykładamy się do troski o naturę.

Bank podejmuje sporo działań mających na celu rzeczywistą ochronę środowiska. Wspiera firmy i klientów indywidualnych w działaniach proekologicznych. Udziela im kredytów na takie cele. Bank uczestniczy też w rządowych programach, m.in. związanych z dopłatami na modernizację cieplną budynków i tych związanych z odnawialnymi źródłami energii.

Głównym akcjonariuszem BOŚ Banku jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, co tylko dopełnia obrazu przyjaznej dla środowiska instytucji finansowej.

Opinie o BOŚ Bank

Wpisujemy w wyszukiwarkę hasło “BOŚ Bank opinie” i znajdujemy ich całkiem sporo. Nic dziwnego, choć Bank Ochrony Środowiska nie należy może do największych banków w Polsce, ma jednak całkiem sporo klientów. Dotychczasowi klienci banku cenią sporą ofertę i wiele produktów oraz usług w portfolio banku. Kredyty gotówkowe i pożyczki na cele związane z ochroną środowiska mają preferencyjne warunki. Bank pomaga też w ubieganiu się o dotacje i dofinansowania proekologicznych działań, a tych jest w ostatnich latach całkiem sporo.

Podobnie, jak w przypadku większości innych banków, znajdziemy także opinie o BOŚ Bank negatywne lub krytyczne. W tym przypadku dotyczą głównie obsługi serwisu transakcyjnego. Jest dość przestarzały, szczególnie gdy zestawimy go z dość nowoczesnymi stronami internetowymi takich instytucji jak Pekao SA lub Alior Bank. Klienci w swoich komentarzach informują również o niezbyt dobrym kontakcie z obsługą banku przez infolinię BOŚ Banku. Niewiele lepiej wygląda kwestia niektórych oddziałów stacjonarnych. Bank jest jednak na tyle dużą instytucją i ma tyle placówek, że ciężko stwierdzić, czy przeciętna jakość obsługi klienta to norma, czy wypadki przy pracy.

Oferta banku

Oferta produktów i usług proponowanych przez BOŚ Bank jest rozbudowana. Właściwie ciężko jest znaleźć w niej jakieś braki. Niezależnie więc od tego, jakich produktów bankowych potrzebujesz, zapewne znajdziesz je w Banku Ochrony Środowiska. Oferta BOŚ kierowana jest bowiem do wszystkich odbiorców. Coś dla siebie znajdą w niej zarówno klienci indywidualni, jak i firmy. Propozycje Banku Ochrony Środowiska mogą być szczególnie interesujące dla osób szukających finansowania proekologicznych działań i inwestycji. Dotyczy to zarówno firm, jak i osób indywidualnych, na przykład chcących przeprowadzić pewne modernizacje swojego domu.

Z czego składa się oferta BOŚ Bank:

W każdej z wymienionych kategorii produktów znajdziemy wiele różnych opcji. Są dostępne dla różnych klientów, przez co ofertę BOŚ Bank musimy uznać nie tylko za bardzo rozbudowaną. Jest też świetnie dopasowana do potrzeb poszczególnych osób i firm.

Co wyróżnia bank na tle konkurencji?

Jeden ze swoich największych atutów bank umieścił w swojej nazwie. Bank Ochrony Środowiska rzeczywiście kładzie spory nacisk na działania proekologiczne. Jeżeli działania przyjazne dla natury, inwestycje w przyjazne źródła energii, czy faktyczna ochrona środowiska mają dla Ciebie znaczenie, usługi banku będą bardzo dobrym wyborem. Decydując się na ten bank nie musimy także liczyć się z żadnymi kompromisami. Oferta jest bardzo rozbudowana, od kont osobistych i kart płatniczych, aż po wiele opcji kredytów i pożyczek. Także firmy znajdą w banku coś dla siebie. Poza klasycznymi produktami BOŚ celuje w kredyty ekologiczne, także z możliwością otrzymania dopłaty (np. rządowej, unijnej, z różnych programów).

Kredyty z dopłatą z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej także jak najbardziej są dostępne w BOŚ Banku. Jest to w końcu główny akcjonariusz tej instytucji. Bank wspiera działania proekologiczne, jak oszczędzanie wody, zakup roślin, gospodarka odpadami, czy uzdatnianie wody.

Recenzja BOŚ Banku – nasza opinia

Po wnikliwym poznaniu oferty BOŚ, możemy wydać swoją opinię. Ciężko znaleźć w Polsce bank pozbawiony wad, BOŚ z pewnością też je ma. Największą niedogodnością może być serwis transakcyjny online nieprzystający do 2023 roku i tego, co oferuje konkurencja. Jest to jednak właściwie jedyna większa wada. Poza tym BOŚ ma bardzo rozbudowaną ofertę, dopasowaną do oczekiwań różnych grup klientów. Propozycja banku z pewnością może być więc całkiem dobrze dobrana do potrzeb konkretnej osoby lub firmy. Jeśli do tego zależy Ci na promowaniu ekologii i działań przyjaznych dla środowiska, BOŚ Bank może okazać się najlepszym wyborem.

Podsumowując, wynik naszej recenzji jest pozytywny. Bank Ochrony Środowiska ma ponad 30 lat doświadczenia na polskim rynku i przez całą swoją historię dobrze radzi sobie na mocno konkurencyjnym rynku.

Weryfikacja w bazach dłużników

bik
big
erif
krd
kbig
kaczmarski
crif

18 komentarzy

Wiktoria

Polecam! Bardzo fajny bank, ciekawa oferta oszczędności, pożyczek i miła obsługa.

Odpowiedz
Oliwia

Wygodna i prosta Bankowość elektroniczna. oraz dogodna spłata kredytów na atrakcyjnych warunkach..

Odpowiedz
Robert

Zmiany w BOŚ Banku w ostatnim okresie oceniam bardzo pozytywnie. Poprawiła się nie tylko obsługa poprzez infolinię, lecz również bankowość elektroniczna.

Odpowiedz
Antoni

Już od dłuższego czasu oferta BOŚ BANKU jest bardzo atrakcyjna. BOŚ BANK oferuje bardzo dużo ciekawych produktów.

Odpowiedz
Marta

W ostatnich kliku latach BOŚ Bank bardzo poprawił swoją ofertę, zwłaszcza bankowość elektroniczną. Polecam innym osobom ten bank.

Odpowiedz
Sławek

Dogodne i dobre warunki kredytów Hipotecznych oraz ciekawe usługi, Polecam Boś Bank.

Odpowiedz
Alan

Rozsądne warunki kredytu oraz dobra jakość usług.

Odpowiedz
Blanka

Zdecydowanie polecam aktualną ofertę BOŚ BANK. W tym miesiącu otrzymałam kredyt gotówkowy na bardzo atrakcyjnych warunkach i bez zbędnych formalności.

Odpowiedz
Arek

Polecam innym osobom BOŚ BANK. Korzystanie z bankowości elektronicznej BOŚ BANKU jest naprawdę bardzo przyjemne i bezproblemowe.

Odpowiedz
Kacper

Właśnie skorzystałem z oferty kredytowej BOŚ Banku. Muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony z tej oferty, a także z bardzo miłej i profesjonalnej obsługi.

Odpowiedz
Zosia

W porównaniu z innymi bankami BOŚ gwarantuje bardzo dobre warunki kredytu. Polecam!

Odpowiedz
Aneta

Mogę już szczerze napisać, że skorzystanie z oferty kredytowej BOŚ BANK było strzałem w dziesiątkę. Bardzo atrakcyjne warunki spłaty kredytu, miła i fachowa obsługa.

Odpowiedz
Wiktor

Proponuję każdej osobie szukającej kredytu, porównać sobie ofertę BOŚ z innymi bankami. Naprawdę jest atrakcyjna, a obsługa kredytu sprawna i profesjonalna.

Odpowiedz
Mariola

BOŚ BANK oceniam bardzo pozytywnie. Podoba mi się przede wszystkim łatwa obsługa bankowości przez Internet i ostatnio bardzo atrakcyjna oferta kredytowa. Polecam.

Odpowiedz
Weronika

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona bardzo obszerną i atrakcyjną ofertą kredytową BOŚ BANKU. Całkiem niedawno skorzystałam z oferty kredytowej dla drobnych przedsiębiorców i jestem naprawdę zadowolona.

Odpowiedz
Radek

Długo zastanawiałem się, czy wziąć kredyt hipoteczny i w końcu postanowiłem skorzystać z oferty BOŚ Bank. Muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony z warunków, które zaoferował mi BOŚ Bank. Sam proces udzielania pożyczki przebiegł bardzo sprawnie – nie trzeba już wypełniać dużej liczby dokumentów. Zdecydowanie polecam.

Odpowiedz
Sławek

Od jakiegoś czasu szukałem satysfakcjonującej mnie oferty kredytowej i ostatecznie najlepsze warunki kredytu zaoferował mi właśnie BOŚ BANK.

Odpowiedz
Emilia

W tym miesiącu osobiście przekonałam się o tym, że oferta kredytowa BOŚ BANK jest bardzo atrakcyjna. Wszystkie formalności zostały załatwione bardzo szybko, warunki kredytu również mi bardzo odpowiadają.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Te opinie również powinny Cię zainteresować...

Serwis super-pozyczka.pl należący do MalitaTM Tomasz Marczewski z siedzibą na ul. Jerzego Iwanowa-Szajnowicza 1/132 02-796 w Warszawie, NIP 9512386562, REGON 360394081 oświadcza, że nie udziela pożyczek oraz nie świadczy innych usług finansowych. Serwis super-pozyczka.pl pośredniczy w wyborze oferty firm udzielających pożyczek przez Internet, a przedstawione dane mają wyłącznie charakter informacyjny i w nieznaczny sposób mogą różnić się od warunków prezentowanych w serwisach pozabankowych firm pożyczkowych. superpozyczka.pl współpracuje z sieciami afiliacyjnymi w celu promocji ofert takich jak pozabankowe pożyczki ratalne oraz krótkoterminowe pożyczki chwilówki.

Twoja lista ofert

Porównaj
WYCZYŚĆ
PORÓWNAJ
0